NY Islanders – Arizona 3:2 (kon.) | Columbus – Chicago 3:2 (kon.) | Detroit – Nashville 5:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Sobota 22.10.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    První trefa v sezoně znamenala výhru. William Karlsson si to umí načasovat.

To už je z mé strany vše. Přeji Vám nerušený zbytek noci! (03:52:48)
    Zach Werenski je prvním hráčem organizace Blue Jackets, který bodoval v každém z prvních tří zápasů kariéry v NHL.

Hity – 5:1 (20:10)

Je konec! Hokejisté Columbusu si připisují první vítězství v sezóně, když udolali silné Chicago 3:2! Černí jestřábi se ve třetí části ze všech sil snažili o zvrat. Ve 46. minutě snížil na rozdíl jediné branky pohotovou tečí Forslingovy nabídky Richard Pánik, ale to byl také poslední gól, který v zápase padl. Nejblíže vyrovnání byl v závěru utkání Brent Seabrook, jehož střela skončila na tyčce.

59:53
    Dubinski mohl rozhodnout, jeho střelu ale zastavil obránce Campbell!

59:01
    Poslední minuta, hosté hrají bez gólmana!

58:37
    Teď měli domácí velké štěstí! Rána Brenta Seabrooka skončila na tyčce! Columbus v plném počtu.

57:44
    Další ránu vyslal na Bobrovského Brent Seabrook. Gólman Blue Jackets opět na místě.

57:03
    Z levého kruhu střílel Duncan Keith. Bobrovskij puk vytěsnil vyrážečkou.

56:34
    Na trestnou lavici jde Matt Calvert! Ten totiž sestřelil brankáře Crawforda, který vyjel daleko ze své branky, aby před forvardem Columbusu odpálil puk.

56:27
    Hosté budou hrát přesilovku! Zatím se ale hraje a při signalizované výhodě minul z levého kruhu těsně branku Seebrook.

55:25
    Bobrovskij si zkomplikoval situaci, když mu z lapačky vypadlo lehké nahození. Hosté tak pokračovali v náporu, ovšem brankář Columbusu vše napravil zákrokem proti ráně Michala Kempného, která zůstala v jeho výstroji.

55:03
    Corey Crawford drží svůj tým ve hře o body! Gólman Chicaga zastavil betonem samostatný únik Brandona Saada a následně stačil zlikvidovat i dorážku Alexandera Wennberga! Další reklamní přestávka.

54:52
    Zakázané uvolnění domácích. Do konce třetí třetiny zbývá pět minut.

54:14
    Hosté pokračují ve snaze o vyrovnání. Hraje se v obranném pásmu Blue Jackets.

53:41
    Rasmussen jen lehce nahodil puk na Bobrovského. Ten ho raději podržel a tak tu máme reklamní pauzu.

52:54
    Dopředu vyrazili Karlsson s Andersonem. Jejich spolupráci překazil obránce Forsling.

52:40
    Teď už se domácí musejí zase bránit.

51:53
    Cam Atkinson dostal přihrávku mezi kruhy. Z ideální střelecké pozice trefil jen protihráče.

51:31
    Probouzejí se fanoušci Columbusu. Ti se konečně chtějí radovat z vítězství.

50:38
    Modré kabáty si pomohly vyhraným buly a už vyměnily svou pětici.

50:27
    Zakázané uvolnění domácích. Ti tedy nemohou vystřídat, přestože jejich řada byla na ledě dlouho.

50:11
    Začala druhá polovina třetí třetiny. Tootoo nahodil puk za domácí klec.

49:26
    Moc nechybělo a domácí zase vedli o dva góly! Za brankou se dostal k puku Matt Calvert, který se pokusil překvapit Crawforda rychlým vyjetím. Hostující gólman přitlačil beton k tyčce v poslední chvíli!

48:49
    Hosté vedou ve třetí třetině na střely na branku 0:5!

48:35
    Rasmussen se ocitl v postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

47:55
    Domácí zřejmě čeká ještě hodně těžká šichta. Černí jestřábi cítí šanci na body.

