Orange 20 – Lipt. Mikuláš 1:8 (kon.)
HK Orange 20
1:8 (1:1, 0:4, 0:3)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Štvrtok 29.09.2016, 18:00 • Easton aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie, v ktorom HK Orange 20 nestačil na MHK 32 Liptovský Mikuláš a podľahol mu pomerom 1:8. Rozhodujúcou bola predovšetkým druhá tretina, v ktorej hostia svojmu súperovi nastrieľali 4 góly.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:05:56)

59:59
    Hain (S20) – 2 minúty – držanie.

59:41
    Zdá sa pritom, že diváci prítomní v Easton aréne v Piešťanoch sa už nedočkajú ani presného zápasu. Dokopy sme ich tak dnes videli 9.

58:48
    Už sa ale s veľkou pravdepodobnosťou neudeje nič podstatné, Liptovský Mikuláš si na svoje konto pripíše pohodové víťazstvo.

58:00
    Do konca zápasu ostávajú 2 minúty.

57:30
    Pataky nahodil puk na Adama Nagya, urobil tak ešte v strednom pásme. Gólman Liptákov nechal svojich spoluhráčov prestriedať a hru prerušil.

56:55
    Horvath zbytočne váhal so svojou strelou a dal tak Liptákom čas na návrat do obrannej tretiny. Domáci hokejisti dnes pôsobia poriadne ustráchaným dojmom.
    Patrik ŠTEVULIAK - 1:8

55:52
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Liptovský Mikuláš vedie 7:1, hostia tak využívajú presilovú hru a na čele Ernesta Bokroša opätovne zväčšujú vrásky. Tvrdou strelou sa prezentoval RICHARD STEHLÍK, ktorý napokon napol sieť za Durným. Asistencie: Filip Mezovský, Michal Kabáč.

55:10
    Andrej Lištiak sa ocitol v samostatnom úniku, ktorú riešil priamou strelou. Lištiak hľadal medzeru medzi betónmi Durného, avšak neúspešne.

54:45
    Liptovský Mikuláš hrá už s piatimi korčuliarmi, HK Orange 20 nevymyslel počas svojej presilovky absolútne nič.

54:10
    Števuliak už na trestnej lavici prešľapuje z nohy na nohu, čoskoro sa bude môcť do hry opäť vrátiť.

54:00
    Opätovné vyhodenie puku, svojou čepeľou teraz spoluhráčom dopomôže aj Durný.

53:48
    Domácemu celku sa v tejto presilovej hre už tradične nedarí, HK Orange 20 sa s pukom nedokáže dostať ani len cez červenú čiaru.

53:00
    Puk je pri Durnom, hostia sa absolútne neponáhľajú.

52:29
    Števuliak (LMI) – 2 minúty – podrazenie.

52:25
    Mladíci to v tejto chvíli skúsili niekoľkými streleckými pokusmi, ani jeden z nich ale priestor troch žrdí vážnejšie nezasiahol. Aj preto pokračujeme za stavu 1:7.

51:35
    Sukeľ si teraz potreboval niečo dovysvetľovať s Dankom, napokon sa to ale zaobišlo bez vážnejšej potýčky a vylúčení.

51:15
    Diváci v tejto chvíli nevideli nič zaujímavé, puk sa totiž niekoľkokrát len voľne presunul pozdĺž celej ľadovej plochy. Tento fakt pritom neporovnateľne viac vyhovuje hosťom.

50:00
    Do konca tretej tretiny ostáva 10 minút.
    Richard STEHLÍK - 1:7

49:04
    Liptovský Mikuláš vedie 7:1, hostia tak využívajú presilovú hru a na čele Ernesta Bokroša opätovne zväčšujú vrásky. Tvrdou strelou sa prezentoval RICHARD STEHLÍK, ktorý napokon napol sieť za Durným. Asistencia: Juraj Faith.

48:53
    Liptáci boli v útoku až príliš premotivovaní, respektíve rýchli. V ich neprospech sa totiž pískalo postavenie mimo hry.

48:39
    Mladíci sa oslobodzujú a budú striedať.

48:10
    Rudolf Huna sa ocitol na pozícii obrancu a okamžite to skúšal strelou švihom, puk skončil na zadnom plexiskle.

47:57
    Vybiral (S20) – 2 minúty – podrazenie.

47:15
    Naopak, sami sa dokázali počas hry v početnej nevýhode presadiť. Na 7:1 chcel v tejto chvíli zvýšiť Laco, avšak jeho nepresvedčivá rana bola zblokovaná a skončila v ochrannej sieti.

