Irán – Egypt 3:0 (kon.) | Argentína – Kuba 3:0 (kon.) | Poľsko – Rusko 2:3 (kon.)

0:0
    Írán byl v tomto utkání o něco lepším celkem a zaslouženě tak vítězí. Euforie je veliká, celek z afrického kontinentu je blízko čtvrtfinále. (16:00:05)

25:16
    Konec utkání.

25:16
    Egypťané jsou smutní, i tento míč jim nevyšel, a tak z tohoto utkání odcházejí jako poražení!

24:16
    Osm mečbolů pro Írán! Povede se jim využít hned ten první?

23:16
    Třiadvacátý bod v tomto setu připadá hráčům Íránu, jež dělí dva úspěchy od výhry v tomto utkání.

22:16
    Tři íránské body do konce utkání. To už si tito borci nemohou nechat ujít.

21:16
    Egypští jsou opravdu frustrovaní a snaží se ještě něco udělat, ale nedaří se jim. Stále je to o pět bodů.

21:15
    Dlouhá výměna byla nakonec ukončena povedeným blokem Íránu u sítě!

20:15
    Pouze pět bodů chybí Íránu k tomu, aby toto utkání ukončili nejrychleji, jak to jde.

19:15
    Egypt přidává pouze po jednom bodu, což jim nemůže stačit. Samotní hráči to musejí vědět.

19:14
    Írán je ale zpět do megalomanského vedení. Uvidíme, pokud se jim povede toto utkání ukončit v podobném náskoku.

18:14
    Dlouho se spekulovalo o bodu, který ale nakonec získávají Egypťané. Je sníženo.

18:13
    Třetí set patří Íránu, který tento set nemůže snad pokazit. Vede o pět bodů a vše jim nahrává do karet.

17:13
    Ajéje, to není pro Egypt vůbec dobré. Trenér si bere timeout a snaží se hráče nahecovat a předat jim cenné rady.

16:13
    Anebo ještě lépe, navýšit jej. To se povedlo nyní, a tak jsou Íránci ve skvělé pozici.

15:13
    Írán si ale stále drží to dvoubodové vedení, které bude důležité udržet co nejdéle.

14:13
    Nepovedlo. Obrana se nedohodla a míč poslat zbytečně mimo.

14:12
    Chytrým padáčkem ovšem Írán přidává již čtrnáctý bod v tomto setu. Povede se jim hned přidat i patnáctý?

13:12
    Zlom by mohl přijít nyní, kdy se Egypťané přibližují na rozdíl jediného bodíku.

13:11
    Pokud podobné tempo Írán udrží, utkání vyhraje. Egyptští musejí něco změnit.

13:10
    Což potvrzuje další povedený bod borců v červené sadě.

12:10
    Egypt se ale snaží, to ano. Na kvalitu Íránu v tomto utkání ale přecijen nemají.

12:9
    Egypt sice hned snížil, ale další povedený bod znamená tříbodové vedení.

11:8
    A to se aktuálně moc nedaří! Írán jde do tříbodového vedení, Egypt si bere timeout a vše podstatné hraje pro vedoucí tým utkání.

10:8
    Které aktuálně navyšuje o dva bodíky. Egypt musí zabrat, pokud nechce být poražen ve třech setech.

9:8
    Další úspěšná smeč u sítě doprostřed hřiště. Írán jde do vedení.

8:8
    Egypťané ale dokážou bleskově odpovědět, po osmi.

8:7
    Skvěle si ovšem vyskočil Gholami, jenž přesně mezi bránící hráče poslal míč a vybojoval osmý bod.

7:7
    Dva úspěšné body Egyptu znamenají, že je opět vyrovnáno. Nyní 7:7!

7:5
    Írán se dostal následně opět do vedení, které po úspěšném podání zdvojnásobil!

5:5
    To se ale zatím nepovede. Egypt srovnává na 5:5.

