Kord jednotlivci (ženy) Vítěz: Emese Szászová (HUN) (kon.)
Kord, jednotlivci (ženy)

Vítěz: Emese Szászová (HUN)

cz Sobota 06.08.2016, 14:00Olympijské hry - šerm

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.

Šermíři odstartují svůj program ženským kordem. První zápasy by na pistě měly začít v 14:00.

Obhájkyní zlata z Londýna je Jana Šemajkinová z Ukrajiny, která se musí představit už v prvním kole. Její soupeřkou bude Američanka Courtney Hourleyová.

Závody šermířů a šermířek se budou odehrávat v tzv. Carioca areně.

První zápasy ve 14:00:

Pavouk 1/64:

Ryassa Costaová (BRA) – Tiffany Geroudetová (SUI)
    Auriane Mallová (FRA) – Thi Nu Nguyen (VIET)
    Alejandra Teranová (MEX) – Nozomi Satová (JPN)
    Marie-Florence Candassamyová (FRA) – Amanda Simeaová (BRA)

Český ženský šerm na těchto olympijských hrách zastoupení mít nebude.

Závody šermířek byly odstartovány.

Geroudetová vede v souboji s Costovou zatím 3:1.

Mallová zatím svádí vyrovnanou bitvu s Nguyen, Francouzka vede 6:5.

Teranová vede aktuálně nad Satovou 3:2.

Candassamyová má jasně navrch v souboji s další domácí outsiderkou Simeaovou 7:1.

Všechny čtyři zápasy naplánované na 14:00 jsou již v plném proudu. Jedná se ale o zápasy předkola, na vítězky budou čekat o poznání těžší soupeřky.

Máme první postupující, dál jde Arianna Mallová! Ta porazila Nguyen 15:7.

Ryassa Costaová nakonec otočila souboj s Geroudetovou a po vítězství 15:13 postupuje dál!

Satová si poradila s Teranovou po boji 15:12! Postupuje dál.

Candassamyová v pohodě zdolala Simeaovou 15:6.

A máme tu další výsledek na pistě. Leonora MacKinnonová porazila Simonu Popovou v předkole 15:10.

Od 15:15 budou pokračovat další zápasy 1/32 finále. V krátkosti se jim budeme věnovat.

Chystají se první souboje prvního kola, do nějž již zasáhnou všichni favorité.

Začal zajímavý souboj mezi Popescuovou a Mallovou. První třetina se rozehrála docela opatrně.

Stále sledujeme spíše opatrnější bitvu, první bod má ale Popescuová.

Na začátku druhé části zápasu převedla Popescuová skvělý výpad a vede 2:0!

Zásah na obou stranách nechává body pro obě hráčky.

Běží i další zápasy – Besbesová vede nad Costaovou již 7:5.

Logunovová zatím hraje se Satovou spíše opatrnou partii, Ruska má navrch ve skóre, vede 2:1 ve druhé třetině.

Rumunka Ghermanová má zatím nad Francouzkou Rembiovou navrch rovněž velmi těsné vedení 3:2. Vše přibližně v polovině zápasů.

Popescuová kontroluje zápas, vede 8:4 a tři minuty před koncem má vše jasně ložené na postup mezi nejlepších 16 šermířek.

Rumunka vede ve sledovaném souboji již 10:4 a o postup dál ji už nic nepřipraví.

Těsný souboj svádí Ghermanová s Rembiovou, Rumunka vede 6:5.

Popescuová nakonec zvládla zápas v klidu a ukončila ho před limitem po výsledku 15:8.

Satová těsně před koncem vede nad Logunovovou 9:7, tady nejspíš rozhodne časový limit.

Besbesová z Tuniska postupuje po výhře 15:8 nad Costaovou do osmifinále.

Dlouhý duel předvádí Rembiová s Ghermanovou, Francouzka otočila stav a vede 13:10!

Remízové skóre je zatím mezi Logunovovou a Satovou, přesněji 11:11.

Rembiová poráží Ghermanovou po výsledku 13:10!

Satová nakonec v těsném souboji porazila v rozhodujícím bodu Logunovovou 15:14 a jde dál!

Další zápasy 1/32 finále by měly odstartovat od 15:45 našeho času.

Rozehrány jsou další souboje prvního kola. Katherine Holmesová hraje s Erikou Kirpuovou.

