Buffalo – Montreal 1:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Columbus – Boston 3:6 (kon.)
Tampa Bay – Detroit 6:4 (kon.) | Florida – NJ Devils 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 3:2 (3:2 po s.n.)
St. Louis – Minnesota 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 5:4 (po pr.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Minnesota Wild
cz Piatok 14.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    V dnešním zápase vítězí St. Louis Blues nad Minnesotou Wild 3:2.

Colton Parayko (STL) – 0+1

Dnešní utkání je za námi, St. Louis Blues v něm poráží svého soupeře 3:2 a připisují si tak již druhé vítězství ze dvou zápasů. Naopak pro Wild je to první porážka hned v prvním zápase. Objektivně musíme uznat, že pravděpodobně zaslouženě. Blues byli po většinu zápasu lepším týmem, vyrobili sice pár chyb, které hosté potrestali, ale i tak dokázali vyhrát.

59:52
    Puk je ve skrumáži u mantinelu, to domácím vyhovuje.

59:28
    Wild jsou zpátky v útočné třetině. Moc času už jim ale nezbývá.

59:07
    Blues se podařilo vyhodit a ušetřit tak cenné vteřinky!

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

58:52
    Scandella to vzal na sebe, vystřelil, ale jeho projektil byl zblokován mimo bránu. Vhazovat se bude po pravici Allena.

58:37
    Hosté hrají v šesti!

57:47
    Do protiútoku se dostali Blues, ale střelu Steena Dubnyk pokryl a udržel tak spoluhráče ve hře!

57:19
    Berglund zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj bojuje u mantinelu.

56:52
    To sice zvládli, ale pak pouze odevzdali puk aby mohli vystřídat.

56:19
    Do útoku se ženou hosté, kteří však záhy přišli o puk a musí se bránit nájezdu Tarasenka.

56:00
    Začínají nám poslední čtyři minuty třetí třetiny, které nám pravděpodobně nabídnou hodně zajímavou podívanou.

55:28
    Coyle vybojoval puk, který poslal na Zuckera, ale ten jej nezvládl zpracovat. I tak však vybojoval vhazování před Allenem.

54:57
    Ani to už ovšem neplatí, na puku jsou opět Bluesmani, kteří se však nepřesnou kombinací vyhnali z pásma.

54:19
    Naopak jsou to hosté, kdo se dostali do útočné třetiny.

53:42
    Domácí celek se snaží rychle odpovědět a vrátit si jistější vedení, to se mu ale zatím nedaří.
    52:49 Charlie COYLE - 3:2

52:49
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Minnesota se z ničeho nic dostává na dostřel! CHARLIE COYLE využil nádhernou přihrávku Jasona Zuckera, který vybojoval puk u mantinelu a poslal milimetrový pas na Coylea, jenž stál nachystaný před domácím brankářem. Hosté jsou tak zpátky ve hře! Asistence: Jason Zucker, Zac Dalpe

52:27
    Nahození Wild kryje Allen a nás tak čeká další komerční přestávka.

52:18
    Bluesmani jsou s pukem za vlastní bránou a nikam se neženou.

51:42

51:23
    Domácí znova vyhazují, ani tato přesilovka tak nebude využita.

50:58
    Blues se daří napadat rozehrávku soupeře a nepouštět ho tak do útoku.

50:34
    A další vyhození, Wild se dnes přesilovky hrubě nedaří...

50:15
    To už ale neplatí, domácí se dostali k puku a vyhazují jej.

50:02
    Wild tak čeká jedna z posledních šancí na vrácení se do zápasu, podaří se jim to? Zatím se drží v útočné třetině.

49:39
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., sekání).

49:28
    Tarasenko se po průniku po pravé straně dostal k zajímavé šanci, ale Dubnyk jeho střelu pokryl.

49:06
    Nahození Sutera ukryl v lapačce Allen, Wild tak vybojovali vhazování v útočné třetině.

48:21
    Oba týmy jsou v plném počtu.

48:10
    Dubnyk si připsal další lehčí zákrok, Blues si tím ale vypracovali alespoň vhazování.

47:36
    Domácí jsou s pukem za vlastní bránou a nikam se neženou.

46:57
    Do zajímavé šance se opět dostal Parise, ale zadovkou netrefil odkrytou klec. Hostující útočník to měl ale hodně těžké.

46:32
    Rozhodčí vyloučil dva strůjce konfliktu, pokračovat se tak bude ve čtyřech.

46:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robby Fabbri – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., hrubost).

46:21
    Další přerušení hry, tentokrát se ofsajdem provinili domácí. Před vhazováním se ještě strhla hromadná rvačka. Uvidíme, koho rozhodčí vyloučí.

46:12
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Následuje komerční přestávka.

45:39
    Teď už jsou to hosté, kdo se tlačí do zakončení. Mají ale problém s udržením se v pásmu.

45:09
    Blues jsou stále aktivnější a snaží se přidat další gól, obrana Wild zatím odolává.
    44:25 Magnus PÄÄJÄRVI - 3:1

44:25
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    MAGNUS PÄÄJÄRVI dostává domácí ttým do luxusnějšího vedení. Po úniku si vyměnil puk s Jakupovem a z blízky prostřelil přesunujícího se Dubnyka. Wild teď čeká hodně těžká práce. Asistence: Nail Jakupov, Patrik Berglund

43:38
    Na druhé straně střílel Bouwmeester, ale s jeho lehkou střelou si pohrál Dubnyk. Blues alespoň vybojovali vhazování v útočné třetině.

43:04

42:53
    Další vyhození, tuto přesilovku Blues opět ubrání.

42:31
    Suter zlomil hokejku, domácí tým opět vyhazuje. Wild už moc času nezbývá.

42:17
    Dumba se dostal ke střele od modré, ale před bránou zrovna nebyl nikdo, kdo by ji tečoval. Bude se tak vhazovat po pravici Allena.

41:43
    Minnesota už je v útoku, kde si hráči vyměňují přihrávky a hledají ideální čas a pozici ke vstřelení gólu.

41:24
    Domácímu celku se daří vyhodit a šetřit tak cenné vteřinky.

41:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Paul Stastny – 2 min., hákování).

40:51
    Rozhodčí signalizuje vyloučení, Wild hrají v šesti.

40:25
    třetí třetinu lépe začali hosté, kteří jsou nastěhováni v útočné třetině.

40:01
    St. Louis Blues vedou po dvou třetinách 2:1.

Ve druhé třetině jsme se dočkali gólu na každé straně. Nejprve vyrovnal stav utkání po obrovské chybě Tarasenka Suter, ale Blues přeci jen dokázali využít svou převahu a zásluhou Jakupova projektilu jdou do šaten opět s mírným náskokem. Blues jsou sice lepším týmem, ale Minnesotě se stále daří držet na dostřel, třetí třetina tak bude hodně zajímavá.

Střely na bránu: 24-10

40:00

39:39
    Ještě je však čeká vhazování ve středu hřiště, dopustili se totiž ofsajdu.

39:22
    Blues jsou na konci druhé třetiny jasně lepším týmem, Wild by už asi raději chtěli do šatny.

39:07
    Dubnyk kryje další střelu a ani ne minutu před koncem druhé části se tak bude vhazovat po jeho levačce.

39:02

38:39
    Blues dokázali udělat zmatek v obraně hostů, ale Dubnyka se jim nepodařilo překonat, to i pře sto, že byl hodně mimo z brány.

38:01
    Koivu však jako správný kapitán zabojoval a podařilo se mu vyhodit puk.

37:24
    Domácím se dnes zatím přesilové hry nedaří, ale nyní to vypadá daleko lépe, Blues jsou nastěhování v útočné třetině.

37:02
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Chris Stewart – 2 min., hrubost).

36:54
    Nyní následovala poněkud prázdná část utkání, kdy se bojovalo o puk hlavně ve středu hřiště. Vše nakonec skončilo náhozem na bránu Allena a následnou komerční přestávkou.

35:06

35:05
    Krátce před koncem přesilové hry se před Dubnykem objevil zcela volný Fabbri, který ale hostujícího gólmana nepřekonal. Ten si připisuje důležitý zákrok!

34:23
    Další vyhození, Blues tak už moc času na gól nezbývá. Podaří se jim ještě něco vymyslet?

33:54
    A znova, Minnesota se tak zatím brání na výbornou.

33:29
    Wild se hned po obdrženém gólu musí bránit přesilovce soupeře, ale podařilo se jim vyhodit.

33:04
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., nedovolené bránění).
    32:36 Nail JAKUPOV - 2:1

32:36
    NAIL JAKUPOV se dočkal prvního gólu v dresu St. Louis Blues. Bývalý útočník Edmontonu se opřel do rány kousek za kruhy pro vhazování a zpoza obránce překonal Dubnyka, kterému vypadl puk z lapačky. Asistence: Colton Parayko, Patrik Berglund.