46:40
    Mladíkom sa vo finálnej fáze absolútne nedarí, Liptáci gól počas vylúčenia Kaduru neinkasujú.
    Igor BOBČEK - 1:6

45:18
    Začala sa tretia tretina zápasu. Budeme zvedaví na to, či pôjde aj o poslednú časť dnešného stretnutia, alebo sa ešte mladíkom podarí vyrovnať. Asistencia: MIchal Kabáč.

45:10
    Grman puk stratil, naopak, Kabáč sa s ním presunul až pred bránku súpera. Liptáci tak môžu útočiť vo vlastnom oslabení.

44:44
    Nie však na dlhší čas, Liptovský Mikuláš puk niekoľkokrát poľahky vyhodil až k Durnému.

44:05
    Až teraz sa HK Orange 20 dostane pred Nagya.

43:40
    Sukeľ urobil na opačnej strane klziska obrovský kus roboty a puk niekoľko sekúnd podržal pred bránkou svojho súpera.

43:00
    Mladíci sa držia v pásme, zatiaľ je to bez presnejšej strely.

42:39
    Kadura (LMI) – 4 minúty – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

42:26
    O poznanie zaujímavejšia už bola šanca Koziota, ktorý sa za bránkou zbavil Bobčeka a s pukom sa následne presunul pred tri žrde. K tej pravej puk cez Nagya nezasunul.

42:15
    Domáci celok sa snažil nahodiť puk nebezpečnejším spôsobom, napokon z toho bola ale len nedôrazná strela po ľade. Napriek tomu Adam Nagy puk podrží.

41:47
    Hostia z Liptovského Mikuláša sa dopustili zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa tak muselo po ľavici Adama Nagya.

41:40
    Od modrej pálil Šiška, táto rana ale presná nebola.

41:10
    Sukeľ sa dostával do zaujímavej pozície na strelu, puk mu ale skĺzol z čepele hokejky a následne ho už do svojej moci späť nezískal.

40:55
    Zatiaľ ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa mladíci mali herne pozviechať a v tretej tretine robiť svojmu súperovi problémy. Všetko bude závisieť aj od výkonu Durného, ktorý sa do bránky dostal v 33. minúte.

40:10

40:01

Za sebou máme už 40 minút hry. Keď sme po prvej tretine vraveli o vyrovnanej hre, po tej druhej musíme svoje tvrdenie upraviť. Liptovský Mikuláš totiž prevzal moc nad týmto stretnutím a štyrmi gólmi v prostrednej časti zápasu zrejme predčasne rozhodol o svojom víťazstve.

Tretia tretina sa začne približne o 19:35.

40:00

39:58
    Bežia posledné sekundy, čakáme už len na sirénu.

39:00
    Minúta do konca prostrednej časti hry, už sa zrejme nič podstatné neudeje.

38:10
    Nebezpečná rana Martina Bdžocha od modrej čiary, ani táto strela ale v sieti Adama Nagya neskončí.

38:00
    Do konca druhej tretiny ostávajú dve minúty.

36:55
    Moravčík vykúzlil na ľade niekoľko zaujímavých ťahov, ktoré zakončil nenápadnou strelou po ľade. Durný puk zrazil do rohu klziska.

36:10
    Šefčík sa teraz odvážil vypáliť a nemyslel to vôbec zle, avšak opäť nám len potvrdil, že mladíci sa v zakončení doposiaľ poriadne trápia.

35:45
    Liptovský Mikuláš sa vyhol zakázanému uvoľneniu, mladíci ale už postaveniu mimo hry nie. Pokračovať tak budeme vhadzovaním v strednom pásme.

35:00
    Hostia hru kontrolujú, mladíci majú veľký problém ukontrolovať puk na vlastných čepeliach.

33:45
    Hra sa v tejto chvíli prelieva zo strany na stranu, ani jeden z celkov si nedokázal vypracovať lepšiu príležitosť na skórovanie.

32:31
    Zmena v bránke domácich: Babika strieda Durný.
    Ru. HUNA - 1:5

32:31
    Na opačnej strane sme sledovali 5. gól hostí, 3. v podaní bratov Hunovcov. Po góloch Richarda a Róberta sa gólovo presadil aj RUDOLF HUNA. Asistencie: Róbert Huna, Richard Huna.

32:20
    Hecl napokon puk predsa len dostal na hruď Nagya, avšak Adam v bránke Liptovského Mikuláša zmenu skóre nepripustil.

