Peng – Čepelová sk 1:2 (kon.) | Plíšková – Kai-Chen Chang 2:1 (kon.)
2
6 2 6
Streda 07.09.2016, 13:30Challenger Dalian (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Vážení diváci, vítam vás pri našom priamom tenisovom prenose. Slovenská tenistka Jana Čepelová v New Yorku neuspela, a tak si bude chcieť napraviť reputáciu aspoň v čínskom Daliane. Jej prvou súperkou bude bývalá členka TOP 20 – Shuai Pengová.

SHUAI PENGOVÁ

Čínska tenistka Shuai Pengová je skúsená 30-ročná hráčka snažiaca sa o veľký comeback. Ešte pred dvoma rokmi si zahrala na US Open semifinále, no potom ju postihli veľké zdravotné problémy. Viac ako polovicu uplynulej sezóny musela vynechať, čo sa samozrejme prejavilo na poklese v rebríčku WTA. Momentálne je bývala svetová štrnástka až na 259. mieste. Napriek tomu sa predstavila aj na Wimbledone, olympiáde v Riu i na stále prebiehajúcom US Open. Od organizátorov zakaždým dostala divokú kartu, no ani v jednom prípade nebola úspešná. Najmä prehra z New Yorku ju určite mrzí ešte dnes. Prvý set nad Varvarou Lepchenkovou vyhrala, v tom druhom mala štyri mečbaly, no napokon prehrala 6:4, 6:7 a 3:6. Číňanka tak čaká na víťazstvo od mája tohto roka. Na turnaji v Daliane sa predstaví vôbec po prvýkrát a určite by chcela dosiahnuť nejaký úspech.

JANA ČEPELOVÁ

Slovenská tenistka Jana Čepelová je hráčkou, ktorá má na svojom konte skalp Sereny Williamsovej, Simony Halepovej či Garbiñe Muguruzaovej. Svoj potenciál ale akoby nevedela zužitkovať a jej kariérnym maximom je zatiaľ 50. miesto. Aktuálne sa ale nachádza až na začiatku druhej stovky, a tak sa musí predierať kvalifikáciami. Inak tomu nebolo ani na US Open. S jej šancami na postup do hlavnej fázy to vyzeralo veľmi dobre, no v poslednom kole rodáčka z Košíc zaváhala a prehrala s pomerne neznámou Rakúšankou Barbarou Haasovou. Na tomto turnaji sa predstavuje po prvýkrát a prípadný úspech by ju mohol posunúť bližšie k elitnej svetovej stovke. V tomto stretnutí bude favoritkou, keďže jej čínskej súperke chýba zápasová prax. Vo vzájomnom zápase sa so Shuai Pengovou ešte nikdy nestretla, no pokiaľ jej bude fungovať prvé podanie, má veľkú šancu uspieť.

Čínske počasie opäť úraduje. Už v Šanghaji boli kompletne zrušené všetky zápasy a vyzerá to tak, že ani v Daliane sa Jana Čepelová na kurte tak skoro nepredstaví. Pred malou chvíľou sa spustil dážď.

0:0

0-15
    Tak s viac ako trojhodinovým meškaním sa predsa len začalo hrať. Úvodný bod zápasu si na svoje konto pripisuje Jana Čepelová.

0-30
    Čínska tenistka musela zapojiť do hry len svoje druhé podanie, čo naša hráčka dokázala okamžite využiť a získava ďalší bodík.

0-40
    Shuai Pengová zaznamenala prvú dvojchybu dnešného zápasu. Naša tenistka má tak tri šance prelomiť jej podanie už v úvodnom geme.

0:1
    Jana Čepelová vstupuje do zápasu vo veľkom štýle. Čistou hrou berie podanie domácej tenistky a dostáva sa do tesného vedenia.

0-15
    Košičanka v úvode zápasu jasne dominuje a získava a aj piatu loptičku, tentokrát pri svojom podaní.

15-15
    Konečne sa na tabuľu skóre zapisuje aj Shuai Peng, ktorá súperku zatlačila po jej slabšom druhom servise. Stav je tak vyrovnaný.

15-30
    Výborne! Jana Čepelová si pomohla dobrý podaním a pri svojom podaní získava druhý bod.

30-30
    Shuai Peng sa ale nevzdáva a okamžite si chce zobrať stratené podanie späť. K tomu však potrebuje získať ešte dve loptičky za sebou.

