Boston – Montreal 2:4 (kon.) | Detroit – San Jose 3:0 (kon.) | NJ Devils – Minnesota 2:1 (po pr.)
Florida – Colorado 5:2 (kon.) | Philadelphia – Carolina 6:3 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Tampa Bay 1:4 (kon.) | Chicago – Toronto 5:4 (2:1 po s.n.) | Nashville – Pittsburgh 5:1 (kon.)
Dallas – Columbus 0:3 (kon.) | Calgary – St. Louis 4:6 (kon.) | LA Kings – Vancouver 4:3 (1:0 po s.n.)
Winnipeg – Edmonton 0:3 (kon.)
Florida Panthers
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Colorado Avalanche
cz Nedeľa 23.10.2016, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezké velmi časné nedělní ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Nejlepší hokejová liga na světě je v plném proudu a dnes jsou na programu další zápasy, a to pořádná porce. Odehraje se celkem třináct utkání. My budeme sledovat zápas mezi týmy Florida Panthers Colorado Avalanche.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Jágrovi Panteři se v tabulce Východní konference nacházejí na sedmém místě tabulky, když si na své konto po čtyřech odehraných utkáních připsali pět bodů. V posledním duelu se Florida utkala s Washingtonem, ve kterém se poprvé v nové sezóně trefila česká star Jaromír Jágr, který si připsal svůj první gól, který byl už jeho 750. v NHL a zároveň se tak stal sedmým hráčem v historii NHL, který se prosadil ve třiadvaceti sezónách v nejlepší lize světa. Panteři ale nakonec padli 2:4 a na další výhru si tak budou muset zase počkat. Třeba se jim podaří bodovat už dnes.
    Jaromír Jágr si v pátek připsal svůj 750. gól v NHL a stal se tak sedmým hráčem v historii, který bodoval ve třiadvaceti sezónách.

Colorado má za stejný počet utkání na svém kontě šest bodů a v tabulce Západní konference se nachází na pátém místě. To Lavinám se daří o něco lépe. Hokejisté Colorada totiž dokázali porazit Dallas, Pittsburgh a Tampu a prohráli pouze s Washingtonem. Po výhře 4:0 nad Tampou na jejím ledě pokračují ve venkovním tripu a na ledě Floridy se budou snažit na cenný skalp navázat. Zda se jim to podaří, nám samozřejmě napoví až samotný zápas.

Vzájemná utkání

Oba týmy se v loňské sezóně utkaly celkem dvakrát a pokaždé výhru slavil domácí celek. Nejprve Florida doma přehrála Colorado 4:1, v odvetě pak slavily výhru zase Laviny, které braly těsnou výhru 3:2. Bude i dnes platit pravidlo můj dům, můj hrad?

Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA)
    Jakub Kindl (FLA) – v současnosti hráč farmy

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – R. Smith, Trocheck, Rau – Sceviour, Malgin, McCann – Harper, MacKenzie (C), McKegg.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – E. Johnson, Zadorov, Barrie, Beauchemin, Wiercioch, Gelinas – Iginla, MacKinnon, Landeskog (C) – Duchene, Söderberg, Grigorenko – Comeau, Colborne, Martinsen – G. Bourque, Ben Smith, McLeod.

Rozhodčí: Jean Hebert, Frederick L´Ecuyer – Tony Sericolo, Pierre Racicot.

Zápas začne s malým zpožděním, jak je tomu u zámořských soutěží zvykem.

Oba celky jsou už na ledové ploše, americká hymna dozněla, za okamžik už začínáme.

00:01

00:16
    Smith hned v úvodu utkání nabruslil podél levého mantinelu na levý kruh a na Varlamova vyslal jedovatou střelu. Tu ale brankář hostů zlikvidoval.

00:52
    Na druhé straně to zkoušel z pravé strany Landeskog, ale svou střelu poslal pouze do boční sítě Luongovy branky.

01:24
    Tyson Barrie napřáhl od modré čáry a jeho dělovka provětrala lapačku Luonga. Ten pak posílá kotouč hned mezi spoluhráče a hru nechává plynout.

02:23
    Znovu musel zasahovat Luongo, který nadvakrát ukryl pod svojí lapačkou střelu Zadorova. Tentokráte ale hru přerušil a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

03:16
    Po malé odmlce se do útočného pásma dostali domácí hokejisté, Greg McKegg se dostal na pravý kruh, odkud vyslal prudkou střelu. S ní si ale Varlamov poradil a podržel svůj tým.

04:20
    MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, bylo to ale na hraně, sám si myslel, že je v ofsajdu, ale nebylo tomu tak. Nakonec se sám dostal ke střele, ale Luongo zasahovat nemusel.

