ZVVZ USK Praha – Piešťanské Čajky sk 70:63 (kon.) | Kraków – DVTK Miškolc 0:0 (zruš.)
ZVVZ USK Praha
70:63 (22:22, 44:42, 53:51)
Piešťanské Čajky
Štvrtok 22.09.2016, 17:00 • ŠH ARENA Lučenec • Memoriál Jána Šufliarskeho

V závere zápasu USK Praha ustrážila svoj vedenie a zdolala Piešťanské Čajky o sedem bodov 70:63. (18:40:53)

Koniec zápasu. (70:63)

37:45
    Brownovej sa podarilo dvomi šestkami znížiť. (68:59)

37:08
    Po úmyselnom faule premenila Hanušová oba trestné hody. (66:55)

35:35
    Momentálne sme videli koše z trestných hodou na jednej strane Steunberga a na druhej Paleníková. (64:55)

32:54
    Po Hanušovej trojke vedie už USK o 9 bodov. (62:53)

31:27
    Brownová hneď v úvode vyrovnala, ale USK sa dostalo 4 bodmi do vedenia. (57:53)

30:01
    Začala sa štvrtá štvrtina. (53:51)

30:00
    Tretia štvrtina sa skončila. (53:51)

29:59
    Sekundu pred koncom tretej časti sa presadila Steinberga a dostala do dvojbodového vedenia Pražáčky. (53:51)

29:45
    V tejto štvrtine sme veľa košov nevideli. Oba celky dali dokopy len 16 bodov. (51:51)

28:12
    Na oboch stranách je v zakončení veľmi veľa nepresností a stav sa výrazne nemení. (51:51)

24:59
    Stav je stále veľmi vyrovnaný. Aj po necelých piatich min. v druhom polčase svietili na svetelnej tabuli nerozhodné skóre. (49:49)

23:17
    Oroszová trojkou dostáva Čajky do vedenia. (47:49)

21:18
    V druhom polčase mali lepší úvod hráčky USK. (47:42)

20:01
    Začala sa tretia štvrtina. (44:42)

Máme za sebou vyrovnaný prvý polčas, kde začali lepšie hráčky Piešťan, ale postupne sa hra vyrovnala a v ďalšom priebehu sa obraz hry vyrovnal. USK sa dostalo aj do sedem bodového vedenia. V závere polčasu Brownová vyrovnala. Lenže pár sekúnd pred koncom Vyoralová rozhodla o vedení.

20:00
    Druhá štvrtina sa skončila. (44:42)

19:56
    Vyoralová však v závere polčasu naklonila misky váh na stranu USK. (44:42)

19:45
    Brownovej sa podarilo pred záverom polčasu vyrovnať. (42:42)

17:32
    Krejzlová zvyšuje vedenie. (40:33)

17:01
    Na začiatku 18. min. Hanušová premenila jeden trestný hod. (38:33)

16:12
    Hanušová premenila dva trestné hody. (37:33)

15:43
    Momentálne sledujeme ako padajú koše na oboch stranách. (35:33)

14:43
    Laia Paula otáča stav v prospech USK Praha. (30:29)

12:11
    Dudášová s faulom dáva dva bod plus trestný hod. (24:27)

11:48
    Druhú štvrtinu otvorila košom Oliver a na druhej strane odpovedala Vyoralová. Na čo Tréner Pospíšil reaguje oddychovým časom. (22:22)

10:01
    Začala sa druhá štvrtina. (22:22)

10:00
    Prvá štvrtina sa skončila. (22:22)

10:00
    Po prvej štvrtine je tak isto stav veľmi vyrovnaný. (22:22)

07:09
    Prvá štvrtina je veľmi vyrovnaná a sa prelieva z jednej strany na druhá. Oroszová na jedne a Hanusková sa presadili trojkami. (17:17)

Obaja tréneri točia všetky hráčky na palubovke. (9:9)

04:53
    Pražačky stav vyrovnali a začíname od znovu (9:9)

03:03
    Úvod zápasu vyšiel lepšie Piešťanom, ktoré sa ujali vedenia. (2:6)

00:01
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Stretnutie sa začne minútou ticha ako pamiatka na Jána Šufliarskeho.

ZVVZ USK Praha: Elhotová, Hanušová, Burgrová, Paula, Vyoralová, Šípová, Mainclová, Krejzová, Voračková, Steinberga. Trénerka: N. Hejková.

Piešťanské Čajky: Košarišťanová, Dudášová, Mkulášiková, Brown, Oroszová, Krč-Turbová, Horvátová, Balážová, Handy, Slamová, Páleníková, Oliver. Tréner: M. Pospíšil.

Rozhodca: Miroslav Matejčík, Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek.

Lučenská športová hala ARENA bude znovu žiť kvalitným ženský basketbalom. Do metropoly Novohradu zavíta popredný Euroligový celok. Od štvrtku 22. septembra do soboty 24. septembra sa predstaia basketbalovým divákom hráčky USK Praha, maďarského DVTK Miskolcu a jediným slovenským zástupcom budú Piešťanské Čajky. Turnaja sa mal zúčastniť aj klub Wisly Krakow, ktorý svoju účasť na poslednú chvíľu pre zranenie hráčok odmietol.

Turnaj nesie meno dlhoročného športovca, funkcionára Jána Šuliarskeho, ktorý v minulom roku vo veku 74 rokov zomrel.
    Ján Šuliarsky bol počas slávnej éry lučenského basketbalu prezidentom klubu. Celé toto podujatie organizuje bývalá slovenská reprezentantka v basketbale Lucia Lásková spoločne s mestom Lučenec.

V prvom vystúpení si svoje sily zmerajú hráčky USK Praha a Piešťanské Čajky.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.