5:4
    Ale nyní je to pro Írán opět lepší, protože jde do vedení, které bude chtít co nejdříve zdvojnásobit.

4:4
    A opět. To bude hodně zdlouhavý set. Írán i Egypt si připsal po sobě čtvrtý bod v tomto setu.

3:3
    Oba celky se pravidelně střídají ve sbírání bodů. Je tedy opět vyrovnáno.

2:2
    Írán opět vyrovnává, nejspíše uvidíme další vyrovnaný set.

1:2
    Následně si berou zpět své vedení borci z Egypta, jenž musejí přidat a tento set vyhrát.

1:1
    Írán se ale nenechal zahanbit, a tak vyrovnává.

0:1
    Na začátku setu jdou do vedení Egypťané.

0:0
    Začal třetí set.

25:22
    Druhý set skončil.

25:22
    Ghoulami se následně postaral o to, že Írán vede o dva sety a je blízko k výhře v tomto utkání!

24:22
    Byli blízko, ale nakonec íránská obrana vše zachránila a následně přidala důležitý bod!

23:22
    To budou ještě nervy pro oba celky. Uvidíme, jestli se následně Egyptu povede vyrovnat.

23:21
    Írán ale následně sítě uspěl, a tak má podání a šanci dostat se k prvními setbolu tohoto setu.

22:21
    Ano! Timeout nejspíše nabudil a nyní je stav utkání pouze o jeden bod!

22:20
    Chyba Íránu u sítě znamená bod pro Egypt. Povede se borcům od pyramidy zdramatizovat?

22:19
    Ale nedaří se. Írán přidává dvaadvacátý úspěch v této sadě, a tak je kouč Egyptu nucen vzít si timeout.

21:19
    Aktivně zakončující Moneim ale vybojoval devatenáctý bod pro Egypt. Ti se budou pokoušet vybojovat ještě jeden bod v řadě.

21:18
    Bylo nejspíše důležité dostat se do vedení o tři body. Nyní se toho volejbalisté v červené sadě pevně drží.

20:18
    Egypt ale chce, chce se držet v blízkosti Íránu a snaží se vybojovat druhý set. Írán je ale dnes o něco lepší.

20:17
    A dokonce je to o tři bodíky! Skvěle zafungovala hra Íránu u sítě.

19:17
    Po bodu na každé straně. Pomalu a jistě se blížíme ke konci druhého setu a aktuálně to vypadá na bod pro Írán.

18:16
    Egyptští se ale dostávají do hry šestnáctým bodem. Ztráta o čtyři body by byla hodně kritická.

18:15
    Poprvé vidíme vedení o tři body! Nejdříve jeden z Íránců zablokoval míč hlavou a následně přidal bod.

17:15
    Salah to zkoušel z podání, ale místo rozehry trefil jen síť a zařídil tak další bod pro soupeře.

16:15
    Po odehrání míče spadl k zemi Yousef, který nejspíše špatně dopadl na nohu a bude nejspíše nucen střídat.

16:15
    Prozatím ne. Egyptu se povedlo opětovně snížit a útočí na vyrovnání druhého setu.

16:14
    Dva výborné bloky u sítě znamenají opět dvoubodové vedení pro Írán. Dočkáme se konečně tohoto tříbodového?

14:14
    Následně také čtrnáctý, je vyrovnáno a jde na to od začátku. Toto se v utkání stává neustále.

14:13
    Opět se ale nepovedlo utéct do tříbodového vedení. Sledovali jsme tedy třináctý bod Egypta.

14:12
    A vedení je již dvoubodové. Egypt se po té delší výměně lehce sesypal, což vycítil kouč a vzal si timeout.

13:12
    Dlouze se nyní hrálo a nakonec je vítězem toho všeho Írán, jenž krásnou bombou na lajnu jde do vedení.

12:12
    Íránská obrana je ovšem pozorná, a také přidává body. Toto bude ještě hodně dlouhé.