05:09
    Matt Duchene z otočky střílel na Luonga v jeho těsné blízkosti, ale neuspěl. Na druhé straně zaútočil Jaromír Jágr, ale také Varlamov byl pozorný.

06:15
    Hra se přestěhuje znovu před Varlamova, hosté se dopustili zakázaného uvolnění a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

06:29
    Velká skrumáž před Varlamovem. V ní se nejlépe zorientoval Greg McKegg, ale kotouč za jeho záda nepropasíroval.

06:35
    Následuje komerční přestávka.

06:57
    Hosté v útočném pásmu nic nevymysleli a kotouč se tak dostal k obráncům Floridy, kteří ho zavážejí na opačnou stranu.

07:20
    Jason Demers dostává dvě minuty za podražení a hosté si zahrají přesilovou hru.

07:38
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru Laviny bleskově využívají. TYSON BARRIE dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru, odkud střelou švihem prostřelil Luonga v brance Floridy. Hosté se tak ujímají vedení – 0:1. Asistence: Matt Duchene, Blake Comeau.
    07:38 Tyson BARRIE - 0:1

08:39
    Panteři se snažili zahrozit před Varlamovem, ale jejich střela skončila pouze vysoko nad. Znovu se tak hosté dostali ke kotouči a spěchají s ním do útočného pásma.

09:08
    Domácí zasypali Varlamova několika střelami, ten dokázal menším tlaku ze strany Floridy čelit a znovu podržel svůj tým.

09:53
    Jason Demers dosáhl branky od modré čáry, ale kouč hostů si vzal challenge a nakonec byl odhalen ofsajd, branka tak nemůže být uznána.

10:41
    Domácí tato situace mírně rozhodila a sami se připravili o útočné pásmo. Hosté tak mohou projít do dalšího svého útoku.

11:30
    Na druhé straně musel zasahovat Luongo, který nadvakrát zneškodnil střelu Patrika Wierciocha. Raději pak přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

11:30
    Ve stejném čase následuje komerční přestávka.

11:51
    Jágr si najel k odraženému kotouči a snažil se ho prostrčit za Varlamova, ale to se mu nepovedlo. Brankář hostů byl připraven a opět drží svůj tým.

12:40
    Přesilovka pro Floridu. Martinsen dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavici.

13:06
    Laviny se zatím velmi dobře brání a domácí celek k ničemu nepustili. Následně pak se také dokázali osvobodit a puk letí až před Luonga.

13:37
    Nyní byl před Varlamovem menší závar, zblízka střílel Reilly Smith, ale brankář Colorada byl na svém místě a hned pak kotouč vyhodil pryč od vlastní branky.

14:36
    Derek MacKenzie střílel z levého kruhu, ale lapačka Varlamova znovu úřadovala. Přesilovka domácích pomalu končí.

14:40
    Florida je v plném počtu a hned následuje další komerční přestávka.

14:51
    Panteři znovu obléhali pásmo Colorada, do velké šance se dostal Derek MacKenzie, ale nadvakrát na Varlamova nevyzrál.

16:11
    Na opačném konci kluziště se do nebezpečné akce před Luongem dostal Matt Duchene, ale také on svou velkou šanci neproměnil.

16:43
    Blake Comeau dostává dvě minuty za krosček a je tu další početní výhoda pro Floridu.

18:06
    Jason Demers napřáhl od modré čáry, před Varlamovem ještě jeho projektil tečoval Reilly Smith, ale brankář Colorada se zaskočit nenechal.

18:25
    O další střelu se postaral Trocheck, ale jeho přízemní střela skončila pouze na obranném zákroku Colorada, které tak zřejmě své oslabení ubrání.

18:43
    Comeau je na ledě a hosté jsou tedy v plném počtu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:40
    V závěru první periody byla před hostující brankou obrovská skrumáž a Varlamov nevěděl, kde má puk. Následně pak zlikvidoval tři domácí střely a podržel tak Laviny a jejich těsné vedení.

20:00

První třetina tohoto utkání je za námi. V ní jsme viděli dvě branky. Nejprve se trefil v osmé minutě hostující Barrie, jenž poslal Colorado do vedení. V desáté minutě pak vyrovnal Demers, ale prozkoumání u videa nakonec potvrdilo ofsajd a jeho gól tak nemohl být uznán. V závěru první periody měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, ale Varlamov v brance Colorada byl neoblomný. Po prvním dějství se tak lépe do kabin šlo hostům, ale domácí rozhodně nemají nic ztracené a pokusí se vyrovnat. Druhá třetina začne přibližně ve 2:10.

