Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – LA Kings 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Buffalo Sabres
1:8 (1:4, 0:3, 0:1)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 01.10.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Toronto Maple Leafs v back-to-back zápase zavítá na led Buffala Sabres, se kterým se během 24 hodin střetne v přípravě NHL podruhé v řadě. První vzájemný duel nepřinesl žádný gól a o osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil ve čtvrté sérii Matt Moulson.

Buffalo během dosavadního průběhu přípravy odehrálo tři zápasy. Sabres zahájili přípravu domácí porážkou s Minnesotou Wild 2:1, poté ovšem vyhráli dva zápasy v řadě, když nejprve před svými fanoušky udolali po prodloužení Ottawu Senators a následně zvítězili na ledě Toronta Maple Leafs po samostatných nájezdech. Brankář Sabres Anders Nilsson pochytal všech 23 střel, včetně nájezdů, a zaznamenal první čisté konto.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Toronto prohrálo proti Buffalu Sabres podruhé v řadě poté, co v prvním přípravném utkání doma nestačilo na Ottawu, které Maple Leafs podlehli ve velmi pohledném utkání 6:3. Zajímavou zkušenost si ze zápasu proti Sabres odnesl útočník William Nylander, který se poprvé v kariéře postavil v dresu Maple Leafs proti svému bratrovi Alexanderovi Nylanderovi.
    Rozhodující nájezd úvodního duelu v podání Matta Moulsona.

Vzájemné zápasy

30.09.16 Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 0:1
    First Niagara Center během znění kanadské národní hymny.

Buffalo Sabres: Kasdorf (Muse) – Bennett, Kulikov, Austin, Falk, Nelson, McCabe (A) – Schneider, Gionta (C), Reinhart (A) – Moulson, Grant, Girgensons – Deslauriers, Bailey, Ennis – Rodrigues, Dupuy, Baptiste.

Toronto Maple Leafs: Enroth (Bibeau) – Nielsen, Valiev, Gardiner (A), Corrado, Carrick, Hunwick (A) – Prust, Clune, Bozak (A) – Timašov, Greening, Gauthier – W. Nylander, Kapanen, Holland – Laich, Marner, Brown.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Eric Furlatt – Matt MacPherson, Michel Cormier.

00:01

00:12
    S tradičním zpožděním v First Niagara Center začalo přípravné utkání mezi Buffalem Sabres a Torontem Maple Leafs, které se dnes bude snažit svému soupeři oplatil včerejší porážku.

00:39
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

2:37
    Toronto se během pár sekund dostalo ke třem střelám, z toho dvakrát Jake Gardiner, který stejně jako Peter Holland neuspěl.

3:39
    Rich Clune zkusil vypálit, jenže jeho následná střela zamířila mimo.

4:39
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Jake Gardiner přesnou přihrávkou našel WILLIAMA NYLANDERA, který po necelých pěti minutách posílá Maple Leafs do vedení 1:0. Asistence: Jake Gardiner a Colin Greening.
    4:39 William NYLANDER - 0:1

6:42
    Andrew Nielsen se pokusil navýšit vedení svého týmu, jenže jeho střela skončila na připraveném Jasonovi Kasdorfovi.

7:04
    Toronto vstoupilo do utkání pořádně zostra a zatím mele Buffalo na jeho vlastním ledě jako mlýnek na kávu.

7:50
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 2 min., podražení).

8:48
    Matt Moulson, který rozhodl první vzájemné utkání v letošní sezóně NHL v samostatných nájezdech, se postaral o teprve druhou střelu Buffala v dnešním zápase, na Jhonase Enrotha ale nevyzrál.

9:54
    Sabres právě vstřelili branku!
    Sabres se zásluhou přesilové hry dostali do hry a DEREK GRANT v ní vyrovnává stav utkání na 1:1. Asistence: Justin Bailey a Jake McCabe.
    9:54 Derek GRANT - 1:1

10:23
    Evan Rodrigues se dostal ke střele, ta ovšem na bránu Jhonase Enrotha neprošla a byla zablokována.

10:51
    Cole Schneider se pokoušel v těsné blízkosti Jhonase Enrotha uspět tečovanou střelou, brankář Toronta ovšem vytáhl fantastický reflexivní zákrok a puk za svá záda podruhé v zápase nepustil!

11:00
    Brian Gionta se ocitl v dobré střelecké pozici, jenže jeho následná střela mezi tři tyče nezamířila.

12:45
    Střelecký pokus Franka Corrada ještě gólem neskončil, jenže vzápětí se dostal k puku PETER HOLLAND a z dorážky vratil Torontu ztracené vedení v době, kdy Sabres byli na ledě jasně lepším týmem. Asistence: Frank Corrado a Mitchell Marner.
    12:45 Peter HOLLAND - 1:2

13:21
    Connor Brown se pokusil rychle navýšit vedení Maple Leafs, jenže jeho následný projektil zamířil mimo.