11:12
    Egyptu se ale ve vedení spíše líbí, a tak to zkoušejí aktivně čím dál tím více.

11:11
    Žádné vzrušení. Íránu se povedlo celkem klidně vyrovnat, a tak je opět srovnáno.

10:11
    Tvrdou bombou u sítě se prezentoval Ghaemi, jenž snižuje na rozdíl jediného bodu a bude podávat.

9:11
    Což se jim následně povedlo ještě dvakrát, a tak jsou v zajímavém vedení, které jsme v tomto setu od nich ještě neviděli!

9:9
    Jenže toto utkání je naprosto vyrovnané a opět přidávají bodík volejbalisté Egyptu.

9:8
    Dokonalá bomba u pravé části sítě nemohla být nikým zachycena. Írán jde do vedení 9:8.

8:8
    Blok Íránu ale v tomto setu není úplně dokonalý. Nyní byl opět prolomen egyptskými borci.

8:7
    Následuje obrat. Írán si bere své vedení zpět a v posledních minutkách je o něco lepším celkem.

7:7
    Mahmoudi ale následně chytře trefil ruku bránícího hráče tak, aby získal bod pro svůj celek.

6:7
    Nyní ale dochází ke změně. Egyptu se povedlo zabojovat a také vybojovat sedmý bod.

6:6
    A už nám tu začíná pohádka z minulého setu o tom, že se oba celky pravidelně střídají v bodech.

6:5
    Do vedení se v tomto setu ještě ale nedostali. Íránu se povedlo vybojovat další bod.

5:5
    Opět nezafungovala obrana Íránu úplně na jedničku. Egypští jí prostřelili a vybojovali pátý bod.

5:4
    Nepovedený blok jednoho z íránských volejbalistů skončil až v zámezí. Je opět sníženo.

5:3
    Což ale nic nemění. Vítěz prvního setu jde opět do dvoubodového vedení.

4:3
    Následné podání bylo ale spíše na obtíž. Jeden z borců v červeném napálil jen síť.

4:2
    Dva rychlé body Íránů ale vrací africkému celku vedení o dva body.

2:2
    Další úspěšný blok egyptského celku znamená průběžný výsledek 2:2.

2:1
    Zakončující Íránský hráč se nejspíše lekl zdi před ním a míč poslal jen mimo hřiště.

2:0
    Egyptu se nepovedlo vyřešit ani míč mířící na jejich půlku. Jeden z hráčů odvracel jen do sítě.

1:0
    Na začátek setu dlouhá výměna, jejiž vítězem jsou volejbalisté Íránu.

0:0
    Začal druhý set.

28:26
    První set skončil.

28:26
    První set je u konce! Írán odvrátil těžký míč a následně udeřil. Je tu vedení pro Írán 1:0!

27:26
    Dlouhá výměna, ve které byly oba celky blízko k bodu. Nakonec byly šťastnější Íránci!

26:26
    Blok u sítě byl sice povedená, ale míč nakonec skončil jen mimo vyhrazenou část hřiště. Opět je srovnáno.

26:25
    Drama pokračuje další setbolem pro Írán. Budou nyní úspěšní?

25:25
    Írán byl blízko! Jeden z hráčů zakončoval po čáře, ale míč nakonec skončil jen těsně v zámezí.

25:24
    Následně si Íránci vzali bod zpět a mají druhý setbol v tomto utkání. Vyjde to?

24:24
    Jenže utkání je opravdu vyrovnané. Egypt si počkal a zakončil chytře.

24:23
    První setbol utkání! Íráncům se povedlo vybojovat bod, a tak uvidíme první pokus o ukončení.

23:23
    Íránská obrana se pokoušela zachytit míč ještě na ploše, ale to se nakonec nepovedlo. Máme opět srovnáno.

23:22
    Dlouhá výměna zakončená výzvou trenéra Íránu, který viděl milimetrovou teč. Jeho prosba byla vyslyšena, a tak jeho svěřenci vedou!

