Žilina – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:0 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 2:3 (po pr.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 7:0 (kon.) | Martin – Nitra 0:0 (odl.)
po s.n. (0:1)
MsHK Žilina
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HC Košice
Piatok 28.10.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 16. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC Košice. Začiatok zápasu je o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v priebežnej tabuľke najvyššej hokejovej súťaže 6. miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili Vlci na ľade favorizovanej Nitry 4:6, keď sa o ich góly postarali Rastislav Konečný, Juraj Jurík, Miroslav Macejko, Peter Mikuš, Marek Hovorka a Michal Švihálek.
    Najproduktívnejší hráči Žiliny:
    1. Marek Hovorka 18 bodov (8+10)
    2. Lukáš Handlovský 15 bodov (3+12)
    3. Rastislav Konečný 11 bodov (8+3)

Hokejistom Košíc patrí v aktuálnej tabuľke 1. miesto so ziskom 38 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí porazili Oceliari na domácom ľade tím Zvolena 4:0. O góly HC sa postarali Tomáš Klíma, Ladislav Nagy, Tomáš Hričina a Michel Miklík.
    Najproduktívnejší hráči Košíc:
    1. Ladislav Nagy 23 bodov (12+11)
    2. Jakub Suja 17 bodov (5+12)
    3. Gabriel Spilar 13 bodov (6+7)

Pohľad do histórie:
    Oba tímy odohrali spolu 81 zápasov, v ktorých sa 17x tešili z výhry Žilinčania, 2 stretnutia sa skončili remízou a až 62 zápasov vyhrali hokejisti Košíc.
    V poslednom doterajšom vzájomnom zápase (25.9.2016) zvíťazili Košice na domácom ľade 6:3.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
    Košice majú v útoku obrovskú silu. Potvrdí to Peter Boltun gólom?

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Rehák, Brejčák (A), Kříž, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka (C), Matis – Rogoň, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Švihálek – Švec, Ondruš, Gmitter

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Deyl, Jankovič, Šmach, Šedivý, Matejka, Pavúk, Michalčin – Miklík, Boltun, Nagy – Bicek, Klíma, Bartoš – Hričina, Milý, Varga – Hruška, Šoltés

Rozhodca: Konc, Valach – Tvrdoň, Orolin.

Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu.

Na ľade máme hráčov oboch tímov. Zaznie štátna hymna Slovenska a môžeme sa pustiť do hry.

Hymna doznela, poďme na to!

00:01

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech Košíc.

00:35
    Košičania sú v úvode tretiny aktívnejší, útočná snaha Petra Boltuna ovocie zatiaľ nepriniesla.

00:47
    Prvý zákrok Tomáša Tomeka, ktorý skryl puk do svojej lapačky, vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Žiliny.

01:15
    V Žiline od úvodných minút výborná hokejová atmosféra, domáci fanklub mohutne ženie svojich dopredu.

01:35
    Vhadzuje sa po pravej ruke Tomáša Tomeka.

02:04
    Pekná akcia štvrtého útoku Žiliny, Ondrej Gmitter tesne pred Habalom nedosiahol na puk od Emila Šveca!

02:42
    Hrá sa v rýchlom tempe a zatiaľ veľmi svižne, viac z hry majú Oceliari z Košíc.

03:30
    Veľká šanca Žiliny, po strele Lukáša Kříža sa vyznamenal český brankár v službách Košíc Vladislav Habal.

04:09
    Hrá sa v obrannom pásme Košíc, Habal tentoraz nemusel zasahovať.

05:01
    Zaujímavosťou je určite i fakt, že brankári oboch tímov dnes nastúpili s rovnakým číslom na drese. A síce s 51-tkou.

05:45
    Do šance sa cez žilinskú obranu prebíjal skúsený Michel Miklík, no strelecky sa mu ohroziť Tomeka nepodarilo.

06:25
    Matúš Matis potiahol puk do stredného pásma, no následne ho len nahodil na Habala a elitný žilinský útok okamžite strieda.

07:05
    Ale pozor, aktivitou hýri i tretí útok Vlkov vedený Marcelom Holovičom, Habal musel zasahovať a veru mal dosť práce.

07:24
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šmach – 2 min., sekanie).

07:35
    Hneď v úvode presilovky Holovič z bekhendu tesne minul bránku Košíc. Následne však hostia získavajú puk a posielajú ho až k Tomášovi Tomekovi.

08:07
    Žilinčanom sa stále nedarí usadiť sa v obrannom pásme Košíc.

08:43
    Skúsený exreprezentačný útočník Jiří Bicek posiela puk cez všetky čiary.

08:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

09:10
    Domáci sa snažia stoj čo stoj streliť úvodný gól, Marcel Holovič príklepom z pravého kruhu poriadne prevetral Habalove betóny.

