Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – LA Kings 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Boston Bruins
cz Sobota 01.10.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji krásnou hokejovou noc! Hokejisté Detroitu změří v Joe Louis aréně síly s hráči Bostonu, které před dvěma dny porazili. Budou se z vítězství radovat Rudá křídla, nebo se Medvědi pomstí?
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Detroitu se zatím v přípravě daří a vyhrál v obou svých duelech. V prvním zápase porazil Pittburgh, v tom druhém již zmíněný Boston.

To Medvědi v přípravě ještě nevyhráli, v prvním zápase prohráli s Columbusem po samostatných nájezdech, v tom druhém se utkali právě s Detroitem.

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Ericsson, Green, Hicketts, Jensen, Renouf, Hronek – Nyquist, Helm, Sheahan – Tangradi, Lorito, Callahan – Svečnikov, Street, Sadowy – Smith, Aubry, Ford

Boston Bruins: Chudobin (McIntyre) – Liles, Carlo, Morrow, McQuaid, Lauzon, Grant, Grzelcyk – Heinen, Nash, Griffith – Cehlarik, Cave, Ferlin – Beleskey, Spooner, Senyshyn – Blidh, Kuraly, Hickman

Rozhodčí: St. Pierre, Rank – Alphonso, Kovachik.
    Filip Hronek odehraje v přípravě první utkání!

00:01

00:27
    Senyshyn se pokusil překonat Howarda střelou z pravého kruhu, ale brankář Detroitu si dokázal připsat první zákrok.

01:44
    Svečnikov nahodil kotouč do útočného pásma, kde se od zadního mantinelu odrazil do brankoviště. Chudobin přerušuje hru.

02:13
    Utkání začíná hodně divoce. Aubry a Hickman odhodili rukavice a ukázali divákům pěstní vložku. Oba dostávají pětiminutový trest.

03:00
    Helm se šikovně uvolnil v útočném pásmu a vystřelil z vrcholu pravého kruhu, jeho ránu ale zastavil jeden z obránců.

03:39
    Na druhé straně hřiště střílel od modré čáry Grant, ale jeho projektil minul branku.

04:13
    Red Wings se hnali do přečíslení, ale po špatné přihrávce Greena přišli o slibnou příležitost.

04:45
    Blidh z obrovského úhlu nahodil kotouč na branku a donutil Howarda k zákroku.

05:25
    Od úvodních minut se hraje opravdu tvrdě.

05:47
    Tangradi to v útočném pásmu přehnal s napadáním a loktem udeřil do hlavy Nashe. Boston si tedy zahraje přesilovou hru.

06:19
    Bostonu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu, kotouč je u branky Chudobina.

06:50
    Howard zatím v oslabení zasahovat nemusel, jeho spoluhráči odvádí skvělou práci.

07:15
    Grant napřáhl na modré čáře a poslal kotouč do hrudi Howarda. Ten hru přerušuje.

07:47

08:35
    Lorito nahodil kotouč do útočného pásma a vydal se za ním, vydolovat ho ovšem nedokázal.

09:06
    Green se v obranném pásmu provinil hákováním a Detroit bude znovu hrát ve čtyřech.

09:30
    V oslabení se na útočný výlet vydal Helm, který dokonce i vypálil z pravého kruhu. Chubobin jeho pokus vyrazil ramenem.

10:37
    Bostonu se v přesilových hrách vůbec nedaří, domácí se brání naprosto s přehledem.

11:06

11:21
    Liles to zkoušel od modré čáry, ale jeho ránu zablokoval Hronek.

12:32
    Sheahan ujel hostující obraně a uháněl sám na Chudobina. Útočník Red Wings ale nedotáhl svojí kličkou do forhendu do zdárného konce.

13:28
    Carlo během krátké chvíle dvakrát vypálil, ale jeden pokus Howard vyrazil a ten druhý byl zablokován.

14:00
    Sadowy v útočném pásmu šikovně uvolnil Lorita, který z velké blízkosti Chudobina neprostřelil.

15:10
    Red Wings začínají být aktivnějším týmem a pokouší se dostat do vedení.

15:57
    Smith odváděl v útočném pásmu slušnou práci, ale k ohrožení branky Bruins to v tuhle chvíli nevedlo.

17:50
    Na úvodní branku diváci v Joe Louis aréně stále čekají. Hraje se ovšem ve vysokém tempu.

