Novokuzneck – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (kon.) | Omsk – Ufa 2:5 (kon.)
Čerepovec – Vladivostok 2:1 (kon.) | Novgorod – Barys 3:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 1:2 (1:2 po s.n.)
Petrohrad – Red Star Kunlun 3:0 (kon.) | Soči – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | S.Moskva – Jekaterinburg 3:0 (kon.)
Avangard Omsk
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Štvrtok 29.09.2016, 15:00 • Omsk Arena • KHL

52:18
    Zbytečné fauly ale mohou být komplikací. Maxim Gončarov (UFA) je penalizován za podražení.

49:15
    Přesilová hra pro Avangard Omsk! Za bránou se totiž Denisi Bodrovovi (UFA) zasekla hokejka ve výstroji soupeře a jsou z toho dvě trestné minuty za hákování.

38:36
    Nyní přichází šance na snížení. Maxim Gončarov (UFA) je totiž vyloučen za hákování a navíc dostává desetiminutový osobní trest.

30:16
    Furch si poradil se slabým nahozením a poté, co do něj Dmitrij Černych (UFA) šťouchl hokejkou, dostává hostující útočník dvě trestné minuty za sekání.

27:23
    Vinou podražení již na trestnou lavici míří Derek Roy (OMS). je nespokojen, ale malého faulu se přeci jenom dopustil.

18:53
    Naprosto zbytečný faul Ilji Zubova (OMS). Domácí útočník se natahoval po kotouči, ale místo toho jen podrazil jednoho ze soupeřů.

12:52
    Hra se v posledních minutách velmi vyrovnala a místy mají hosté dokonce navrch. Nyní navíc získávají přesilovou hru, neboť Avangard hrál v šesti.

10:11
    Třetí vyloučení zápasu a tentokrát už jde na lavici hanby domácí hokejista. Jonas Ahnelöv (OMS) si sice stěžuje, ale i přesto dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

07:55
    Další vyloučení na straně Salavatu! Rovněž za podražení je potrestán Jevgenij Bodrov (UFA).

01:43
    Je tady první přesilová hra zápasu. Denis Bodrov (UFA) je potrestán dvěma trestnými minutami za podražení.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 3. Lemťugov (Paršin), 39. Medvedev (Pestuško, Roy) – 12. Hartikainen (Omark), 16. M. Vorobjov (Chripunov, Kaprizov), 21. Gončarov (Lisin), 32. Hartikainen (M. Majorov), 56. Omark (Hartikainen)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Nikitin, Medvedev, Gustafsson, Ahnelöv, Martynov, Kutejkin, Děrvuk, Minejev – Pestuško, Roy, Perežogin – Paršin, Lemťugov, – Pjanov, Kučeriavenko, – Chochrjakov, A. Gluchov, Fiščenko.
    HC Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Lepistö, Loginov, D. Vorobjov, Gončarov, Kuljaš, S. Garejev, D. Bodrov, Arzamascev – Omark, M. Majorov, Hartikainen – J. Bodrov, Lisin, I. Makarov – Černych, A. Lazarev, A. Černov – M. Vorobjov, Kaprizov, Chripunov.

Rozhodca: Gebei, Odinš – Otmachov, Palej

Diváci: 8 380