09:24
    Hostia v plnom počte.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

10:36
    Košice zvierajú Žilinu v mohutnom presilovkovom tlaku, Tomek ale zasahovať zatiaľ nemusel.

10:51
    Domáci v plnom počte.

11:07
    Hostia sú stále pred Tomekom.

11:34
    Košice dali gól!
    Krásna akcia skúseného JIŘÍHO BICEKA, ktorý si z rohu klziska nakorčuľoval pred bránku Vlkov a strelou do vinkla nedal Tomekovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Peter Bartoš, Tomáš Klíma.
    11:34 BICEK - 0:1

12:14
    Na ľade ostáva ležať jeden z hráčov Košíc, no zdá sa, že bude v poriadku. Hostia ale budú hrať presilovú hru.

12:14
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 5 min., faul kolenom + osobný trest do konca zápasu, faul kolenom).

12:14
    Tak tento verdikt sa vôbec nepáči domácemu lodivodovi Milanovi Jančuškovi, ktorý si povolal rozhodcov na debatu. S námietkami však zjavne neuspel.

12:36
    Lukáš Handlovský sa mohol v oslabení rútiť na Habala, no inkasoval zásah hokejkou do tváre od obrancu Košíc.

13:40
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jankovič – 2 min., podrazenie).

13:55
    Ďalší útočná snaha hostí končí postavením mimu hru.

14:39
    V Žiline vidíme niekoľko nepekných zákrokov hráčov hostí za sebou, píšťalka rozhodcov však ostáva nemá.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Košice vedú v Žiline stále 0:1.

15:40

15:58
    Máme za sebou trošku hluché minúty, hra je rozkúskovaná, Košice sú však v tlaku pred Tomášom Tomekom.

16:28
    Hráči HC stále v obrannom pásme Žiliny, kus výbornej obrannej roboty pred Tomekom urobil Peter Húževka, ktorý vybojoval puk a poslal ho až za bránku Košíc.

17:14

17:45
    Žilinčania po dlhej hre v oslabení stiahli puk za svoju bránku, prestriedali a po dlhšom čase zakladajú útočnú akciu.

18:16
    Veľká škoda pre domácich, trojica Rogoň, Húževka a Jurík sa dostala do prečíslenia, no Juraj Jurík vôbec nepochopil myšlienku skúseného Húževku a tak Habal nemusel zasahovať.

18:55
    Žilinčania sa nadychujú k tlaku v závere prvej tretiny, Habal ale zatiaľ nemusel zasahovať.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:14
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Bicek – 2 min., sekanie).

19:31
    Veľká šanca Žiliny, kapitán Hovorka nabil spoza bránky nestráženému Michalovi Švihálkovi, ktorý však puk zle trafil a minul Habalovu bránku.

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný gól tejto časti hry sa postaral v 12. minúte Jiří Bicek. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

Na ľade máme hráčov oboch tímov, čochvíľa pokračujeme v zápase.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Košíc.

20:49
    Žilinčania dohrávajú presilovú hru ešte z prvej tretiny, sú nasťahovaní v útočnom pásme, no Habal zasahovať nemusel.
    20:49 Presilovková snaha Žiliny

20:55
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana Košíc.

21:14

21:35
    Holovič nahodil puk zo stredného pásma na Habalovu bránku, oba tímy okamžite striedajú.

22:05
    Štvrtý útok Žiliny sa snažil vytvoriť zaujímavú akciu pred Habalom, no Gmitter stratil puk a Košice okamžite štartujú svoje útočné motory.

22:51
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci chybujú v rozohrávke a pred Tomekom sa k puku dostal skúsený Peter Bartoš, no tiesnený obrancom Vlkov vystreliť nedokázal.

23:36
    Hrá sa najmä v strede klziska, vidíme množstvo osobných súbojov, hokejová krása zatiaľ chýba.

24:05
    V tejto tretine majú puk na hokejkách častejšie hokejisti Žiliny, ktorí sa síce dokážu dostať do útočného pásma, ale so streľbou na Habala je to už podstatne horšie.

25:01
    Stále sa hrá bez prerušenia a oba tímy striedajú počas hry.

25:28
    Obrovská šanca Žiliny, jeden z domácich hráčov ostal úplne sám pred Habalom, no strelou švihom tesne minul košickú bránku!

26:22
    Zdá sa, že hokej konečne naberá grády, domáci sa snažia vyrovnať a hostia kontrujú výbornými protiútokmi.

26:54
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

27:19
    Dávid Šoltés s Tiborom Vargom podkúrili žilinskej obrane, ktorá ich mala plné zuby, no Tomáš Tomek v bránke Vlkov zasahovať nemusel.

