Žilina – Košice 3:4 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Poprad 3:0 (kon.) | Trenčín – B. Bystrica 2:3 (po pr.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 7:0 (kon.) | Martin – Nitra 0:0 (odl.)
po s.n. (0:1)
MsHK Žilina
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
HC Košice
Piatok 28.10.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

S konštatovaním, že Košice vďaka premenenému nájazdu Ladislava Nagya víťazia v Žiline 3:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu zachováte svoju priazeň i naďalej. Príjemný zvyšok piatkového večera priatelia. (20:48:52)

65:00 NAGY - 3:4

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.
    Autorom víťazného gólu je LADISLAV NAGY.

Samostatné nájazdy začínajú.

No, ľadová plocha je upravená, poďme na to.

Rolba je opravená, zdá sa, že dnes sa podarí dohrať dnešný duel.

Nuž a zdá sa, že v Žiline sa pred rozuzlením pokazila rolba. Tak, dnes to bude ešte naozaj zaujímavé.

Máme za sebou predĺženie, po úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:30
    Košice v záverečnom tlaku pred Tomášom Tomekom.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

63:01
    Marek Hovorka naservíroval puk ako na podnose pre Lukáša Handlovského, ktorý sa rútil sám na Habala, zoči voči brankárovi Košíc však žilinský útočník neuspel!

62:30
    Máme za sebou polovicu predĺženia, zatiaľ sme žiadnu vážnejšiu šancu nevideli.

61:52
    Čas v predĺžení letí naozaj rýchlo a zatiaľ to nevyzerá, že by niektoré mužstvo chcelo rozhodnúť dnešný zápas.

61:22
    Matúš Matis potiahol puk do útočného pásma, ale Košice výborne bránia a tak vôbec nemal komu prihrať.

60:42
    Lukáš Handlovský sa snažil prebiť cez obrancu hostí, ale je vidieť, že domácemu hráčovi už chýbali fyzické sily.

60:01
    Úvodné buly predĺženia patrí hosťom z Košíc.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po riadnom hracom čase teda víťaza nepoznáme, ideme do predĺženia. To sa začne približne o 3 minúty.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    59:30 NAGY - 3:3

59:30
    Košice dali gól!
    A je vyrovnané. Pred bránkou dokázal puk za Tomeka prepasírovať LADISLAV NAGY. Asistencie: Michel Miklík, Martin Dudáš.

59:30
    Košice dávajú gól, ale ešte to nie je isté, ide sa telefonovať videorozhodcovi.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.
    58:36 HOVORKA - 3:2

58:36
    Žilina dala gól!
    Kapitán Žiliny MAREK HOVORKA sa cez obrancu Košíc prebil pred Habala a popod betón košického brankára posiela puk do siete!

58:25
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:25
    Hrá sa v obrannom pásme Žiliny, domáci však majú puk na svojich hokejkách.

56:51
    Marcel Holovič z veľkej diaľky strelou švihom otestoval pozornosť Habala v bránke Košíc.

56:07
    Oba tímy už pozorne bránia, zrejme dnes pôjdeme do predĺženia.

55:55
    O puk sa vedie tvrdý boj za bránkou Žiliny, napokon ho získali domáci hokejisti.

55:06
    Hostia v plnom počte.

54:15
    Domáci už vrhajú všetky sily do útoku, podporovaní domácimi fanúšikmi chcú dnes Vlci získať cenný skalp Košičanov. Hostia však rovnako dnes hrajú veľmi dobre.

53:59
    Hovorkova delovka od modrej čiary tesne míňa bránku Košíc!

53:25
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, domáci zakladajú prvý presilovkový útok.

53:06
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., krosček).

52:40
    Košice napriek skončenej presilovej hre ostali v útočnom pásme, Tomáš Tomek vyrazil strelu od modrej čiary len pred seba, no dobiedzajúci hráč hostí už nedokázal pretlačiť puk popod betón žilinského brankára.

52:22
    Domáci v plnom počte.