20:14
    Hosté se hnali okamžitě do útoku, ale domácí obrana byla proti. Sebrala Lavinám kotouč a poslala ho na opačnou stranu.

20:58
    Jerome Iginla dostává dvě minuty za sekání a domácí mají k dispozici další přesilovou hru.

21:32
    Florida právě vstřelila branku!
    Jaromír Jágr našel před brankou volného AARONA EKBLADA, který jeho nabídky dokonale využil a zblízka propálil Varlamova. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku – 1:1. Asistence: Jaromír Jágr, Jonathan Marchessault.
    21:32 Aaron EKBLAD - 1:1

22:20
    Po závaru před domácí brankou úřadoval Luongo, jenž svým dalším zákrokem zlikvidoval šanci Lavin.

23:18
    Jaromír Jágr byl v předbrankovém prostoru Colorada znovu hodně aktivní a na Varlamova vyslal jedovatou střelu. Brankář hostů ale proti němu uspěl.

24:59
    Roberto Luongo musel znovu hasit nebezpečí před svojí brankou, když zlikvidoval jedovatou střelu Matta Duchena.

25:41
    Shane Harper najížděl před hostující branku a na Varlamova vyslal další prudkou střelu. Ten kotouč vyrazil pouze před sebe a následně zlikvidoval i dorážku stejného hráče.

26:34
    Na řadu nyní přichází další komerční přestávka.

27:06
    Aleksander Barkov pálil nebezpečně na Varlamova, ten si připisuje další důležitý zákrok, kterým podržel svůj tým.

27:44
    Po nepřesné střele domácích se k puku dostali hosté a už ho zavážejí do útočného pásma.

28:32
    Přesilovka pro Laviny. Malgin dostává dvě minuty za vysokou hůl a už sedí na trestné lavice.

29:25
    Panteři zatím nepustili do vážnější akce hosty v přesilové hře a hned na to pak vyhazují kotouč do bezpečí.

29:53
    Ve vlastním oslabení zahrozili domácí, ale Varlamova dalšími přesnými zákroky podržel Laviny. Hosté tak znovu míří do útoku.

30:32
    Oslabení domácí hokejisté zvládli a nyní jsou už v plném počtu.

31:08
    Další nebezpečná akce vznikla v blízkosti branky Colorada, ale nikdo z domácích nebyl na dorážku před Varlamovem připraven.

31:51
    Na řadu přichází další komerční pauza.

32:23
    Reilly Smith si to namířil přímo před branku Colorada a na Varlamova vyslal další nebezpečnou střelu. Ta ale končí v náruči právě brankáře hostů.

33:12
    Derek MacKenzie tečoval před hostující brankou střelu Grega McKegga, ale znovu byl brankář hostujícího celku připraven. Na druhou stranu pak míří hosté, kteří se pokusí ohrozit branku Luonga.

34:46
    Varlamov se ve svém brankovišti rozhodně nenudí. Nyní lapil další střelu z hole Jaromíra Jágra a nedopustil, aby se Florida ujala vedení.

36:00
    Ekblad pálil z prostoru mezi kruhy, jeho střelu vyrazil Varlamov před sebe, ale na dorážku před ním nebyl nikdo z domácích připraven.

36:05
    Je tu další komerční přestávka.

36:45
    Nyní se zaskvěl přesným zákrokem Roberto Luongo, který překazil souhru hostů. Na konci byla střela Bena Smithe, která ale skončila v náruči domácího brankáře.

37:02
    Tak to byla hodně pohledná akce domácích. Z vlastního obranného pásma projel takřka celým kluzištěm Greg McKegg a poté našel před levou tyčkou Varlamovy svatyně úplně volného SHANEA HARPERA, který měl jednoduchou úlohu. Našel odkrytou část jeho branky a strhává tak vedení na stranu Floridy – 2:1. Asistence: Greg McKegg, Derek MacKenzie.
    37:02 Shane HARPER - 2:1

38:38
    Hosté se snažili najít rychlou odpověď, ta ale nepřišla. Znovu mají kotouč ve své moci domácí hokejisté, kteří míří opět před Varlamova.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:23
    Zadorov inkasuje dvě minuty za hákování a domácí si zahrají další přesilovou hru.

39:55
    Ještě střela Jaromíra Jágra z pravé strany, kterou chytil do své lapačky Varlamov. Druhá třetina je u konce a zřejmě se už nic nestane.