32:16
    Odražený puk končí před hostujícím gólmanem, který jej raději podržel před dorážejícím Perronem.

31:54
    Hra se nám konečně trochu rozjíždí! Na druhé straně se před Allenem zjevil sám Parise, ale jeho střelu z velké blízky domácí gólman pokryl. Hráče čeká komerční přestávka. Doufejme, že po nyní budeme svědky dalších šancí.

31:22
    Blues si vytvořili několik šancí, ale Dubnyk jejich střely pochytal.

30:39
    Ke střele od modré se dostali domácí, ta ale minula bránu a vyletěla z útočné třetiny.

30:00
    V polovině utkání je stav vyrovnaný a ani jeden tým momentálně nemá více ze hry. Bude tak zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet.

29:21
    Blues se bez jakýchkoliv problémů ubránili, jejich soupeř ani nevystřelil na bránu. Poté se Perron se dopustil ofsajdu. Oba týmy tak budou moci prostřídat své speciální formace.

29:10
    Oddechový čas pro hosty.

28:58
    A další vyhození. Wild se přesilovky zatím hrubě nedaří.

28:30
    V ní přicházelo hodně přihrávek, ale žádná střela. Vše skončilo dobrým vypíchnutím puku domácího celku, ten opět vyhodil.

27:59
    Hosté trpí na špatné přechody modré čáry, až nyní se usazují v útočné třetině.

27:37
    Tu však budou muset začít od Dubnyka, Blues se totiž podařilo hned po vhazování vyhodit.

27:09
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., hákování).

27:09
    Eric Staal se nyní dostal do opravdového úniku, kdy měl hodně času na zakončení, ale nakonec byl faulován a nedokázal vsítit gól. Wild si alespoň zahrají přesilovou hru.

26:41
    Hned po vhazování se hnal před Allena Staal. Jeho pokus však domácí gólman bez větších problémů pokryl.

26:24
    To sice ano, ale střela byla zblokována. Následný protiútok St- Louis Blues zastavuje ofsajd, nás tak čeká první komerční přestávka.

25:58
    Tam ho vybojovali Wild, kteří se usazují v útočné třetině. Podaří se jim alespoň vystřelit?

25:19
    Svou chybu se snažil napravit Tarasenko, ale obrana hostů zatím funguje velmi dobře. Puk je tak opět ve středním pásmu.

24:39
    Wild se však stejně jako v první třetině nedaří udržet se v útočné třetině. Znovu tak můžou útočit domácí.

24:17
    Nakonec z toho byla i šance, která skončila střelou Dumby, který alespoň vybojoval vhazování před Allenem.

23:51
    Následnému útoku se Wild ubránili a uklidňují hru za vlastní bránou.

23:29
    Domácí se ihned ženou do útoku, ale Dubnyk jejich pokus pokryl.
    23:03 Ryan SUTER - 1:1

23:03
    RYAN SUTER obral o puk v útočné třetině Tarasenka, dostal se před Allena, a toho na dvakrát překonal. Tohle si ruská hvězda za rámeček rozhodně nedá. Minnesota se tak hodně lacině dotáhla na svého soupeře. Bez asistence

22:12
    Domácí bez problémů ubránili přesilovou hru, hosté ani jednou nevystřelili na bránu.

22:00

21:28
    Střela Reillyho skončila mimo bránu a vyhnala Wild z útočné třetiny. Ti tak budou muset začít od Dubnyka.

20:57
    Wild se usadili v útočné třetině, kde se snaží rychle vyrovnat, zatím se jim to ale nedaří.

20:01
    Wild se zatím moc nedaří a po první třetině prohrávají 0:1.

Máme za sebou první třetinu, ve které byli rozhodně lepší domácí hokejisté. Ti drželi puk po většinu času a odměnou jim za to byl gól Steena. Wild se zatím nedaří najít recept na to, jak se udržet déle v útočné třetině. Uvidíme, zdali se jim to povede ve druhé třetině. Tu budou začínat s přesilovou hrou, na konci třetiny se totiž provinil vysokou holí Colton Parayko.

Střely na bránu: 14-2

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., vysoká hůl).

19:33
    Sutter vybojoval puk a čeká s nám nyní za bránou a čeká na prostřídání.

18:43
    Wild se nakonec ubránili. Puk vyslal do útoku Koivu, ale tam jej hosté opět ztratili. Hra se tak znova přesouvá před Dubnyka.

