Poľsko – Nemecko 25:31 (kon.) | Dánsko – Francúzsko 28:26 (kon.)
cz Nedeľa 21.08.2016, 19:00Olympijské hry - muži • Finále

Dánové se stávají olympijskými vítězi v házenkářském turnaji mužů!
    60
    Maheho proměněná sedmička na věci nic nemění. (28:26)

60
    Mensah dává zlaté razítko na dánský výkon ve finále olympijského turnaje! (28:25)
    59.

59
    Karabatičovi se pískají kroky, Dánové jsou kousek od zlatých medailí z Ria de Janeira! (27:25)
    58. 27:25
    58
    Lasse Svan důležitým gólem přibližuje Dány ke zlatu! (27:25)

57
    Nikola Karabatič umístil míč přesně k tyči a z ničeho nic zde máme již rozdíl pouhé jediné branky! (26:25)
    55
    Narcisse z pozice pivota našel skulinku u tyče a přibližuje francouzské házenkáře na rozdíl "pouhých" dvou gólů. (26:24)
    53
    Mahe ze sedmimetrového hodu opět snižuje, brankář tentokrát vůbec neodhadl směr střely francouzské jistoty. (26:23)

53
    Průnik Narcisse znamená sedmimetrový hod a vyloučení pro Lasseho Svana. (26:22)
    51
    Francouzi se snaží řešit útoky velmi rychle, po jedné podobné akci se ranou na přední tyč prosazuje Guigou. (26:22)
    51
    Lehká střela Olsena končí v síti, brankáře Gerard vůbec nedokázal zareagovat. (26:21)
    50. 25:21
    50
    Maheho sedmička končí v síti brankáře Landina Jacobsena. (25:21)
    49
    Sondergaard navyšuje dánský rozdíl již na pět branek! (25:20)
    48.

48
    A opět končí útočná akce Francie faulem! Zdá se, že v posledních minutách se láme finále a dánský sen o zlatu se začíná stávat realitou! (24:20)

47
    Daniel Narcisse udeřil Olsena do obličeje a posílá Francie do pěti. (23:20)
    46
    Dánsko však dokáže proměnit v posledních minutách každou svoji útočnou akci, což rozhodně nemůžeme říci o soupeři. Finále však stále není rozhodnuto. (23:20)
    45
    N'Guessan však se snížením neváhal, samostatný průnik přinesl dvacátou trefu francouzského celku. (22:20)
    45
    Nečekaná střela Mortena Olsena byla gólová. (22:19)
    43. 21:19
    43
    Naopak na druhé straně se Kasper Sondergaard neomylně prosazuje. (21:19)

41
    René Torf Hansen je vyloučen po faulu na Karabatiče. (20:19)
    38
    Už to vypadalo ztrátu francouzského týmu, nakonec ale z nenápadné akce vykřesal Sorhaindo další francouzské snížení. (20:19)
    37
    Mads Christiansen střelou mezi nohama vrací Dánsku dvoubrankové vedení. (20:18)

37
    Mensah Larsen si došel pro vyloučení Fabregase a hru v početní výhodě si vyzkouší také dánské mužstvo. (19:18)
    36
    Tak drobná chybka v dánském útoku znamená snížení na rozdíl jediného gólu, po rychlé kombinace překonal Landina Jacobsena Ludovic Fabregas. (19:18)
    35. 19:17
    35
    Karabatič velmi rychle snižuje na rozdíl dvou branek. Následuje dánské oslabení a odvolání brankáře. (19:17)

35
    Lasse Svan je za faul na dvě minuty vyloučen, to je šance pro Francouze, jak se znovu přiblížit svému soupeři. (19:16)
    34
    Devatenáctou branku Dánů střílí Mikkel Hansen. (19:16)
    34
    Abalo dostal balon do ostrého úhlu, rychlý výběh a přesné zakončení pod břevno opět dostává Francii do zápasu. (18:16)
    33
    Druhý gól v zápase trefil Dán Olsen, na jeho přesnou ránu neměl Omeyer šanci zareagovat. (18:15)
    32. 17:15
    32
    Když je nejhůře, pomůže zákrokem Omeyer. Z následné protiakce snižuje rychlý Nikola Karabatič. (17:15)

31
    Také do druhého poločasu vstupuje lépe Francie, Henrik Toft Hansen poprvé v zápase dostává Dány do tříbrankového vedení! (17:14)

29
    Mikkel Hansen je dánský tahoun za zlatou medailí! Sedmá branka ve finále dává severskému týmu znovu těsný náskok! (15:14)
    29
    Fakt dánského vedení se vůbec nelíbil Portemu, který několik sekund po gólu Hansena srovnává stav házenkářského finále. (14:14)
    28
    Mikkel Hansen po delší odmlce dostává Dány do vedení! (14:13)

