Peng – Čepelová sk 1:2 (kon.) | Plíšková – Kai-Chen Chang 2:1 (kon.)
2
6 2 6
Streda 07.09.2016, 13:30Challenger Dalian (antuka) • 1. kolo

4:6
    Nakoniec sa to podarilo! Jana Čepelová dotiahla po tuhom boji zápas do úspešného konca a v čínskom Daliane postupe do ďalšieho kola.

0-40
    Jana Čepelová si po takmer dvojhodinovej bitke vypracovala tri šance na ukončenie tohto stretnutia.

3:5
    Jana Čepelová potvrdzuje brejk z predošlej hry a už len jeden gem ju delí o postupu do ďalšieho kola. Na podanie ide Shuai Peng.

3:4
    Skvelé! Jana Čepelová prelomila podanie svojej súperky po štvrtýkrát v dnešnom zápase. Tento jej ale môže zabezpečiť postup do ďalšieho kola.

2:2
    Nakoniec sa to podarilo. Slovenská tenistka Jana Čepelová drží svoje podanie, pričom odvrátila aj dva brejkbaly svojej skúsenejšej súperky.

40-40
    Podarilo sa! Jana Čepelová vyrovnáva skóre na zhodu, a tak sa dostáva z najhoršieho von. Ešte ale zďaleka nemá vyhrané.

6:2
    Shuai Peng síce predošlý gem stratila, no napriek tomu suverénne získava na svoje konto druhý set pomerom 6:2. Podobne ako v Riu či v New Yorku ju tak čaká trojsetová bitka.

5:2
    Slovenská tenistka sa ešte drží v hre o druhý set. Napokon využila tretí ponúknutý brejkbal a znižuje svoje manko.

40-30
    Shuai Peng získala tretiu loptičku za sebou. Číňanka tak má k dispozícií jednu šancu na ukončenie druhého setu.

5:1
    Shuai Peng po tretíkrát berie svojej súperke podanie. Jana Čepelová je vo veľkých problémoch. Zrejme sa bude musieť rozhodnúť v treťom dejstve.

2:0
    Tak toto je veľmi nepríjemné! Jana Čepelová koncovku tohto gemu vôbec nezvládla, zahrala dve dvojchyby, a tak ho súperke doslova daruje.

4:6
    Je to tam! Jana Čepelová získava prvý set pomerom 4:6. V úvodnom dejstve dvakrát prelomila podanie súperky a zaslúžene ide do vedenia.

2:3
    Výborne! Jana Čepelová využila hneď prvý svoj brejkbal a podobne ako v úvodnej hre berie podanie čínskej tenistky.

2:2
    Tak napokon sa to podarilo. Slovenská tenistka vo štvrtom geme odvrátila hneď tri brejkbaly svojej súperky a napriek štyrom zhodám drží svoj servis.

1:1
    To je škoda! Jana Čepelová vstúpila do zápasu veľmi dobre, no napokon prichádza o svoju výhodu. Stráca svoje podanie, a tak je vyrovnané 1:1.

0:1
    Jana Čepelová vstupuje do zápasu vo veľkom štýle. Čistou hrou berie podanie domácej tenistky a dostáva sa do tesného vedenia.

Čínske počasie opäť úraduje. Už v Šanghaji boli kompletne zrušené všetky zápasy a vyzerá to tak, že ani v Daliane sa Jana Čepelová na kurte tak skoro nepredstaví. Pred malou chvíľou sa spustil dážď.