51:25
    Košice v mohutnom tlaku pred Tomášom Tomekom.

50:33
    Dámy a páni, Juraj Jurík z vlastného pásma naštartoval svoje motory a predviedol šprint za aký by sa nehanbil ani Usain Bolt. Na pár metroch obehol obrancu Košíc, získal puk a cenné sekundy pre domácich.

50:22
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., hákovanie).

50:01
    Začalo sa posledných 10 minút tretej tretiny.

49:55
    Žilina opäť atakuje rozohrávku hostí s dvojicou hráčov. Košice však budú hrať presilovú hru.

49:02
    Nuž ale zápas v Žiline graduje, oba tímy sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

48:12
    Rastislav Konečný dostal dva dobré puky do ideálnej streleckej parkety medzi kruhy, no oba puky mu nedobre sadli na hokejku. Škoda, bombardér jeho kalibru musí takéto šance zužitkovať.

47:41
    Košice zobrali puk za svoju bránku a upokojujú hru, oba tímy následne rýchlo striedajú.

47:09
    Vhadzuje sa po pravej ruke Tomáša Tomeka.

46:28
    Ale domáci sú skutočne aktívni, snažia sa niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale cítiť, že myslia i na pozornú defenzívu a nechcú urobiť zbytočnú chybu.

45:52
    Fanúšikovia si pýtajú od žilinských hokejistov gól, Košice dnes však výborne bránia, navyše brankár Habal je oporou svojho tímu v dnešnom zápase.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav v Žiline je stále 2:2.

44:25
    Domáci fanúšikovia ženú mohutne svoj tím dopredu.

43:55
    Pekná akcia hostí, Tomáš Klíma dostal puk do jazdy medzi dvoch obrancov Žiliny, prebil sa až pred Tomeka, no v rozhodujúcom momente puk trafil veľmi zle.

43:11
    Košice kontrujú rýchlym protiútokom, Tomek tentoraz nemusel zasahovať.

42:33
    A takmer sa im to podarilo, lenže Michal Švihálek z dobrej pozícii v medzikruží minul Habalovu bránu!

42:07
    Žilinčania hrajú v úvode tretej tretiny veľmi aktívne, snažia sa vsietiť vedúci gól.

41:36
    Denis Rehák stiahol puk za bránku MsHK, oba tímy striedajú počas hry.

41:10
    Domáci stále napádajú rozohrávku Oceliarov s dvojicou hráčov a tentoraz sa im to vyplatilo, pretože vhadzovať sa bude pred Vladislavom Habalom.

40:30
    Košice pokračujú v tlaku pred Tomekom i po skončení presilovej hry.

40:20

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Košíc.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:2. Hostia išli najskôr v 36. minúte Miklíkom do vedenia o dva góly, domáci však vzápätí kontrovali Petrom Húževkom. V 38. minúte bol v nájazde faulovaný Emil Švec, ktorý ponúknuté trestné strieľanie rutinérsky využil a vyrovnal na 2:2. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.

40:00

39:39
    V oslabení sa dostal ku strele Peter Húževka, jeho rana švihom z pravého kruhu však Habala neprekvapila.

39:15
    Domáci obetavo bojujú a posielajú puk cez všetky čiary.

39:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

38:30
    Hostia sa veľmi snažia dostať znovu do vedenia, no zároveň pôsobia veľmi nervózne.

38:21
    Nuž a hostia si zahrajú presilovku, domáci Rehák je vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie.
    37:53 ŠVEC - 2:2

37:53
    Český útočník v službách Žiliny EMIL ŠVEC nájazd rutinérsky premenil a vyrovnáva tak na 2:2!

37:53
    Emil Švec sa rútil sám na Habala, no bol faulovaný, trestné strieľanie pre Žilinu!