Jana Šemajkinová s Courtney Hurleyovou z USA. Tdy už nastupuje velká favoritka turnaje z Ukrajiny.

Hureyová ovšem ve druhé třetině trochu překvapivě vede 7:6!

Korejka Choi aktuálně má navrch nad Kolobovovou z Ruska 9:6!

Kryvtská, další Ukrajinka v poli, zatím vede nad Shin z Koreje 6:5.

Ve třetí třetině je opatrný souboj mezi K. Holmesovou a Kirpuovou z Estonska nerozhodný 2:2! Tady se těžko vítězka dostane na 15 bodů.

Hurleyová drží po druhé třetině překvapivé vedení 8:7. Šemajkinová se lehce ocitá nad propastí.

Hurleyová vede již 11:9 a překvapení je na spadnutí.

Korpuová (EST) má na svém kontě žlutou kartu, její souboj s Katherine Holmesovou, je však stále vyrovnaný 4:4! Do konce mnoho nechybí.

Hurleyová se dalším bodíkem přibližuje k vytouženému cíli, vede nad úřadující olympijskou vítězkou 12:9!

Erika Kirpuová nakonec zvládla těsný souboj s Katherine Holmesovou a po výsledku 5:4 je v osmifinále.

Fantastický comeback Šemajkinové, která v souboji s Hurleyovou srovnala na 13:13!

Souboj Šemajkinové s Hurleyovou je již v prodloužení.

Ukrajinka Kryvtská přetlačila Shin A Lam po výsledku 15:14!

Šemajkinová zvládla náhlou smrt a vítězí 14:13. Hurleyová jí byla skvělou soupeřkou, ale sen o obhajobě zlata může trvat.

Dál jde i Injeong Choi po výhře nad Ruskou Kolobovovou 15:12.

Od 16:15 se hrají následující duely:

Ksenija Pantělejevová (UKR) – Irina Embrichová (EST)
    Kong Man Wai (VIET) – Ljubov Šutovová (RUS)
    Yuije Sun (CHN) – Young Mi Kang (KOR)
    Kelley Hurleyová (USA) – Nathalie Moellhausenová (BRA)

Embrichová rozehrála souboj proti Pantěljevové výtečně, vede rychle už 6:1!

Ljubov Šutovová naopak od počátku ztrácí překvapivě s Kong z Hongkongu. I Šutovová se v minulosti stala mistryní světa.

V asijském souboji zatím má navrch Young Mi Kang, která vede nad Sun z Číny již 6:3.

Rýsuje se další brazilský postup, Moellhausenová vede nad Kelley Hurleyovou již 7:4!

Šutovová stále ve druhé třetině prohrává 4:6, ale nic není ztraceno, vždyť Šemajkinová byla v předchozím souboji proti Courtney Hurleyové v o poznání horší pozici.

Šutovové čas utíká a jedna ze spolufavoritek turnaje má nečekané obtíže. Prohrává 6:8 necelé dvě minuty před koncem.

Irina Embrichová předvedla skvělý zápas a podtrhuje výbornou estonskou formu. Po výhře 15:3 nad Pantěljevovou z Ukrajiny je v pohodě v osmifinále.

Ljubov Šutovová prohrává s Mai Wai Vivian Kong. Jedna z favoritek je odstavena ze hry nepříliš známou soupeřkou z Hongkongu.

Moellhausenová vyřazuje Kelley Hurleyovou po výsledku 15:12.

Young Mi Kang zvládal asijský duel proti čínské Sun 15:10 a je další šermířkou v osmifinále.

V zápasech od 16:45 se představí úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová v souboji proti Leonoře MacKinnonové.

Dobře zahájila svůj zápas prvního kola Yiwen Sun, která nyní vede již 7:3 nad Sakoovou z Pobřeží Slonoviny.

Fiamingová vede 4:3 v těsném souboji s MacKinnonovou, která šla do prvního kola po zvládnutém předkole.

Problémy má i další favoritka Beljajevová z Estonska, jejíž soupeřkou je Emese Szaszová z Maďarska. Ta zatím vede 6:5.

Fiamingová už má luxusní náskok a vede 11:7! Tato favoritka je na tom lépe než Beljajevová, která naopak výrazně zaostává.

Daří se i Francouzce Candassamyové z předkola, která vede nad Xu Anqi nečekaně 7:4.

