30 26 9 25 15
USA
2
28 28 25 22 9
cz Piatok 19.08.2016, 18:00 • Maracanãzinho, Rio de Janeiro, Brazílie • Olympijské hry - muži • Semifinále

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:40:20)

0:0
    Italové si zahrají ve finále s vítězem druhého semifinále mezi domácí Brazílií a Ruskem.
    0:0 Italové postupují do boje o zlato

0:0
    Dvě a půl hodiny fantastického volejbalu přinesl první semifinálový souboj!

První sada měla jít na stranu USA, ale Italové v koncovce zvládli stáhnout náskok několika bodů, odvrátili i setboly a svůj první proměnili. Největší zásluhu na tom měl především Osmany Juantorena, který v prvním setu exceloval. Ve druhém setu to byla téměř identicky naopak. Italové měli celý set náskok, ale ten promrhali v závěru i díky několika fantastickým blokům Maxwella Holta. Třetí sada jako by vůbec nepatřila do tohoto zápasu. Italové se v úvodu nezachytili soupeřů a ti je smetli z kurtu jednoznačně. Čtvrtý set znovu byl v režii hráčů ze zámoří, ale v koncovce přišel na podání Ivan Zajcev, který udržel svůj tým ve hře o postup do finále, když dal hned pět kvalitních servisů v řadě a vybojoval pátou sadu. V ní byli v lepším psychickém rozpoložení Italové a po sérii bodů ve středu setu si vybudovali náskok, který udrželi do konce.

15:9

15:9
    Itálie si zahraje o zlato! Emanuele Birarelli na podání. Na americké polovině mohl útočit Anderson, ale poslední slovo měl David Lee, který napálil míč jen do bloku Butiho.

14:9
    Pět mečbolů! Aaron Russell smečuje z hlavního kůlu jen do lajny a Italové se už skoro radují. Velká chyba amerického smečaře v koncovce setu.

13:9
    Italové si jdou pro postup. Holt na podání. Colaci příjmul míč na polovinu USA, ale Russell ho nechal dopadnout na lajnu.

12:9
    Američané ještě bojují. Anderson ještě vytlouká blok z pozice univerzála.

12:8
    A už je to o čtyři body. Osmany Juantorena přidává eso!

11:8
    Sander na servisu. Ale i smečař USA kazí své podání do autu.

10:8
    Právě Gianneli na podání. Ale jeho podání jde jen do autu.

10:7
    Ale Itálie si drží vedení. Christenson na podání. Dal ho o pásku, ale Gianneli byl pozorný. Birarelli blokuje Sandera. Skvělá výměna od Gianneliho.

9:7
    Po oddechovém čase již bodují Američané. Simone Buti poslal plachtící podání jen do autu.

9:6
    Itálie si jde pro postup! V pátém setu vede již o tři body! Buti znovu na podání. A znovu je z toho přímý bod. Russell nezvládl příjem podání. Druhý oddechový čas amerického trenéra.

8:6
    A je to o dva body. Buti na podání a jsou z toho komplikace, který potvrdit Zajcev povedenou smečí do diagonály. Je tu oddechový čas Američanů.

7:6
    David Lee na servisu, ale do útoku se dostal Zajcev a vše dokončil Juantorena na síti.