Pardubice – Chodov 5:7 (kon.) | Kladno – Sparta 8:7 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 13:9 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 1:11 (kon.) | Bulldogs – Ostrava 1:5 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
13:9 (3:1, 5:3, 5:5)
FbŠ Bohemians
cz Piatok 28.10.2016, 18:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 8. kolo

Z této přestřelky je to už úplně vše, přeji Vám příjemný zbytek svátečního dne. (20:10:22)

Nejproduktivnější hráči:
    • Marek Matejčík (VIT) – 5 bodů (3+2)
    • Josef Rýpar (VIT) – 5 bodů (2+3)
    • Martin Kisugite (BOH) – 3 body (3+0).

Je dobojováno! Mužstvu Bohemians se na vítkovické palubovce povedlo vstřelit úctyhodných devět branek, které mu ale nepomohly k žádnému bodovému zisku. Ostravané byli od začátku zápasu o několik branek napřed a nakonec mohou slavit zisk tří bodů za vítězství 13:9.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vstříc Hyršlovi se pomalým krokem vydal JOSEF RÝPAR, který povedeným forhendovým bafákem zřejmě naposledy mění skóre na 13:9.

58:55
    Matejčík se už chystal na zakončení do prázdné branky, v tom mu ale zabránil faul Bagina. Následuje trestné střílení!

58:39
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Parádní útočný florbal pokračuje už jednadvacátým gólem tohoto zápasu! Pražané využili svou druhou přesilovou hru, když další pas od Bagina zužitkoval JAKUB ŠÁRKA. Asistence: Vojtěch Bagin.

58:23
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Lukáš Hájek – 2 minuty, hra hlavou).

57:24
    No a o pár sekund později udeřilo na druhé straně! Přes Bagina se balónek dostal na hokejku JAKUBA ŠÁRKY, který v úniku našel recept na Blakalu. Asistence: Vojtěch Bagin.

57:15
    Domácí nebyli od další trefy, které však v brankovišti zabránil výborným obranným zákrokem Lukáš Kuncman.

56:05
    Hostující gólman se při útoku Ostravanů stihl vrátit do své svatyně, jenže ani tak dvanácté inkasované brance nezabránil. Parádní střelou pod horní tyč se prezentoval PETR JANKULÁR. Asistence: Adam Delong.

55:30
    Bohemians nemají co ztratit, proto odvolávají Hyršla a o malý florbalový zázrak se pokusí v šesti hráčích v poli!

54:30
    Dalším gólům teď zabránili oba brankáři. Blakala vychytal Čiháka, Matejčíka posléze Hyršl.

53:08
    Je to stále stejná písnička, domácí na chvíli poleví a po inkasovaném gólu znovu udeří. Tentokrát tak učinil LUKÁŠ HÁJEK, jenž pěknou střelou k vzdálenější tyči znemožnil Hyršlovi jakkoli zasáhnout. Asistence: Josef Rýpar.

52:35
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Jakub Šárka – 2 minuty, Bránění ve hře).

51:08
    Devět minut před koncem tu máme další zásah zelenobílých! RADEK MANDÍK ukořistil balónek a po individuální akci snížil na 7:10 z hostujícího pohledu. Bez asistence .

50:00
    Pražský celek v posledních minutách Vítkovice výrazně přehrává a sympaticky se snaží s nepříznivým stavem něco udělat.

48:50
    O další zkorigování stavu se pokusil Aleš Höffer, ten ale z dobré pozice vůbec nezakončil mezi tři tyče.

46:54
    Gólové hody ale ještě ani zdaleka nekončí! Krbec znovu nahrál do těžké pozice ADAMU RŮŽKOVI, který v důrazném souboji přetlačil Neheru a ze vzduchu dopravil balónek do sítě. Asistence: Kryštof Krbec.

45:45
    Z další útočné akce se stav tentokrát nemění, Vojtěch Bagin zakončil nad domácí branku.

