Columbus – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Detroit – Chicago 6:3 (kon.) | Minnesota – Carolina 3:1 (kon.)
Toronto – Montreal 3:2 (po pr.) | Anaheim – LA Kings 0:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:3 (po pr.)
Calgary – Winnipeg 0:4 (kon.) | Edmonton – LA Kings 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Carolina Hurricanes
cz Pondelok 03.10.2016, 00:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Carolina Hurricanes.

V loňské sezóně se oba týmy střetly hned dvakrát. Obě klání vyhrála Minnesota. Během přípravných zápasů se proti sobě nikdy tyto organizace nepostavily.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Domácí trenéři v tomto zápase postaví zbrusu novou elitní formace. První trojka nastoupí ve složení Parise, Staal, Coyle.

Minnesota Wild: Dubnyk – Reilly, Dumba, Brodin, Folin, Suter, Surgeon – Parise, Staal, Cole – Stewart, Koivu, Granlund – Zucker, Eriksson, Pominville – Carter, Daple, Schroeder

Carolina Hurricanes: Leighton (Nedeljkovic) – Chelios, McKeown, Hanifin,Tennyson, Slavin, Murphy – Torres, McClement, Stalberg – McGinn, Ryan, Di Giuseppe – Bickell, Nordstrom, Nestrašil – Zykov, Poturalski, Tolchinsky.

Zápas začne o něco později, což je u NHL naprosto běžné.

00:01

00:07
    Domácí Mikko Koivu dvakrát po sobě prohrál buly se soupeřem.

00:42
    Joakim Nordström dokázal výborně zblokovat střelecký pokus Jonase Brodina.

00:48
    Nyní registrujeme první střelu na branku. Jejím autorem je Matt Dumba. Hostující brankář Michael Leighton je připravený.

01:34
    Tentokrát se do zakončení dostal Zach Parise, ale ani on nedokázal prostřelit brankáře Caroliny.

02:28
    Leighton si připisuje další výborný zákrok, tentokrát si dokázal poradit se střeleckým pokusem Jordana Schroedera.

03:26
    Šikovný domácí hráč Mikael Granlund střelou příklepem neprostřelil brankáře soupeře.

04:05
    Jonas Brodin se dvakrát dostal do zakončení. Nejprve jeho střelecký pokus vychytal brankář, následně střela míří mimo branku.

04:48
    Sledujeme zajímavý hokejový duel, ve kterém střelecky dominuje domácí celek. Minnesota vystřelila pětkrát, hosté jen jednou.

05:15
    Joel Eriksson bekhendovou stranou hole nedokázal překonat brankáře soupeře. Další střela pro domácí celek.

05:49
    Noah Hanifin se pokoušel dostat do zakončení, ale branku nedokázal ohrozit. Následně vedl další akci svého celku, ale ani tentokrát neuspěl.

06:08
    Kurtis Grabriel dokázal zblokovat střelu Matta Tennysona.

07:30
    Další zblokovaná střela. Charlie Coyle se položil do bekhendové střely Ryana Murphyho.

07:31
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Granlund – 2 min., podražení).

08:00
    Roland McKeown se dostal v přesilové hře do zakončení, domácího brankáře prostřelit nedokázal.

08:10
    Noan Hanifin se dostal opět do zakončení, ale tentokrát jeho rána končí mimo branku.

08:46
    Carolina právě vstřelila branku!
    Gól v přesilové hře otevírá skóre. Po samostatné akci se prosazuje DEREK RYAN. Hostující celek se dostává do vedení. Asistence: Jaccob Slavin.

09:00
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny první třetiny. V přesilové hře se prosadil Derek Ryan.

10:34
    Polovina první třetiny je pryč. Sledujeme velmi atraktivní hokejový zápas, který nabízí velké množství soubojů o kotouč.

11:35
    Domácí Victor Bartley se dostal do zakončení. S jeho jedovatým pokusem si dokázal poradit brankář Michael Leighton.