18:31
    Nyquist se s kotoučem pohyboval v útočném pásmu, ale do zakončení se natlačit nedokázal.

19:50
    Úvodní dějství branku nepřinese. Kotouč je za brankou Red Wings a tam se i skončí.

20:00

V první třetině se skóre neměnilo. Bostonu vyšel úvod utkání, kde si zahrál i dvě přesilové hry. Ty však Detroit dokázal ubránit a dostal se po nich do tlaku. Co přinese druhá třetina?

Střely na branku: 6 – 8.

Další třetina začne přibližně ve 2:30.
    Po první třetině je stav nerozhodný!

20:01

20:19
    V obrovské šanci se ocitl na začátku druhé třetiny Nyquist, který nikým nehlídaný vypálil z levého kruhu těsně vedle protější tyče.

21:33
    Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a pokouší se dostat do vedení. Jestli budou pokračovat v podobné hře, nebudeme dlouho čekat.

22:43
    Hosté byli dlouho pod tlakem a tak raději vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

23:30
    Hickman nahazoval kotouč na branku od modré čáry, ale tento pokus se až k Howardovi nedostal.

24:01
    Sheahan to v plné rychlosti zkoušel střelou přes obránce, po níž musel Chudobin vytáhnout kvalitní zákrok.

24:54
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Griffith se provinil krosčekem a je vyloučen na dvě minuty.

25:24
    Detroit právě vstřelil branku!
    Rudá křídla se v přesilové hře ujímají vedení! RILEY SHEAHAN tečoval mezi kruhy střelu Greena a Chudobin nedokázal zareagovat. Asistence: Mike Green, Matt Lorito.
    25:24 Riley SHEAHAN - 1:0

26:00
    Detroit se po vstřelené brance nadále tlačí do branky Bostonu a pokouší se přidat druhou branku. Hosté se musí bránit.

26:21
    Cave hákoval a Detroit si zahraje druhou přesilovou hru. Využije i tuhle?

27:09
    Domácí kombinují v útočném pásmu a mají silný tlak. Zatím se ke střele nedostali.

27:24
    Sheahan z úhlu nahodil kotouč do branky a Chudobin raději přerušil hru.

28:15
    Domácí obraně ujel Spooner a Hronek ho musel faulovat. Český obránce je vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:21
    Boston je kompletní a začíná jeho přesilová hra.

29:12
    Hokejisté Detroitu nemají dnes s bráněním při oslabení problémy a vyhazují ze svého pásma jeden kotouč za druhým.

29:37
    Spooner šikovně tečoval nahození od modré čáry a Howard musel zasahovat.

30:15

31:00
    Liles se vydal na útočný výlet a nakonec jel sám na Howarda, kterého střelou na vyrážečku nepřekonal. Výtečný zákrok brankáře Red Wings.

33:05
    Hronek zachytil na modré čáře kotouč a okamžitě ho vyslal na branku. Skákavá střela skončila na břichu Chudobina, který dokázal zasáhnout.

33:34
    Chudobin se v dnešním zápase rozhodně nenudí. Nyní musel krýt další střelu od modré čáry.

34:37
    Smith v útočném pásmu dohrál Morrowa a ten si to nenechal líbit. Oba odhodili rukavice a vše si vyříkali pěstmi.

35:04
    Tangradi nahodil kotouč na branku a Chudobin hru raději přerušil. V posledních střídáních nejsou k vidění hezké kombinace.

35:47
    Grzelcyk vystřelil zápěstím z vrcholu levého kruhu, Howard byl ale pozorný a kotouč vyrazil do rohu kluziště.

36:33
    Sheahan kličkoval v útočném pásmu, ale ke střele na branku to nevedlo.

36:59
    Red Wings si zahrají přesilovou hru. Spooner si při bránění pomohl držením a je vyloučen na dvě minuty.

37:15
    Street střílel z pravého kruhu přes hráče, který jeho pokus srazil do rohu.

37:40
    Hosté se dokázali osvobodit. Detroit musí zakládat útok od vlastní branky.

38:14
    Krásná akce Detroitu gólem neskončila. Přesný pas Greena našel na pravém kruhu Nyquista, který z první trefil tyčku.

38:50
    Greenova střela od modré čáry skončila těsně vedle pravé tyče.