14:09
    Peter Holland, který před pár okamžiky vrátil svému týmu ztrácené vedení, krásně a čistě dohrál Dmitryho Kulikova.

15:55
    Na ledové ploše byli k vidění v rychlém sledu tři krásné hity, po kterých zůstává stav hráčů na ledě vyrovnaný 5 na 5.

16:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zemgus Girgensons – 2 min., držení protihráče).

17:06
    Jake Gardiner je v dnešním utkání hodně aktivní a po několikáté v zápase se dostal ke střele, která tentokrát domácího brankáře Jasona Kasdorfa nezaměstnala.

18:39
    Vyloučený Zemgus Girgensons je zpět na ledové ploše a Buffalo Sabres hraje v plném počtu.

19:13
    Brandon Prust na levém křídle vypálil od modré čáry a do jeho střely skvěle vložil hůl MATT HUNWICK, který ve vzduchu puk usměrnil ke vzdálenější pravé tyči. Brankář Jason Kasdorf byl bez šance. Asistence: Brandon Prust.
    19:13 Matt HUNWICK - 1:3

19:25
    MATT HUNWICK napřáhl po přihrávce Frederika Gauthiera ke krásné střele zápěstím a Maple Leafs se zásluhou dvou slepených gólů, které se vešly do 12 sekund ujímají v poslední minutě úvodního dějství tříbrankového vedení! Asistence: Frederik Gauthier a Kasperi Kapanen.
    19:25 Matt HUNWICK - 1:4

20:00

Toronto vstoupilo do utkání skvěle a po necelých pěti minutách šlo do vedení zásluhou Williama Nylandera, na jehož gól v polovině první třetiny odpověděl Derek Grant a Buffalo začalo po vlažném začátku dominovat, jenže paradoxně v ten moment si Maple Leafs vzali ztracené vedení zpět, když se prosadil Peter Holland. Sabres závěr úvodního dějství absolutně nezvládli a během poslední minuty inkasovali v rozmezí 12 sekund dva góly, když se v rychlém sledu trefil dvakrát Matt Hunwick, který má našlápnuto na hattrick. Skóre po první třetině. Buffalo Sabres 1 Toronto Maple Leafs 4.
    Úžasná teč dvougólového Matta Hunwicka. Vstřelí hattrick?

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

Statistiky po první třetině: střely na bránu 7-13, zablokované střely 6-1, hity: 5-7, trestné minuty: 4-2.

20:01

20:27
    Tyler Bozak zkusil tvrdě vypálit s příklepem, jeho následná střela ale zamířila v úvodu druhé třetiny mimo.

21:14
    Sam Reinhart nevymýšlel nic složitého a nahodil puk do útočného pásma.

22:29
    KASPERI KAPANEN napřáhl krátce po začátku prostřední části ke krásné střele a popáté překonává brankáře Jasona Kasdorfa, který nemá svůj den a je zralí na střídání. Asistence: Rinat Valiev a Frank Corrado.
    22:29 Kasperi KAPANEN - 1:5

22:29
    Jason Kasdorf opustil svou bránu a místo něj se mezi tři tyče postavil John Muse.

22:51
    Rich Clune a Jean Dupuy se do sebe pustili a oba dva si půjdou po pěstním souboji sednout na pět minut na trestnou lavici.

22:51
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rich Clune – 5 min., bitka).

22:51
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jean Dupuy – 5 min., bitka).

22:51
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rinat Valiev – 2 min., držení protihráče).

24:30
    Nicholas Baptiste se dostal v závěru přesilové hry ke střele, brankář Jonas Enroth ovšem zasahovat nemusel.

24:52
    Vyloučený Rinat Valiev se vrátil zpět na ledovou plochu a Toronto Maple Leafs hraje v plném počtu.

26:06
    Na rozdíl od první třetiny je ve druhé části hra velice vyrovnaná a hra se v rychlém tempu přelévá z jedné strany na druhou.

28:08
    Tyler Ennis vypálil bekhendem a Jonas Enroth si připsal další úspěšný zákrok. Brankář Toronta dnes chytá skvěle a zatím inkasoval pouze jeden gól.

29:56
    William Nylander se pokusil vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase, na střídajícího brankáře Johna Muse ale vyzrát nedokázal.

30:43
    Utkání bylo ještě před pár okamžiky herně vyrovnané, jenže nyní začínají na ledě opět dominovat hokejisté Maple Leafs.

30:52
    Toronto aktuálně vyslalo na bránu soupeře o polovinu více střel. Střely na bránu: Buffalo 9 Toronto 18.

30:59
    Také v bráně Toronta Maple Leafs došlo ke střídání brankářů a Jonase Enrotha nahradil před pár okamžiky Antoine Bibeau!