27:52
    V týchto minútach sa k tlaku v útoku nadýchli Košice, ktoré, zdá sa, berú taktovku zápasu do svojich rúk.

28:16
    Opäť nepríjemný zákrok hostí v obrannej tretine domáceho tímu a znovu sa nepíska.

28:52
    Obrana Žiliny toho mala v posledných sekundách naozaj dosť, Tomek radšej skryl puk vo svojej lapačke a dovolil spoluhráčom prestriedať.

29:15
    Košice stiahli puk za svoju bránku, domáci však napádajú rozohrávku Oceliarov až s dvomi hráčmi.

30:01
    Máme tu polovicu zápasu, Košice zatiaľ vedú v Žiline 0:1.

30:09
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Matejka – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., hrubosť).

31:15
    Ondřej Šmach v drese Košíc sa od modrej čiary oprel do puku, jeho bomba príklepom tesne minula pravú tyč Tomekovej bránky.

31:42
    Vhadzuje sa síce v strednom pásme, ale bližšie k bránke Vladislava Habala.

32:01
    Lukáš Handlovský v útočnom pásme získal puk, na útočnú akciu už nemal dosť síl a tak skúsil strelu švihom. S týmto pukom si však Habal bez problémov poradil.

32:09

32:09

32:54
    Znovu vidíme dobrý hokej, oba tímy sú aktívne a bojujú o každý centimeter ľadu.

33:40
    Krásna akcia domácich, po prihrávke mladého Patrika Rogoňa sa s pukom pred Habalom ocitol Matúš Matis, no v rýchlosti už nestihol zasunúť puk popod betón košického brankára do siete.

34:30
    Aktívny kapitán Vlkov Marek Hovorka sa vrútil do pásma Košíc, jeho strela švihom tesne minula bránku hostí.

34:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Varga – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, v Žiline nachvíľku prevládli emócie na oboch stranách.

35:16
    V oslabení dávajú Košice gól, pretože skúsený MICHEL MIKLÍK prekvapil spred bránky Tomáša Tomeka. Asistencia: Ladislav Nagy.
    35:16 MIKLÍK - 0:2

36:18
    Žilina dala gól!
    Ale ponúknutú presilovú hru využíva aj domáca Žilina, pretože Peter Mikuš napriahol od modrej čiary, Habal puk len vyrazil pred seba a PETER HÚŽEVKA znižuje na 1:2 z pohľadu domácich. Asistencie: Peter Mikuš, Lukáš Handlovský.
    36:18 HÚŽEVKA - 1:2

36:59
    Tak sa nám roztrhlo vrece s gólmi. Dúfajme, že to kvalite dnešného zápasu len a len prospeje.

37:53
    Emil Švec sa rútil sám na Habala, no bol faulovaný, trestné strieľanie pre Žilinu!

37:53
    Český útočník v službách Žiliny EMIL ŠVEC nájazd rutinérsky premenil a vyrovnáva tak na 2:2!
    37:53 ŠVEC - 2:2

38:21
    Nuž a hostia si zahrajú presilovku, domáci Rehák je vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie.

38:30
    Hostia sa veľmi snažia dostať znovu do vedenia, no zároveň pôsobia veľmi nervózne.

39:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

39:15
    Domáci obetavo bojujú a posielajú puk cez všetky čiary.

39:39
    V oslabení sa dostal ku strele Peter Húževka, jeho rana švihom z pravého kruhu však Habala neprekvapila.

40:00

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:2. Hostia išli najskôr v 36. minúte Miklíkom do vedenia o dva góly, domáci však vzápätí kontrovali Petrom Húževkom. V 38. minúte bol v nájazde faulovaný Emil Švec, ktorý ponúknuté trestné strieľanie rutinérsky využil a vyrovnal na 2:2. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Košíc.

40:20

40:30
    Košice pokračujú v tlaku pred Tomekom i po skončení presilovej hry.

41:10
    Domáci stále napádajú rozohrávku Oceliarov s dvojicou hráčov a tentoraz sa im to vyplatilo, pretože vhadzovať sa bude pred Vladislavom Habalom.

41:36
    Denis Rehák stiahol puk za bránku MsHK, oba tímy striedajú počas hry.

42:07
    Žilinčania hrajú v úvode tretej tretiny veľmi aktívne, snažia sa vsietiť vedúci gól.

42:33
    A takmer sa im to podarilo, lenže Michal Švihálek z dobrej pozícii v medzikruží minul Habalovu bránu!

43:11
    Košice kontrujú rýchlym protiútokom, Tomek tentoraz nemusel zasahovať.

43:55
    Pekná akcia hostí, Tomáš Klíma dostal puk do jazdy medzi dvoch obrancov Žiliny, prebil sa až pred Tomeka, no v rozhodujúcom momente puk trafil veľmi zle.