11:43
    Roland McKeown zblokoval střelecký pokus Victora Barleye.

12:12
    Hostující Jake Chelios se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankář jej vychytal.

13:50
    Zac Daple střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře soupeře.

13:51
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kurtis Gabriel – 2 min., sekání).

14:38
    Domácí hráč Matt Dumba střelou příklepem nedokázal překonat brankáře Michaela Leightona.

15:47
    Matt Tennyson ztroskotal v další nadějné pozici.

15:51

16:02
    Dostáváme se do finální části první třetiny. Sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.

16:06
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Roland McKeown – 2 min., držení hole).

16:25
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Erik Staal – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

16:53
    Hostující Jared Spirgeon střelou zápěstím nechal vyniknout brankáře Michaela Leightona.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

18:06

18:13
    Ryan Murphy zblokoval střelecký pokus Joela Erikssona.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:46
    Už se v první třetině nic nestane.

20:00

Střelecky aktivnější je domácí celek. 10:8 vede na střely Minnesota. Skóre však hovoří v její neprospěch.

20:01

20:50
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Bleskově po začátku druhé třetiny domácí celek, hostujícího brankáře prostřelil CHARLIE COYLE. Asistence: Eric Staal, Jared Spurgeon.

21:57
    Hosté si mohli vzít vedení znovu zpátky, ale Roland McKeown dokázal trefit odkrytou část branky.

24:19
    Střelou zápěstím se prezentoval Ryan Sutter. Brankáře Leightona nepořekonal.

24:28
    Andrej Nestrašil vyhrál vhazování nad Ericem Staalem.

24:31
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Victor Bartley – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:34
    Hostující celek nehraje přesilovou hru dobře, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

26:42
    Jonas Brodin výborně dokázal zblokovat střelecký pokus Matta Tennysona.

27:59
    Zkušený Mikko Koivu se nyní dostal ke střele zápěstím, ale brankáře nepřekonal.

28:11
    Na druhé straně musel Devan Dubnyk zasahovat po střele Viktora Stalberga. Maskovaný muž uspěl a kotouč chytil.

28:55
    Sledujeme hodně vyrovnaný hokej.

29:09
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brock McGinn – 2 min., hákování).

29:27
    Ke střele se dostal Jonas Brodin, ale jeho zakončení nepřineslo další vstřelenou branku. Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu.

29:59
    Andrew Poturalski se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře Minnesoty.

30:16
    Další skvělý zákrok brankáře hostujícího celku, nyní si poradil se střelou Sutera.

31:51
    Joel Erikson, Jason Pominville ani Christrina Folin nedokázali prostřelit brankáře Caroliny, který chytá skvěle.

32:23
    Zac Dalpe se dostal do zajímavé střelecké pozice. Ranou příklepem nedokázal výrazněji ohrozit branku.

33:00
    Sedm minut do konce druhé třetiny a Zac Dalpe nedokázal trefit branku z prostoru mezi kruhy.

33:40
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části druhé třetiny. Domácí celek je jednoznačně aktivní, na střely vede 21:10, nicméně na skóre je to vyrovnané.

34:13
    Nejprve Ryan Suter nepřekonal Alexe Nedeljkovice v brance Caroliny, poté na druhé straně neuspěl Phillip Di Giuseppe proti Dubnykovi.

34:32
    Andrej Nestrašil se dostal do dobré střelecké pozice, prostřelit brankáře soupeře však rychlou střelou nedokázal.

35:00
    Do konce druhé třetiny zbývá pět minut. Stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

35:59
    Matt Dumba si sjel pro puk mezi kruhy, ale branku trefit nedokázal.

36:37
    Jordan Schroeder se dostal ke střele zápěstím od mantinelu, brankář Caroliny byl pozorný.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Ještě předtím ale Christian Folin vyzkoušel pozornost brankáře Nedeljkovice.