40-30
    A už len jednu! Slovenská tenistka má pri svojom prvom podaní problémy a bude musieť odvracať jeden brejkbal čínskej protihráčky.

40-40
    Druhá hra našťastie nekončí. Košická rodáčka zabojovala a vďaka svojej aktivite upravuje skóre na zhodu.

A-40
    Shuai Peng má k dispozícií druhý brejkbal v tomto geme. Toto je pre našu hráčku určite veľmi nepríjemná situácia.

1:1
    To je škoda! Jana Čepelová vstúpila do zápasu veľmi dobre, no napokon prichádza o svoju výhodu. Stráca svoje podanie, a tak je vyrovnané 1:1.

15-0
    Shuai Peng sa pomaly ale isto rozbieha. Teraz dokonca boduje aj za pomoci svojho druhého podania.

30-0
    Bývala čínska tenisová jednotka prevzala iniciatívu do svojich rúk a vyzerá to tak, že tretia hra prvého setu bude patriť jej.

40-0
    A dokonca sme svedkami nábehu na čistú hru. Semifinalistka US Open spred dvoch rokov napriek úvodnému zlyhaniu potvrdzuje svoje kvality.

2:1
    Shuai Peng si udržala svoje podanie čistou hrou. Celkovo tak získala šesť bodov za sebou a zaslúžene sa dostáva do vedenia o jeden gem.

0-15
    Jane Čepelovej sa podarilo zastaviť šnúru získaných bodov jej súperky. Košičanka sa tak pri podaní dostáva do vedenia.

0-30
    A ďalšiu loptičku získava naša tenistka, ktorá má tak oveľa lepšie rozohranú štvrtú hru prvého setu.

15-30
    Druhé podanie našej tenistky je obrovskou slabinou. Shuai Peng toho zatiaľ dokáže nemilosrdne využiť.

15-40
    Našťastie teraz prvé podanie zafungovalo. Fiftín získava na svoje konto Jana Čepelová, vďaka čomu má výhodu dvoch gembalov.

30-40
    Štvrtá hra ešte nekončí, pretože na konci tejto výmeny sa zo zisku bodu teší domáca tenistka – Shuai Peng.

40-40
    A je dokonca vyrovnané! Slovenka nevyužila dve šance na potvrdenie svojho podania, a tak bude musieť ešte bojovať.

A-40
    Shuai Peng získava tretiu loptičku za sebou a má k dispozícií ďalší brejkbal. Slovenská tenistka zjavne nie je vo svojej koži.

40-40
    Jana Čepelová ale zabojovala a skóre štvrtého gemu upravuje na zhodu. Teraz by to chcelo vypracovať si aj výhodu.

A-40
    Nepodarilo sa! Táto výmena sa stáva korisťou čínskej tenistky, ktorá si vypracovala celkovo už svoj štvrtý brejkbal v zápase.

40-40
    Jana Čepelová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie, no našťastie jej pomohla chyba súperky. V tomto geme tu máme druhú zhodu.

A-40
    Nedarí sa našej tenistke ukončiť tento gem. Naopak, bude musieť čeliť ďalšej hrozbe straty svojho podania.

40-40
    Zhoda číslo tri. Košická rodáčka bojuje a dôležitú hru určite nechce nechať súperke zadarmo.

40-A
    Prvé eso dnešného zápasu prichádza v ten správny čas. Jana Čepelová má tak šancu ukončiť tento dlhý gem pri jej podaní.

40-40
    Bohužiaľ, tento gem sa ešte nekončí. Shuai Peng získava na svoje konto bod, a tak sa skóre opäť prehuplo na zhodu.

40-A
    Výhoda putuje na konto slovenskej tenistky. Dokáže Jana Čepelová konečne potvrdiť výhodu podania a ukončí gem?

2:2
    Tak napokon sa to podarilo. Slovenská tenistka vo štvrtom geme odvrátila hneď tri brejkbaly svojej súperky a napriek štyrom zhodám drží svoj servis.

0-15
    Predchádzajúci gem by mohol tým správnym spôsobom nakopnúť našu tenistku. Tá získava v piatom geme prvú loptičku.

15-15
    Následne ale Shuai Peng kontruje a nenecháva si súperku odskočiť na rozdiel dvoch bodov.

15-30
    Jana Čepelová predsa len získava bod na svoju stranu a je tak na dostrel brejkbalovým šanciam. Ďalšia výmena bude veľmi dôležitá.