47:09
    Kane s Panarinem nyní kroužili v útočné třetině svého týmu. Pro Columbus to dobře dopadlo.

46:41
    Rasmussenovu ránu musel krotit Bobrovskij, který přerušil hru.
    45:54 Richard PÁNIK - 3:2

45:54
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté jsou v kontaktu! Do nabídky Gustava Forslinga šikovně vložil hůl RICHARD PÁNIK a usměrnil kotouč do bližšího horního růžku domácí svatyně. Bobrovskij máchal lapačkou marně – 3:2. Asistence: Gustav Forsling a Arťom Anisimov.

45:29
    Mohlo být sníženo! Střelu Jonathana Toewse před Bobrovským nepříjemně tečoval bruslí Jack Johnson a ruský gólman měl co dělat, aby proti kotouči vytrčil beton. K dorážce se následně dostal Patrick Kane, ale do té vložil Johnson hůl.

45:04
    Blue Jackets dnes velmi dobře brání. Kaneova střela neprolétla až na Bobrovského.

44:45
    Nahozený kotouč zastavil, a následně raději přikryl, Sergej Bobrovskij.

44:02
    Anderson odvedl výbornou práci, když sprintem zabránil zakázanému uvolnění Columbusu.

43:23
    Domácí v plném počtu. Nyní jim byl odpískán ofsajd.

42:44
    Domácí nadále odolávají přesilovkovému náporu soupeře.

41:55
    Od modré pálil Brent Seabrook, Bobrovskij byl na místě a dorážka Toewse skončila vedle.

41:17
    Hosté budou hrát přesilovku. Cam Atkinson vyfasoval trest za držení Patricka Kanea.

Hity – 7:5 (15:9)

Hokejisté Blue Jackets ve druhé třetině pokračovali v dobrém výkonu a vedou nad Chicagem 3:1. Jako první se ale v prostřední dvacetiminutovce prosadili hosté, ve 23. minutě totiž svým prvním zásahem v NHL srovnal Tyler Motte. Domácí však rychle odpověděli, když v přesilové hře dorazil puk za zída Crawforda důrazný Nick Foligno. Třetí gól Columbusu pak přidal ve 34. minutě William Karlsson, jenž přesně tečoval střelu Savarda. Modré kabáty přežily i obrovský tlak Blackhawks v závěru periody a mohou jít do šaten s nadějným vedením.

40:00

39:52
    Domácí až teď, k radosti obecenstva, vyhazují! Těžký moment, kdy Černí jestřábi jejich pětici dvě minuty vařili v obranném pásmu, přestáli!

39:01
    Poslední minuta druhé části, domácí jsou pod obrovským tlakem, ale Bobrovskij odolává!

38:34
    Hosté soupeře točí v jeho obranném pásmu a pětice Blue Jackets už je evidentně unavená!

37:54
    Panarin v dobré pozici. Z pravého kruhu netrefil branku.

37:27
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

36:48
    Trevor van Riemsdyk se při obranném zákroku zranil a odešel do kabin. Vypadá to na ruku.

36:48
    Anderson se natlačil před obránce van Riemsdyka, který ho ale ještě stačil tělem rozhodit a domácí útočník tak skončil na brankové konstrukci, kterou posunul. Reklamní přestávka.

36:02
    Dubinski hledal žabičkou Cama Atkinsona. Ten před brankou nezpracoval.

35:29
    Formace Panarin – Anisimov – Kane se zase nemůže dostat do útočného pásma.

34:36
    Teď už budou muset hosté opravdu hodně přidat. Jinak kráčí k porážce.
    33:44 William KARLSSON - 3:1

33:44
    Columbus právě vstřelil branku!
    Modrokabátnící vedou o dva góly! Hartnell vytáhl puk na modrou čáru, kde byl David Savard a jeho střelu tečoval za záda bezmocného Crawforda WILLIAM KARLSSON 3:1. Asistence: David Savard a Scott Hartnell.

33:20
    Domácí skvěle pokrývají Panarina a Kanea. Ofenzivní klenoty Blackhawks se dnes moc neprosazují.

