Boston – Detroit 1:5 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 2:0 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 0:2 (kon.)
Colorado – Dallas 4:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:3 (kon.) | LA Kings – Anaheim 6:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Dallas Stars
cz Štvrtok 29.09.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Príprava NHL

Colorado tedy v poslední periodě otočilo utkání ve svůj prospěch, když nejdříve vyrovnal Beuchemin. Vítěznou branku poté vstřelil Ben Smith, jenž se prosadil jen pár minut před koncem utkání. Pomyslnou tečku už jen přidal Wiercioch, který se v závěru trefil do opuštěné klece Dallasu. Colorado tedy porazilo Dallas 4:2. (05:43:04)

59:26
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí pečetí svou výhru střelou přes celé kluziště do opuštěné klece, když se tato rána povedla PATRICKU WIERCIOCHOVI. Bez asistence.

58:48
    Dallas to zkouší v šesti!

58:41
    Lindellova střela je sražená mimo kluziště. Vhazovat se bude před bránou Avs.

58:12
    Bodnarchuk to zkusil od modré čáry a střela prošla až na Simpsona, který však drží svůj celek.

56:48
    Střelu Dowlinga zblokoval Wiercioch mimo kluziště, a tak je hra přerušena.

56:24
    Gurianov se snaží ihned vyrovnat, avšak jeho střelu likviduje Simpson.

55:44
    Avalanche otáčejí vývoj zápasu na svou stranu! O´Brienovu střelu totiž parádně tečoval BEN SMITH a Desrosiers už na změnu směru střely nedokázala zareagovat. Asistence: Jim O´Brien, Francois Beauchemin.

55:30
    Beauchemin vyslal další dělovku od modré čáry a jeho pokus letěl mimo bránu Dallasu.

53:54
    Whitneyho střela proletěla jen těsně vedle brány Dallasu.

53:33
    Iginlova rána končí ve výstroji hostujícího brankáře.

53:23
    Andrew Bodnarchuk (DAL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, a Colorado si tak zahraje přesilovou hru.

50:32
    Střelu Jordieho Benna od modré čáry Simspon vyráží mimo svou klec.

50:20
    Další vyloučení na domácí straně. Gabriel Bourque (COL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Navíc se poté oba soupeři do sebe pustili, takže oba ještě dostávají dvě minuty za hrubost.

50:12
    Beauchemin zkusil znova vystřelit od modré čáry, avšak tentokrát jeho střelu zastavil bránící Oduya.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:22
    Nemeth si parádně počkal na Bojkova, kterého velmi čistým hitem poslal k ledu.

48:45
    Lindell vyslal od modré čáry svou dělovku, jenomže se do jeho střely vložila hned dvojice domácích hráčů.

47:43
    Faksa vypálil z pravé strany útočného pásma, ale Simpson byl ve své bráně připravený.

46:45
    Domácí Colborne dostává dvě minuty za hákování, a Dallas si tak zahraje další přesilovou hru.

46:42
    Cracknellovu střelu z pravé strany Simspon chytá svou lapačkou, a přerušuje tak hru.

44:59
    Lindholm vystřelil od modré čáry a jeho pokus Desrosiers kryje.

44:41
    Dowling se prokousal až do zakončení, jenže jeho pokus končí na bránícím hráči Colorada.

43:02
    Oduya vyzkoušel nového muže s maskou v bráně Colorada a Simpson si s jeho střelou od modré poradil.

42:44
    Coloradu se nepodařila útočná rozehrávka, a kotouč se tak dostal přes celé kluziště až na zakázané uvolnění.

41:41
    Bojkov to také zkusil od modré čáry, jenomže jeho střelu zblokoval už jeden z bránících hráčů Dallasu.