15-40
    Jana Čepelová využila len druhý servis svojej súperky a má k dispozícií dve šance na prelomenie podania.

2:3
    Výborne! Jana Čepelová využila hneď prvý svoj brejkbal a podobne ako v úvodnej hre berie podanie čínskej tenistky.

0-15
    Jana Čepelová podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry a začína dobre. Získaným fiftínom si vypracovala malý náskok.

0-30
    A ten náskok dokázala zdvojnásobiť. Opäť jej pomohlo aj jej kvalitné prvé podanie.

15-30
    Nábeh na čistú hru z toho napokon nebude. Po prvýkrát sa v šiestom geme zapisuje na tabuľu skóre aj Shuai Peng.

15-40
    Dva gembaly by ale mali bohate postačiť. Slovenská tenistka má veľkú šancu potvrdiť brejk a dostať sa do trháku.

30-40
    Prvú šancu ukončiť gem vo svoj prospech premárnila Jana Čepelová sama. Zaznamenáva totiž svoju prvú dvojchybu v zápase.

2:4
    Slovenská tenistka si situáciu mierne skomplikovala, ale napokon predsa len dokázala potvrdiť brejk z poredošlej hry. V prvom sete sa tak dostáva do nádejného vedenia.

0-15
    Loptu získava Jana Čepelová.

15-15
    To je škoda. Druhý získaný bod by znamenal pre Shuai Peng veľké nebezpečie. Tak si ale zachovala chladnú hlavu a vyrovnáva.

30-15
    Aj tento bod putuje na konto čínskej hráčky. Jana Čepelová sa ale rozhodne ešte pokúsi zabojovať v tomto geme.

40-15
    Shuai Peng si vypracovala pri vlastnom podaní dvojicu gembalových príležitostí. Tentokrát je na servise suverénna.

3:4
    Shuai Peng sa ešte drží v hre o prvý set. Stále je však v náročnej pozícií a dobre vie, že aspoň raz musí súperku pripraviť o jej podanie.

0-15
    Jana Čepelová začína dobre. Po svojom prvom servise dokázala zabodovať, čo je po psychickej stránke veľmi dôležité.

0-30
    Aj ďalšiu loptičku dokázala získať slovenská tenistka. Zatiaľ nevidíme žiadne znaky nervozity z koncovky setu.

0-40
    Vo veľmi rýchlom tempe získala Košičanka ďalší bod a má k dispozícii tri gembaly. Podarí sa jej gem získať čistou hrou?

3:5
    Čistá hra je na svete! Jana Čepelová bez problémov drží svoje podanie a dostáva svoju súperku pod tlak. Shuai Peng ide podávať na udržanie v prvom sete.

15-0
    Domáca tenistka začína veľmi dobre a rozhodne sa ešte v úvodnom dejstve nevzdáva.

30-0
    Jana Čepelová akoby už v hlave mala nasledujúci gem, v ktorom môže ukončiť na podaní prvý set.

40-0
    Rovnako ako naša tenistka aj Shuai Peng si veľmi rýchlo vypracovala tri šance na udržanie svojho podania.

4:5
    Svojim prvým esom v zápase ukončuje Shuai Peng deviaty gem tohto setu. Teraz ju ale čaká náročnejšia misia – musí zobrať podanie našej tenistky.

0-15
    Jana Čepelová podáva na víťazstvo v prvom sete a začína tým najlepším možným spôsobom – esom.

15-15
    Následne ale dokázala zabodovať aj Shuai Peng.

15-30
    Výborne! Jana Čepelová nedovoľuje svojej súperke dostať sa do mierneho náskoku. Naopak, sama boduje a približuje sa k zisku setu.

15-40
    Jana Čepelová si vypracovala po necelých štyridsiatich minútach hry dve setbalové príležitosti. Toto by Košičanka už mala zvládnuť.

4:6
    Je to tam! Jana Čepelová získava prvý set pomerom 4:6. V úvodnom dejstve dvakrát prelomila podanie súperky a zaslúžene ide do vedenia.

0-15
    Druhý set začína na podaní Shuai Peng, no úvodná loptička smeruje na konto slovenskej tenistky.

15-15
    Shuai Peng musí zabrať, prípadná strata podania hneď v prvom geme by bola určite veľmi nepríjemná.

