Karabach – Liberec 2:2 (kon.) | APOEL – Astana 2:1 (kon.) | Feyenoord – Manchester United 1:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Fenerbahce 1:1 (kon.) | YB Bern – Olympiakos 0:1 (kon.) | Mainz – Saint-Étienne 1:1 (kon.)
Anderlecht – Qäbälä 3:1 (kon.) | Alkmaar – Dundalk 1:1 (kon.) | Tel Aviv – Zenit 3:4 (kon.)
Plzeň – AS Rím 1:1 (kon.) | Giurgiu – Austria 2:3 (kon.) | Rapid Viedeň – Genk 3:2 (kon.)
Sassuolo – Bilbao 3:0 (kon.) | Liége – Vigo 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Amsterdam 1:2 (kon.)
Konyaspor – Doneck 0:1 (kon.) | Braga – Gent 1:1 (kon.) | Salzburg – FK Krasnodar 0:1 (kon.)
Nice – Schalke 0:1 (kon.) | Solún – Fiorentina 0:0 (kon.) | Inter – Be'er Sheva 0:2 (kon.)
Southampton – Sparta Praha 3:0 (kon.) | Osmanlispor – FCSB 2:0 (kon.) | Villarreal – Zürich 2:1 (kon.)
R.S.C. Anderlecht
3:1 (2:1)
FK Qäbälä
Štvrtok 15.09.2016, 19:00 • Constant Vanden Stock • Európska liga • 1. kolo

90+2
    Striedanie v tíme FK Qäbälä: z ihriska odchádza Sergei Zenjov, prichádza Rašad Ejubov.

83
    Nepríjemný zákrok na kapitána domácich Hanniho. Faulujúci hráč sa navyše pri faule zranil a Mammadov musel ísť po žltej karte za postrannú čiaru.

81
    Tento hráč si už o kartu naozaj koledoval, Ricardinho získava žltú kartu po viacerých nepríjemných zákrokoch.

80
    Striedanie v tíme R.S.C. Anderlecht: z ihriska odchádza Łukasz Teodorczyk, prichádza Hamdi Harbaoui.
    77. Diego Capel (AND) - 3:1

77
    Anderlecht dáva gól!

Domáci si pripisujú tretí zásah a ten je naozaj zaslúžený! Akcia takmer na jeden dotyk. Center na Hanniho, sklepnutie pre Teodorczyka, ten vrátil svojmu kapitánovi, ktorý posunul do vápna pätičkou na Stanciua. Rumunský hráč následnej pretlačil obrancu a jednoducho prihrávkou pred bránu našiel DIEGA CAPELA, ktorý zvyšuje na 3:1.

73
    Chipciu nepredviedol svoj najlepší výkon v kariére, aj preto je striedaný približne dvadsať minút pred koncom duelu.

66
    Tak toto je trestuhodné! Po rohovom kope hostí sa odohrala takmer identická situácia ako v prvom polčase! Badji sa pokúsil o prihrávku a už sa zdalo, že ju Ricardinho s prehľadom zastaví. Lopta cez neho nakoniel prešla a Chipciu zoči-voči brankárovi hostí neuspel, jeho strela bola neuveriteľne slabá.

59
    V rovnakej minúte mal dobrú šancu Stanciu, ktorý sa v pokutovom vápne zbavil obrancu, ale z veľkého uhlu neprekonal brankára, nasleduje roh.

59
    Striedanie v tíme FK Qäbälä: z ihriska odchádza Vitalij Vernydub, prichádza Petar Franjić.

57
    Vitalij Vernydub sa postaral o to, že domáci budú zahrávať priamy kop z dobrej pozície, faulovaný bol Teodorczyk a loptu si berie Stanciu.

56
    Domáci teraz kontrolujú loptu, avšak Spajić sa pri útočnom výpade dopustil faulu a po strete s Mammadovom inkasuje žltú kartu za faul lakťom do tváre.