32:38
    Z ostrého úhlu to zkusil Cam Atkinson. Jeho střela minula bližší tyčku hostující klece.

31:59
    Savard jen posunul puk do útočného pásma. Domácí se v posledních minutách více soustředí na defenzivu.

30:41
    Gustav Forsling dostal puk na modrou a ještě si mohl popojet dopředu. Jeho ránu však Bobrovskj zastavil vyrážečkou.

30:13
    Ofsajd domácích. Je tu další reklamní přestávka.

29:35
    Domácí opět vyhodili přes všechny čáry. Puk ale prošel brankovištěm, takže rozhodčí nechali pokračovat ve hře.

29:26
    Zakázané uvolnění Columbusu. Icingy nám v posledních minutách rychle přibývají.

28:51
    Od modré čáry pálil Nutivaara. Domácí bek trefil jen Michala Kempného.

28:37
    Domácí jsou dnes opravdu hodně nepříjemným soupeřem a ukazují, že by rádi konečně bodovali. Blackhawks byli nuceni zahrát na icing.

28:01
    Střela přišla až teď, ovšem Campbellův pokus schoval do výstroje Bobrovskij. Následuje komerční přestávka.

27:55
    Hosté s pukem krouží v útočném pásmu. Chybí ale střelba.

27:11
    Další icing domácích. Zatímco Chicago posílá na led čerstvé síly, tak Columbus střídat nemůže.

26:03
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Bobrovského.

25:32
    Na ledě je čtvrtá lajna Columbusu s Lukášem Sedlákem. Ta dnes hraje dobrý zápas.
    24:36 Nick FOLIGNO - 2:1

24:36
    Domácí roztočili v přesilovce pořádný kolotoč a nakonec mohou slavit gól! Po Werenskiho střele zůstal puk ležet na hranici brankoviště, čehož využil kapitán Columbusu NICK FOLIGNO, jenž přetlačil bránícího Kempného a pak už měl lehkou práci. Asistence: Zach Werenski a Cam Atkinson.

23:48
    Bude se ale vylučovat: Hostující Richard Pánik vyloučen za hrubost.

23:48
    A zase obrovský nápor domácích! Crawford se měl co ohánět proti dorážkám Hartnella a především Andersona!

23:24
    Hráči Chicaga ožili a vytvořili si velký tlak. Do gólové příležitosti se ale paradoxně dostaly Modré kabáty. Střelu Seabrooka totiž obětavě zblokoval Foligno a sám na branku se řítil Brandon Saad. Po kontaktu s obráncem ale skončil v síti pouze on. Vylučovat se nebude.
    22:29 Tyler MOTTE - 1:1

22:29
    Výborný forčeking hostům vynesl vyrovnání! Puk vybojoval Richard Pánik a Jonathan Toews už byl sám před Bobrovským. Ten bekhend hostujícího kapitána vyrazil betonem, ale dorážející TYLER MOTTE už měl před sebou odkrytou klec. První zásah v NHL pro hostujícího mladíka! Asistence: Jonathan Toews a Richard Pánik.

21:42
    Podle zpráv z twitteru domácí ztratili obránce Ryana Murrayho. Ten se během první třetiny zranil a do utkání už nezasáhne.

20:56
    Poměrně lehké nahození Savarda vyrazil Crawford jen na hůl Brandona Dubinskiho. Dorážku domácího forvarda však stačil zblokovat vracející se van Riemsdyk!

20:33
    Forsling rozjel Richarda Pánika. Ten se dostal do rohu a tam už nic nevymyslel.

20:01

Aktéři utkání jsou zpět na ledě. Druhá třetina může začít.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

Statistiky 1. třetiny:
    Střely na branku – 17:10
    Zblokované střely – 5:1
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 8:4

První třetina vyšla lépe domácím. Ti v ní působili živějším dojmem a v 11. minutě šli zaslouženě do vedení. Přesilovou hru po vyloučení Kempného využil střelou od modré čáry Zach Werenski. Kouč Blackhawks Joel Quenneville bude muset své svěřence o přestávce probudit.

