Hoffenheim – Hertha 1:0 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Hamburger 3:0 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:0 (1:0)
Hertha BSC
Nedeľa 30.10.2016, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Nemecká Bundesliga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vitajte pri 9. kole najvyššej nemeckej Bundesligy. Dnes si sily zmerajú TSG 1899 Hoffenheim a ich súperom bude Hertha BSC.

Hoffenheim sa momentálne nachádza na 4. pozícii len bod za dnešným súperom. Avšak, môže sa pýšiť kvalitnými poslednými výsledkami, v ktorých často naplno bodoval. Pozoruhodné výsledky stoja aj na strane hostí. Tí sa tiež nachádzajú vo forme a v Bundeslige sa vyskytujú na 3. mieste.

Verme, že dnes uvidíme kvalitný futbal.

1

1
    Hráči Herthy zahájili úvodným výpokom dnešný zápas.

2
    Lopty sa teraz zmocnili domáci a kombinujú na vlastnej polovičke.

2
    Prvý roh v zápase zahrá Hoffenheim.

3
    Fabian Lustenberger (Hertha) zachránil teraz svoj tím, keď odhlavičkoval loptu, ktorá putovala po rohu za bránkovú čiaru.

6
    Hertha Berlín sa po úvodných minútach zatiaľ iba bráni. Teraz však jej hráči získali loptu a snažia sa s ňou niečo vymyslieť smerom dopredu.

8
    Mitchell Weiser (Hertha) sa snažil prekľučkovať do šestnástky hostí, ale zabránil mu v tom jeden z obrancov a hostia tak budú zahrávať rohový kop.

9
    Ten však pre domácich nebol nebezpečný a loptu má teraz v moci brankár Oliver Baumann (Hoffenheim).

10
    Peter Pekarík (Hertha) vybojoval pre svoj tím rohový kop.

11
    Z neho však nič vážne nebolo a lopty sa zmocnili hráči Hoffenheimu.

12
    Andrej Kramarić (Hoffenheim) sa snažil poslať skákajúcu loptu smerom na bránu Rune Almenning Jarsteina (Hertha), ale jeho pokus zablokoval jeden z obrancov Herthy.

14
    Mitchell Weiser (Hertha) si to potiahol po pravej strane, snažil sa poslať pas do šestnástky, ale jeho pokus bol zablokovaný.

15
    Hráči Herthy opäť zahrávali rohový kop, ale ani tentokrát z toho zakončenie na bránu neprišlo.

17
    Hráči Heffenheimu sa teraz čudujú, že hlavný arbiter neodpískal pokutový kop po zákroku na Sandra Wagnera (Hoffenheim), ale majú smolu. Hra pokračuje ďalej.

20
    Po 20 minútach 1. polčasu sme nemali možnosť vidieť vážnejšiu streleckú príležitosť na skórovanie.

22
    Pri lopte je Peter Pekarík (Hertha), ktorý sa snaží svojou prihrávkou nájsť vpredu niektorého zo spoluhráčov.

24
    Sandro Wagner (Hoffenheim) si potiahol loptu do pozície, keď už chcel poslať center na niektorého zo spoluhráčov, ktorý bol už vtedy pokutovom území hostí, ale tento jeho pokus poslal preč jeden z obrancov Herthy.

27
    Lukas Rupp (Hoffenheim) išiel sám na brankára Rune Almenning Jarsteina, ale tvárou v tvár ho nedokázal prelobovať. To bola ale šanca na úvodný gól v zápase.

29
    Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) teraz takmer otvoril skóre zápasu. Jeho hlavička však trafila iba brvno, a tak je aj naďalej nerozhodný stav 0:0.
    29.

31
    Hoffenheim dal gól!
    Po brvne od Pavla Kadeřábka tu predsa len vidíme gól. NIKLAS SULE si najlepšie nabehol na dlhý pas zo štandardky a hlavou z blízkej vzdialenosti prekonáva Rune Almenning Jarsteina.
    31. 1:0
    31. Niklas Süle (HOF) - 1:0

33
    Rune Almenning Jarstein (Hertha) teraz zachránil svoj tím, keď sa naňho rútil domáci Lukas Rupp. Ten ho však prekonať nedokázal.

36
    Rune Almenning Jarstein (Hertha) sa teraz zahral na obrancu. Musel si vybehnúť až na okraj pokutového územia a odkopol loptu ďaleko od svojej brány.

38
    Kerem Demirbay (Hoffenheim) teraz vypálil loptu z väčšej vzdialenosti, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

38
    Hráči Herthy Berlín sú teraz pod obrovským tlakom a nezostáva im nič iné, ako brániť. Hráči Hoffenhemu sa tlačia všetkými hráčmi do útoku.

40
    Hoffenheim zakladá ďalší postupne rozvíjajúci sa útok.

42
    Lukas Rupp (Hoffenheim) sa hnevá, že bol po jeho zákroku odpískaný faul, avšak, môže byť rád, že nedostal za tento faul žltú kartu.

45
    Rýchly protiútok zakladajú hostia.

45
    Niklas Stark (Hertha) sa ho snažil zakončiť, ale bránu domácich netrafil.

45+1
    Benjamin Cortus práve odpískal koniec 1. polčasu. Nenadstavovala sa ani jedna minúta.

Mali sme možnosť vidieť jednozančnú pravahu domáceho celku, ktorému sa podarilo aj skórovať. Ak chce Hertha Berlín ešte niečo so zápasom urobiť, musí sa tlačiť viac do útoku. Uvidíme, čo nám prinesie 2. polčas.