31:45
    Pataky teraz nechal na ľade kus svojho srdca a v pásme súpera sa prezentoval obrovskou bojovnosťou, jeho spoluhráči sa ale k lepšiemu zakončeniu nedostali.

30:55
    Kabáč sa puk snažil nahodiť na bránku, to sa mu ale nepodarilo. Zblokovaná prihrávka skončila tentokrát na zadnom mantineli.

30:00
    Prvá polovica zápasu je už minulosťou, Liptáci zaslúžene vedú pomerom 4:1.
    Ró. HUNA - 1:4

28:56
    Gólostroj Liptovského Mikuláša sa poriadne rozbehol, aj v tomto góle pritom majú prsty bratia Hunovci, ktorí sa radia do prvej fomácie Liptovského Mikuláša. Gól strelil RÓBERT HUNA. Asistencie: Rudolf Huna, Richard Huna.

28:45
    To sa snažil využiť Bobček, jeho nevýrazné nahodenie puku ale skončilo len na zadnom mantineli. Babik tak zasahovať nemusel.

28:15
    Mladíci sa v tejto pasáži hry trápia a s pukom sa nedokážu dostať ani len do stredného pásma.

26:32
    V rýchlom časovom slede pridáva Liptovský Mikuláš aj tretí gól do siete Babika. Na nenápadný teč pred bránkou nemal gólman najmenšiu šancu zareagovať. Presadil sa RICHARD HUNA. Asistencie Rudolf Huna, Róbert Huna.
    26:32 Ri. HUNA - 1:3
    25:15 MIchal ŠIŠKA - 1:2

25:15
    Liptáci gól napokon predsa len strieľajú – a navyše je to počas hry v početnej nevýhode. Presadil sa MICHAL ŠIŠKA, ktorý prepálil Babika medzi tromi žrďami. Asistencia: Maroš Piatka.

25:15
    Ale pozrime sa na to! Mladíci absolútne nezvládli pobyt v útočnej tretine, puk nechali prepadnúť až do stredného pásma, kde ju na svoju hokejku prebral Nádašdi. Ten v samostatnom úniku neuspel.

24:50
    Hostia sa oslobodili, s hokejkou sa teraz za pukom ponáhľa Babika.

24:14
    Richard Huna (LMI) – 2 minúty – podrazenie.
    23:23 Jeden z útokov hostí.

23:23
    Hosťom ale chýbali sily na to, aby v útočnej tretine lepšie rozostavili svoje rady, preto radšej odišli na striedačku. Podobne urobia aj mladíci z HK Orange 20.

22:58
    Hra je teraz poriadne rozhádzaná, ani jeden z celkov sa v útočnej tretine dlhší čas neudržal. Najbližšie sa o to pokúsia Liptáci.

22:25
    Domáci celok sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

21:40
    Liptáci skúsili prekvapiť svojho súpera zo stredného pásma, konkrétne to stredou strelou zamýšľal Bobček, avšak Babik puk vyrazil do bezpečnej zóny.

21:10
    Trška je už na ľade, pokračujeme v hre 5 proti 5.

20:45
    Hostia sa usadili v pásme a rozhodili si tam obranné rady súpera, čo sa snažil využiť Stehlík. Puk bol ale tečovaný len mimo priestoru troch žrdí.

20:10
    Liptáci pokračujú pri vylúčení Tršku vo svojej presilovke, uvidíme, či hostia tento fakt dokážu pretaviť v druhý gól.

20:01

Skončila sa zaujímavá prvá tretina zápasu medzi HK Orange 20 a Liptovským Mikulášom, po 20 minútach hry platí stav 1:1. Hoci pôsobili v úvode mladíci ustráchaným dojmom, predovšetkým v druhej polovici prvej tretiny svojmu súperovi naznačili, že to s nimi bude mať ešte veľmi ťažké.

Druhá tretina sa začne približne o 18:49.

20:00

19:01
    Trška (S20) – 2 minúty – faul lakťom.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:55
    Mário Grman pri mantineli poriadne tvrdo zasiahol Brezniaka, našťastie sa to zaobíde bez zranenia.

18:19
    Záver úvodnej tretiny prináša aktívny hokej z oboch strán, ktorý vôbec nenapovedá faktu, že dnes nehrajú ašpiranti na zisk trofeje. Oba celky preukazujú obrovskú bojovnosť.

17:40
    Na opačnej strane šanca Koziota, Adam Nagy ale zareagoval na výbornú a na puk si dal pozor.