44:25
    Domáci fanúšikovia ženú mohutne svoj tím dopredu.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav v Žiline je stále 2:2.

45:52
    Fanúšikovia si pýtajú od žilinských hokejistov gól, Košice dnes však výborne bránia, navyše brankár Habal je oporou svojho tímu v dnešnom zápase.

46:28
    Ale domáci sú skutočne aktívni, snažia sa niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale cítiť, že myslia i na pozornú defenzívu a nechcú urobiť zbytočnú chybu.

47:09

47:41
    Košice zobrali puk za svoju bránku a upokojujú hru, oba tímy následne rýchlo striedajú.

48:12
    Rastislav Konečný dostal dva dobré puky do ideálnej streleckej parkety medzi kruhy, no oba puky mu nedobre sadli na hokejku. Škoda, bombardér jeho kalibru musí takéto šance zužitkovať.

49:02
    Nuž ale zápas v Žiline graduje, oba tímy sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

49:55
    Žilina opäť atakuje rozohrávku hostí s dvojicou hráčov. Košice však budú hrať presilovú hru.

50:01
    Začalo sa posledných 10 minút tretej tretiny.

50:22
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., hákovanie).

50:33
    Dámy a páni, Juraj Jurík z vlastného pásma naštartoval svoje motory a predviedol šprint za aký by sa nehanbil ani Usain Bolt. Na pár metroch obehol obrancu Košíc, získal puk a cenné sekundy pre domácich.

51:25
    Košice v mohutnom tlaku pred Tomášom Tomekom.

52:22

52:40
    Košice napriek skončenej presilovej hre ostali v útočnom pásme, Tomáš Tomek vyrazil strelu od modrej čiary len pred seba, no dobiedzajúci hráč hostí už nedokázal pretlačiť puk popod betón žilinského brankára.

53:06
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., krosček).

53:25
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, domáci zakladajú prvý presilovkový útok.

53:59
    Hovorkova delovka od modrej čiary tesne míňa bránku Košíc!

54:15
    Domáci už vrhajú všetky sily do útoku, podporovaní domácimi fanúšikmi chcú dnes Vlci získať cenný skalp Košičanov. Hostia však rovnako dnes hrajú veľmi dobre.

55:06

55:55
    O puk sa vedie tvrdý boj za bránkou Žiliny, napokon ho získali domáci hokejisti.

56:07
    Oba tímy už pozorne bránia, zrejme dnes pôjdeme do predĺženia.

56:51
    Marcel Holovič z veľkej diaľky strelou švihom otestoval pozornosť Habala v bránke Košíc.

57:25
    Hrá sa v obrannom pásme Žiliny, domáci však majú puk na svojich hokejkách.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:25
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

58:36
    Kapitán Žiliny MAREK HOVORKA sa cez obrancu Košíc prebil pred Habala a popod betón košického brankára posiela puk do siete!
    58:36 HOVORKA - 3:2

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

59:30
    Košice dávajú gól, ale ešte to nie je isté, ide sa telefonovať videorozhodcovi.

59:30
    A je vyrovnané. Pred bránkou dokázal puk za Tomeka prepasírovať LADISLAV NAGY. Asistencie: Michel Miklík, Martin Dudáš.
    59:30 NAGY - 3:3

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po riadnom hracom čase teda víťaza nepoznáme, ideme do predĺženia. To sa začne približne o 3 minúty.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:01
    Úvodné buly predĺženia patrí hosťom z Košíc.

60:42
    Lukáš Handlovský sa snažil prebiť cez obrancu hostí, ale je vidieť, že domácemu hráčovi už chýbali fyzické sily.

61:22
    Matúš Matis potiahol puk do útočného pásma, ale Košice výborne bránia a tak vôbec nemal komu prihrať.

61:52
    Čas v predĺžení letí naozaj rýchlo a zatiaľ to nevyzerá, že by niektoré mužstvo chcelo rozhodnúť dnešný zápas.

62:30
    Máme za sebou polovicu predĺženia, zatiaľ sme žiadnu vážnejšiu šancu nevideli.

63:01
    Marek Hovorka naservíroval puk ako na podnose pre Lukáša Handlovského, ktorý sa rútil sám na Habala, zoči voči brankárovi Košíc však žilinský útočník neuspel!

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

64:30
    Košice v záverečnom tlaku pred Tomášom Tomekom.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Máme za sebou predĺženie, po úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

Nuž a zdá sa, že v Žiline sa pred rozuzlením pokazila rolba. Tak, dnes to bude ešte naozaj zaujímavé.

Rolba je opravená, zdá sa, že dnes sa podarí dohrať dnešný duel.

No, ľadová plocha je upravená, poďme na to.