18:06
    Elitní formace Blues si opět vytvořila tlak, ale zatím to nevede ani ke střele na bránu.

17:19
    Wild zatím nemůžou najít způsob, jak se usadit v útoku, jejich snažení je většinou hodně krátkého rázu.

16:36
    Hosté to zvládli výborně a nyní jsou dokonce v útočné třetině. TO jim ale dlouho nevydrželo, útočí znova domácí celek.

16:16
    Je zde další zakázané uvolnění, hosté však naštěstí stihli vystřídat. Jejich pětka tak bude relativně čerstvá.

15:49
    Minnesota se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

15:24
    Domácí jsou usazeni v útočné třetině, kde se snaží vymyslet další gólovou šanci.

14:58
    Tarasenko se zkusil prosadit střelou z úhlu, ale Dubnyk se nenechal nachytat na švestkách.

14:53
    Sutter se dostal ke dvěma střelám, ale všechny byly zblokovány, Wild byli nakonec vyhnáni z útočné třetiny a na druhé straně vyslal z pravé strany střelu Jakupov. Dubnyk podržel kotouč a nás čeká další komerční přestávka.
    Který kapitán dotáhne svůj tým na vrchol?

14:07
    Zakázané uvolnění St. Louis Blues. Ha se přesouvá před jejich bránu.

13:59
    Přesilovka je za námi a hostům se moc nepovedla. Stejně jako následný pokus o útok, který skončil ofsajdem Stewarta.

13:22

12:59
    To domácí nemusí vůbec trápit, ti totiž opět vyhodili puk do bezpečí.

12:44
    A další vyhození Blues, které však skončilo na jejich střídačce. Vhazovat se tak bude před Allenem.

12:29
    Ani Sutterova střela se neujala, Blues brání velmi srdnatě. Nyní se jim dokonce podařilo vyhodit puk.

11:46
    Staalova střela minula cíl, Wild jsou však stále v útoku.

11:30
    Brodziak se dopustil zbytečného útočného faulu, který tak daruje hostům šanci ke snížení. Ti se hned usazují v útočné třetině.

11:22
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kyle Brodziak – 2 min., podražení).

11:04
    Minnesota se dopustila ofsajdu, nás tak čeká komerční přestávka.
    10:51 Alexander STEEN - 1:0

10:51
    Vypadalo to, jako by Blues hráli přesilovou hru až nyní. Obrana Minnesoty byla hodně zatažená, u mantinelu vybojoval puk Fabbri. Ten mu sice sjel z hokejky, ale u pravého kruhu si ho přebral ALEXANDER STEEN a svou střelou nedal Dubnykovi šanci. Asistence: Robby Fabbri, Paul Stastny.

10:07
    O puk se bojuje ve třetině Wild, kde parádně napadají domácí hráči.

09:30

09:19
    Puk opět za Allenem, tato přesilovka se domácím moc nepovedla...

08:50
    Na druhé straně pokryl puk Dubnyk a po následném vhazování hosté opět vyhazují puk.

08:36
    Zucker se dostal do protiútoku, jel sám na domácího brankáře, ale Allen dokázal jeho blafák do bekhendu přečíst a vyrazil jeho pokus.

08:19
    Máme za sebou skoro minutu přesilovky a domácí se stále nedostali do útočné třetiny.

07:42
    Blues dostali přesilovou hru naprosto zadarmo, zatím se jim ale nedaří dostat se do útoku, WIld dobře brání modrou čáru.

07:29
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:22
    Vše nakonec skončilo zblokovanou střelou Blues. Puk je tak opět v ochranné síti a bude se vhazovat po pravici Dubnyka.

07:03
    Hosté ale zatím brání vcelku obstojně. Nyní se o puk bojuje u mantinelu Minnesoty, kdo z toho vyjde lépe?

06:30
    A navíc jsou to právě domácí, kdo se snaží vytvořit si tlak v útočné třetině.

05:57
    Wild se nedaří přejít modrou čáru a usadit se v pásmu, i proto je to zatím na střely 7-0 ve prospěch domácího celku.

05:35
    Spurgeon nepřesným rozehráním trefil puk na svou vlastní střídačku.

04:48
    Buly vyhráli hosté, ale pukem se vyhnali mimo třetinu. Pulkinnenova střela byla poté sražena a nás čeká další vhazování.

04:30
    Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru a Staal se následně ocitl v ofsajdu.