36:59
    Tak sa nám roztrhlo vrece s gólmi. Dúfajme, že to kvalite dnešného zápasu len a len prospeje.
    36:18 HÚŽEVKA - 1:2

36:18
    Ale ponúknutú presilovú hru využíva aj domáca Žilina, pretože Peter Mikuš napriahol od modrej čiary, Habal puk len vyrazil pred seba a PETER HÚŽEVKA znižuje na 1:2 z pohľadu domácich. Asistencie: Peter Mikuš, Lukáš Handlovský.
    35:16 MIKLÍK - 0:2

35:16
    V oslabení dávajú Košice gól, pretože skúsený MICHEL MIKLÍK prekvapil spred bránky Tomáša Tomeka. Asistencia: Ladislav Nagy.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, v Žiline nachvíľku prevládli emócie na oboch stranách.

34:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Varga – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

34:30
    Aktívny kapitán Vlkov Marek Hovorka sa vrútil do pásma Košíc, jeho strela švihom tesne minula bránku hostí.

33:40
    Krásna akcia domácich, po prihrávke mladého Patrika Rogoňa sa s pukom pred Habalom ocitol Matúš Matis, no v rýchlosti už nestihol zasunúť puk popod betón košického brankára do siete.

32:54
    Znovu vidíme dobrý hokej, oba tímy sú aktívne a bojujú o každý centimeter ľadu.

32:09

32:09

32:01
    Lukáš Handlovský v útočnom pásme získal puk, na útočnú akciu už nemal dosť síl a tak skúsil strelu švihom. S týmto pukom si však Habal bez problémov poradil.

31:42
    Vhadzuje sa síce v strednom pásme, ale bližšie k bránke Vladislava Habala.

31:15
    Ondřej Šmach v drese Košíc sa od modrej čiary oprel do puku, jeho bomba príklepom tesne minula pravú tyč Tomekovej bránky.

30:09
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Matejka – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., hrubosť).

30:01
    Máme tu polovicu zápasu, Košice zatiaľ vedú v Žiline 0:1.

29:15
    Košice stiahli puk za svoju bránku, domáci však napádajú rozohrávku Oceliarov až s dvomi hráčmi.

28:52
    Obrana Žiliny toho mala v posledných sekundách naozaj dosť, Tomek radšej skryl puk vo svojej lapačke a dovolil spoluhráčom prestriedať.

28:16
    Opäť nepríjemný zákrok hostí v obrannej tretine domáceho tímu a znovu sa nepíska.

27:52
    V týchto minútach sa k tlaku v útoku nadýchli Košice, ktoré, zdá sa, berú taktovku zápasu do svojich rúk.

27:19
    Dávid Šoltés s Tiborom Vargom podkúrili žilinskej obrane, ktorá ich mala plné zuby, no Tomáš Tomek v bránke Vlkov zasahovať nemusel.

26:54
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

26:22
    Zdá sa, že hokej konečne naberá grády, domáci sa snažia vyrovnať a hostia kontrujú výbornými protiútokmi.

25:28
    Obrovská šanca Žiliny, jeden z domácich hráčov ostal úplne sám pred Habalom, no strelou švihom tesne minul košickú bránku!

25:01
    Stále sa hrá bez prerušenia a oba tímy striedajú počas hry.

24:05
    V tejto tretine majú puk na hokejkách častejšie hokejisti Žiliny, ktorí sa síce dokážu dostať do útočného pásma, ale so streľbou na Habala je to už podstatne horšie.

23:36
    Hrá sa najmä v strede klziska, vidíme množstvo osobných súbojov, hokejová krása zatiaľ chýba.

22:51
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci chybujú v rozohrávke a pred Tomekom sa k puku dostal skúsený Peter Bartoš, no tiesnený obrancom Vlkov vystreliť nedokázal.

22:05
    Štvrtý útok Žiliny sa snažil vytvoriť zaujímavú akciu pred Habalom, no Gmitter stratil puk a Košice okamžite štartujú svoje útočné motory.

21:35
    Holovič nahodil puk zo stredného pásma na Habalovu bránku, oba tímy okamžite striedajú.