46

46
    Hráči Hoffenheimu zahájili výkop v 2. polčase a už medzi sebou kombinujú.

47
    Vedad Ibišević (Hertha) dostal peknú náražačku od spoluhráča, ale jeho nasledujúca prihrávka už bola nepresná.

49
    Obrana Herthy sa dopustila faulu a Hoffenheim bude zahrávať priamy kop.

50
    Sandro Wagner (Hoffenheim) teraz smúti, lebo dostal sa do sľubnej pozície, avšak, je odpískaný ofsajd.

51
    Vedad Ibišević (Hertha) v obrovskej príležitosti. Urobil si priestor v šestnástke domácich, ale zakončil len do stredu brány, kde stál už pozorný Oliver Baumann.

53
    Peter Pekarík (Hertha) dobre centroval do šestnástky domácich, ale jeho pas nenašiel ani jedného zo spoluhráčov.

54
    Útočná akcia hostí začína od gólmana Rune Almenning Jarsteina (Hertha).

56
    Iniciatívu v 2. polčase prebrali hostia a je to na ich hre vidieť. Zakladajú si jednu útočnú akciu za druhou.

57
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Alexander Esswein, prichádza Julian Schieber.

59
    Andrej Kramarić (Hoffenheim) zariskoval z väčšej vzdialensoti svojou strelou. Jeho pokus však míňa bránu Herthy Berlín.

61
    Andrej Kramarić (Hoffenheim) si nabehol na prízemný pas, ale rozhodca odmával okamžite ofsajd.

62
    Mitchell Weiser (Hertha) zariskoval svojím zakrokom a je mu udelená žltá karta.

62
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Steven Zuber, prichádza Jeremy Toljan.

64
    Lukas Rupp (Hoffenheim) si dokázal spracovať vysokú loptu a aj sa s ňou otočiť pred šestnástkou hostí, ale jeden z obrancov ho o loptu dokázal obrať.

67
    Peter Pekarík (Hertha) centroval na Genki Haragučiho, ale ten jeho pas nedokázal zachytiť, a tak má lotpu v moci domáci celok.

69
    Niklas Stark (Hertha) príliš dlho držal protihráča za dres a Benjamin Cortus neváhal a udeľuje mu žltú kartu.

71
    Sandro Wagner (Hoffenheim) zahodil obrovskú príležitosť na zvýšenie skóre. Rune Almenning Jarstein zachráil svoj tím parádnym zákrokom.

72
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Per Ciljan Skjelbred, prichádza Salomon Kalou.
    72.

75
    Allan (Hertha) za cenu žltej karty nepustil Pavla Kadeřábka do pokutového územia svojho tímu.

76
    Z tejto štandarky však gól neprichádza.

77
    Andrej Kramarić (Hoffenheim) spálil gólovú príležitosť, keď zblízka napálil svoj pokus len do stojaceho Rune Almenning Jarsteina.

78
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Kerem Demirbay, prichádza Nadiem Amiri.

80
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Vedad Ibišević, prichádza Sami Allagui.

81
    Benjamin Hübner (Hoffenheim) vybojoval pri autovej čiare aut pre svoj tím.

82
    Tentokrát ofsajd, ktorý je odpískaný Herthe Berlín. Hoffenheim mal šťastie, pretože na domáceho brankára by sa rútili dvaja protihráči.

84
    Julian Schieber (Hertha) to prehnal svojím agresívnym správaním a je odmenený žltou kartou.

84
    Striedanie v tíme TSG 1899 Hoffenheim: z ihriska odchádza Lukas Rupp, prichádza Adám Szalai.

86
    Hráči Herthy sa svojim útočným snažením snažia ešte vyrovnať zápas.

87
    Adám Szalai (Hoffenheim) sa pokúsil o center do šestnástky, ale o loptu ho obral jeden z obrancov.

88
    Rune Almenning Jarstein (Hertha) predviedol excelentný zákrok. Andrej Kramarić (Hoffenheim) strieľal loptu do prázdnej brány, ale brankár hostí sa poriadne natiahol za týmto pokusom.

90+1
    K riadnej hracej dobe sa nadstavujú 3 minúty.

90+2
    Hertha Berlín má už len 2 minúty na vyrovnanie zápasu.

90+3
    Hertha sa tlačí pred bránu Hoffenheimu.

90+4
    Benjamin Cortus píska koniec a Hoffenheim získava všetky 3 body.

Dnes sme videli zaujímavý zápas. Aj keď väčšinu zápasu dominoval domáci celok, Hertha Berlín si sem tam tiež vypracovala nejakú útočnú akciu, avšak, gól nedala. Hoffenheim vyhral gólom z 31. minút, ktorý vstrelil Niklas Süle. Domáci celok sa tak zaslúžene raduje z výhry. (17:23:20)

Ondrej Marcinov

Góly: 31. Süle

Karty:   62. Weiser (HER), 69. Stark (HER), 75. Allan (HER), 84. Schieber (HER)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 10:19.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Süle, Vogt, Hübner, Zuber (62. Toljan) – Rupp (84. Szalai), Rudy (C), Demirbay (78. Amiri) – Kramarić, Wagner.
    Náhradníci: Stolz – Bičakčić, Polanski, E. Vargas, Toljan, Amiri, Szalai.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Lustenberger, Brooks, Pekarík – Stark – Esswein (57. Schieber), Skjelbred (72. Kalou), Allan, Haraguči – Ibišević (C) (80. Allagui).
    Náhradníci: Kraft – Kalou, Allagui, Hegeler, Schieber, Mittelstädt, Baak.

Rozhodca: Benjamin Cortus