03:50
    Týmy jsou v plném počtu.

03:26
    Blues jsou stále aktivnější, hned po vhazování se dostali k další střele, ale gólman Wild je stále bezchybný.

03:00
    Nakonec se k odraženému puku dostal Paul Stastny, ale střelou z mezikruží si na Dubnyka nepřišel.

02:49
    Na puku jsou domácí, ale špatnou kombinací se vyhnali z útočné třetiny. Už jsou ale zpátky a snaží se něco vymyslet.

02:17
    Rozhodčí trestá nejaktivnější kohouty dvěmi minutami na trestné lavici, uvidíme tak hru čtyři na čtyři.

01:50
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Erik Haula – 2 min., hrubost).

01:50
    Vhazování jim ale nevyšlo, Blues tak dostávají šanci k útočení. Jejich snaha však ztroskotala pozorném Dubnykovi. A nám hned vzniká první šarvátka zápasu. Hráči se rozhodně hodně těšili na první zápas!

01:03
    Následný protiútok Pominvilla skončil sraženým pukem v ochranné síti. Wild tak zůstanou v útoku.

00:15
    Puk je vhozen, fanoušci se dočkali. Lépe začíná utkání hostující celek. Scandella dokonce trefil od modré čáry tyčku!

00:01

Ve Scottrade Center již hraje národní hymna, utkání za chvíli začne.

Jak už je u NHL zvykem, tak i dnešní zápas začne s menším zpožděním.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

St. Louis Blues: Allen (Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Fabbri, Stastny, Steen – Perron, Lehterä, Tarasenko – Pääjärvi, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Brodin – Parise, Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu, Pominville – Niederreiter, Haula, Stewart – Zucker, Pulkkinen, Dalpe..
    Hráči Minnesoty za sebou mají první ranní trénink před zápasem v této sezóně.

V kabině Wild panuje před sezónou výborná atmosféra.

Minnesota je celkem, od kterého se toho většinou moc nečeká, ale stále bojuje o boje play-off. To se jim povedlo i v minulém ročníku, kdy postoupili na poslední Wild Card. Slušilo by se připomenout, že Nashville, který získal první WIld Card, měl 96 bodů a Minnesota 87, což je v NHL opravdu velký rozdíl. Pro Wild to znamenalo první kolo proti Dallasu a pozici velkého outsidera. Wild sice opravdu prohráli, ale jejich výkon rozhodně nebyl nejhorší, s Dallsem padli 2-4 na zápasy.

Od hostujícího celku můžeme letos opět očekávat hodně bojovný a útočný hokej, ve kterém se budou spoléhat hlavně na kapitána Mikka Koivu, Zacha Pariseho, Erica Staala, Mikaela Granlunda a další. Jak bude sezóna Wild probíhat bude jistě velmi zajímavé sledovat, já osobně tomuto týmu věřím, že se opět probojuje do bojů o Stanley Cup.
    St. Louis Blues vyhráli svůj první zápas v sezóně na ledě Chicaga

Blues minulou sezónu skončili v centrální divizi pouze o dva body za Dallasem, což znamenalo jasný postup do play-off. Tým, který je známý tím, že právě ve vyřazovací části se mu nedaří, čelil hned v prvním kole Chicagu. To ještě dokázal porazit 4-3 na zápasy, ale následně po sedmi zápasech padl s Dallasem.

Domácí budou chtít tento ročník výkon napodobit a při nejlepším ještě zlepšit. Mančaft kolem ruského mága Tarasenka, obránce a kapitána Pietrangela má hodně vysoké cíle.

Blues začali sezónu již včera, kdy venku porazili Chicago 5:2 a dali tak jasně najevo, že se s nimi musí znova počítat. Za Blues se trefili Shattenkirk, Stastny, Usphall a dvakrát Tarasenko.

Dobrý den u dnešního zápasu mezi St. Louis Blues a Minnesota Wild. Včera se nám rozběhla nejlepší liga světa, která opět slibuje nespočetné množství krásných přihrávek, akcí, gólů, hitů a v neposledním také probdělých nocích pro českého fanouška.

Dnes se potkají sousedé z centrální divize a my se tak můžeme těšit na zápas, který bude mít jistě velký náboj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Janoštík

Góly a asistencie: 11. Steen (Fabbri, Stastny), 33. Jakupov (Parayko, Berglund), 45. Pääjärvi (Jakupov, Berglund) – 24. Suter, 53. Coyle (Zucker, Dalpe)