Ploiesti – Michalovce sk 19:43 (kon.) | Most – Metzingen 25:29 (kon.)
25:29 (9:15)
TuS Metzingen
cz Sobota 22.10.2016, 18:00 • Sportovní hala Most • Pohár EHF

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mostecké házenkářky čeká v sobotním podvečeru odveta druhého kola EHF Cupu proti německému celku TuS Metzingen. První zápas se odehrál minulou neděli v Tübingenu, kde Metzingen hraje svoje domácí zápasy. Most utkání skvěle rozehrál, když ještě v poločase vedl o dvě branky 10:12. Ve druhé půli mu ale proti favorizovanému soupeři došly síly a prohrál vysoko 30:22. To mu nedává před odvetou příliš velké naděje na postup. Přesto se Černí andělé určitě pokusí o možný postup zabojovat, k čemuž jim bude určitě mohutně pomáhat bouřlivé domácí publikum.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Metzingen ztrácí míč, Černí andělé se mohou vrhnout do prvního útoku. (0:0)

2
    Jeřábková pálila mimo branku. (0:0)

3
    Borovská trefila jen připravenou Jankovic, stále jsme tak neviděli branku. (0:0)

3
    Jeřábková pálí vysoko nad branku Metzingenu, domácí hráčky se sice narozdíl od hostujících dostávají do zakončení ale branku se se jim vstřelit nedaří. (0:0)
    5
    Behnke z pivota otevírá skóre. (0:1)
    5
    Růčková bleskově srovnává. (1:1)
    6
    Na druhé straně však také rychle kontruje Loseth. (1:2)
    6
    Růčková srovnává ze sedmičky. utkání zatím provází bouřlivá atmosféra, také díky několika fanouškům Metzingenu. (2:2)

7
    Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Borovská M.). (2:2)
    8
    Loerper posílá Metzingen do vedení střelou ze střední spojky. (2:3)

9
    Borovská si půjde odpočinout na dvě minuty, německý celek si tak vyzkouší svou první početní výhodu. (2:3)

9
    Müllnerová se teď blýskla skvělým zákrokem. (2:3)

11
    Müllnerová teď drží pro Černé anděly naději skvělými zákroky, nutno podotknout, že naděje se s přibývajícím časem stále zmenšuje. (2:3)

13
    Müllnerová teď vytáhla další bravurní rozklek. (2:3)
    13
    Szarková srovnává střelou ze střední spojky. (3:3)
    14
    Loseth si teď perfektně seběhla ze střední spojky až na pivota a prostřelila bezmocnou Müllnerovou. (3:4)
    15
    Zachová dostala dlouhou diagonální přihrávku od Borovské, naskočila do brankoviště a překonala Jankovic. (4:4)
    16
    Behnke z pivota střelou o zem propálila Müllnerovou. (4:5)
    16
    Dvořáková teď ztratila míč na vlastní polovině a před Müllnerovou se objevila zcela osamocená Beddies, která nezaváhala a dopravila míč za brankovou čáru. (4:6)

17
    První dnešní time-out míří na lavičku Černých andělů. (4:6)

17
    Borovská koriguje střelou ze střední spojky do protipohybu Jankovic. (5:6)
    18
    Loseth s přehledem propálila vše co jí stálo v cestě, Metzingen tak znovu vede o dvě branky. (5:7)
    19
    Szarková znovu zaúřadovala na střední spojce a koriguje stav. (6:7)

20
    Súkenníková běžela sama na branku Metzingenu, střelou o zem však přestřelila. (6:7)
    21
    Vollebregt dostala míč na pravé křídlo a prostřelila Müllnerovou. (6:8)
    21
    Szekerczes propálila Müllnerovou a Černým andělům se začíná postup na míle vzdalovat. (6:9)

23
    Loseth neproměnila sedmičku, když si na ní vyšlápla Müllnerová skvělým zákrokem. (6:9)
    23
    Michielsen dostala přihrávku do prostoru pivota, naskočila si do brankoviště a o levou tyč překonala Müllnerovou. (6:10)
    24
    Vollebregt utekla všem bránícím hráčkám a Černí andělé jsou teď ve velkém herním útlumu. Trenér Dávid reaguje výběrem druhého oddechového času. (6:11)

25
    Szarková to tentokráte vzala na sebe a protrhla střeleckou smůlu Černých andělů z posledních minut. (7:11)
    25
    Szekerczes zvyšuje dělovkou do horní poloviny branky. (7:12)

26
    Žlutá karta pro tým TuS Metzingen (szekerczes). (7:12)
    27
    Michielsen přidává další branku Metzingenu po rychlé akci. (7:13)
    27
    Loseth z rychlého brejku jen přidává další hřebíček do mostecké rakve. (7:14)
    28
    Szarková ze střední spojky znovu našla recept jak na obranu Metzingenu, tak na Jankovic samotnou. (8:14)
    29
    Dvořáková z brejku snižuje. (9:14)

30
    První dnešní time-out míří také na lavičku hostujících hráček. (9:14)
    30
    Loseth trefuje přesně skulinku mezi rukou Müllnerové, Metzingen tak odskakuje na rozdíl šesti branek. (9:15)

30
    Vyloučení v týmu TuS Metzingen (Karlsson). (9:15)

30
    První poločas skončil. (9:15)

První dějství je minulostí a Metzingen v ní potvrdil nejen herní převahu, ale co je hlavní, také brankovou potenci. Černí andělé jsou na pokraji vyřazení, neboť teď ztrácejí na postup propastných čtrnáct branek.