20:00

19:51
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Ještě jedno buly v první třetině.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:46
    Domácí nepouštějí do tlaku ani formaci s Kaneem a Panarinem. Dobrá práce svěřenců kouče Tortorelly.

17:57
    Od modré to zkoušel tentokrát Savard, puk srazil mimo branku bránící Tootoo.

17:42
    Od modré pálil Zach Werenski, Crawford přerušil hru. Reklamní přestávka.

17:18
    Má slova se snažili potvrdit Calvert se Saadem. Prvně jmenovanému sice v přečíslení 2 na 1 ideálně nevyšla předávka Brandonu Saadovi, ovšem bývalý hráč Černých jestřábů se ještě k puku dostal a střelou z úhlu prověřil Crawforda.

16:59
    První třetina se pomalu blíží ke konci. Columbus dnes velmi dobře bruslí a hosté s tím mají problémy.

15:48
    Domácí hrají s velkým nasazením. Po rychlé akci pálil z levé strany Lukáš Sedlák a Crawford musel zasahovat.

15:13
    Zakázané uvolnění Blackhawks.

14:33
    Hjalmarsson nastřeloval kotouč na zadní tyčku, kde na něj nedosáhl Patrick Kane.

13:28
    Na modré měl dost času Jack Johnson. Obránce Columbusu tak vypálil, ale puk byl tečován mimo branku.

12:58
    Následuje reklamní přestávka.

12:58
    Po přihrávce z rohu kluziště měl dobrou šanci na vyrovnání Marcus Krüger. Švédský útočník však zblízka nepřekonal Bobrovského!

11:54
    Z protiútoku pálil na branku Chicaga Anderson, který neprostřelil Crawforda.
    10:50 Zach WERENSKI - 1:0

10:50
    Domácí přesilovku rychle využívají! Od modré čáry nahodil puk na branku ZACH WERENSKI a brankář Crawford přes clonícího Foligna vůbec nic neviděl. Asistence: Alexander Wennberg a Nick Foligno.

10:26
    Nick Foligno vybojoval v obranném pásmu puk a řítil se do nebezpečného protiútoku. Ten sice gólem nezakončil, ale získal pro svůj tým alespoň přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Michal Kempný.

09:41
    Máme tu první reklamní přestávku.

08:31
    Domácí přežili i vyloučení Murrayho a už jsou kompletní!

07:58
    Pohotovou teč Jonathana Toewse dokázal zastavit Bobrovskij!

06:59
    Z levého kruhu střílel Artěmij Panarin. Bobrovskij si pro kotouč sáhl lapačkou!

06:45
    Domácí už jsou ve čtyřech!

06:30
    Hosté budou hrát 14 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Ryan Murray vyhodil puk do hlediště.

06:14
    Modré kabáty hrají kvalitní druhou polovinu oslabení. Soupeře nepouštějí do útočného pásma.

05:51
    Domácím se podařilo vyhodit.

05:01
    Od modré vypálil Duncan Keith. Bobrovskij si povyjel a má kotouč ve výstroji.

04:44
    Scott Hartnell přesekl hůl Rasmussenovi a odchází tak na trestnou lavici. Přesilovka pro Blackhawks.

04:36
    Sergej Bobrovskij si poprvé v zápase sáhl na kotouč. Přidržel v rukavici nahození ze středního pásma.

03:54
    Domácí vedou na střely už 4:0. Chicago čelí velmi svěžímu začátku Blue Jackets.

03:12
    Foligno střílel z vrcholu pravého kruhu. Kotouč ještě těsně před Crawfordem tečoval Atkinson, ovšem srazil ho vedle.

02:36
    Lukáš Sedlák si připsal svou první střelu v NHL. Zkusil to přes obránce, ovšem Crawford puk vyrazil.

02:04
    Od modré vypálil Seabrook. Kotouč skončil jen na zadní mantinelu.

01:41
    Domácí se snaží o aktivní nástup do utkání a důrazně forčekují.

00:55
    Z levé strany pálil na Crawforda Brandon Saad. Hostující gólman puk vyrazil lapačkou.

