Žilina B – Sereď 3:1 (kon.) | Košice – MFK Zvolen 1:0 (kon.) | Šamorín – Trnava B 2:2 (kon.)
Pohronie – Martin 0:0 (kon.) | Nitra – Slovan Bratislava U21 3:2 (kon.)
FC Nitra
3:2 (2:0)
ŠK Slovan Bratislava U21
Nedeľa 11.09.2016, 19:00 • Futbalový štadión FC Nitra. • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítam Vás pri sledovaní onlajn prenosu z druhej najvyššej slovenskej súťaže – II. Liga západ. V dnešnom stretnutí si pod Zoborom zmerajú sily FC Nitra a ŠK Slovan Bratislava B. Úvodný výkop je naplánovaný na 19.00.

FC Nitra sa momentálne nachádza na 3. priečke s 15 bodmi a so skóre 18:9. Corgoňom sa podarilo v doterajšom priebehu vyhrať 5 zápasov. Štyry z nich zaznamenali v rade a tak ťahajú úspešnú sériu, ktorú sa pokúsia v domácom prostredí natiahnúť. V poslednom odohratom kole sa Nitre podarilo zdolať Sereď na jej ihrisku 1:3. Nitra má momentálne najlepší útok v lige, ktorý má priemer 2,25 gólu na zápas.

ŠK Slovan Bratislava B sa momentálne nachádza na 9. priečke so 6 bodmi a so skóre 8:12. Rezerve belasých sa podarilo v doterajšom priebehu súťaže vyhrať len jeden zápas doma s Martinom. V poslednom odohratom kole Slovan B prehral s posledným Pohroním 1:2 a to i napriek tomu, že po polčase viedol 1:0.

Nitra naposledy doma rozstrieľala Slovan B 6:1 a podobné gólové hody sa očakávajú aj tentoraz. Belasí prídu pod Zobor s defenzívnou taktikou, ktorú budú zrejme praktizovať celý zápas. Zverenci trénera Róberta sú jasným favoriom, navyše súperovi majú čo vracať, keďže posledný vzájomný zápas v hlavnom meste prehrali 2:3 a to i napriek tomu, že po polčase viedli 2:0. Náš tip: 3:0.

FC Nitra: D. Kolmokov – M. Kolmokov, Balaj, Ján Chovanec, Šimončič, Ivančík, A. Fábry, Shejbal, Kuník, Križko, Charizopulos
    Náhradníci: Stránský – Ďurek, Valenta, Oravec, Kotrík, Vencl, Dunda

ŠK Slovan Bratislava B: Greif – Antálek, Kurčík, Laczkó, Lády, Morócz, Majerčák, Bučák, S. Šefčík, Kele, F. Ďuriš
    Náhradníci: Ondruš, Sabo, D. Hrnčár, Tichý, Rýdzi, Valach

Rozhodca: Nemček – Hrmo, Jánošík.

1

11
    Futbalisti Nitry držia súpera na jeho polovici. Domáci sú lepším tímom, ale proti obrane súpera sa im zatiaľ nepodarilo presadiť.

14
    Nitra dala gól!

Šimončič nádherne vysunul ANDREJA FÁBRYHO, ktorý následne z hranice šestnástky umiestnil loptu presne k tyči – 1:0.

22
    Po rohovom kope sa domáci dostali do zakončenia. Brankár Greif bol pozorný.

27

JAN SHEJBAL sa krásne uvoľnil v šestnástke a presnou strelou do šibenice zvýšil na 2:0.

31
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Antálek, prichádza Tichý.

37
    Slovan B pochopil, že pod Zoborom musí hrať aktívnejšie a dlhšie držať loptu na svojich kopačkách. Hostia vyrovnali hru, ale Dušana Kolmokova zatiaľ neohrozili.

42
    Po rohovom kope domácich hlavičkoval Marián Kolmokov len do rúk brankára Greifa.

45

NItra bola v prvom polčase lepším tímom a svoju prevahu vyjadrila aj dvomi gólmi. V 14. minúte sa presadil z hranice šestnástky Andrej Fábry a v 27. minúte poistil domáce vedenie po peknej akcii Shejbal. Druhý polčas začne cca o 20:01.

46

48
    Po prihrávke z ľavej strany sa dostal do koncovky Ivančík. Lopta smerovala nad bránu.

49
    Onedlho ďalšia dobrá príležitosť Nitry. Charizopulosova strela spoza šestnástky smerovala nad bránu.

50
    Majerčák fauloval v pokutovom území Balaja. Nitra bude zahrávať pokutový kop.

50
    Bola nariadená penalta.

52
    Balaj nepremenil penaltu, keď prekopol bránu Slovana B.

53

Po centri Ivančíka sa presadil kanonier Nitry FILIP BALAJ a je to už 3:0 pre domácich.

55
    Žltú kartu dostáva Bučák (ŠK Slovan Bratislava B).

55
    Križko vyslal z priameho kopu prudkú strelu, ktorú brankár Greif s problémami vyrazil.

59
    Žltú kartu dostáva Charizopulos (FC Nitra).

59
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Kele, prichádza D. Hrnčár.

62
    ŠK Slovan Bratislava B dáva gól!
    Brankár Greif našiel výkopom Ďuriša. Hosťujúci hráč krásne vyzval do koncovky SIMONA TICHÉHO, ktorý nezaváhal – 3:1.

63
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Šimončič, prichádza Oravec.

64
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Ivančík, prichádza Valenta.

64
    Žltú kartu dostáva Majerčák (ŠK Slovan Bratislava B).

72
    Charizopulos sa odhodlal k strele z 20-tich metrov. Tá letí tesne nad hosťujúcu bránu.

80
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Bučák, prichádza Sabo.

80
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Charizopulos, prichádza Kotrík.

84
    Stopér a kapitán hostí ADAM LACZKÓ sa vydal na výlet, prešiel až pred bránu Nitry a strelil kontaktný gól – 3:2.

87
    Žltú kartu dostáva Shejbal (FC Nitra).

88
    Žltú kartu dostáva Valenta (FC Nitra).

89
    Hostia sa snažia o zúfalý nápor, ale dobre fungujúca obrana Nitry ich do gólových šancí nepúšťa.

90+1
    Žltú kartu dostáva Kurčík (ŠK Slovan Bratislava B).

90+3

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v domácom prostredí so Slovanom B 3:2 po polčase 2:0. Domácim patril prvý polčas, v ktorom sa im podarilo dvakrát skórovať. Do listiny strelcov sa zapísali Fábry a Shejbal. Aj v druhom polčase bola Nitra lepším tímom. V 50. minúte síce Balaj zahodil pokutový kop, no o tri minúty neskôr napravil svoje zaváhanie a zvýšil náskok domácich na tri góly. Po hodine hry sa hosťom podarilo zásluhou striedajúceho Tichého znížiť. Po tomto góle hostia ožili a vyrovnali hru. V 84. minúte sa krásnou individuálnou akciou blysol stopér Laczkó a razom bolo o čo hrať. Nitra však v zostávajúcom priebehu už svoj tesný náskok udržala a po výhre 3:2 sa dostala do čele druholigovej tabuľky. (20:59:56)