Hranice – Frýdek-M. 31:29 (kon.) | Dukla – Jičín 27:22 (kon.) | Litovel – Královo Pole 24:29 (kon.)
Nové Veselí – Kopřivnice 27:22 (kon.) | Zubří – Karviná 32:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
27:22 (14:11)
KH ISMM Kopřivnice
cz Sobota 22.10.2016, 18:00Chance Extraliga mužů (CZ) • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den, házenkářská extraliga má dnes na programu zápas mezi Sokolem Nové Veselí a KH Kopřivnice. Utkání začíná v 18:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář!

Domácí házenkáři jsou nováčkem letošního ročníku nejvyšší české soutěže mužů. V sedmi odehraných zápasech jednou vyhráli, a sice v posledním duelu na hřišti třetího mužstva loňské sezony, tedy Cementu Hranice po přestřelce 35:33.

Do sestavy Hranic se vrátil Martin Stržínek, do branky se postavil legendární Josef Kučerka, ale Veselí si připsalo své první dva body v extralize. Nejlepším střelcem hostů se stal s osmi brankami na svém kontě Melichar.

V posledním domácím utkání z toho byla porážka o gól s Brnem, které bylo výrazným favoritem zápasu – 20:21. Nové Veselí občas doplácí na hrubé chyby v obraně, na svojí nezkušenost. Rozdíl mezi extraligou a první ligou je obrovský a nováček soutěže to poznává.

Veselí se zatím může spolehnout na Jiřího Dolejší, který je s devatenácti proměněnými trestnými hody na děleném prvním místě v této statistice.

Dnes rozhodně může Nové Veselí vyhrát, bude to zajímavý zápas, jenž může skončit de facto jakýmkoliv výsledkem!

KH Kopřivnice
    Hosté sehráli minulý víkend parádní duel v Brně, ve kterém byli jasnými outsidery. Přesto mohli urvat klidně tři body, ale nakonec odešli poraženi o jednu branku. V posledních sekundách ještě volné levé křídlo KH mohlo srovnat duel, ale trefilo tyč! Kopřivnice trošku nezvládla závěr zápasu, ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou vedla o jednu branku. Ale rozhodně podala sympatický a nebojácný výkon, o čemž svědčí fakt, že Kopřivnice ještě o poločase vedla o tři trefy!

Hostům patří v extraligové tabulce devátá pozice se ziskem pěti bodů. Podařilo se jim vyhrát například na půdě semifinalisty loňské sezony, tedy Karviné – 32:31. Nemůžeme zapomenout ani na remízu s lídrem soutěže z Lovosic. S týmem, který v letošní sezoně ještě neprohrál.

Od dnešního zápasu můžeme očekávat vyrovnaný duel, možná jsou mírnými favority házenkáři Kopřivnice.

Rozhodčí
    Důležitou součástí dnešního zápasu budou také rozhodčí. Vedením tohoto duelu byla pověřena dvojice Milan Hájek – Karel Macho. Delegátem utkání bude Zdeněk Vaněček!

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Schams, Soukup, Pleva, Studený – Burnazovič, Valoušek, Veselý, Džolić, Suchánek, Bartůněk, Dolejší, Melichar, Přibyl, Skalický, Sekulić, Krčál, Štohanzl, Zourek, Nedvěd, Štěrba, Kopáč, Najman, Krejz, Ptáčník.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Rachač, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Mička, Petřík, Ji. Gřes, Filouš, Hanus, Mynář, Bukovský, Antes, Fulnek, Hečko, Karban, Krpelík, Unger.

Rozhodčí: Hájek, Macho.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    V singalizované pasivitě se na levé straně uvolnil Lukáš Bartůněk a otevřel skóre utkání. (1:0)

2
    Navíc KH se neprosadilo, takže Veselí má znovu míč v držení. (1:0)

2
    Veselí vyčkává na chybu hostující obrany, je trpělivé. (1:0)

2
    Vojtěch Hečko jako první v zápase vidí žlutou kartu. (1:0)
    3
    A momentálně také vidí druhý míč v síti Kopřivnice. Autorem branky je tentokráte David Melichar. (2:0)

3
    Ono Veselí musí být nabuzené tou výhrou v Hranicích, kde vyhrálo o dvě branky. (2:0)
    4
    A zase celkem dlouhý útok Veselí a opět branka. Tentokráte trefa ze střední vzdálenosti Jiřího Dolejšího. (3:0)
    4
    Jan Gřes se ale dokázal uvolnit a střelou ze země poprvé překonává brankáře Nového Veselí. (3:1)