22:22
    Vzápětí přichází také dvaadvacátý bod pro Írán.

21:22
    Abdelhay i přes to, že se bouchl do sítě, vybojoval bod pro svůj celek. To je panečku srdcař.

21:21
    Oba celky rychle udeřily po svých podáních. Je tedy srovnáno a my uvidíme podání íranského celku.

20:20
    Ale drama je stále na pořádku dne, dnes nejspíše uvidíme hodně dlouhé utkání. 20:20!

19:20
    Po dalším podání ovšem udeřil Yousef, jenž vybojoval dvacátý bod pro celek ze země pyramid.

19:19
    Delší výměna byla ukončena krásnou smečí íránského Mousaviho. Je tedy opět srovnáno.

18:19
    Výborně hrající Hassan následně vybojoval další obrat ve skóre. To je opravdu zajímavé utkání. Timeout pro Írán.

18:18
    Ano! Egypt po úspěšné kombinaci vyrovnává toto nesmírně zajímavé utkání.

18:17
    Egypt se ale vždy dokáže dotáhnout, což dělá i nyní. Povede se jim opět vyrovnat?

18:16
    Následoval úspěšný blok u sítě. Írán jde tak do dvoubodového vedení, již poněkolikáté v tomto střetnutí.

17:16
    Íránu se povedlo ale dvakrát propálit ruce doskakujících hráčů a bere si tak své vydřené vedení zpět.

15:16
    Bomba Hassana, jenž se otřela o ruku jednoho z Íránců a skončila mimo hřiště znamená šestnáctý bod pro Egypt.

15:15
    Vyrovnáno je kvůli chybě v obraně celku Íránu. Ti se moc nedomluvili, kdo zakončí následující balon.

15:14
    Írán ale nedovolil nějaké pochyby a jde opět do těsného vedení.

14:14
    A je vyrovnáno. Egyptští si promluvili do duše a hrají o něco disciplinovaněji.

14:13
    Egypt se ale snaží být v co nejlepším kontaktu. Daří se jim držet se bod od Íránu.

14:12
    Následně si ale berou Iránci dvoubodové vedení zpět, a to po chybě egyptských hráčů u sítě.

13:12
    Povedené zakonečení egyptského Salaha a Egypt se tak přibližuje opět na jeden bod od svého soupeře.

13:11
    Mahmoudimu se povedlo u sítě vybojovat i další bod, a tak jeho země vede 13:11.

12:11
    Následně se po efektivní smeči dostávají opět do vedení Íránci.

11:11
    Omlouváme se výpadek přenosu. Zatím je utkání vyrovnané a oba celky se přetahují o každý bodík.

0:0

0:0

Írán: Mahmoudi, Ebadipour Ghara, Marouflakrani (C), Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Sharifat, Marandi.

Egypt: Abouelhassan (C), Abdalla, Thakil, Afifi, Moneim, Hassan, Abou, Abdelrehim, Masoud, Abdelhay, El Kotb, Abdelaal.

Rozhodčí: Zenovič, Espicalsky.

0:0
    Íránu a Egyptu se povedlo porazit outsidera celé skupiny, Kubu 3:0 na sety. Írán má na svém kontě ale o jeden bod více za pětisetový zápas s Polskem. Bude to tedy souboj o čtvrté místo ve skupině.

0:0
    Krásný den. V rámci čtvrtého kola skupiny B se v olympijském volejbalovém turnaji proti sobě postaví týmy Íránu a Egypta. Půjde o utkání, které by mohlo rozhodnout o čtvrtém postupujícím ze skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

David Panuška

Irán: Mahmoudi, Ebadipour Ghara, Marouflakrani (C), Ghaemi, Mousavi Eraghi, Zarini, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Mahdavi, Sharifat, Marandi.

Rozhodca: Zenovič, Espicalsky