Třinec – Mladá Boleslav 4:3 (4:3 po s.n.) | Pardubice – Plzeň 4:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (po pr.)
Chomutov – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Zlín – Hradec Králové 3:2 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 2:4 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Mountfield HK
cz Piatok 14.10.2016, 17:30Tipsport extraliga (ČR) • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tipsport extraliga pokračuje již dvanáctým kolem. Ševci se utkají na domácí půdě s HK Mountfieldem z Hradce Králové. Beranům se povedlo po předchozích nepřesvědčivých výsledcích dvakrát v řadě zvítězit a vyšvihnout se na desátou pozici v tabulce. Starosti zlínskému celku ovšem nadělala veliká marodka. Hlavní kouč Vlach opět netuší, kdo v dnešním duelu oblékne žlutomodrý dres. Lodivod Beranů to ohodnotil těmito slovy: „Situace je obtížnější než před úterním zápasem. Sháníme hráče, které můžeme využít z první ligy v rámci střídavých startů. Jednáme s jejich kluby a uvidíme, které nám uvolní, a jak dáme dohromady sestavu,“ V posledním duelu Beranům vydatně pomohl Jiří Goiš, posila z prvoligového Přerova, který dokonce vsítil důležitý gól a Zlín bral v Pardubicích všechny body.

Hradečtí hokejisté jsou před dnešním soupeřem pouze o dvě pozice napřed a s náskokem jediného bodu. Zlínští mají navíc ještě k dobru jedno utkání. Mountfield dokázal v posledních třech zápasech vždy bodovat, ale pouze za dva body. Právě dnešním dnem to budou chtít hráči Mountfieldu zlomit a udělají vše pro to, aby si ze Zlína odvezli tři body. V loňském ročníku platilo mezi těmito celky pravidlo můj dům, můj hrad. Uvidíme, zda to bude platit i v letošním ročníku.

Utkání mezi Zlínem a Hradcem Králové začíná v 17:30.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – Chytil, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Štumpf – Karafiát, Hrazdíra.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Jarůšek – Köhler, Potulny, Bednář – Nedvídek, Dragoun, T. Knotek – Kopta, J. Veselý, Čáp.

Rozhodčí: Šír, Polák – Gebauer, Lederer.

Oba týmy podle sestav sčítají ztráty. Zlínu chybí Gago, Okál, Ondráček, Veselý a Šťastný. Mountfield postrádá Vydarený, Červený, Dej a Kukumberg.

00:01

00:28
    Mountfield se hned nastěhoval před Kašíka, kde nepřesně střílel Šimánek. Puk se odrazil do zadního mantinelu a teď ho přebírají domácí.

0:49
    Chytil šikovně potáhl kotouč podél hrazení, ale v nevhodný moment mu podjela brusle a upadl.

1:17
    Aktivní Štumpf si nabruslil před branku, kde tečoval Kubišovu nahrávku do Rybárova levého betonu.

1:48
    Domácí Filip Chytil nejspíše dnes špatně nabrousil, protože upadl hned dvakrát během krátké chvíle.

2:37
    Berani se usazují před Rybárem a roztáčejí kombinaci.

3:39
    Ševci si vyvořili menší tlak, díky kterému vyhazují hokejisté Hradce kotouč na zakázané uvolnění.

4:09
    Potulneho zpětná nahrávka na svého spoluhráče byla hodně nepřesná a hosté přicházejí o útočné pásmo.

4:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfieldu se pdoařilo udržet kotouč v útočné třetině a posléze překonat i brankáře Kašíka. Pavlas nabídl kotouč na čepel LUKÁŠE NEDVÍDKA, který z dorážky překonává zlínského brankáře a posílá svůj celek do vedení. Asistence: Aleš Pavlas, Ryan Potulny.
    4:20 Lukáš NEDVÍDEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

5:08
    Zlín okamžitě prahne po vyrovnávací brance. Vhazuje se před Rybárem.

5:35
    Jarůšek se protáhl před branku domácích, kde hodně tvrdě zkoušel prověřit Kašíka, který nakonec nemusel zasahovat, ale i tak byl pokus hradeckého forwarda hodně ostrý.

6:26
    Kašík zneškodnil nebezpečnou kombinaci Mountfieldu, po komerční pauze se bude vhazovat u jeho branky.

7:36
    Šimánek posouval kotouč do jízdy Jarůškovi, jehož střelu zblokoval vracející se Blaťák do ochranné sítě.

8:29
    Hradečtí přijeli do Zlína pozitivně naladěni. Zatím to jsou oni, kdo obstřeluje Kašíka ze všech stran.

8:54
    Vlachova nahrávka na rozjetého Chytila byla hodně nepřesná a znamená zakázané uvolnění domácích.

9:05
    Tentokrát rozehráli nepřesně hosté a je tu zakázané uvolnění na straně hostí.