21:14

20:55
    Vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana Košíc.
    20:49 Presilovková snaha Žiliny

20:49
    Žilinčania dohrávajú presilovú hru ešte z prvej tretiny, sú nasťahovaní v útočnom pásme, no Habal zasahovať nemusel.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Košíc.

20:01

Na ľade máme hráčov oboch tímov, čochvíľa pokračujeme v zápase.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný gól tejto časti hry sa postaral v 12. minúte Jiří Bicek. Druhá tretina sa začne približne o 18:48.

20:00

19:31
    Veľká šanca Žiliny, kapitán Hovorka nabil spoza bránky nestráženému Michalovi Švihálkovi, ktorý však puk zle trafil a minul Habalovu bránku.

19:14
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Bicek – 2 min., sekanie).

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:55
    Žilinčania sa nadychujú k tlaku v závere prvej tretiny, Habal ale zatiaľ nemusel zasahovať.

18:16
    Veľká škoda pre domácich, trojica Rogoň, Húževka a Jurík sa dostala do prečíslenia, no Juraj Jurík vôbec nepochopil myšlienku skúseného Húževku a tak Habal nemusel zasahovať.

17:45
    Žilinčania po dlhej hre v oslabení stiahli puk za svoju bránku, prestriedali a po dlhšom čase zakladajú útočnú akciu.

17:14

16:28
    Hráči HC stále v obrannom pásme Žiliny, kus výbornej obrannej roboty pred Tomekom urobil Peter Húževka, ktorý vybojoval puk a poslal ho až za bránku Košíc.

15:58
    Máme za sebou trošku hluché minúty, hra je rozkúskovaná, Košice sú však v tlaku pred Tomášom Tomekom.

15:40

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Košice vedú v Žiline stále 0:1.

14:39
    V Žiline vidíme niekoľko nepekných zákrokov hráčov hostí za sebou, píšťalka rozhodcov však ostáva nemá.

13:55
    Ďalší útočná snaha hostí končí postavením mimu hru.

13:40
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jankovič – 2 min., podrazenie).

12:36
    Lukáš Handlovský sa mohol v oslabení rútiť na Habala, no inkasoval zásah hokejkou do tváre od obrancu Košíc.

12:14
    Tak tento verdikt sa vôbec nepáči domácemu lodivodovi Milanovi Jančuškovi, ktorý si povolal rozhodcov na debatu. S námietkami však zjavne neuspel.

12:14
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 5 min., faul kolenom + osobný trest do konca zápasu, faul kolenom).

12:14
    Na ľade ostáva ležať jeden z hráčov Košíc, no zdá sa, že bude v poriadku. Hostia ale budú hrať presilovú hru.
    11:34 BICEK - 0:1

11:34
    Krásna akcia skúseného JIŘÍHO BICEKA, ktorý si z rohu klziska nakorčuľoval pred bránku Vlkov a strelou do vinkla nedal Tomekovi šancu na úspešný zákrok. Asistencie: Peter Bartoš, Tomáš Klíma.

11:07
    Hostia sú stále pred Tomekom.

10:51

10:36
    Košice zvierajú Žilinu v mohutnom presilovkovom tlaku, Tomek ale zasahovať zatiaľ nemusel.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

09:24

09:10
    Domáci sa snažia stoj čo stoj streliť úvodný gól, Marcel Holovič príklepom z pravého kruhu poriadne prevetral Habalove betóny.

08:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

08:43
    Skúsený exreprezentačný útočník Jiří Bicek posiela puk cez všetky čiary.

08:07
    Žilinčanom sa stále nedarí usadiť sa v obrannom pásme Košíc.

07:35
    Hneď v úvode presilovky Holovič z bekhendu tesne minul bránku Košíc. Následne však hostia získavajú puk a posielajú ho až k Tomášovi Tomekovi.

07:24
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šmach – 2 min., sekanie).

07:05
    Ale pozor, aktivitou hýri i tretí útok Vlkov vedený Marcelom Holovičom, Habal musel zasahovať a veru mal dosť práce.