31:47
    Nicolas Deslauriers se dostal ke střele, po které si střídající Antoine Bibeau během pár sekund připsal druhý úspěšný zákrok.

32:09
    Mitchell Marner vyslal na domácí bránu prudkou střelu zápěstím, jeho následný pokus ovšem skončil na výstroji připraveného Johna Muse.

32:37
    Andrew Nielsen našel přesnou přihrávkou RICHE CLUNEA, který v polovině zápasu zvyšuje už na 6:1 pro Maple Leafs! Buffalo je na rozdíl od prvního vzájemného zápasu zralé na ručník a koleduje si o pořádný debakl, navíc před svými fanoušky. Asistence: Andrew Nielsen.
    32:37 Rich CLUNE - 1:6

33:30
    Derek Grant se dostal před bránou k dorážce, Antoine Bibeau byl ale pozorný a vstřelit mu druhý gól v zápase neumožnil!

33:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andrew Nielsen – 2 min., držení hole).

34:21
    Antoine Bibeau vyrazil střelu Tylera Ennise a vzápětí se dostal ke střele Cole Schneider, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Brooks Laich.

35:40
    Toronto hraje opět v plném počtu a po skončení přesilové hry Sabres se dostal ke střele aktivní Cole Schneider, který tentokrát bránu Antoineho Bibeaua minul.

37:01
    Colin Greening se na prvním gólu Toronta v dnešním zápase podílel asistencí a nyní se sám pokusil vstřelit gól, jenže jeho prudká střela skončila ve výstroji připraveného Johna Muse.

38:00
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Matt Moulson – 2 min., vysoká hůl).

38:54
    Blíží se poslední minuta druhé třetiny, ve které Toronto dokázalo vstřelit dva góly a nad zdecimovaným Buffalem vede již 6:1.

39:05
    Buffalo dohrává prostřední část v oslabení, a pokud v něm nepadne gól, vyloučený Matt Moulson se v její poslední sekundě vrátit zpět na hrací plochu.

39:16
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McNabe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

39:42
    Maple Leafs 18 sekund před koncem druhé třetiny využívají první přesilovou hru JAKE GARDINER zvyšuje na 7:1. Ručník prosím! Asistence: Mitchell Marner a Connor Carrick.
    39:42 Jake GARDINER - 1:7

40:00

Buffalo se marně snaží vyrovnat svému soupeři, který je dnes zkrátka o třídu lepší. Sabres vyzněli ve druhé třetině naprázdno a nepomohla ani změna brankáře, když se po gólu Kasperiho Kapanena z úvodu druhé části prosadil v polovině zápasu Rich Clune. Pokud byste si ovšem mysleli, že tím je mizérii Sabres konec, tak 18 sekund před druhou přestávkou se v přesilové hře ještě prosadil Jake Gardiner. Skóre po druhé třetině. Buffalo Sabres 1 Toronto Maple Leafs 7.
    Sabres jsou v rozkladu a jeho fanoušci ve First Niaga Center si mohli zatleskat alespoň po fantastickém zákroku Johna Muse.

Další třetina začne přibližně ve 2:56.

Statistiky po druhé třetině: střely na bránu 14-26, zablokované střely 8-5, hity: 11-14, trestné minuty: 13-11.

40:01

40:23
    Maple Leafs vstoupili do třetí třetiny v přesilové hře a Frank Corrado se pokusil skórovat, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Dmitry Kulikov.

41:37
    PETER HOLLAND se v úvodu třetí třetiny prosazuje z dorážky po střele Franka Corrada a střílí svůj druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Frank Corrado.
    41:37 Peter HOLLAND - 1:8

41:48
    Dmitry Kulikov v úvodu závěrečné části zápasu skvěle brání! A opět to byl Frank Corrado, jehož pokus byl zablokován.

42:21
    Dmitry Kulikov se potřetí představil v akci, tentokrát po tvrdém a čistém hitu na Dmytra Timašova.

43:13
    Justin Bailey se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, ani po jedné z nich ale na brankáře Antoineho Bibeaua nevyzrál!

44:00
    Dmitry Kulikov schytává jednu střelu za druhou. Nyní zablokoval pokus Williama Nylandera.

45:44
    Jak diametrálně odlišné je dnešní utkání! První vzájemný zápas před 24 hodinami nepřinesl ani po prodloužení žádný gól a v samostatných nájezdech se prosadil jako jediný Matt Moulson, dnes už jsme ale byli svědky devíti gólů a hned osm z nich padlo do sítě domácích Sabres.

46:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Frank Corrado – 2 min., hákování).

48:26
    Sabres si během přesilové hry vytvořili obrovský tlak a vyslali na bránu Toronta šest střel mířících mezi tři tyče, jenže fantastický Antoine Bibeau ani jednu z nich za svá záda nepustil!