45:03
    V šesté minutě třetí třetiny Ostravané navyšují vedení na 10:5! Zasloužil se o to ONDŘEJ FIRDA, jenž si sám vybojoval míček a ten posléze uklidil za Hyršlova záda. Bez asistence.

43:46
    Domácí už poněkolikáté výborně reagují na inkasovanou branku a ani teď nenechávají Pražany přiblížit se na rozdíl dvou gólů. Ke svým třem trefám přidává druhou asistenci Matejčík, který našel JOSEFA RÝPARA a ten znovu prostřelil Tomáše Hyršla. Asistence: Marek Matejčík.

43:22
    Vojtěch Bagin poslal vysokou přihrávku před branku na RADKA MANDÍKA, který trefil míček ze vzduchu a poslal ho mimo dosah Blakaly. Asistence: Vojtěch Bagin.

41:10
    Bohemians začali poslední třetinu aktivně, ke střele se ale nedostali a míček jim nakonec sebral Rýpar.

40:01

V právě skončené druhé třetině se diváci rozhodně nenudili. Viděli totiž hned osm branek, po kterých jsou mnohem blíže tříbodovému zisku Vítkovice. Ty dvacet minut před koncem základní hrací doby vedou už 8:4 a o vítězství je může připravit už jenom velký kolaps.

40:00

39:05
    Domácí si však nepřipouští komplikace a opět odskakují do výraznějšího náskoku! Velkou zásluhu na této brance má Matejčík, který odvedl výbornou práci v rohu hřiště a předložil balónek před branku LADISLAVU GÁLOVI, který ve stoprocentní šanci nezaváhal. Asistence: Marek Matejčík.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:03
    Pražané se za stavu 2:7 nepoložili a nyní ztrácí už jenom tři góly! Kanadský bod si opět připisuje Martin Šimek, po jehož přihrávce napřáhl zpoza půlící čáry MARTIN KISUGITE a znovu překvapil Blakalu. Asistence: Martin Šimek.

Dnešní utkání sleduje 283 diváků.

34:50
    Hosté snižují na 3:7 a ještě oživují teoretickou naději na bodový zisk! Nabídnutou přesilovku po křižném pasu od Šimka využil MARTIN KISUGITE. Asistence: Martin Šimek.

34:32
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Šebesta – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

33:30
    Šikovně to teď udělal domácí Šebesta, který si přihrál o krátký mantinel, jenže poté z bezprostřední blízkosti Hyršla nepřekonal.

32:20
    Hra se po delší době trochu uklidnila, pětibrankový náskok domácímu týmu zjevně stačí, a tak se Vítkovičtí už tak netlačí před Hyršla.

30:55
    S góly se nám v Ostravě roztrhl pytel! Pátou branku během sedmi minut přidává VÁCLAV JURDZIN, jenž se zjevil těsně před Hyršlem, v těžké pozici si ale poradil a bravurně zakončil do odkrytého koutu branky. Asistence: Petr Jankulár.

29:29
    Na šestou domácí branku ale Bohemians bleskurychle odpovídají! Po chybě v domácí kombinaci vypálil Kisugite, jehož pokus šikovně tečoval MARTIN KISUGITE a Blakala už nestihl nikterak zareagovat. Asistence: Martin Šimek.

29:02
    No vida, Tomáš Hyršl se v brance Bohemians ještě ani nestihl zabydlet a už musí tasit balónek zpoza svých zad. Autorem gólu je ADAM DELONG, jenž těžil z přihrávky Josefa Rýpara. Asistence: Josef Rýpar.

27:46
    Střídání v týmu FbŠ Bohemians: ze hřiště odchází Jan Hejný, přichází Tomáš Hyršl.

27:41
    Je tu další branka v ostravském podání a s Pražany už to začíná vypadat bledě! Gál přihrál k levému mantinelu ONDŘEJI FIRDOVI, který zamířil přesně k vzdálenější tyči a upravil skóre už na 5:1. Asistence: Ladislav Gál.