15-30
    Jana Čepelová si na svoje konto pripisuje bod a je blízko k tomu, aby získala aspoň jeden brejkbal.

30-30
    Shuai Peng ešte zachraňuje situáciu a dostáva sa z najhoršieho von. Veľký podiel má na tom aj kvalitné prvé podanie.

40-30
    Brejkbal z toho zatiaľ nebude. Jana Čepelová robí chybu, a tak svojej súperke daruje jednu šancu na získanie gemu.

40-40
    Prvý gem ešte nekončí. Na konci dlhšej výmeny sa teší slovenská tenistka, ktorá upravuje skóre na zhodu.

A-40
    Shuai Peng si zachovala chladnú hlavu a ani teraz nedovolila svojej súperke vypracovať si brejkbalovú šancu.

1:0
    Čínska tenistka vstupuje lepšie do tohto setu. Napriek nepriaznivému stavu dokázala gem otočiť a dostáva sa do vedenia.

0-15
    Jana Čepelová nenecháva nič na náhodu a získava bod na svoju stranu.

15-15
    Následne ale Shuai Peng dokázala zabodovať, a tak vyrovnala skóre tohto gemu na 15:15.

15-30
    Výborne. Táto výmena bola poriadne dlhá, ale na jej konci môže mať úsmev na perách Jana Čepelová.

30-30
    Shuai Peng ešte bojuje a dostáva sa na dostrel brejkových šancí. Dúfajme, že Slovenku teraz podrží jej servis.

40-30
    Akoby som to zakríkol. Namiesto dobrého servisu prichádza dvojchyba, ktorou Jana Čepelová daruje súperke brejkbal.

2:0
    Tak toto je veľmi nepríjemné! Jana Čepelová koncovku tohto gemu vôbec nezvládla, zahrala dve dvojchyby, a tak ho súperke doslova daruje.

0-15

15-15
    Shuai Peng ale vzápätí vyrovnáva skóre toho gemu.

30-15
    Našej tenistke sa teraz nedarí. Zbytočnými chybami dostala svoju čínsku súperku na koňa.

40-15
    Tretiu loptičku za sebou získava Shuai Peng, a tak má k dispozícií dve šance na ukončenie prebiehajúceho gemu.

3:0
    Shuai Peng sa v druhom sete dostáva do nádejného vedenia. Dokonale využila chýb svojej súperky, bez väčších problémov potvrdila brejk a vedie už 3:0.

0-15
    Jana Čepelová sa potrebuje opäť chytiť. Teraz má na to ideálnu šancu, pretože je na podaní.

0-30
    Aj druhá loptička putuje na konto slovenskej tenistky. Tento gem by mala Jana Čepelová doviesť do zdarného konca.

0-40
    Jana Čepelová podáva tradične vo veľmi rýchlom tempe. Navyše, keď jej tam padá tvrdý prvý servis, často sú z toho rýchle tri gembaly.

3:1
    Jana Čepelová aspoň čiastočne napravuje svoje zadávanie z druhého gemu a čistou hrou si drží svoj servis. Podávať pôjde Shuai Peng.

15-0
    Shuai Peng je po krátkom čase opäť na podaní a začína tým najlepším možným spôsobom – esom.

30-0
    Aj druhú loptičku dokázala Číňanka získať pre seba.

40-0
    Podobne ako Slovenka aj bývala svetová štrnástka môže získať svoje podanie prostredníctvom čistej hry.

40-15
    Čistá hra z toho napokon nebude. Táto dvojchyba ale Shuai Peng nemusí zase až tak mrzieť. Stále má dve šance ukončiť gem.

4:1
    Napriek jednej dvojchybe si Shuai Peng dokázala udržať svoje podanie a stále má k dispozícií svoje komfortné vedenie v druhom sete.

0-15
    Šiesty gem odštartovala lepšie Jana Čepelová.

15-15
    Následne ale dokázala zabodovať aj Shuai Peng. Prípadný brejk by mal pre našu hráčku v druhom sete zrejme fatálne následky.

30-15
    Shuai Peng sa približuje ku brejkbalom. Dúfajme, že Jana Čepelová dokáže odvrátiť črtajúce sa nebezpečenstvo.

30-30
    Dva brejkbaly z toho rozhodne nebudú. Po krátkej odmlke sa na tabuľu skóre zapisuje aj slovenská tenistka.