16:35
    Platí to aj v tejto chvíli, kedy bol Boris Babik obstreľovaný prakticky zo všetkých strán, napokon ale nechal Stehlíka vylámať si na ňom zuby.

16:20
    Prvá formácia hostí sa po nepresnom vyhodení mladíkov dostala k puku, konkrétne to bol Bobček, kto skúšal Babikovu pozornosť strelou od modrej čiary. Stav zápasu sa nemení.

15:55
    Oba celky striedajú počas hry, tá tak stratí na svojom tempe.

15:16
    Všetko sa to snažil zmeniť Števuliak, ktorý puk nebezpečne nahadzoval na bránku súpera, ten ale šanci Liptákov dokázal odolať.

15:00
    Hra mladíkov sa po góle zlepšila, obraz hry sa opticky čoraz viac vyrovnáva.
    Marián VÁŇA - 1:1

12:58
    HK Orange 20 dalo gól!
    Máme vyrovnané! Mladíci sa parádnym spôsobom dostali z obrannej tretiny až do útočného pásma, kde si vypracovali prečíslenie 3 proti 2. To zakončil parádnou strelou do šibenice MARIÁN VÁŇA. Nagy bol bezmocný. Asistencie: Július Koyš, Šimon Šefčík.

12:20
    Oško nastrelil puk do útočnej tretiny, pričom ho následne sám dokorčuľoval, avšak v útočnej snahe pomoc nenašiel a napokon tak odišiel len na striedačku.

11:32
    Kabáč je na ľade, pokračujeme za rovnovážneho stavu na hracej ploche.

11:20
    Mário Grman so strelou váhal, puk napokon posunul svojim spoluhráčom a tí oň prišli. Liptovský Mikuláš sa už dokáže ubrániť.

11:00
    Pomerne dlho čakali mladíci s rozohrávkou za bránkou Babika, potrebovali totiž prestriedať, pretože po predošlom zakázanom uvoľnení im to umožnené nebolo. Presilovkové sekundy ubúdajú poriadne rýchlo.

10:45
    Rudolf Huna teraz puk niekoľkokrát vyviezol do útočnej tretiny, kde nazbieral niekoľko cenných sekúnd. Liptáci sa zatiaľ dobre bránia.

10:00
    Za sebou máme 10 minút zápasu, Liptovský Mikuláš po nich vedie pomerom 1:0.

09:32
    Kabáč (LMI) – 2 minúty – Hákovanie.

08:45
    Tento fakt sa snažil využiť Šiška, ktorý to od modrej čiary okamžite hádzal medzi kruhy, avšak po skrumáži sa domácim nebezpečenstvo odvrátiť podarilo.

08:10
    Hostia si vypracovali akýsi minitlak, mladíci majú s vyvezením puku veľký problém.
    07:20

07:20
    Na opačnej strane klziska kombinoval Faith s Kriškom, pričom druhý menovaný mohol pridať svoj druhý gól v stretnutí, avšak Babik sa presunul včas a svojich spoluhráčov podržal.

06:55
    Domácim snahu uprieť rozhodne nemožno, počas 7 minút hry sa ale dopustili obrovského množstva postavení mimo hry. To mladíkom bráni vo vstupe do útočnej tretiny.

06:25
    Liptovský Mikuláš sa teraz dostal do rýchleho brejku, ktorý zakončil strelou švihom Richard Huna. Puk zapadol do náruče pozorného Babika.

06:00
    Pätoprstý si v kombinácii so svojimi spoluhráčmi absolútne nerozumel, mladíci preto prišli o výhodu hry v útočnej tretine.
    04:32 Martin KRIŠKA - 0:1

04:32
    Liptáci sa pomerne rýchlo ujali vedenia – a to poriadne kurióznym spôsobom. MARTIN KRIŠKA totiž spoza bránky chcel puk poslať medzi kruhy, trafil však len betón Babika, ktorý si puk zrazil do vlastnej siete. Asistencie: Juraj Faith, Matúš Sukeľ.

03:55
    Richard Huna v predbránkovom priestore, jeho strela zápästím zapadla len na pravý betón pozorného Babika.

02:10
    Števuliak si ešte niečo potreboval vysvetliť s Dankom, ktorý ho vytláčal spred Babika. Obaja borci boli upozornení, zatiaľ sa tak vylučovať nebude.

01:55
    Koziot krúžil v útočnom pásme, k prihrávke sa ale napokon nedostal. Aj preto sa mladíci budú musieť pri útočnej akcii Liptákov brániť.