5
    Navíc domácí celek bude nyní hrát v oslabení. (3:1)
    5
    Tak to je obrovská chyba hostující obrany. Takhle volného nechat Džoliče na pravé straně. To prostě hráč Veselí ani nemohl nedat. (4:1)

5
    Navíc domácí hráč výborně pokryl přihrávku na pravé křídlo. (4:1)

6
    Veselí často přerušuje útok soupeře, a to je to, co mu bude určitě vyhovovat. (4:1)
    6
    Ale určitě mu nebude vyhovovat pohled a to, jak Dalibor Mynář střílí branku. To rozhodně ne! (4:2)

7
    Zase to nebude protiútok Veselí, nýbrž postupný útok. Přijde pátý gól domácích? (4:2)

7
    Domácí křídlo si seběhlo a chtělo skorovat střelou na vzdálenější tyč. Následují dvě minuty pro Jana Gřese. (4:2)

7
    Nyní zahrozilo Veselí z levého křídla a sudí ukazuje na sedmimetrový hod pro domácí celek. (4:2)

8
    Ale hostující brankář výborně chytá střelu soupeře. Skóre se tak nemění. (4:2)

8
    A to je naopak signál, který pomůže Kopřivnici. Ta se momentálně trošku trápí v útoku. (4:2)

9
    Technický přestupek hostujícího mužstva, již několikátý v úvodních devíti minutách zápasu znamená, že míč drží domácí celek. (4:2)

9
    Hanus dostává navíc dvě minuty a je tu sedmička pro domácí. (4:2)

9
    A zase ji domácí neproměnili. Míč končí na břevně hostujícího mužstva. (4:2)

10
    Ale ani Kopřivnice se nedostala ke střele na branku Nového Veselí. (4:2)
    10
    Zatím velká trpělivost domácích v útoku, ale už to prostě nevydržel David Zourek! (5:2)

11
    A právě Zourek fauluje na druhé straně soupeře na brankovišti. Takže dvě minuty. (5:2)

11
    Precizní pohyb domácích, kdy hlavně nepustili střední spojku hostů ke střele a posléze si pohlídali pronikajícího soupeře. (5:2)

12
    Vytažená obrana fauluje pronikajícího hráče domácích. (5:2)
    12
    A posléze to domácí vyřešili velice rychle, a sice přihrávkou na Pavla Najmana na levém křídle! (6:2)

13
    Domácí hráč jde na dvě minuty na trestnou lavici! (6:2)
    13
    Pod pravou rukou brankáře domácích prošla do branky sedmička Jiřího Gřese. (6:3)

13
    Veselí zatím těží hodně ze svého nástupu do zápasu. Je vidět, jak mu pomohla výhra v Hranicích. (6:3)
    13
    A také mu pomáhá první branka v zápase pro hráče Veselí Burnazoviče. (7:3)
    14
    Ale Jiří Gřes reaguje povedeným protiútokem a výbornou prací na brankovišti. (7:4)

14
    Atmosféra v Novém Veselí je vynikající. Domácí hráči jsou navíc na vlně. (7:4)

15
    Hráč Veselí si seběhl do středu a posléze si zapsal zákrok brankář hostů. (7:4)

15
    Zatím jsou domácí výborní na nohou, otázkou je, jak na tom jsou s fyzickými silami. (7:4)

16
    Tak ubrání nováček ligy postupný útok Kopřivnice? (7:4)

16
    Ano! To je aplaus jak na finále Champions League po brance v poslední minutě zápasu! (7:4)
    16
    Tak tohle je na pětku podtrženou Igorem Hnízdem. Strašně snadno prošel Ranko Džolič obranou hostů a neměl problémy se zakončením. (8:4)

17
    Veselí je zatím lepší. Dokáže včas přistoupit k soupeři, má celkem dobrou obranu. (8:4)

17
    A navíc míč míří vedle branky nováčka extraligy. Je hodně vidět, jak moc pomohla první výhra v soutěži domácím hráčům. (8:4)

18
    Domácí to chtěli sehrát přes pivota a ten byl faulovaný v době, kdy couval. (8:4)

18
    Po rychlém výhozu hostujícího brankáře šel míč do zámezí od hráče Veselí. (8:4)

19
    V útoku je to hodně špatné v podání hostujících hráčů. Zkrátka, je to velké trápení. Těch zákroků zatím nemusel předvést domácí brankář mnoho. (8:4)