40-30
    Shuai Peng si predsa len dokázala vybojovať brejkbal. Číňanka má veľkú šancu rozhodnúť tento set vo svoj prospech.

40-40
    Jana Čepelová odvrátila brejkbal súperky. Pri podaní slovenskej tenistky sme tak svedkami zhody.

A-40
    Bohužiaľ, výhoda smeruje na stranu čínskej tenistky. Tá má k dispozícií ďalšiu šancu rozhodnúť tento set.

5:1
    Shuai Peng po tretíkrát berie svojej súperke podanie. Jana Čepelová je vo veľkých problémoch. Zrejme sa bude musieť rozhodnúť v treťom dejstve.

0-15
    Jana Čepelová ešte bojuje. Využila druhý servis súperky a v siedmej hre boduje ako prvá.

0-30
    A následne pridáva ďalší bod pre slovenské farby. Dokáže sa ešte vrátiť do hry o druhý set?

15-30
    Tri brejkbaly z toho nebudú. Shuai Peng dokázala ukoristiť výmenu vo svoj prospech.

30-30
    Ani teraz nie sme svedkami brejkbalov slovenskej tenistky. Zdá sa, že svoju šancu Jana Čepelová nevyužije.

40-30
    Shuai Peng získala tretiu loptičku za sebou. Číňanka tak má k dispozícií jednu šancu na ukončenie druhého setu.

40-40
    Druhý set ešte nekončí. Jana Čepelová získava bod a upravuje skóre na zhodu.

40-A
    Následne robí Shuai Peng dvojchybu, čím si výrazne komplikuje cestu za ziskom setu.

40-40
    Jane Čepelovej sa zatiaľ nepodarilo prelomiť podanie jej súperky. Shuai Peng delia od zisku druhého setu len dve loptičky.

40-A
    A ďalší brejkbal pre slovenskú tenistku. Tá má druhú šancu ešte zdramatizovať priebeh tohto setu.

40-40
    Nepodarilo sa! Shuai Peng si v ten správny čas pomohla svojim servisom a upravuje skóre na zhodu.

A-40
    Po dvoch odvrátených brejkbaloch budeme svedkami druhého setbalu. Shuai Peng je skutočne veľmi blízko.

40-40
    Loptu získava Čepelová.

40-A
    Jana Čepelová si vybojovala ďalší brejkbal.

5:2
    Slovenská tenistka sa ešte drží v hre o druhý set. Napokon využila tretí ponúknutý brejkbal a znižuje svoje manko.

0-15
    Jana Čepelová vstupuje lepšie aj do ôsmej hry, ktorá sa odohrá pri jej vlastnom podaní.

15-15
    Bohužiaľ, tento raz dokázala zabodovať čínska tenistka, ktorú delia tri loptičky od zisku setu.

30-15
    A už len dve! Jana Čepelová opäť chybuje a sama dostáva domácu hráčku do výhody.

40-15
    V predošlej hre nevyužila Shuai Peng dva setbaly. Teraz bude mať k dispozícií ďalšie dve rovnaké príležitosti.

6:2
    Shuai Peng síce predošlý gem stratila, no napriek tomu suverénne získava na svoje konto druhý set pomerom 6:2. Podobne ako v Riu či v New Yorku ju tak čaká trojsetová bitka.

0-15
    Rozhodujúci set začína na podaní Shuai Peng. V úvodnej výmene ale bola úspešnejšia Jana Čepelová, ktorá si tak pripisuje na svoje konto prvý fiftín.

15-15
    Následne ale dokázala vyrovnať skóre domáca tenistka, ktorá je v lepšej hernej pohode.

30-15
    Následne sa Shuai Peng prezentovala esom, ktoré ju dostáva do mierneho vedenia.

40-15
    Shuai Peng v prvom geme nemá problémy a za pomerne krátky čas si vypracovala dva gembaly.

1:0
    Čínska tenistka otvára posledný set ziskom gemu. Našu hráčku tak od úvodu dostáva pod tlak. Košičanka sa už chystá na svoje podanie.

0-15
    Jana Čepelová začína dobre, keď si pomohla svojim prvým servisom.

0-30
    Vzápätí prichádza ďalší bod slovenskej tenistky.

0-40
    Výborne! Jana Čepelová získava aj tretiu loptičku tohto gemu a má k dispozícií tri gembalové príležitosti.