9:48
    Tak tohle byla nádherná akce v podání hostujícího celku. Dietz nabídl kotouč do jízdy Knotkovi, který se řítil z ostrého úhlu na zlínskou klec, ale poté přibrzdil a nabídl puk před odkrytou branku Dragounovi, ten ovšem v rychlosti směr přihrávky nezachytil.

10:27
    Vlach si kličkou obešel dva protihráče, ale to bylo vše. Následně kotouč nepřesně rozehrál a Zlín je bez puku.

11:54
    Hra je přerušena a máme tu komerční přestávku.

12:39
    Bukarts zamíchal s kotoučem a poté zkusil nenápadnou střelou přes bránící klubko bráčů překvapit slovenského brankáře v kleci Mountfieldu. Bohužel pro domácí, byl brankář Hradce pozorný.

13:24
    Rozhodčí přehlédl v útočném pásmu dva ostré zákroky hostí. Nejprve byl sražen ze zadu k ledu Chytil, vzápětí sekera na hokejku Honejska.

14:11
    Mountfield vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

14:36
    Další icing hostí, buly před Rybárem.

15:26
    Zlínští se derou do zakončení, ale dobře bránící hosté jim toho moc nedovolují.

16:38
    Kotvanovo prudké nahození končí v náručí Rybára.

17:31
    Hradec je aktivní i těsně před první sirénou. Zlín se v těchto minutách pouze brání.

19:07
    Po necelých dvou minutách se opět prerušuje. Kašík musel likvidovat nebezpečnou dorážku Bedřicha Köhlera.

19:41
    Odpískaný ofsajd domácích.

20:00

V první třetině byli jasně lepší hosté, kteří se dostali do vedení zásluhou mladíčka Nedvídka. Berani se tlačili do zakončení, ale výborný Rybár a organizovaná defenzíva hostí toho domácím zatím moc nepovolili. Druhá část startuje v 18:22.

Střely: 7:7.

20:01

20:23
    Odpískaný ofsajd Hradce Králové.

20:56
    Z mezikruží zkoušel pálit Chytil, jeho střela byla zblokovaná.

21:28
    Mountfield dobře střeží své pásmo. Berani se těžko dostávají do zakončení.

22:37
    Další zlínský pokus končí sražený Rybárem v ochranné síti.

23:37
    Zakázané uvolnění Zlína. Hra se od začátku druhé třetiny poměrně často přerušuje.

24:26
    Zlínští vymysleli před svým brankovištěm pořádnou hrubku. Námaz jednoho z domácích obránců doletěl na čepel Newtona, kterého parádně vychytal Libor Kašík.

25:09
    Rybár je opět úspěšný a následuje další buly v oblasti jeho branky.

25:39
    Hra je opět přerušena, buly před brankou Mountfieldu.

26:18
    Marušákova pumelice ihned po vhazování jen těsně prolétla kolem hradecké klece.

27:04
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí se vůbec poprvé pořádně usadili před Rybárem a hned je z toho vyrovnávací branka! ROBERTS BUKARTS zamíchal s kotoučem a poté nekompromisně za pomocí břevna rozjásal zlínské publikum. Asistence: Filip Chytil.
    27:04 Roberts BUKARTS - 1:1

27:39
    Na opačné straně kluziště skvělě vychytal domácí Kašík rozjetého Šimánka.

27:51
    Zlínští nabrali aktivitu a vynutili si vhazování po pravé ruce slovenského brankáře.

28:44
    Petr Holík (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

29:38
    Kubiš naspořil cenné vteřinky při oslabení, dokonce své povedené střídání dokončil střelou na Rybára.

30:48
    Holík opouští trestnou lavici a Zlín je kompletní..

31:41
    Blaťák se vydal na ofenzivní výlet, který dokonal povedenou střelou, kterou Rybár chytá.

32:38
    Hradečtí se neustále přetahují s domácím Zlínem o každý centimetr ledu.

33:27
    Máme tu další komerční přestávku.

34:29
    Kašík se vytáhl s parádním zákrokem lapačkou proti střele Tomáše Knotka.

35:34
    Kotvan pálil hodně tvrdě, ale to Rybára rozhodně nerozhodilo. Brankář Hradce vytáhl další ze skvělých zákroků.

36:46
    Žižka tvrdou ranou od modré čáry provětral beton Rybára.

37:39
    Jarůšek si obešel zlínskou branku a položil si i Kašíka, ale puk do ní zasunout nedokázal.

38:48
    Honejsek si počkal na odražený puk, ale ani z otočky nedokázal překvapit slovenského brankáře.

39:44
    Zakázané uvolnění hokejistů Hradce.

40:00

Druhou třetinu vyhráli hokejisté Zlína 1:0 a celkový stav je nerozhodně 1:1. Vyrovnávací trefu obstaral parádním zásahem lotyšský útočník Bukarts. V poslední třetině nás čeká napínavý hokej, protože oba celky budou chtít urvat body na svoji stranu.

