Slovinsko – Poľsko 6:1 (kon.) | Nemecko – Japonsko 5:0 (kon.) | Francúzsko – Taliansko 2:1 (po pr.)
Dánsko – Bielorusko 2:5 (kon.) | Rakúsko – Lotyšsko 1:8 (kon.) | Kazachstan – Nórsko 4:3 (po pr.)
Slovinsko
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Poľsko
cz Štvrtok 01.09.2016, 14:00 • Minsk Arena (Bělorusko) • Kvalifikácia mužov na ZOH • Skupina D
    57:12 Krystian DZIUBINSKI - 6:1

57:12
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Nakonec přeci jen Poláci korigují, když se k puku dostal KRYSTIAN DZIUBINSKI a dokázal prostřelit Krošelje. Asistence: Pawel Dronia, Patryk Wronka.

50:40
    Žiga Pance si neodpustil seknutí soupeře, takže si také odpočine po dobu dvou minut.

49:24
    Adam Borzecki je dalším vyloučeným polským hráčem a dostává dvě minuty za sekání.

45:03
    Aleš Kranjc se podle rozhodčích dopustil vražení na hrazení proti Mateuszovi Bepierszczovi, takže si odpočine na dvě minuty.
    40:16 Anže KOPITAR - 6:0

40:16
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Hvězda NHL ANŽE KOPITAR se dostala do samostatného úniku a pro takového hráče nebyl naprosto žádný problém se trefit za záda Odrobného a uzavřít tím hattrick. Asistence: Jurij Repe, Sabahudin Kovačevič.

37:13
    Mikolaj Lopuski je vyloučen na dvě minuty za hákování. Další přesilovka pro Slovince.

33:54
    Máme zde první trest pro Slovince, když za sekání do Pasiuta bude pykat Jurij Repe.
    32:48 Aleš KRANJC - 5:0

32:48
    Dalším šťastným střelcem je ALEŠ KRANJC, který stál na konci povedené akce kapitána slovinské reprezentace. Asistence:
    28:41 Anže KOPITAR - 4:0

28:41
    Další povedená přesilovková akce končí vstřelenou brankou, o níž se postaral ANŽE KOPITAR. Asistence: Blaž Gregorc, Robert Sabolič.

27:16
    Bartolomiej Pociecha je dalším vyloučeným Polákem. Pociecha se provinil sekáním.
    24:46 Jan MURŠAK - 3:0

24:46
    JAN MURŠAK navyšuje vedení po ojedinělé akci druhé třetiny. Muršak si vzal puk, ujel všem protihráčům a dostal kotouč za záda bezmocného Odrobného. Asistence: Ken Ograjenšek, Blaž Gregorc.
    20:20 Výborný zákrok Krošelje proti Koluszovi

20:20
    Gašper Krošelj zakročil proti nebezpečné příležitosti, do níž se dostal Marcin Kolusz, ale slovinský gólman se roztáhl a jeho pokus za záda nepustil.
    17:38 Žiga JEGLIČ - 2:0

17:38
    ŽIGA JEGLIČ dostal ideální přihrávku před branku, kde se jednoduše nemohl netrefit a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Rok Tičar, Miha Verlič.
    15:52 Anže KOPITAR - 1:0

15:52
    Přesilová hra je nakonec využita, když na konce akce stál ANŽE KOPITAR, k němuž se šťastně odrazil kotouč po střele Jana Urbase před odkrytou branku a hvězda týmu se nemýlí. Asistence: Žiga Pance, Jan Urbas.

14:10
    Opět zde máme trest pro polskou reprezentaci, když si na dvě minuty odpočine Mateusz Bepierszcz, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů.

10:18
    Další vyloučení Polska, na dvě minuty odchází Krystian Dziubinski.

05:35
    Patryk Wronka zahákoval ujíždějícího protihráče a uvidíme zde první přesilovou hru.

Pavel Černý

Góly a asistencie: 16. Kopitar (Pance, Urbas), 18. Jeglič (Tičar, Verlič), 25. Muršak (Ograjenšek, Gregorc), 29. Kopitar (Gregorc, Sabolič), 33. Kranjc (Muršak), 41. Kopitar (Kovačevič, Repe) – 58. Dziubinski (Dronia, Wronka)

Slovinsko: Krošelj (Kristan) – Repe, Kovačevič, Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Štebih – Kopitar (A), Pance, Urbas (A) – Jeglič, Tičar, Sabolič – Ograjenšek, Muršak (C), Verlič – Mušič, Rodman, Pem, Kuralt
    Poľsko: Odrobny (Radziszewski) – Borzecki, Bychawski, Dronia, Rompkowski, Pociecha, Bryk, Ciura, Wajda – Zapala (A), Malasinski, Kolusz (C) – Chmielewski, Pasiut (A), Lopuski – Wronka, Dziubinski, Bepierszcz – Urbanowicz, Kalinowski, Cichy

Rozhodca: Fonselius (FIN), Konc (SVK) – Goljak (BLR), Ivanov (RUS)