1:1
    Jana Čepelová reaguje tým najlepším možným spôsobom. Čistou hrou získava svoje podanie a vyrovnáva skóre tretieho setu na 1:1.

0-15
    Slovenská tenistka je teraz na koni. Získava už piatu loptičku v rade, čo je veľmi dobrá správa.

0-30
    Shuai Peng musela ísť do výmeny len cez svoje druhé podanie. Jana Čepelová sa dostala do prevahy a napokon získava aj tento bod.

15-30
    To je škoda! Tentokrát nedokázala Jana Čepelová využiť druhé podanie súperky. Tri brejkbaly z toho teda s určitosťou nebudú.

30-30
    Číňanke absolútne odišiel prvý servis, no naša tenistka toho nevie využiť. Shuai Peng vyrovnáva skóre tretieho gemu.

40-30
    Jana Čepelová premárnila veľkú šancu. V treťom geme mala nádejný náskok, no následne stratila tri loptičky v rade.

40-40
    Tretí gem ešte nekončí. Slovenka predsa len dokázala zabodovať a upravila skóre tejto hry na zhodu.

A-40
    Ani teraz z toho brejkbal nebude. V kľúčových momentoch si Shuai Peng vie jednoducho lepšie podariť ako jej protivníčka.

2:1
    Tretia hra posledného setu sa končí lepšie pre domácu tenistku. Tej síce úplne odišlo prvé podanie, no napriek tomu dokázala otočiť nepriaznivý stav.

0-15
    Jana Čepelová získava pri svojom podaní aj piatu loptičku posledného setu.

15-15
    Následne ale dokázala reagovať jej súperka, ktorá vyrovnáva skóre.

30-15
    Toto je nepríjemná situácia. Aj túto výmenu lepšie zvládla Shuai Peng, a tak sa dostáva na dostrel brejkových možností.

30-30
    Jana Čepelová ale dokázala reagovať a vyrovnáva skóre tohto gemu na 30:30.

40-30
    Číňanka si predsa len dokázala vypracovať jeden brejkbal. Dúfajme, že ho košická rodáčka dokáže odvrátiť.

40-40
    Podarilo sa! Jana Čepelová vyrovnáva skóre na zhodu, a tak sa dostáva z najhoršieho von. Ešte ale zďaleka nemá vyhrané.

40-A
    Výborne, Jana Čepelová opäť boduje a teraz má dokonca výhodu na svojej strane.

40-40
    Jana Čepelová svoju výhodu nedokázala pretaviť do zisku gemu. Na svete je tak druhá zhoda tejto hry.

40-A

40-40
    Bohužiaľ, slovenská tenistka v dôležitých momentoch nevie potvrdiť svoje kvality. Aj preto je len na začiatku druhej svetovej stovky.

A-40
    Shuai Peng využíva chyby svojej súperky a v tom geme má k dispozícii ďalšiu šancu na prelomenie podania.

40-40
    Možno sledujeme kľúčový gem dnešného zápasu. Slovenke sa zatiaľ darí odvracať brejkbaly čínskej hráčky.

40-A
    Jana Čepelová teraz naklonila misky váh na svoju stanu. Podarí sa jej potvrdiť svoj servis?

40-40
    Maratónsky gem pokračuje! Shuai Peng opäť získava loptičku pri výhode slovenskej tenisovej trojky.

40-A
    Jana Čepelová nepripustila ďalšiu výhodu brejkbalu. Čínska tenistka tak musí opäť doťahovať, čo je veľmi pozitívna správa.

2:2
    Nakoniec sa to podarilo. Slovenská tenistka Jana Čepelová drží svoje podanie, pričom odvrátila aj dva brejkbaly svojej skúsenejšej súperky.

15-0
    Piaty gem otvára kvalitným prvým servisom bývala svetová štrnástka. Tú môžu premárnené šance veľmi mrzieť.

15-15
    Slovenka ale okamžite reaguje ziskom bodu.

30-15
    Číňanka sa dostáva do opätovného vedenia. Hoci išla len cez druhé podanie, jej súperka toho nedokázala využiť.

40-15
    Shuai Peng si vypracovala výhodu dvoch gembalov.

3:2
    Čínska tenistka si bez väčších problémov drží svoje podanie. Dostáva sa tak opäť do tesného vedenia o jeden gem.

0-15
    Šiesty gem odštartovala lepšie naša tenistka, ktorá je na podaní. Vďaka kvalitnému servisu nedala súperke šancu.