00:01
    Zahajovací sestava Blue Jackets. V jejich brance nastoupí Sergej Bobrovskij.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – R. Murray, S. Jones, D. Savard, Werenski, Nutivaara, J. Johnson – Atkinson, Dubinsky, Calvert – N. Foligno (C), Wennberg, Saad – Anderson, W. Karlsson, Hartnell – Bjorkstrand, Sedlák, Jenner.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Kempný, T. van Riemsdyk, Campbell, Forsling – Pánik (C), Toews, Motte – P. Kane, Anisimov, Panarin – Hartman, Schmaltz, Rasmussen – Krüger, Tootoo.

Rozhodčí: Benk, Pollock – Grandt, Brisebois.
    Lukáš Sedlák si dnes odbude premiéru v NHL!

Lukáše Sedláka dnes v noci čeká debut ve slavné NHL! ???????? #MadeOfHockey #CCM #repost @bluejacketsnhl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Lukáš Sedlák (CBJ) – 0 zápasů

Michal Kempný (CHI) – 4 zápasy, 0 bodů
    Michal Rozsíval (CHI) – 0 zápasů
    Marián Hossa (CHI) – 4 zápasy, 4 body (1+3)
    Richard Pánik (CHI) – 4 zápasy, 5 bodů (4+1)

Vzájemné zápasy v sezóně 2015/16:
    18.10. 2015: Chicago – Columbus 4:1
    10.04. 2016: Columbus – Chicago 5:4 po prodl.

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Columbusu sice dosud odehráli jen dva zápasy, ale už teď můžeme hovořit o nepovedeném startu do sezóny. Blue Jackets totiž nemají na kontě jediný bod a dá se očekávat, že kouč John Tortorella už začne dělat změny v sestavě. Modré kabáty v obou případech prohrály před vlastními diváky. Nejprve nestačily na Boston – 3:6 a poté podlehli San Jose těsně 2:3.

Nejproduktivnější hráči:
    Alexander Wennberg – 3b (1+2)
    Zach Werenski, Cam Atkinson a Seth Jones – 2b (1+1)

Brankář:
    Sergej Bobrovskij – 2 zápasy, průměr 3,56, úspěšnost 90,41%

Chicago Blackhawks:
    Hokejisté Chicaga patří každoročně k největším aspirantům na zisk Stanley Cupu a nejinak je tomu i letos. Tým, který se spoléhá na brankáře Crawforda, obránce Keitha a Seabrooka a forvardy Toewse, Kanea či Hossu, prostě musí být favoritem. Úvodní dva zápasy ale této partě úplně nevyšly, když svěřenci Joel Quennevilla podlehli doma 2:5 St. Louis a s prázdnou se vrátili také z Nashvillu, kde prohráli 2:3. Další dva domácí zápasy už však hráči Chicaga zvládli, nejprve se pomstili výhrou 5:3 Nashvillu a poté přestříleli 7:4 Philadelphii.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Dnes v noci jsou na programu tři zápasy NHL, já Vás provedu soubojem Columbusu Blue Jackets a Chicaga Blackhawks. V lepší pohodě vstoupí do utkání hostující Černí jestřábi, kteří se po úvodních dvou porážkách již dostali na vítěznou vlnu. To Modrokabátníci budou usilovat o první bod v nové sezóně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 11. Werenski (Wennberg, N. Foligno), 25. N. Foligno (Werenski, Atkinson), 34. W. Karlsson (D. Savard, Hartnell) – 23. Motte (Toews, Pánik), 46. Pánik (Forsling, Anisimov)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – S. Jones, R. Murray, D. Savard, Werenski, Nutivaara, J. Johnson – Atkinson, Dubinsky, N. Foligno (C) – Calvert, Wennberg, Saad – Anderson, W. Karlsson, Hartnell – Bjorkstrand, Sedlák, Jenner.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Kempný, T. van Riemsdyk, Campbell, Forsling – Pánik, Toews (C), Motte – P. Kane, Anisimov, Panarin – Hartman, Schmaltz, Rasmussen – Krüger, Tootoo.

Rozhodca: Benk, Pollock – Grandt, Brisebois

Diváci: 15789