31
    Začal druhý poločas. (9:15)
    31
    Borovská hned na úvod druhé půle koriguje. (10:15)
    32
    Beddies ze střední spojky prostřelila dnes výborně chytající Müllnerovou. (10:16)
    33
    Loseth ze střední spojky na nic nečekala a ihned po přihrávce vypálila. (10:17)
    34
    Zachová snižuje. (11:17)
    34
    Borovská ze střední spojky dostala míč až za brankovou čáru. (12:17)

35
    Černým andělům odpískány kroky, zbytečná ztráta míče v podání domácího celku. (12:17)

35
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Chmelařová T.). (12:17)
    36
    Borovská propálila Obein, která nastoupila do branky Metzingenu na druhou půli a zatím nepůsobí nijak sebejistě. (13:17)
    38
    Chmelařová propálila z levého křídla Obein a snižuje na rozdíl tří branek. (14:17)
    38
    Szekerczes se probila až na brankoviště a na bližší tyči nachytala Müllnerovou. (14:18)
    39
    Szarková pálí znovu přesně. (15:18)
    39
    Mezi střelkyně se zapisuje také hráčka širšího kádru Metzingenu Zapf, která se objevila na hřišti teprve v této minutě. (15:19)
    40
    Szarková ze střední spojky dnes umí trefit prakticky každou střelu. (16:19)
    41
    Karlsson ze střední spojky prostřelila Müllnerovou. (16:20)

42
    Szekerczes orazítkovala jen břevno mostecké branky. (16:20)
    42
    Zachová teď mířila přesně na vzdálenější tyč, Obein byla bez šance. (17:20)

44
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Dvořáková). (17:20)
    44
    Ze sedmičky zvyšuje vedení Metzingenu Szekerczes. (17:21)
    45
    Michielsen z levého křídla o vzdálenější tyč prostřelila Müllnerovou. (17:22)
    45
    Szarková propálila Obein. (18:22)
    46
    Matoušková se teď ocitla sama před brankovištěm, naskočila do něj, dostala míč do sítě a ještě dokázala zranit hostující brankářku. (19:22)

47
    Müllnerová teď předvedla další bravurní zákrok, kterým dostala do varu téměř celou halu. (19:22)
    48
    Jeřábková snižuje dělovkou ze střední spojky na rozdíl dvou branek. (20:22)
    49
    Obradovic z pravého křídla našla recept jak na bránící Dvořákovou, tak následně i na Müllnerovou. (20:23)

49
    Poslední dnešní time-out míří na lavičku Mostu. (20:23)
    49
    Z rychlého protiútoku přidáváají hostující hráčky další branku, na konci rychlé akce na jeden dotyk byla zakončující Zapf. (20:24)
    50
    Obradivic míří znovu přesně, Metzingen v poklidu kráčí za postupem. (20:25)
    51
    Zapf si naskočila z pravého křídla do brankoviště a střelou pod břevno navyšuje vedení hostujícího týmu. (20:26)

54
    Černí andělé se teď dlouho drží na útočné polovině, ale nic z toho. (20:26)
    54
    Růčková snižuje střelou ze střední spojky. (21:26)
    56
    Mikulčík tvrdou ranou z levého křídla o zem prostřelila Obein. (22:26)
    57
    Jeřábková překonala Obein. (23:26)

57
    Obradovic bleskurychle na druhé straně kontruje brankou do sítě Mostu. (23:27)
    58
    Růčková dostala příliš mnoho volného prostoru na střední spojce a to jí nedělalo problém se zakončením. (24:27)
    59
    Chmelařová rychle koriguje na branku Metzingenu. (25:28)

60
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Jeřábková M.). (25:28)

60
    Bezpalcová teď vychytala ze sedmičky Obradovič. (25:28)
    60
    Weigel ještě kosmeticky upravuje skóre brankou deset vteřin před koncem. (25:29)

Konec zápasu. (25:29)

Je za námi odveta poháru EHF a hostující hráčky Metzingenu v ní prokázaly obrovskou kvalitu, Černí andělé sice vzdorovali srdnatě po celý zápas, ale dnešní soupeř byl vysoko nad jejich síly. Domácí se tak loučí s pohárem EHF a Metzingen´postupuje dále po výsledcích 20: 28 a 25:29. (19:23:03)