Irán – Egypt 3:0 (kon.) | Argentína – Kuba 3:0 (kon.) | Poľsko – Rusko 2:3 (kon.)

0:0
    Írán byl v tomto utkání o něco lepším celkem a zaslouženě tak vítězí. Euforie je veliká, celek z afrického kontinentu je blízko čtvrtfinále. (16:00:05)

25:16
    Konec utkání.

25:16
    Egypťané jsou smutní, i tento míč jim nevyšel, a tak z tohoto utkání odcházejí jako poražení!

24:16
    Osm mečbolů pro Írán! Povede se jim využít hned ten první?

23:16
    Třiadvacátý bod v tomto setu připadá hráčům Íránu, jež dělí dva úspěchy od výhry v tomto utkání.

22:16
    Tři íránské body do konce utkání. To už si tito borci nemohou nechat ujít.

21:16
    Egypští jsou opravdu frustrovaní a snaží se ještě něco udělat, ale nedaří se jim. Stále je to o pět bodů.

21:15
    Dlouhá výměna byla nakonec ukončena povedeným blokem Íránu u sítě!

20:15
    Pouze pět bodů chybí Íránu k tomu, aby toto utkání ukončili nejrychleji, jak to jde.

19:15
    Egypt přidává pouze po jednom bodu, což jim nemůže stačit. Samotní hráči to musejí vědět.

19:14
    Írán je ale zpět do megalomanského vedení. Uvidíme, pokud se jim povede toto utkání ukončit v podobném náskoku.

18:14
    Dlouho se spekulovalo o bodu, který ale nakonec získávají Egypťané. Je sníženo.

18:13
    Třetí set patří Íránu, který tento set nemůže snad pokazit. Vede o pět bodů a vše jim nahrává do karet.

17:13
    Ajéje, to není pro Egypt vůbec dobré. Trenér si bere timeout a snaží se hráče nahecovat a předat jim cenné rady.

16:13
    Anebo ještě lépe, navýšit jej. To se povedlo nyní, a tak jsou Íránci ve skvělé pozici.

15:13
    Írán si ale stále drží to dvoubodové vedení, které bude důležité udržet co nejdéle.

14:13
    Nepovedlo. Obrana se nedohodla a míč poslat zbytečně mimo.

14:12
    Chytrým padáčkem ovšem Írán přidává již čtrnáctý bod v tomto setu. Povede se jim hned přidat i patnáctý?

David Panuška

Irán: Mahmoudi, Ebadipour Ghara, Marouflakrani (C), Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Sharifat, Marandi.
    Egypt: Abouelhassan (C), Abdalla, Thakil, Afifi, Moneim, Hassan, Abou, Abdelrehim, Masoud, Abdelhay, El Kotb, Abdelaal.

Rozhodca: Zenovič, Espicalsky