26:40
    Zkorigovat skóre mohl David Šimek, na jehož povedenou střelu Blakala nedosáhl, ovšem míček míček se naštěstí pro Vítkovice zastavil o tyč!

23:55
    Domácí podruhé v zápase vedou o tři góly! Už potřetí se gólově prosadil MAREK MATEJČÍK, který dostal šikovnou přihrávku od Jurdzina a před Hejným ani tentokrát nezaváhal. Asistence: Václav Jurdzin.

23:36
    Kryštof Krbec na opačném konci hřiště jen mírně vystrašil Blakalu, který proti jeho bekhendovému pokosu zasahovat nemusel.

23:10
    Teď už se Hejný musel mít na pozoru, tvrdou střelu v podání Rýpara vyrazil netradičně helmou.

22:00
    Ke střele se až nyní odhodlal Ondřej Firda, nicméně k Hejnému míček nepustil blokující Krbec.

20:50
    Vítkovice vstoupily do druhé periody aktivně a už několik sekund obléhají branku Bohemians.

20:01
    Na domácí střídačce zatím vládne spokojenost

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Mnohem spokojenější po ní mohou být Vítkovičtí, kteří v sedmnácté minutě vedli už 3:0, krátce před přestávkou ale inkasovali z hole Růžka a do druhé části tak půjdou za dvoubrankového náskoku 3:1.

20:00

19:25
    Hosté se v závěru první třetiny přece jenom prosazují a dostávají se zpět do zápasu! Rossi tentokrát zvolil přihrávku na ADAMA RŮŽKA, který jako první rozvlnil síťku v domácí brance a zrušil čisté konto Petra Blakaly. Asistence: Martin Rossi.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:30
    Hostující obránce Lukáš Kuncman napřáhl z poměrně velké dálky, svá mířidla si ale neseřídil ideálně a Blakalu neohrozil.

16:52
    Neproměněné šance teď musí Pražany hodně mrzet, v sedmnácté minutě totiž ztrácí už i tři branky. Adam Delong vysunul MARKA MATEJČÍKA, jenž si počkal na ideální moment pro střelu a podruhé v zápase propálil Hejného. Asistence: Adam Delong.

15:10
    Lukáš Pešat ukázal svou rychlou střelu zápěstím, nicméně Jan Hejný si nepřesně letící míček zkontroloval jen pohledem.

13:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Za Bohemians teď byl blizoučko vstřelení branky Rossi, který trefil tyč!

12:20
    A další nepřesná střela, po které tentokrát nemusel zasahovat Blakala, jehož svatyni netrefil Jakub Šárka.

11:42
    Naopak už to mohlo být o tři góly! Ladislav Gál ani Marek Matejčík ale branku o kousek netrefili.

10:30
    Zpět na dostřel se pokusil pokusil hosty dostat aktivní Rossi, jenže Blakala byl proti jeho zakončení opět pozorný.

09:41
    Z aktivity Vítkovic vyplynula druhá branka! Josef Rýpar se neunáhlil a místo střely zvolil přihrávku na MARKA MATEJČÍKA, který přesnou ranou švihem nedal Hejnému žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Josef Rýpar.

08:37
    Martin Rossi si navedl míček na bekhendovou část hole, jenže tou domácího gólmana příliš nevystrašil, Blakala si připsal rutinní zákrok.

07:10
    Marek Matejčík se avizované přihrávky od Delonga nedočkal, mezi něj a přihrávajícího spoluhráče se totiž na poslední chvíli dostal vracející se Aleš Höffer.

05:56
    Domácí se na konci šesté minuty radují z vedoucího gólu! Výbornou práci odved Firda, který potáhl míček na útočnou polovinu a chytrou přihrávkou k druhé tyči vyzval ke skórování LUKÁŠE PEŠATA, který touto příležitostí nepohrdl a uklidil balónek za Hejného. Asistence: Ondřej Firda.

04:20
    Opět v akci Marek Bräuer, kterému připravil solidní palebnou pozici Hájek, jenže domácí útočník na stavu opět nic nezměnil.