20
    Domácí hráči už museli střílet, protože byli už pomalu v pasivitě. Na druhé straně uvidíme sedmičku pro Kopřivnici! (8:4)
    20
    A zase Jiří Gřes umístil svoji sedmičku pod pravou ruku brankáře domácího celku. (8:5)
    20
    Domácí zaváhali v rozehrávce a tak samostatným únikem trestal Patrik Fulnek! (8:6)

21
    Ale právě Patrik Fulnek si půjde po faulu na druhé straně odpočinout na dvě minuty. (8:6)

21
    Je tady postupný útok domácího celku, uvidíme, jak dopadne. (8:6)
    21
    Končí brankou Nikuly Sekuliče. Tohle sehráli domácí výborně a zatím hrají s velkou lehkostí. Pomáhá jim domácí publikum. (9:6)

22
    A navíc hostující hráč se dopustil proražení. Může tak přijít desátá branka domácího celku. (9:6)
    22
    Velká nádhera! Vypadalo to na signál Veselí, ale v tom překvapil všechny razantní střelou k pravé tyči David Melichar. (10:6)

22
    Oddechový čas pro hosty. (10:6)

22
    Je tady postupný útok hostujících hráčů. Kopřivnice potřebuje nutně dát branku. (10:6)

23
    Nikola Sekulič fauloval Jiřího Gřese. Jsou z toho jasné dvě minuty pro domácího hráče. (10:6)

23
    Jenže Kopřivnice je dnes hodně špatná v ofenzivní fázi. Nedokáže se dostat k pořádné střele. (10:6)

23
    Krásně navíc domácí brankář vychytal levé křídlo Kopřivnice, kdy si jeho spoluhráč dal pozor, aby jej nefauloval. Byly by to jinak asi dvě minuty. (10:6)

24
    Martin Střelec půjde na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí fanoušci se dožadovali červené karty. (10:6)
    24
    Jiří Dolejší se navíc prosadil ze sedmimetrového hodu a domácí jsou ve velké pohodě. (11:6)
    25
    Hra se nyní přelila z jedné strany na druhou. Jan Hanus je autorem branky z rychlého protiútoku. (12:8)
    25
    Luboš Bartůněk šel úplně sám na brankáře Kopřivnice a skončilo to třináctou brankou nováčka ligy. (13:8)

26
    To trápení hostujícího mužstva navíc pokračuje. Akce Veselí začíná od brankáře domácích. (13:8)

27
    Kroky jednoho z domácích v době, kdy to vypadalo na průnik hráče Veselí. Ale hostující hráč posléze pokazil přihrávku. (13:8)
    27
    Tak tohle byla jedovka hostujícího Dalibora Mynáře. Brankář domácích s tím nemohl moc dělat. (13:9)

28
    Dalibor Mynař fauloval soupeře a je z toho dvouminutový trest pro hráče hostů. (13:9)

28
    Klidně mohl přijít gól Veselí, ale po rychlé akci neskórovalo levé křídlo střelou na vzdálenější tyč. (13:9)

29
    Do kombinace hostů se zapojil i pivot Jiří Gřes, ale zatím bez vstřelené branky. (13:9)
    29
    Ale to už neplatí. Právě Jiří Gřes se postavil k sedmičce a zase ji poslal k levé tyči. (13:10)
    30
    David Melichar ale začíná ideálním způsobem poslední minutu prvního poločasu, alespoň z pohledu domácích fanoušků. (14:10)
    30
    Ale jeden z hráčů Kopřivnice, konkrétně Jiří Gřes, dokázal dostat míč do branky. Devatenáct sekund do konce první půle a domácí trenér si bere čas na poradu. (14:11)

30
    Vytažená obrana hostů. David Melichar si ale nakonec zapsal nepovedený pokus. (14:11)

30
    První poločas skončil. (14:11)

A tím také první poločas skončil. Veselí do něj vstoupilo parádním způsobem. Za úvodních třicet minut zápasu s Kopřivnicí neprohrálo. Jejich hra působila jednoduše, hosté se trápili v útoku, nebylo to z jejich strany vůbec optimální, nakonec je z toho tříbranková ztráta, takže určitě není hotovo. Rozhodně se s tím dá něco dělat. Vzpomeňte si na to, jak Hranice dnes prohrávaly s Frýdkem Místkem o šest branek a přesto utkání otočily!

Druhý poločas začne přibližně v 18:52.

