Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – LA Kings 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Buffalo Sabres
1:8 (1:4, 0:3, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 01.10.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Príprava NHL

59:08
    Connor Carrick, William Nylander a vzápětí Kasperi Kapanen se dostali v rychlém sledu ke střele zápěstím, ani jeden z nich ale na skvělého Johna Muse nevyzrál! Vyloučený Justin Falk je zpět na ledě.

57:07
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Justin Falk – 2 min., sekání).

53:02
    Pokud bychom měli vyzdvihnout některého z hráčů, tak je jím na straně hostů jednoznačně Peter Holland, který se během dosavadního průběhu zápasu dostal k již sedmi střelám, z nichž dvě skončily gólem. Útočník Maple Leafs je, co se týče střel, nejaktivnějším hráčem na ledě.

48:26
    Sabres si během přesilové hry vytvořili obrovský tlak a vyslali na bránu Toronta šest střel mířících mezi tři tyče, jenže fantastický Antoine Bibeau ani jednu z nich za svá záda nepustil!

46:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frank Corrado – 2 min., hákování).

45:44
    Jak diametrálně odlišné je dnešní utkání! První vzájemný zápas před 24 hodinami nepřinesl ani po prodloužení žádný gól a v samostatných nájezdech se prosadil jako jediný Matt Moulson, dnes už jsme ale byli svědky devíti gólů a hned osm z nich padlo do sítě domácích Sabres.

43:13
    Justin Bailey se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, ani po jedné z nich ale na brankáře Antoineho Bibeaua nevyzrál!
    41:37 Peter HOLLAND - 1:8

41:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    PETER HOLLAND se v úvodu třetí třetiny prosazuje z dorážky po střele Franka Corrada a střílí svůj druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Frank Corrado.
    39:42 Jake GARDINER - 1:7

39:42
    Maple Leafs 18 sekund před koncem druhé třetiny využívají první přesilovou hru JAKE GARDINER zvyšuje na 7:1. Ručník prosím! Asistence: Mitchell Marner a Connor Carrick.

39:16
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McNabe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:00
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Matt Moulson – 2 min., vysoká hůl).

34:21
    Antoine Bibeau vyrazil střelu Tylera Ennise a vzápětí se dostal ke střele Cole Schneider, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Brooks Laich.

33:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andrew Nielsen – 2 min., držení hole).

33:30
    Derek Grant se dostal před bránou k dorážce, Antoine Bibeau byl ale pozorný a vstřelit mu druhý gól v zápase neumožnil!
    32:37 Rich CLUNE - 1:6

32:37
    Andrew Nielsen našel přesnou přihrávkou RICHE CLUNEA, který v polovině zápasu zvyšuje už na 6:1 pro Maple Leafs! Buffalo je na rozdíl od prvního vzájemného zápasu zralé na ručník a koleduje si o pořádný debakl, navíc před svými fanoušky. Asistence: Andrew Nielsen.

30:59
    Také v bráně Toronta Maple Leafs došlo ke střídání brankářů a Jonase Enrotha nahradil před pár okamžiky Antoine Bibeau!

22:51
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rinat Valiev – 2 min., držení protihráče).

22:51
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jean Dupuy – 5 min., bitka).

22:51
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rich Clune – 5 min., bitka).

22:51
    Rich Clune a Jean Dupuy se do sebe pustili a oba dva si půjdou po pěstním souboji sednout na pět minut na trestnou lavici.

22:29
    Jason Kasdorf opustil svou bránu a místo něj se mezi tři tyče postavil John Muse.
    22:29 Kasperi KAPANEN - 1:5

22:29
    KASPERI KAPANEN napřáhl krátce po začátku prostřední části ke krásné střele a popáté překonává brankáře Jasona Kasdorfa, který nemá svůj den a je zralí na střídání. Asistence: Rinat Valiev a Frank Corrado.
    19:25 Matt HUNWICK - 1:4

19:25
    MATT HUNWICK napřáhl po přihrávce Frederika Gauthiera ke krásné střele zápěstím a Maple Leafs se zásluhou dvou slepených gólů, které se vešly do 12 sekund ujímají v poslední minutě úvodního dějství tříbrankového vedení! Asistence: Frederik Gauthier a Kasperi Kapanen.
    19:13 Matt HUNWICK - 1:3

19:13
    Brandon Prust na levém křídle vypálil od modré čáry a do jeho střely skvěle vložil hůl MATT HUNWICK, který ve vzduchu puk usměrnil ke vzdálenější pravé tyči. Brankář Jason Kasdorf byl bez šance. Asistence: Brandon Prust.

16:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zemgus Girgensons – 2 min., držení protihráče).
    12:45 Peter HOLLAND - 1:2

12:45
    Střelecký pokus Franka Corrada ještě gólem neskončil, jenže vzápětí se dostal k puku PETER HOLLAND a z dorážky vratil Torontu ztracené vedení v době, kdy Sabres byli na ledě jasně lepším týmem. Asistence: Frank Corrado a Mitchell Marner.

10:51
    Cole Schneider se pokoušel v těsné blízkosti Jhonase Enrotha uspět tečovanou střelou, brankář Toronta ovšem vytáhl fantastický reflexivní zákrok a puk za svá záda podruhé v zápase nepustil!
    9:54 Derek GRANT - 1:1

9:54
    Sabres právě vstřelili branku!
    Sabres se zásluhou přesilové hry dostali do hry a DEREK GRANT v ní vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Justin Bailey a Jake McCabe.

7:50
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., podražení).
    4:39 William NYLANDER - 0:1

4:39
    Jake Gardiner přesnou přihrávkou našel WILLIAMA NYLANDERA, který po necelých pěti minutách posílá Maple Leafs do vedení 1:0. Asistence: Jake Gardiner a Colin Greening.

00:39
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 10. Grant (Bailey, McCabe) – 5. Nylander (Gardiner, Greening), 13. Holland (Corrado, Marner), 20. Hunwick (Prust), 20. Hunwick (Gauthier, Kapanen), 23. Kapanen (Valiev, Corrado), 33. Clune (Nielsen), 40. Gardiner (Marner, Carrick), 42. Holland (Corrado)

Buffalo Sabres: Kasdorf (23. Muse) – Bennett, Kulikov, Austin, Falk, Nelson, McCabe (A) – Schneider, Gionta (C), Reinhart (A) – Moulson, Grant, Girgensons – Deslauriers, Bailey, Ennis – Rodrigues, Dupuy, Baptiste.
    Toronto Maple Leafs: Enroth (31. Bibeau) – Nielsen, Valiev, Gardiner (A), Corrado, Carrick, Hunwick (A) – Prust, Clune, Bozak (A) – Timašov, Greening, Gauthier – W. Nylander, Kapanen, Holland – Laich, Marner, Brown.

Rozhodca: Kendrick Nicholson, Eric Furlatt. Čároví: Matt MacPherson, Michel Cormier