0-30
    Následne pridáva slovenská tenistka ďalšie eso.

0-40
    Tak teraz to vyzerá na bezproblémový gem pri podaní Košičanka. Tá si môže udržať servis vďaka čistej hre.

3:3
    Za necelú minútu si Jana Čepelová udržala svoje podanie. Štyrmi bodmi v rade nedala súperke najmenšiu šancu pomýšľať na brejk.

15-0
    Shuai Peng sa prezentovala svojim piatym esom, ktoré ju dostáva do mierneho vedenia.

15-15
    Košická rodáčka ale cíti šancu a po skvelo odpodávanom geme boduje aj pri servise čínskej súperky.

30-15
    To je škoda. Shuai Peng si poriadne zvyšuje svoju úspešnosť vyhraných bodov po druhom podaní.

30-30
    Jana Čepelová vyrovnáva skóre tohto gemu a len jedna loptička ju delí od toho, aby získala výhodu brejkbalu.

40-30
    Nepodarilo sa! Jana Čepelová kazí výmenu a daruje svojej súperke jednu šancu na potvrdenie servisu.

40-40
    Ponúknutý gembal ale čínska tenistka nedokázala využiť. Tentokrát si Jana Čepelová počkala na jej druhé podanie a zabodovala.

40-A
    Konečne sa Jana Čepelová dopracovala k brejkbalu. Zatiaľ ich mala k dispozícií päť a využila až tri. Snáď bude úspešná aj teraz.

3:4
    Skvelé! Jana Čepelová prelomila podanie svojej súperky po štvrtýkrát v dnešnom zápase. Tento jej ale môže zabezpečiť postup do ďalšieho kola.

0-15

0-30
    Jana Čepelová pokračuje v dobrom výkone na podaní a po ďalšom prvom servise získava bod na svoju stranu.

15-30
    Nábeh na čistú hru ale rozhodne neuvidíme. Shuai Peng sa nechce vzdať túži po prvom víťazstve od konca mája tohto roka.

15-40
    Jana Čepelová jej ale nechce dopriať radosť z víťazstva a má k dispozícií dva gembaly na potvrdenie brejku.

3:5
    Jana Čepelová potvrdzuje brejk z predošlej hry a už len jeden gem ju delí o postupu do ďalšieho kola. Na podanie ide Shuai Peng.

15-0
    Čínska tenista začína dobre. Po prvom servise sa dostala do výmeny a ukončila ju ziskom bodu.

15-15
    Shuai Peng má na konte päť es, no teraz zaznamenala aj svoju piatu dvojchybu v dnešnom vyrovnanom zápase.

30-15
    Shuai Peng reaguje geniálne. Po dvojchybe okamžite prichádza aj šieste nechytateľné podanie.

40-15
    Shuai Peng si vypracovala dva gembaly.

4:5
    Shuai Peng sa ešte drží v dnešnom zápase. Znižuje svoje manko na rozdiel gemu, no o pár sekúnd pôjde podávať na víťazstvo Jana Čepelová.

0-15
    Jana Čepelová začína výborne. Od postupu do druhého kola ju delia už len tri loptičky.

0-30
    Aj tento bodík putuje na konto slovenskej tenistky. Tá sa ním výrazne priblížila k dnešnému víťazstvu.

0-40
    Jana Čepelová si po takmer dvojhodinovej bitke vypracovala tri šance na ukončenie tohto stretnutia.

15-40
    Prvý mečbal ešte dokázala čínska tenistka odvrátiť.

30-40
    Tak pozor! Jana Čepelová nepremenila ani druhý mečbal, a tak si sama komplikuje svoje šancu na postup.

4:6
    Nakoniec sa to podarilo! Jana Čepelová dotiahla po tuhom boji zápas do úspešného konca a v čínskom Daliane postupe do ďalšieho kola.

Koniec zápasu

Shuai Peng si na svoje prvé víťazstvo od mája tohto roka musí ešte počkať. Dnes totiž bola nad jej sily slovenská tenistka Jana Čepelová, ktorá vyhrala po setoch 4:6, 6:2, 4:6. Rozhodujúci moment nastal symbolicky v Tildenovom geme, keď Košičanka získala rozhodujúci brejk. Už teraz sa tak môže tešiť na svoju ďalšiu súperku, ktorou bude americká tenistka Grace Minová. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (15:37:09)