31
    Začal druhý poločas. (14:11)

31
    Hráč hostů po dlouhém útoku trefuje střed branky! (14:11)
    31
    David Melichar to z protiútoku trestá a je vůbec prvním střelcem druhého poločasu! (15:11)

32
    A zase velice dobrý pohyb domácí obrany. (15:11)

32
    Jiří Gřes se snaží vytvořit prostor pro své spoluhráče, ale domácí obrana odolává. (15:11)
    33
    Levá spojka David Zourek si povyskočil a poslal míč za záda brankáře hostů! (16:11)
    33
    Ale posléze dostal až moc místa na brankovišti pivot Jiří Gřes a poslal míč vedle pravé tyče. (16:12)
    34
    Domácí hráč chtěl na sebe natáhnout dva soupeře, ale špatně přihrál. Hostující Hanus posléze skóroval z rychlého kontru Kopřivnice! (16:13)
    35
    Krásná, razantní, svižná a hlavně přesná střela Davida Zourka znamená branku Veselí! (17:13)
    35
    Hosté se v útoku hodně trápili, ale přece jen uspěli, a sice střelou Martina Bukovského! (17:14)

36
    Navíc domácí hráč udělal technickou chybu a vidíme další ztrátu nováčka extraligy! (17:14)

36
    A nyní vidíme také postupný útok Kopřivnice! (17:14)
    36
    A ten útok končí brankou Jiřího Gřese. No, bude to hodně zajímavé. (17:15)

37
    A ještě zajímavější to je poté, co brankář Kopřivnice nemusel zasahovat a do útoku jdou jeho spoluhráči. (17:15)

38
    Další postupný útok Kopřivnice! Skončí stejně jako ten poslední? (17:15)

38
    Nikoliv. Domácí hráči se ubránili a po dlouhé době mají šanci na trochu oddychu. (17:15)

38
    Hráči hostů navíc šikovně kouskují hru. Tohle vyvede domácí hráče z tempa. (17:15)
    39
    Jan Štěrba střílel z hodně velkého úhlu, ale míč přesto končí v síti. (18:15)
    39
    A míč končí také v brance Nového Veselí. Nováček soutěže inkasuje po přesné střele Jana Hanuse! (18:16)
    40
    Tak ani ta vytažená obrana hostů nestačila. Na brankovišti byl totiž volný Nikula Sekulič, a to bylo klíčové! (19:16)

41
    Obrovská chyba Davida Melichara v době, kdy začíná přesilová hra Kopřivnice! (19:16)

41
    Ale na druhé straně vidíme útočný faul, takže zatím to domácí čtrnáctce nemusí až tak vadit. (19:16)

42
    Domácí hráč procházel obranou hostů a byl faulovaný. Následovat bude sedmička! (19:16)

42
    Jenže domácí hráč trefil brankáře hostů. Skóre je stále stejné jako před pár sekundami. (19:16)
    42
    Ale cosi na tom mění trefa hostujícího hráče Jana Hanuse. Zajímá mě, jak ustojí závěr zápasu domácí celek v hlavě. Doma ještě nevyhrál v extralize v letošní sezoně. (19:17)
    43
    Jiří Dolejší se opět postavil k sedmičce, ale tentokráte s tím rozdílem, že hod proměnil! (20:17)

43
    Na obou stranách jedna ztráta, nyní drží míč domácí celek. (20:17)

44
    Pronikajícího hráče hostí po levé straně hřiště rozesmutnil zákrok brankáře Veselí! (20:17)

44
    Pravé křídlo domácích chtělo obejít soupeře. Uvidíme další sedmičku! (20:17)

45
    A Jiří Dolejší ji neproměňuje. Tohle ještě může domácí třináctku mrzet. (20:17)
    45
    Ale určitě ho nemrzí to, že Jakub Štěrba je autorem jednadvacáté branky nováčka extraligy! (21:17)

46
    A Veselí zase předvádí solidní obranu, hostům už teče do bot. (21:17)
    46
    Hosté už potřebovali nutně skórovat a povedlo se to Janu Gřesovi. (21:18)

47
    Ale domácí celek nedal branku. Kopřivnice určitě může tento zápas otočit. (21:18)

47
    Tak nyní se dotkli míče snad všichni domácí hráče. Je z toho sedmička po faulu na levé křídlo! (21:18)
    47
    A ta sedmička patří do kategorie proměněných. Postaral se o to pivot hostů Jiří Gřes! (21:19)