40:16
    Avs se ihned nacpali do svého útočného pásma, kde Bourque nahrál na modrou FRANCOISOVI BEUACHEMINOVI, jehož dělovka skončila až v síti Dallasu. Asistence: Gabriel Bourque, Jarome Iginla.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 15:24
    Zblokované střely: 17:7
    Hity: 17:8

Dallasu se ihned ze začátku druhé třetiny podařilo otočit vývoj zápasu na svou stranu, když se hned dvakrát prosadil český útočník Radek Faksa, jenž se tak do dresu Stars vrátil ve velkém elánu.

40:00

38:51
    Tentokrát už střela Beauchemina prošla až k bráně Dallasu, a Desrosiers tak musí znova zasahovat.

38:17
    Do střely Beauchemina vložil svou hůl Faksa a puk se poté odrazil až do ochranné sítě za bránou Dallasu.

37:16
    Útok Dallasu je zastaven hvizdem čárového rozhodčího, protože se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.

36:34
    Bourque si, jako první, vyzkoušel nového muže v bráně Dallasu, ale Desrosiers neprojevil nervozitu a připisuje si první úspěšný zákrok.

36:00
    Colborne si u mantinelu našel Stránského, jenž si moc nedával pozor, a končí tak na ledové ploše.

35:28
    McKenzieho střela z pravé strany útočného pásma Pickardovi nedělala žádné potíže.

33:57
    Dallas střídá své brankáře, když Anttiho Niemiho nahrazuje Phillip Desrosiers.

33:57
    Jordie Benn vypálil od modré čáry a Pickard jeho střelu raději udržel ve své výstroji.

33:24
    Dallas si však zahraje další přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Jim O´Brien (COL).

32:47
    Avšak až Ritchieho střela ohrozila Pickarda, který tak raději přerušil hru.

32:10
    Dallas zatlačil svého soupeře v jeho obranném pásmu a z modré čáry létá jedna střela za druhou.

30:32
    Colorado se nyní příliš rychle hnalo do svého útočného pásma, a tak je domácím odpískán ofsajd.

29:26
    Barrie znova otestoval finského brankáře v bráně Dallasu, a ten si tak připisuje další úspěšný zákrok.

28:45
    Ully vypálil směrem na bránu Avs a Pickard jeho střelu bez větších potíží chytá.

28:16
    Domácí v oslabení ujeli ve třech proti jednomu, když celou akci zakončil Barrie a Niemi dokázal udržet puk ve své výstroji.

27:24
    Tak ve druhé třetina se nám hra hodně přitvrdila, když jsme mohli vidět další bitku, kterou tentokrát svedli Adam Cracknell (DAL) a Cody McLeod (COL). Navíc domácí McLeod dostává dvě minuty za vražení na hrazení jednoho z hostujících hráčů.

26:46
    To Stranského střela už se na Pickarda dostala, a tak domácí brankář předvedl další úspěšný zákrok.

25:55
    Oleksiak vyslal další střelu od modré čáry, jenomže obránce Dallasu neprostřelil hradbu těl, jenž byla mezi ním a bránou Avs.

25:26
    DeFazio zkusil štěstí svou bekhendovou střelou a Pickard jeho pokus zneškodnil svým betonem.

24:36
    McLeod se v útočné třetině Avs procpal až do zakončení, jenže střela domácího hráče letěla mimo bránu Dallasu.

24:10
    Oleksiak jen nahodil puk směrem na Pickarda, a ten nakonec doplachtil až do jeho výstroje.

23:30
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars otáčejí vývoj utkání na svou stranu, když střeli Ritchie tečoval mimo dosah Pickarda RADEK FAKSA, jenž se tak prosazuje už po druhé v tomto utkání. Asistence: Brett Ritchie, Patrick Nemeth.

23:11
    Lindholm dostal nabito na modrou čáru a jeho pokus letí až na Niemiho, který musel zasáhnout svým betonem.

22:03
    Bojkov vypálil od modré čáry, jenže ruský obránce strefil hned prvního bránícího hráče Dallasu.

21:51
    Compher se protlačil až do zakonečení, které však kryje Niemi.