48:32
    Vyloučený Frank Corrado se vrátil zpět na led a hostující hráči Maple Leafs přečkali další přesilovou hru.

49:47
    Toronto Maple Leafs zvládá přesilové hry až na tu poslední skvěle a zatím je v oslabení stoprocentní.

50:56
    Jake Gardiner se dostal ke střele, jeho pokus byl ovšem nepřesný a John Muse v bráně Sabres zasahovat nemusel.

51:02
    Connor Carrick vzápětí na rozdíl od svého spoluhráče zamířil mezi tři tyče, pozorného Johna Muse ale nepřekonal.

51:25
    Rinat Valiev se z pozice obránce pokusil vypálit od modré čáry a jeho následná střela skončila na výstroji Johna Muse.

52:00
    Do konce utkání zbývá odehrát přesně osm minut a osm gólů dnes Toronto dokázalo vstřelit do sítě Sabres, kteří dnes připomínají bezmocná a bezbranná jehňata.

52:42
    Kasperi Kapanen si počíhal na Justina Falka a tvrdě ho k radosti fanoušků Maple Leafs dohrál.

53:02
    Pokud bychom měli vyzdvihnout některého z hráčů, tak je jím na straně hostů jednoznačně Peter Holland, který se během dosavadního průběhu zápasu dostal k již sedmi střelám, z nichž dvě skončily gólem. Útočník Maple Leafs je, co se týče střel, nejaktivnějším hráčem na ledě.

53:11
    Sabres se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, obě dvě ovšem skončili na výstroji skvěle chytajícího Antoineho Bibeaua.

54:30
    Justin Falk si nebral servítky s Peterem Hollandem a po tvrdém hitu si vysloužil potlesk domácích fanoušků Sabres.

55:49
    Andrew Nielsen se pokusil přidat k asistenci gól, jenže jeho následná střela vůbec nezamířila mezi tři tyče.

56:21
    Kasperi Kapanen nejprve minul bránu a následná střela Brookse Laiche zápěstím skončila na připraveném Johnovi Musem.

56:22
    Derek Grant v obranném pásmu vyhrál vhazování proti Tylerovi Bozakovi a Sabres se mohou pokusit vstřelit svůj druhý gól v zápase.

57:07
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Justin Falk – 2 min., sekání).

57:31
    Sabres budou chtít na dnešní utkání rychle zapomenout, Sam Reinhart je společně s Brianem Giontou prakticky neviditelný a zastoupit je nedokáže žádný ze spoluhráčů.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát dvě minuty a Maple Leafs mají k dispozici přesilovou hru, která potrvá ještě minutu a sedm sekund.

59:08
    Connor Carrick, William Nylander a vzápětí Kasperi Kapanen se dostali v rychlém sledu ke střele zápěstím, ani jeden z nich ale na skvělého Johna Muse nevyzrál! Vyloučený Justin Falk je zpět na ledě.

Toronto před 24 hodinami podlehlo na domácím ledě Buffalu po samostatných nájezdech, ve kterých jediný gól zápasu vstřelil ve čtvrté sérii Matt Moulson. Dnes to ovšem byla jiná káva, a to pořádně silná! Sabres inkasovali před svými fanoušky osm branek, z nichž dvě vstřelili shodně Matt Hunwick a Peter Holland. Jediný gól Sabres vsítil Derek Grant. Konečný výsledek. Buffalo Sabres 1 Toronto Maple Leafs 8.

Tři hvězdy utkání:

1. Matt Hunwick (TOR) 2+0
    2. Peter Holland (TOR) 2+0
    3. Frank Corrado (TOR) 0+2 (03:44:06)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 10. Grant (Bailey, McCabe) – 5. Nylander (Gardiner, Greening), 13. Holland (Corrado, Marner), 20. Hunwick (Prust), 20. Hunwick (Gauthier, Kapanen), 23. Kapanen (Valiev, Corrado), 33. Clune (Nielsen), 40. Gardiner (Marner, Carrick), 42. Holland (Corrado)

Buffalo Sabres: Kasdorf (23. Muse) – Bennett, Kulikov, Austin, Falk, Nelson, McCabe (A) – Schneider, Gionta (C), Reinhart (A) – Moulson, Grant, Girgensons – Deslauriers, Bailey, Ennis – Rodrigues, Dupuy, Baptiste.
    Toronto Maple Leafs: Enroth (31. Bibeau) – Nielsen, Valiev, Gardiner (A), Corrado, Carrick, Hunwick (A) – Prust, Clune, Bozak (A) – Timašov, Greening, Gauthier – W. Nylander, Kapanen, Holland – Laich, Marner, Brown.

Rozhodca: Kendrick Nicholson, Eric Furlatt. Čároví: Matt MacPherson, Michel Cormier