48
    Hostující hráč poslal pivota domácích k zemi a jde na dvě minuty na trestnou lavici. (21:19)

48
    Veselí si nyní prochází krizí, nedaří se mu v útoku, není tam ta lehkost z prvního poločasu! (21:19)

48
    A právě tahle přesilovka je pro vývoj utkání strašně důležitá. U míče je Kopřivnice! (21:19)

49
    Brankář domácích zasahuje po signálu hostujícího mužstva. Veselí jde do útoku! (21:19)

50
    Tak či onak. Rozhodčí Hájek s Machem to nemají ve Veselí jednoduché. (21:19)
    50
    A jednoduché to nebude mít ani Kopřivnice v poslední desetiminutovce zápasu. Po brance Daniela Zourka prohrává o tři trefy! (22:19)

50
    Prostě ať se děje, co se děje, tak sudí je v jakémkoliv sportu vždy s prominutím největší pitomec na hřišti a platí to podle domácích fanoušků i v dnešním zápase. Často komentují výkon dvojice Hájek – Macho. (22:19)
    51
    A nyní mohou okomentovat také branku Miroslava Štohanzla. Veselí má tento zápas skvěle rozehraný! (23:19)

52
    Střední spojka střílí, ale brankář Nového Veselí zasahuje a nikdo se nedostává k dorážce! (23:19)

53
    Rána z velké dálky nekončí čtyřiadvacátou brankou nováčka extraligy. Kopřivnice ale musí zabrat! (23:19)
    53
    Jiří Gřes se dokázal zorientovat na brankovišti a nejlepší střelec hostů dává dvacátý gól Kopřivnice! (23:20)
    54
    Střela ze země neskončila brankou. Posléze poslal míč do odkryté svatyně hostů Martin Přibyl! (24:20)

55
    Pět a půl minuty do konce zápasu. Domácí trenér si bere oddychový čas. (24:20)
    55
    Tak tohle je velká hrubka brankáře Kopřivnice, který pustil lehkou střelu ze střední vzdálenosti Pavla Najmana. Na míč si hodně sáhl. (25:20)

56
    Kopřivnice nedala branku, Nové Veselí je do útoku. A zkouší to přes pravé křídlo. (25:20)
    57
    Hosté už riskují. Brankář Kopřivnice byl na lavičce, hosté zaváhali a do prázdné branky KH poslal míč Jakub Štěrba! (26:20)

58
    Začínají nám poslední tři minuty zápasu. U míče je hostující mužstvo. (26:20)

58
    Ta házenkářská deprese, neboli úzkost v podání hostujících hráčů je poslední dobou veliká... (26:20)

58
    Jakub Štěrba dostává dvě minuty. Veselí ale vede o šest branek. (26:20)
    59
    To už neplatí. Krásná akce hostů končí brankou levého křídla, tedy Vojtěcha Hečka! (26:21)

59
    Střela domácího hráče míří mimo tři tyče. Brankář Kopřivnice nemusel zasahovat. (26:21)
    60
    Na začátku poslední minuty zápasu se ujala střela Vojtěcha Hečka! (26:22)
    60
    Ale domácí odpovídají, a sice brankou Ondřeje Veselého, která uzavírá střelecký účet dnešního mače. (27:22)

60
    V posledních sekundách dostal ještě dvouminutový trest jeden z domácích hráčů. (27:22)

Konec zápasu. (27:22)

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 27:22 (14:11)
    Nejvíce branek: Zourek 4, Melichar 4, Dolejší 3/2 – Gřes 9/4, Hanus 4, Hečko 2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/2 – 5/4. Vyloučení: 5:6.

A domácí fanoušci mohou slavit. Nové Veselí vůbec poprvé vítězí v tomto extraligovém ročníku na domácí palubovce. Navíc – po výhře v Hranicích je to druhé vítězství v řadě. A určitě je to výhra zasloužená, protože Kopřivnice dnes nevedla ani jednu vteřinu. Byla horším celkem. Domácí hlavně ustáli na výbornou závěr duelu a v tabulce nejvyšší házenkářské mužské české soutěže předstihnou Litovel. Sokol tak je po dnešním zápase jedenáctý, protože Tatran prohrál doma s Brnem 24:29. Kopřivnice je na desátém místě tabulky extraligy se ziskem pěti bodů!

Pro dnešek je to z mužské české házené všechno. Děkujeme vám pozornost. Přejeme hezký zbytek nejen dneška, ale celého víkendu. Mějte se krásně! (19:33:23)