01:15
    Šiška si pýtal puk na modrej čiare, tam sa ale nedostal. Na svoju hokejku ho totiž uchmatol Vybíral, ktorý sa rýchlo presunul až do útočnej tretiny. Tu sa ale nevyhol postaveniu mimo hry.

01:00
    Reprezentačný projekt sa v úvode stretnutia do svojho súpera poriadne zahryzol, avšak dostať sa cez stredné pásmo sa javí zatiaľ ako nemožné.

00:48
    Úvodné buly v prospech HK Orange 20. Mladíci sa s pukom chceli okamžite presunúť pred Križana, dopustili sa však len zakázané uvoľnenie. Vhadzovalo sa tak po pravici Babika.

00:01

HK Orange 20: Babik (Durný) – Grman, Trška, Košecký, Bdžoch, Hain, Jendroľ, Šefčík, Danko – Horvath, Pätoprstý, Pataky – Žiak, Murín, Hecl – Vybiral, Oško, Liška – Váňa, Koyš, Koziot

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, Šiška, Moravčík, Kadura, Kadlubiak – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna – Faith, Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

Rozhodca: Majling, J. Konc – Krajčík, Rojík.
    Podarí sa dnes mladíkom v zápase s Liptákmi bodovať?

Vážení priaznivci slovenského hokeja, srdečne vás vítam pri ďalšom pokračovaní najvyššej hokejovej súťaže našej krajiny, Tipsport ligy, ktoré ponúkne vložený zápas medzi HK Orange 20 a MHK 32 Liptovským Mikulášom.

Mladíci z HK Orange 20 nemôžu byť so štartom do novej sezóny absolútne spokojní. Nádejní reprezentanti Slovenska totiž doposiaľ nezískali ani jeden bod, naopak, sami inkasujú debakle najväčšieho kalibru. Na adresu hokejistov v dresoch s logom Orange 20 sa tak valí kritika zo všetkých strán, pričom svojich zverencov sa prehnane nezastáva ani tréner Bokroš. Ten si je vedomý, že v tíme chýbajú individuality, no rovnako verí, že projekt HK Orange 20 môže zabojovať ako tím a dosiahnuť tak skvelé výsledky. Každopádne, mladíkom patrí v súčasnosti 0 bodov a posledná priečka tabuľky, ktorú okupujú s hrôzostrašným skóre 3:24.

Tohtosezónne zápasy HK Orange 20 v Tipsport lige:

HC Nové Zámky – HK Orange 20 7:1
    HC Košice – HK Orange 20 6:0
    HK Orange 20 – HK Nitra 0:4
    HC 05 Banská Bystrica – HK Orange 20 7:2

MHK 32 Liptovský Mikuláš nepatrí ako navrátilec do našej najvyššej hokejovej súťaže medzi ašpirantov na absolútne prvenstvo, no od jeho hokejistov sa očakáva, že by sa bez väčších problémov mali prebojovať minimálne do prvého kola play-off. Po 7 odohraných zápasoch sa to pritom Liptákov darí aj plniť, so ziskom 10 bodov za 2 výhry v riadnom hracom čase, 1 po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch a 2 prípadoch, kedy získal Liptovský Mikuláš aspoň jeden bod, im totiž patrí priebežná 6. pozícia v tabuľke Tipsport ligy. V prípade, že budú Liptáci v zápase s mladíkmi bodovať naplno, sa dokonca vyšvihnú na 4. miesto. Mimochodom, ich skóre činí pomer 18:16.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Pancurák

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Váňa (Koyš, Šefčík) – 5. Kriška (Faith, Sukeľ), 26. Šiška (Piatka), 27. Ri. Huna (Huna, Huna), 29. Ró. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 33. Ru. Huna (Ró. Huna, Ri. Huna), 46. Bobček (Kabáč), 50. Stehlík (Faith), 56. Števuliak (Mezovský, Kabáč)

HK Orange 20: Babik (33. Durný) – Grman, Trška, Košecký, Bdžoch, Hain, Jendroľ, Šefčík, Danko – Horvath, Pätoprstý, Pataky – Žiak, Murín, Hecl – Vybiral, Oško, Liška – Váňa, Koyš, Koziot
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy (Križan) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, Šiška, Moravčík, Kadura, Kadlubiak – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna – Faith, Sukeľ, Kriška – Laco, Piatka, Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

Rozhodca: Majling, J. Konc – Krajčík, Rojík