21:36
    Další vzájemné vyloučení, když jsou za hrubost na dvě minuty vyloučení Samuel Henley (COL) a Matěj Stránský (DAL).

21:15
    Oduya vypálil od modré čáry a Pickard jeho střelu musel vytáhnout svou vyrážečkou až mimo kluziště.

20:13
    Ihned po následném buly se do sebe pustili Jarome Iginla (COL) a Antoine Roussel (DAL), a oba tak odsedí pět minut na trestné lavici.

20:07
    Stars parádně vychází vstup do druhého dějství, když se hned po sedmi vteřinách prosazuje RADEK FAKSA! Asistence: Antoine Roussel.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 8:13
    Zblokované střely: 6:1
    Hity: 7:2

Po první třetině tedy odcházejí do šaten spokojenější domácí hokejisté, kteří nad Dallasem vedou 1:0, když se po přesilové hře prosadil Whitney.

20:00

19:28
    Gurianov ještě v závěru první třetiny zkusil své štěstí, jenomže ani on si nevedl lépe, když jej vychytal domácí brankář.

18:29
    Avs se dostali ze sevření Dallasu a vydali se do své útočné třetiny, kde střílel McLeod a Niemi proti jeho střele vytáhl zákrok svou lapačkou.

18:05
    Dallas však vyhrál následné vhazování a držel se ve své útočné třetině. Tlak nakonec ukončil svou střelou Oleksiak a Pickard jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

17:47
    Až nyní se po delší době musel vytáhnout Pickard, který zneškodil střelu Nemetha z modré čáry.

17:33
    Elie dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud okamžitě vypálil a do jeho střely se položil Bojkov.

16:48
    Domácí Compher projel s pukem až do útočné třetiny, kde i vystřelil, jenže puk skončil na bránícím Bodnarchukovi.

16:12
    Stars tedy nevyužili ani tuto přesilovou hru a Smith se tedy vrací zpět do hry.

15:49
    Nyní pálil od modré Oleksiak, ale vedl si zcela stejně, jako jeho spoluhráč před chvílí, když nápalil hned prvního hráče Avs.

15:26
    Bodnarchuk dostal nabito na modrou, jenomže jeho pumelici zblokoval už jeden z bránících hráčů Avs.

14:57
    Faksa vypálil z pravé strany útočného pásma a Pickard jeho pokus zneškodil.

14:22
    Beauchemin nahodil puk směrem na Niemiho a domácí obránce následně rychle spěchá zpět do obranné třetiny.

14:12
    Dallas bude hrát přesilovou hru proti třem, protože Ben Smith (COL) dostává dvě minuty za podražení.

13:49
    Hrát se bude ve čtyřech, když jsou na trestnou lavici poslání domácí Patrick Wiercioch (COL) a hostující Denis Gurianov (DAL).

13:22
    Bojkov se po dvou minutách na trestné lavici vrací zpět do hry.

12:08
    Ani Dallas si zatím ve své početní převaze nevede lépe, když se Avs daří držet puk mimo své obranné pásmo.

11:22
    Sergej Bojkov (COL) sevřel puk ve své rukavici, a tak dostává dvě minuty.

11:05
    Dowling dostal hodně prostoru v útočné třetině, jenže jeho následná střela letěla hodně mimo bránu Colorada.

09:41
    Stars vyhráli následné vhazování, a tak mohl od modré vypálit Jordie Benn, ale i ten skončil na dobře chytajícím Pickardovi.

09:31
    Stars se snaží rychle odpovědět, když se do zakončení protlačil Stránský, avšak jeho pokus kryje Pickard.

08:58
    Avalanche se prosazují ihned po konci své přesilové hry. Barrie přihrál puk JOEU WHITNEYMU, který pořádně zamířil a poslal puk až za záda Niemiho. Asistence: Tyson Barrie.

08:41
    Až nyní pálil v přesilové hře Barrie a Niemi jen vyrazil střelu svými betony do rohu kluziště.