06:25
    Matúš Matis potiahol puk do stredného pásma, no následne ho len nahodil na Habala a elitný žilinský útok okamžite strieda.

05:45
    Do šance sa cez žilinskú obranu prebíjal skúsený Michel Miklík, no strelecky sa mu ohroziť Tomeka nepodarilo.

05:01
    Zaujímavosťou je určite i fakt, že brankári oboch tímov dnes nastúpili s rovnakým číslom na drese. A síce s 51-tkou.

04:09
    Hrá sa v obrannom pásme Košíc, Habal tentoraz nemusel zasahovať.

03:30
    Veľká šanca Žiliny, po strele Lukáša Kříža sa vyznamenal český brankár v službách Košíc Vladislav Habal.

02:42
    Hrá sa v rýchlom tempe a zatiaľ veľmi svižne, viac z hry majú Oceliari z Košíc.

02:04
    Pekná akcia štvrtého útoku Žiliny, Ondrej Gmitter tesne pred Habalom nedosiahol na puk od Emila Šveca!

01:35

01:15
    V Žiline od úvodných minút výborná hokejová atmosféra, domáci fanklub mohutne ženie svojich dopredu.

00:47
    Prvý zákrok Tomáša Tomeka, ktorý skryl puk do svojej lapačky, vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Žiliny.

00:35
    Košičania sú v úvode tretiny aktívnejší, útočná snaha Petra Boltuna ovocie zatiaľ nepriniesla.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech Košíc.

00:01

Hymna doznela, poďme na to!

Na ľade máme hráčov oboch tímov. Zaznie štátna hymna Slovenska a môžeme sa pustiť do hry.

Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Rehák, Brejčák (A), Kříž, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka (C), Matis – Rogoň, Húževka, Jurík – Konečný, Holovič, Švihálek – Švec, Ondruš, Gmitter

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Deyl, Jankovič, Šmach, Šedivý, Matejka, Pavúk, Michalčin – Miklík, Boltun, Nagy – Bicek, Klíma, Bartoš – Hričina, Milý, Varga – Hruška, Šoltés

Rozhodca: Konc, Valach – Tvrdoň, Orolin.
    Košice majú v útoku obrovskú silu. Potvrdí to Peter Boltun gólom?

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 16. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC Košice. Začiatok zápasu je o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v priebežnej tabuľke najvyššej hokejovej súťaže 6. miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili Vlci na ľade favorizovanej Nitry 4:6, keď sa o ich góly postarali Rastislav Konečný, Juraj Jurík, Miroslav Macejko, Peter Mikuš, Marek Hovorka a Michal Švihálek.
    Najproduktívnejší hráči Žiliny:
    1. Marek Hovorka 18 bodov (8+10)
    2. Lukáš Handlovský 15 bodov (3+12)
    3. Rastislav Konečný 11 bodov (8+3)

Hokejistom Košíc patrí v aktuálnej tabuľke 1. miesto so ziskom 38 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí porazili Oceliari na domácom ľade tím Zvolena 4:0. O góly HC sa postarali Tomáš Klíma, Ladislav Nagy, Tomáš Hričina a Michel Miklík.
    Najproduktívnejší hráči Košíc:
    1. Ladislav Nagy 23 bodov (12+11)
    2. Jakub Suja 17 bodov (5+12)
    3. Gabriel Spilar 13 bodov (6+7)

Pohľad do histórie:
    Oba tímy odohrali spolu 81 zápasov, v ktorých sa 17x tešili z výhry Žilinčania, 2 stretnutia sa skončili remízou a až 62 zápasov vyhrali hokejisti Košíc.
    V poslednom doterajšom vzájomnom zápase (25.9.2016) zvíťazili Košice na domácom ľade 6:3.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 37. Húževka (Mikuš, Handlovský), 38. Švec (t.s.), 59. Hovorka – 12. Bicek (Bartoš, Klíma), 36. Miklík (Nagy), 60. Nagy (Miklík, Dudáš), rozh. náj. Nagy