28
    Ludovic Fabregas dostává za úder do obličeje žlutou kartu. (13:13)

28
    Vzápětí to vzal Mikkel Hansen znovu na sebe, ranou od břevna poslal míč do francouzské klece a srovnal stav zápasu dvě minuty před pauzou na 13:13! (13:13)
    25
    Dvanáctá branka Dánska přišla díky velkému štěstí, z nepřehledné situace získal balon Henrik Toft Hansen a následně velmi rychle ho poslal za záda Omeyera. (12:13)
    24
    Nepřesnost v dánské rozehrávce nabídla šanci Michaelu Guigouovi, který z rychlé protiútoku přidává svoji pátou branku ve finálovém střetnutí. (11:13)
    22
    Henrik Toft Hansen tentokrát z úhlu volil místo síly techniku a lehkým obloučkem nachytal Omeyera na švestkách. (11:12)
    21
    Hvězda Francie Nikola Karabatič dostal míč na střed hřiště, předvedl rychlou otočku a nechytatelnou ránu pod břevno. (10:12)
    20. 10:11
    20
    Parádní kombinace Francie přenesla hru až na kraj hrací plochy na Dipandu, který má střely z podobné pozice nacvičeny na podtrženou jedničku. (10:11)
    18
    Odpověď Mikkela Hansena byla více než razantní. (10:10)
    17
    A další fatální chyba v dánské rozehrávce vrací vedení na stranu Francie! Dnes potřetí padá branka do odkryté klece Dánů, znovu si snadný gól připsal Michael Guigou. (9:10)
    17
    Lasse Svan nechal vyniknout znovu brankáře Omeyera, dvě vteřiny na to trefil odkrytou dánskou branku Giugou. (9:9)
    15
    Francouzi se dlouho nemohli dostat k ohrožení dánské klece, nakonec vše zvládl Narcisse samostatným průnikem a ostrou ranou do šibenice. (9:8)
    15
    Dnes poprvé zde máme vedení o dvě branky, znovu je na vině rychlá levačka Mikkela Hansena. (9:7)
    14
    Morten Olsen zaznamenává osmý gól Dánů, na druhé straně selhal vzápětí Karabatič. (8:7)
    14
    Na přelomu třinácté a čtrnácté minuty ukázal svoji kvalitu Giugou, který na bližší tyč zaskočil Landina Jacobsena. (7:7)

12
    A tak toho Dánsko využívá a ve dvanácté minutě se dostává znovu do vedení! Výběh z levé strany a milimetrově přesné zakončení předvedl Casper Mortensen! (7:6)
    12. 6:6
    12
    Chvíli na to se již skóre srovnává, Mikkel Hansen tentokrát našel skulinku pod nohou francouzského brankáře. (6:6)
    10. 5:6
    10
    Daniel Narcisse se dostal ve skrumáži k balonu, udělal rychlý krok a přesně zakončil. (5:6)
    9
    Henrik Toft Hansen po dlouhé kombinaci uklidil míč do protipohybu francouzského gólmana. Na konci deváté minuty se tak startuje znovu od nuly. (5:5)
    8
    Tradiční exekutor Mikkel Hansen mezi nohama ze sedmimetrového hodu snižuje. (4:5)

8
    Kababatič bere Dánům šanci faulem, následuje žlutá karta a sedmimetrový hod. (3:5)
    7
    Z následné dorážky se prosadil dánský Mortensen, odpověď Narcisse přišla velmi rychle. (3:5)

6
    Henrik Toft Hansen dostává dvouminutový trest, před Dány je první oslabení ve finálovém zápase. (2:4)
    6
    Dipanda tentokrát nezamířil do nitra pokutového území, zadovkou posunul míč na Porteho, který již vrací Francii dvoubrankový náskok. (2:4)
    6
    Středem francouzské obrany dokázal projít Kasper Sondergaard, který o zem propálil brankáře galského kohouta. (2:3)
    5
    Na druhé straně vše šlape, jak má. Nikola Karabatič neomylně propálil Landina Jacobsena. (1:3)
    4
    Zbytečná dánská ztráta v rozehrávce při hře bez gólmana nabídla lehkou branku pro Guigoua. Dnes poprvé se Francie dostává do vedení. (1:2)
    3
    Dipanda již tentokrát zamířil přesně a Francie rychle srovnává nepříznivý stav. (1:1)

3
    Vzápětí obdržel střelec první dánské branky Lasse Svan za faul žluté napomenutí. (1:0)
    2
    Na druhé straně jsme se již dočkali branky, Lasse Svan si neomylně vyběhl ze strany a přesným podstřelem posílá Dány do vedení! (1:0)

1
    Hned po třiceti vteřinách finále se faulu dopustil René Toft Hansen, který vyfasoval od španělského sudího žlutou kartu. (0:0)

Petr Dejnožka

Dánsko: Landin Jacobsen, Green Krejberg – Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Nøddesbo, Svan, R. Toft Hansen, Møllgaard, Søndergaard, H. Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard Nielsen.
    Francúzsko: Gerard, Omeyer – Narcisse, Karabatič N., Mahe, Grebille, N'Guessan, Abalo, Sorhaindo, Guigou, Karabatič L., Fabregas, Dipanda, Porte

Rozhodca: Oscar Raluy, Martin Sabrozo Ramirez (oba Španělsko)