Szaszová vede ve třetí třetině nad Julii Beljajevovou 13:9 a má ji doslova na lopatě. Další favoritka je blízko vyřazení z turnaje.

Postupuje úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, která v klidu přehrála Leonoru MacKinnonovou 15:8.

Blízko je i Candadssamyová, která vede nad Číňankou Xu Anqi 10:6.

Maďarka Szaszová dokonala překvapení a bývalou mistryni světa a jednu z favoritek turnaje Estonku Beljajevovou poráží po výhře 15:11.

V osmifinále je po hladké výhře i Číňanka Yiwen Sun.

Marie-Florence Candassamyová je poslední osmifinalistkou po výhře nad Xu Anqi 15:8.

Osmifinálové duely by měly začít od 17:30!

Na všech čtyřech pistách nyní byly odstartovány osmifinálové duely!

Zmýlená neplatí, na start osmifinále stále čekáme.

Bylo odstartovnáno, Besbesová začala souboj s Kirpuovou dobře.

Na pistě je rovněž úřadující olympijská šampionka v kordu Šemajkinová, ta zatím remizuje 3:3 se Satovou.

Rembiová vede nad Kryvtskou 3:2, i tady to vypadá velmi zajímavě, neboť tady už máme třetí třetinu.

Korejská spolufavoritka Choi hraje s Popescuovou zatím taktéž vyrovnaný mač, vede 4:3.

Těsně před koncem vede Rembiová 7:4! Kryvtská je jednou nohou ze hry venku.

Šemajkinová prohrává 5:8, Satová má zápas pevně ve svých rukou. Chtělo by to další velký obrat.

Satová poráží Šemajkinovou a jde dál po vítězství 11:8.

Rembiová udržela svůj náskok nad Kryvtskou a je rovněž ve čtvrtfinále. Zvítězila 9:7.

Choi poráží Popescuovou 15:8 a potvrzuje roli velké favoritky.

Sarra Besbesová z Tuniska je překvapivou čtvrtfinalistkou. Porazila s přehledem Kirpuovou po výsledku 15:11!

Všechny postupující dámy nyní mohou čekat na své soupeřky.

Szaszová zvládá souboj i v osmifinále a vyřazuje Kang! Je ve čtvrtfinále.

Spanilá jízda Candassamyové skončila v osmifinále! Nad její síly byla domácí Moellhausenová. Zápas vyhrála 15:12.

Pokračuje také úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, který vyřadila Kong v pohodě 15:11.

Všechny Estonky jsou venku. Embrichová nestačila na Sun Yiwen z Číny. Známe dalí čtyři čtvrtfinalistky.

Čtvrtfinále budou rozehrána v 18:45!

Besbesová zatím se Sun z Číny hraje vyrovnaně 2:2, zápas je však teprve na svém začátku.

Vyrovnanou bitvu slibuje souboj mezi nebezpečnou Korejkou Choi a Fiamingovou z Itálie, zatím Asiatka vede 3:2.

Szaszová pokračuje ve své spanilé jízdě olympijským turnajem a vede nad Satovou už v první třetině 6:1!

V souboji dvou překvapivých čtvrtfinalistek Rembiové a Moellhausenové z Brazílie je zatím nakloněno na stranu domácí šermířky, která vede 2:1.

Rembiová však otáčí na 7:3 a směřuje do bojů o medaile!

Zajímavý duel mezi Fiamingovou a Choi se začíná naklánět na stranu Italky, úřadující mistryně světa vede 9:7!

Yiwen Sun jde v bitvě s Tunisankou Besbesovou do trháku a vede 7:5! Je aktivnější šermířkou na pistě a to se vyplácí.

Emese Szaszová rozdrtila Nozomi Satovou 15:4 a je první semifinalistkou! Naprosto po zásluze bude šermovat o medaile.

Szaszovou doplňuje v semifinále turnajového pavouka Fiamingová, která si poradila s nebezpečnou Choi po výsledku 15:8.

Zápas mezi Sun a Besbesovou dospěl do prodloužení, ovšem tam Číňanka vede už 12:8. I ona tak bude šermovat o cenný kov.

Dramatická bitva se odehrává také mezi Rembiovou a Moellhausenovou. Francouzka drží těsný náskok 13:11 a chybí jí dva body!

Rembiová nakonec zápas dotáhla do vítězného konce, Moellhausenovou poráží 15:12!