40:01

40:34
    Ke střele se propracoval Antonín Bořuta. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

41:19
    Rybár vyrazil Honejskovu střelu příklepem.

42:49
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

43:31
    Hradečtí se na chvíli usadili před Kašíkem, který úspěšně zneškodnil Šimánkovu teč.

44:29
    Dietz zpoza vlastní branky zakládá kombinaci Hradce.

45:36
    Střela Zdeňka Čápa je sražena v ochranné síti. Následuje buly po levé ruce Libora Kašíka.

46:28
    Šimánek si všiml neobsazeného Gregorce, jeho pokus na branku Kašíka neprošel.

47:15
    Pořádný kolotoč předvedla domácí pětice. Povedenou pasáž hry žlutomodrých dokonal jedovatou střelou obránce Bořuta.

47:51
    Dragoun se obtočil kolem zlínské klece a na Kašíka si nepřišel.

48:38
    Dobře rozehranou kombinaci domácích překazila nepřesná Říčkova nahrávka.

49:28
    Kašík skvěle rybičkou natlačil kotouč do pravé tyčky po střele obránce Newtona.

50:10
    Poslední třetina se nám přehoupla do poslední desetiminutovky.

50:39
    Honejsek chtěl Rybára překvapit rychlým zakončením zpoza branky. Brankář Hradce ucpal místečko u tyčky a byl opět pozorný.

51:10
    Podešvova střela z první byla zblokována, následně se Chytil ukličkoval.

51:46
    Hradečtí budou mít výhodu přesilové hry. Potrestán je Tomáš Žižka (ZLN) dvouminutovým trestem za hákování.

52:19
    V oslabení se dostala do přečíslení dvojice Říčka, Holík. Prvně jmenovaný nakonec vystřelil a udělal to nejlepší co mohl, protože Holík byl již obsazen. Brankář Rybár skryl kotouč na hruď.

52:50
    Říčka špičkou hokejky vypíchl kotouč do středního pásma.

53:16
    Kašík kryje Bednářovu skrytou střelou z mezikruží. Další buly v oblasti zlínské branky.

53:40
    Kašík skvěle ramenem vytáhl nad branku dělovku z voleje v podání Bednáře.

53:50
    Žižka je na ledě, Zlín je kompletní.

54:16
    Jan Veselý (HKM) menší trest za vražení na hrazení.

55:38
    Drtivý tlak v přesilovce předváděli zlínští hokejisté. Ležícího Rybára nakonec překonal střelou z ostrého úhlu PETR HOLÍK, který nasměroval kotouč přímo pod horní tyčku. Asistence: Oldrich Kotvan.
    55:38 Petr HOLÍK - 2:1

55:57
    Hradečtí zabojovali na zlínském brankovišti a opět máme srovnáno. Nechybělo mnoho a Kašík předvedl zákrok večera. Ovšem dorážka ANDRISE DŽERINŠE snad o milimetry doputovala za brankovou čáru. Asistence: Aleš Pavlas, Lukáš Nedvídek.
    55:57 Andris DŽERINŠ - 2:2

57:01
    Rozjetého Říčku zastavila píšťalka sudího, která signalizuje ofsajd.

57:38
    Zakázané uvolnění Zlína. Vhazovat se bude před brankou Kašíka.

58:40
    Kotvan nahazuje kotouč do útočného pásma a blíží se nám poslední minutka třetí třetiny.

58:46
    Na opačné straně Kašík skvěle vytáhl betonem nahození Pláňka.

59:15
    Je tu poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Šedesát minut nám nestačilo k tomu, aby jsme se dozvěděli vítěze a na řadu příjde pětiminutové prodloužení 3na3.

60:01

60:27
    Prodloužení začalo hodně z ostra. Kotvan ani Šimánek své dobré šance nedotáhli do zdárného konce.

60:43
    Jaroslav Bednář (HKM) 2 minuty za podražení.

61:40
    Zlínští berou dva body, když se v přesilové hře v prodloužení prosazuje přesnou dělovkou do horního rohu OLDRICH KOTVAN. Asistence: Petr Holík
    61:40 Oldrich KOTVAN - 3:2

Dnešní vyrovnané utkání mezi Zlínem a Hradcem Králové dospělo až do prodloužení, kde rozhodl o dvou bodech pro domácí přesnou střelou obránce Kotvan. Hradečtí opět nedokázali získat body v základní hrací době. Zlínu tyto dva body hodně pomohou. Hezký zbytek pátečního večera. (19:59:08)

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 28. Bukarts (Chytil), 56. P. Holík (Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) – 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Pavlas, Nedvídek)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – Chytil, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Štumpf – Karafiát, Hrazdíra.

Rozhodca: Šír, Polák – Gebauer, Lederer