01:30
    Úvodní šance také pro Vítkovice! Václav Komačka nevystřelil přesně, nicméně k dorážce se dostal Bräuer a Hejný měl co dělat, aby zamezil rychlému gólu.

00:40
    První vhazování dopadlo lépe pro Vítkovice, které ale v útoku nezahrozily a naopak čelily střele Martina Šimka, kterou musel zneškodnit až domácí gólman Petr Blakala.

00:01

1. SC TEMPISH Vítkovice: Blakala (Gurkovský) – Mertha, Nehera, Švajný, Ivan, Komačka – Firda, Jan Šebesta, Rýpar – Hájek, Pešat, Bräuer – Matejčík, Delong, Němec – Jurdzin, Matúš.

FbŠ Bohemians: Hejný (Hyršl) – Zezulka, Kisugite, Krebner, Křivanec, Kuncman, Čihák, Rossi, Cabejšek, Krbec – Šimek, Bagin, Šimek – Poláček, Höffer, Kindl – Růžek, Šárka.

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

Vzájemné zápasy

10.01.2016 Bohemians – Vítkovice 3:4
    21.11.2015 Vítkovice - Bohemians 10:4
    13.08.2015 Vítkovice – Bohemians 4:4 (Czech open)
    19.12.2014 Vítkovice – Bohemians 2:5
    28.10.2014 Bohemians – Vítkovice 3:10.

Šestí Bohemians odstartovali sezónu těsnou porážkou na půdě brněnských Buldoků, z dalších třech zápasů už ale odešli s vítězstvím v kapse, když postupně udolali Spartu (8:7), Kladno (12:9) a Mladou Boleslav (6:5pp). V posledních třech zápasech se však týmu s momentálně třetí nejhorší obranou nedařilo, nad síly Bohemians byly jak Střešovice (6:7), tak i Otrokovice (8:9pp) a naposledy i Chodov (5:8).

Vítkovice po sedmi kolech disponují druhým nejproduktivnějším útokem, který jim v úvodních pěti duelech vždy pomohl k vítězství. Prvního přemožitele Ostravané našli až v šestém kole, v němž na domácí půdě po nájezdech padli s Chodovem. Druhá porážka v řadě se pak urodila před čtyřmi dny v Pardubicích, kde aktuálně třetí tým tabulky znovu prohrál o jedinou branku 5:6.

Všem florbalovým fanouškům přeji příjemný sváteční podvečer při sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola mužské Superligy. Od osmnácti hodin se zaměříme na utkání, ve kterém se proti sobě postaví mužstva 1. SC TEMPISH Vítkovice a FbŠ Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 6. Pešat (Firda), 10. Matejčík (Rýpar), 17. Matejčík (Delong), 24. Matejčík (Jurdzin), 28. Firda (Gál), 30. Delong (Rýpar), 31. Jurdzin (Jankulár), 40. Gál (Matejčík), 44. Rýpar (Matejčík), 46. Firda, 54. Hájek (Rýpar), 57. Jankulár (Delong), 59. Rýpar (t.s.) – 20. Růžek (Rossi), 30. Kisugite (Šimek), 35. Kisugite (Šimek), 39. Kisugite (Šimek), 44. Mandík (Bagin), 47. Růžek (Krbec), 52. Mandík, 58. Šárka (Bagin), 59. Šárka (Bagin)

1. SC TEMPISH Vítkovice: Blakala – Mertha, Nehera, Švajný, Ivan, Komačka, Jankulár – Firda, Jan Šebesta, Rýpar – Hájek, Pešat, Bräuer – Matejčík, Delong, Němec – Jurdzin, Matúš, Gál.
    FbŠ Bohemians: Hejný (28. Hyršl) – Zezulka, Kisugite, Krebner, Křivanec, Kuncman, Čihák, Rossi, Cabejšek, Krbec – Šimek, Bagin, Šimek – Poláček, Höffer, Kindl – Růžek, Šárka, Mandík.

Rozhodca: Kačer, Vašíček