37:44
    Mikko Koivu nyní zužitkovat své zkušenosti na vhazování, které vyhrál.

38:59
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joakim Nordstrom – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. domácí mají k dispozici přesilovou hru.

39:45
    Už se nic nestane, třetina se v poklidném tempu dohraje.

40:00

Druhá třetina přinesla hned v úvodní minutě branku, domácí dokázali vyrovnat. Dominance Minnesoty pokračuje, vede na střely 24:12, ale skóre je stále 1:1.

40:01

40:25
    Matt Tennyson výborně zblokoval střelecký pokus Charlieho Coyla.

41:38
    Rána domácího Chrise Stawarta málem znamenala gól. Trefil štangli branky.

41:56
    Přesilovou hru, zejména pak její druhou polovinu, sehráli domácí skvěle. Hostující brankář Nedeljkovic musel zasahovat hned proti několika střelám.

43:29
    Zach Parise se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

44:16
    Jordan Schoeder se dostal do zakončení, ale nedokázal výrazněji zaměstnat brankáře Caroliny.

45:06
    Hostující Joakim Nordstrom střelou zápěstím pořádně vystrašil brankáře Devana Dubnyka.

45:37
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Phillip Di Giuseppe – 2 min., držení protihráče).

46:40
    Výborně hraje nyní obrana Caroliny, která blokuje mnoho střel domácích hokejistů.

47:24
    Jason Pominville se dostal do dobré střelecké pozice, ale neuspěl.

48:37

48:40
    Zac Dalpe se dostal ke střele. Jeho zakončení bekhendovou stranou hole dokázal hostující brankář zastavit.

49:45
    V polovině třetí třetiny se prosazují domácí. ERIC STAAL dává gól a Minnesota vede o jednu branku. Hostující gólman nedokázal zasáhnout. Asistence: Zach Parise, Mikko Koivu.

50:07
    Bryan Bickell se pokoušel tečovat kotouč před brankou, ale puk končí mimo hrací plochu.

51:12
    Hostující Raffi Tores mohl vyrovnat, místo toho nechal vyniknout brankáře domácího celku.

52:13
    Výborně domácí Matt Dumba dokázal zblokovat střelecký pokus Zykova.

52:55
    Domácí celek je podstatně aktivnější, na střely vede 36:15, a také má jednobrankový náskok.

53:55
    Eric Staal bekhendovou stranou hole sice vystřelil, ale nedokázal výrazněji ohrozit branku soupeře.

54:37
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny. Domácí hokejisté vedou o jednu branku a mají více ze hry. Hosté se pokouší o vyrovnání, ale nemohou najít recept na brankáře Wild.

55:31
    Joel Eriksson vystřelil a jeho ránu dokázal ještě výborně tečovat JASON ZUCKER. Domácí vedou o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase. Asistence: Joel Eriksson.

56:43
    Viktor Stalberg se dostal ke střele z otočky, ale nedokázal přesněji zakončit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:26
    V poklidném tempu se zápas dohrává, mnoho zajímavých momentů nyní k vidění není. Gólmani mnoho práce nemají.

58:15
    Joel Eriksson z dobré střelecké pozice branku minul.

58:45
    Hostující celek to nyní zkouší v šesti, hraje bez brankáře.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:10
    Phillip Di Giuseppe minul branku v dobré střelecké pozici.

Střelecky výrazně aktivnější domácí hokejisté vyhrávají tento duel poměrem 3:1. O jejich výhře rozhodly dvě branky ve třetí třetině.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 21. Coyle (Staal, Spurgeon), 50. Staal (Parise, Koivu), 56. Zucker (Eriksson) – 9. Ryan (Slavin)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Reilly, Dumba, Brodin, Folin, Suter, Surgeon – Parise, Staal, Cole – Stewart, Koivu, Granlund – Zucker, Eriksson, Pominville – Carter, Daple, Schroeder

Rozhodca: Hanson, Voss – Mach, Alphonso

Diváci: 18665