38:59

40:00

Detroit byl ve druhé třetině jasně lepším týmem a zaslouženě se dostal do vedení, když se v přesilové hře tečí prosadil Sheahan. Další šance Red Wings ale zůstaly nevyužity. Boston má tedy nadále šanci tento duel otočit.

Střely na branku: 22 – 16.

Další třetina začne přibližně ve 3:23.

40:01

40:45
    Hokejisté Detroitu operovali v útočném pásmu. Byla z toho však jen střela Greena, která byla zablokovaná.

43:29
    Liles je vyloučen na dvě minuty za hákování a domácí se mohou přiblížit k vítězství.

44:22
    Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Nyquist a Chudobin předvedl parádní zákrok lapačkou.

45:00
    Detroit tráví v přesilové hře čas v útočném pásmu, ale chybí tomu častější střelba.

45:29

46:30
    Howard je v dnešním utkání velice jistý a hosté se nemohou střelecky prosadit. Udrží brankář Red Wings čisté konto?

47:33
    Nyquist je dnes velmi aktivní a nyní se dostal do další šance. Z levého kruhu ale nezamířil ideálěn.

48:50
    Bostonu se zatím nedaří vytvořit si tlak, který by mohl přiblížit hosty k vyrovnání. Detroit hraje velmi aktivně a rychle dostává kotouč ze svého pásma.

50:04
    V posledních střídáních je hodně nepřesností, tudíž není k vidění mnoho šancí.

51:26
    Kotouč se nahození McQuaida ocitl mimo kluziště. Hra je přerušena.

51:58
    Nahození ze středního pásma se od zadního mantinelu odrazilo do brankoviště Howarda, který byl nucen přerušit hru.

52:31
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hokejisté Bostonu se dočkali vyrovnání! DANTON HEINEN se dostal před brankovištěm k odraženému kotouči a v kleče ho poslal do branky. Asistence: Zach Senyshyn, John-Michael Liles.
    52:31 Danton HEINEN - 1:1

53:25
    Rudá křídla si chtějí vzít vedení zpátky a tlačí se do útočného pásma.

54:21
    Obrana Bruins si hlídá prostor před brankou a domácím se nedaří vystřelit.

55:32
    Hostům se nepovedlo založit rychlý protiútok a je z toho zakázané uvolnění.

56:33
    Green si udělal prostor mezi kruhy a nebezpečně vystřelil. Chudobin jeho pokus vyrazil betonem.

56:40
    Detroit má obrovskou šanci jít před koncem třetí třetiny do vedení. Grzelcyk je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:00
    Greenova střela od modré čáry neprošla přes hromadu těl před brankou. Hosté vyhazují.

57:38
    Helm to zkoušel z otočky, ale Chudobin dokázal jeho pokus vyrazit.

58:02
    Hosté se zatím úspěšně brání. Kotouč je nyní u branky Howarda.

58:30
    Hronek si na levém kruhu udělal prostor a zajímavě vypálil. Chudobin se štěstím tento pokus zastavil.

58:40

59:30
    Utkání pomalu spěje do prodloužení, ani jeden z celků se nesnaží rozhodnout.

59:50
    Liles vypálil od levého mantinelu, ale Howard dokázal tento pokus vyrazit.

60:00

Bostonu se povedlo ve třetí třetině vyrovnat a v Detroitu se bude za stavu 1:1 prodlužovat.

60:01

60:21
    Spooner projel okolo pravého mantinelu do útočného pásma, ale z kruhu vystřelil vedle branky.

60:34
    Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Morrow v útočném pásmu obral o kotouč Greena, předložil puk na hůl RYANA SPOONERE, který se před Howardem nemýlil. Asistence: Joe Morrow.
    60:34 Ryan SPOONER - 1:2

Z vítězství se nakonec radují hokejisté Bostonu, kteří ve třetí části dokázali srovnat a posléze v prodloužení rozhodl Spooner. Utkání mělo dobré tempo a k vidění bylo pár pohledných akcí.

Tři hvězdy utkání:
    1. Ryan Spooner (BOS) 1+0
    2. Mike Green (DET) 1+0
    3. Anton Chudobin (BOS) 34 zák., 1 gól, 97,1 %

Československá stopa v utkání:
    Filip Hronek (DET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:17

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (04:11:23)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 26. Sheahan (Green, Lorito) – 53. Heinen (Senyshyn, Liles), 61. Spooner (Morrow)

Rozhodca: St. Pierre, Rank – Alphonso, Kovachik