08:16
    Ve vlastním oslabení se dokonce dostal ke střele od modré Oduya a Pickard jeho pokus vyrazil ke svým spoluhráčům.

07:58
    Jenže Colorado se nemůže vůbec usadit v útočné třetině a domácím je nyní navíc odpískáno zakázané uvolnění.

06:57
    Brett Ritchie (DAL) krosčekoval jednoho z domácích hráčů, a tak za své počínání dostává dvě minuty.

05:53
    Další ofenzivní akce Colorada končí už na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

04:55
    Greer zkusil své štěstí ze středu útočné třetiny Avs, jenomže Niemi byl na svém místě a puk chytá.

04:22
    Střela Nemetha od modré čáry skončila až ve výstroji domácího brankáře, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Colorada.

04:08
    Compher dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, odkud i vypálil a Niemi musel zasáhnout svým betonem.

02:51
    Stars vyhráli následné vhazování, a Cracknell tak mohl opět ohrozit bránu Colorada. Pickard však jeho pokus vyrazil za svou bránu.

02:45
    Smith vjel s pukem do útočného pásma, kde na nic nečekal a vystřelil a Pickard puk uchoval ve své výstroji.

02:25
    Tak i Niemi už má za sebou první zákrok, protože finský brankář musel zasáhnout proti střele Grimaldiho.

01:37
    To střela Gurianova už si vedla lépe, když proti ní musel Pickard zasáhnout, a připsal si tak první úspěšný zákrok v utkání.

01:09
    Jordie Benn vypálil od modré čáry, jenže jeho pokus šel mimo tři tyče domácí klece.

00:01

Colorado Avalanche: Pickard (Simpson) – Barrie, Wiercioch, Beauchemin, Bojkov, Tjutin, Lindholm – Colborne, Whitney, Iginla, Comeau, Smith, Grimaldi, O´Brian, Compher, Henley, Greer, McLeod, Bourque.

Dallas Stars: Niemi (Desrosiers) – Oleksiak, Nemeth, Lindell, Jo. Benn, Bodnarchuk, Oduya – Roussel, Janmark, Ritchie – DeFazio, Dowling, Gurianov – Elie, Faksa, Stránský – McKenzie, Cracknell, Ully..

Do tohoto utkání už nastoupí na straně hostí i český útočník Radek Faksa, jenž se zotavil z otřesu mozku, který utrpěl na Světovém poháru.

Předchozí přípravné zápasy:

Dallas vstoupil do přípravné části úspěšně, když se na domácím ledě poradil se St. Louis Blues, které porazil 3:1. V utkání se prosadila i nová česká akvizice Jiří Hudler, který si za branku a asistenci připsal dva body.

To Colorado si vedlo ještě o něco lépe, když porazilo Minnesotu Wild 4:1.

Vítám vás u dalšího z přípravných zápasů NHL, ve kterém se blíže podíváme na zápas mezi Coloradem Avalanche a Dallasem Stars. Utkání startuje v 03:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 9. Whitney (Barrie), 41. Beauchemin (Bourque, Iginla), 56. B. Smith (O´Brien, Beuchemin), 60. Wiercioch – 21. Faksa (Roussel), 24. Faksa (Ritchie, Nemeth)

Colorado Avalanche: Pickard (41. Simpson) – Barrie, Wiercioch, Beauchemin, Bojkov, Tjutin, Lindholm – Colborne, Whitney, Iginla, Comeau, B. Smith, Grimaldi, O´Brian, Compher, Henley, Greer, McLeod, Bourque.
    Dallas Stars: Niemi (33. Desrosiers) – Oleksiak, Nemeth, Lindell, Jo. Benn, Bodnarchuk, Oduya – Roussel, G. Smith Ritchie – DeFazio, Dowling, Gurianov – Elie, Faksa, Stránský – McKenzie, Cracknell, Ully.