46
    Po nevýraznom prvom polčase odchádza z ihriska Qurbanov.
    41. Rafael (AND) - 2:1

41

Po rohovom kope ostali v obrane hostí iba dvaja hráči, domáci získali loptu a dobrých 65 metrov prebehol s loptou Frank Acheampong. Ten sa dostal až do vápna, kde chcel prihrať na lepšie postaveného spoluhráča, avšak do všetkého zasiahol obranca RAFAEL, ktorý si päť minút pred koncom prvého polčasu vsietil nešťastný vlastný gól.

38
    Šanca pre domácich prišla tentokrát z ľavej strany. Po centri do vápna sa k lopte dostal Hanni, tomu ale lopta nepredvídateľne odskočila a loptu chytá Bezotosnyj.
    28.

28
    Chyba v súhre medzi obrancami a brankárom hostí! Kapitán domácich Hanni vystihol rozohrávku a po skvelom technickom pokuse z veľkého uhlu iba tesne míňa bránu.

25
    Zahanbiť sa nenechal ani Anderlecht, po rýchlom útoku a presnom centri hlavičkoval do rukavíc brankára hostí Stanciu a nasleduje rohový kop!

24
    Rohového kopu sa ujal Ricardinho, jeho zatočený center skončil po hlavičke spoluhráča tesne nad!

23
    Dabo mohol svoj tím poslať do vedenia, ale v poslednej chvíli jeho pokus zblokoval jeden z obrancov, nasleduje roh.
    20. Bagaliy Dabo (QAB) - 1:1

20
    Qäbäla dala gól!

A je vyrovnané! Hostia sa s odpoveďou poponáhľali a máme tu ďaľší gól vstrelený z malého vápna! Dobrý center od Qurbanova, zblokovaná strela jedného z hosťujúcich hráčov, lopta sa však odrazila k dobre postavenému BAGALIYMU DABOVI a ten vyrovnáva na 1:1!

18
    Spomínaného Youriho Tielemansa nahradil záložník Badji.
    14. Łukasz Teodorczyk (AND) - 1:0

14

Po dobrej akcii dostal na pravej strane loptu obranca Spajić, center do vápna pustil ďalej jeden z domácich, aby sa do lopty oprel lepšie postavený ŁUKASZ TEODORCZYK, ktorý nádherne zavesil do rohu brány.

9
    Domáci mohli taktiež vyhrávať, Hanni centroval do vápna z ľavého krídla a Stanciu z dobrých 10 metrov míňa bránu z voleja!

8
    Šanca hostí! Dlhý center od Ricardinha, Qurbanov sa zhostil odrazenej lopty, prihral Dabovi, ktorý vo vápne nasimuloval pád, avšak rakúsky arbiter rozhodol správne a penaltu neodpískal!

2
    V druhej minúte predviedli domáci akciu po krídle, center do vápna brankár hostí nezneškodnil a Spajićova strela bola zblokovaná na roh.

Viktor Kalinács

Góly: 14. Teodorczyk, 41. Rafael (vla.), 77. Capel – 20. Dabo

Karty:   56. Spajić (AND) – 81. Ricardinho (QAB), 83. Mammadov (QAB)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:15.
    R.S.C. Anderlecht: Roef – Spajić, Mbodji, Nuytinck, Acheampong – Chipciu (73. Capel), Dendoncker, Tielemans (18. Badji), Hanni (C) – Stanciu – Teodorczyk (80. Harbaoui).
    Náhradníci: Boeckx – Deschacht, Badji, Harbaoui, Capel, I. Doumbia, Sowah.

FK Qäbälä: Bezotosnyj – Rafael, Vernydub (59. Franjić), Stanković – Mirzabekov, Qurbanov (46. Mammadov), R.A. Sadygov (C), Zenjov (90+2. Ejubov), Ricardinho – Ozobić, Dabo.
    Náhradníci: Pietrzkiewicz – Mammadov, Musajev, Franjić, Ejubov, Abbasov, Mutallimov.

Rozhodca: Harald Lechner. Asistenti: Maximilian Kolbitsch, Andreas Heidenreich. Brankoví rozhodčí: Markus Hameter, Alexander Harkam. Čtvrtý rozhodčí: Andreas Staudinger (všichni AUT)