40:00

I druhé dějství je minulostí. V něm se trefili domácí hráči, když hezkou kombinaci zakončil Greg McKegg a strhl tak vedení na stranu Floridy. Hosté navíc v závěru třetiny dostali dvouminutový trest a na počátku třetí třetiny se tak budou bránit ve čtyřech. Třetí třetina začne přibližně ve 3:10.

40:20
    Aleksander Barkov zavezl puk do útočného pásma a hledal svou přihrávkou Jaromíra Jágra, ale nakonec jejich akci zastavila obrana Lavin.

41:23
    Hosté jsou už v plném počtu.

42:16
    Před Varlamovem to znovu vřelo, před ním střílel Vincent Trocheck, ale nakonec jeho ránu zneškodnil.

43:35
    Na druhé straně marně dobývali branku hosté. Michail Grigorenko pálil na Luonga, ten ale jeho ránu chytá do své náruče.

44:30
    JONATHAN MARCHESSAULT zachytil chybnou rozehrávku hostů v pásmu Floridy a poté nabral velkou rychlost, dostal se až před Varlamova, kterého prostřelil mezi betony – 3:1. Bez asistence.
    44:30 Jonathan MARCHESSAULT - 3:1

45:21
    Další chyba hostů v rozehrávce a byl z toho další únik před Varlamova. Petrovic našel na levém kruhu volného SHANEA HARPERA, který trefil odkrytou klec a svým druhým gólovým příspěvek zvyšuje už na 4:1. Asistence: Alex Petrovic, Vincent Trocheck.
    45:21 Shane HARPER - 4:1

45:37
    Vzápětí však přichází gól také na straně hostů. Mezi tři tyče poslal svou střelu MATT DUCHENE, jenž snižuje na rozdíl dvou branek – 4:2. Asistence: Patrik Wiercioch.
    45:37 Matt DUCHENE - 4:2

45:45
    Na řadě je další komerční přestávka.

46:56
    S brankami se nyní doslova roztrhl pytel. VINCENT TROCHECK došťoural kotouč do branky Colorada a vrací tak zpět Floridě tříbrankový náskok. Bez asistence.
    46:56 Vincent TROCHECK - 5:2

48:19
    Domácí jsou v laufu a dostali se do další útočné akce. Jenže střela Jágra provětrala pouze Varlamovu lapačku.

48:39
    Martinsen je vyloučen na dvě minuty za hrubost a nabízí domácím přesilovou hru.

49:44
    Hosté se zatím velmi dobře brání a nepouští domácí do výraznější akce. Nyní se dokázali osvobodit a kotouč letí až před Luonga.

50:39
    Přesilová hra Floridy je u konce a hosté jsou už kompletní.

51:00
    Znovu přichází komerční přestávka.

52:10
    Trocheck střílel z levého kruhu, Harper ještě jeho střelu tečoval před Varlamovem, následně pak si ale brankář Colorada připsal další přesný zákrok.

53:26
    Na druhé straně zahrozil před Luongem Michail Grigorenko, ale jeho přízemní střela skončila na levém betonu Luonga.

54:15
    Na řadě je nyní další komerční přestávka.

55:13
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., vysoká hůl).

56:02
    Hosté se uhnízdili v pásmu Floridy a na Luonga šly dvě střely. S oběma si ale dokázal brankář domácích poradit.

57:10
    Colton Sceviour se dostal do šance ve vlastním oslabení, ale svou střelou následně na Varlamova nevyzrál.

57:13
    Domácí jsou už v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:37
    Ještě přichází vyloučení na hostující straně. Gelinas dostává dvě minuty za hákování a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru.

59:15
    Domácí už nikam nespěchají a drží kotouč na svých holích. Ještě se ale k poslední střele dostal Jaromír Jágr, jehož střelu ale odvrátila obrana Lavin nad ochrannou síť.

59:45
    A ještě střela Trochecka znamenala nebezpečí před Varlamovem, ale už se nic nestane. Zápas je definitivně u konce a z vítězství se bude radovat Jágrova Florida.

Je dobojováno. Florida ve třetí třetině své vedení ještě navýšila a v poklidu dohrála zápas a dovedla ho do vítězného konce. Hosté naopak z ledu Floridy odjíždí s prázdnou.

3. Greg McKegg (FLA) 0+1

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek nedělní noci a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou. (03:50:45)

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 22. Ekblad (Jágr, Marchessault), 38. Harper (McKegg, MacKenzie), 45. Marchessault, 46. Harper (Petrovic, Trocheck), 47. Trocheck – 8. Barrie (Duchene, Comeau), 46. Duchene (Wiercioch)

Rozhodca: Jean Hebert, Frederick L´Ecuyer – Tony Sericolo, Pierre Racicot

Diváci: 14326