Sun Yiwen v prodloužení zdolala Besbesovou 14:11 a ukončuje její medailové sny, semifinalistky jsou známy.

Semifinálové duely začnou ve 21:00!

První semifinále je tady! Yun Siwen nastupuje proti úřadující mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!

Zatím se začíná velmi opatrně.

První se prosazuje Číňanka, jež našla skulinu v postavení Fiamingové.

Další bodík na kontě Sun Yiwen!

Fiamingová zatím marně útočí do postavené obrany soupeřky.

První třetina je za námi, Sun má zápas rozjetý slušně a vede 2:0.

Dvojitý zásah na obou stranách a je tu stav 3:1.

Sun se perfektně pohybovala proti Fiamingové a přešla ve správný čas do protiútoku! Číňanka vede 4:1.

Zkušeně si Sun počkala na soupeřku a vede 5:2 po zásahu na obou stranách.

Tentokrát se Sun netrefila a bod jde na konto Italky, jež před koncem druhé části snižuje na 3:5.

Fiamingová to ještě stihla čtyři vteřiny před koncem druhé části a koriguje na 4:5. To bude drama.

Začíná třetí kolo prvního semifinále.

Sun začíná třetí část skvěle. Její úder nezachytila Fiamingová v obranném postoji a je to 6:4.

Sun už je hodně blízko, dvě minuty před koncem vede 8:5 a klepe na finálová vrátka. Teď už Fiamingová musí hodně riskovat.

Opět dobrá obrana Sun, ta vede už 9:5. Myslím si, že je hotovo.

Fiamingová to ale ještě nebalí a koriguje na 9:6. Času je však velmi málo.

Další snížení Italky. Pasivní soupeřka stále couvá, vede 9:7 necelou minutu před koncem třetí části zápasu.

Skvělá protiakce Sun Yiwei. Ta opět vycouvala téměř na konec pisty, ale zaútočila v pravý čas a 40 sekund před koncem vede 10:7!

11:8 pro Sun.

Ovšem je tu návrat Fiamingové do zápasu. Teď už budeme sledovat ofenzivní příval z její strany. Času ovšem není mnoho.

Fiamingová se vrátila neuvěřitelným stylem! Ztrácí už jen jeden bodík a je tu stav 10:11!

Nevídané! Fiamingová je velkou šampionkou. Deset vteřin před koncem zázračně srovnává na 11:11!

Je tady prodloužení, které určí první finalistku.

Fiamingová zastavuje hru, Sun totiž vypadlo elektrické zařízení na helmě.

Úspěšný výpad Fiamingové končí zápas! Italka předvedla neuvěřitelný obrat, vyhrává 12:11 a je ve finále!

Na Sun čeká jen zápas o třetí místo.

Druhé semifinále obstarají dvě překvapení turnaje. Emese Szaszová vyzve Lauren Rembiovou.

Druhé semifinále bylo zahájeno.

Szaszová stále šermuje fantasticky, po první třetině vede 3:1 a směřuje do boje o zlato.

Rembiová se ubránila náporu Maďarky a snižuje.

Moc akce tento duel nenabízí, 66 vteřin před koncem druhé části stále vede Maďarka 3:2.

Jdeme do závěrečné třetí části.

Szaszová uniká do vedení 4:2! Počkala si na chybu soupeřky a potrestala ji.

Szászová odolala dalšímu náporu ze strany Rembiové, vede 5:2 a má všechny trumfy ve svých rukou.

Rembiová to však nevzdává, teď se Szászová unáhlila a pyká za to ztrátou bodu.

62 sekund před koncem vede Szászová 6:3 a tohle už by mělo v tomto duelu stačit! Vzpomeňme však na skvělý návrat do zápasu v podání Fiamingové!

Szászová se netrefuje. Zbývá 36 vteřin a Rembiová opět zaostává jen o dva body!

Další chyba Maďarky, která vede už jen o jeden bodík! Do konce stále ještě dost času.

Sedm vteřin před koncem je vyrovnáno na 6:6! Rembiová si počkala na poslední útok a trefila se!

Jenže Szászová v závěru odpovídá a rozhoduje, vede 8:6!

Szászová už pouze uhýbala soupeřce, vede 10:6 a je rozhodnuto! Velký úspěch, který velmi výrazně slaví.

Po výhře 10:6 je druhou finalistkou právě Szászová! O zlato si to rozdá s Fiamingovou. O bronz bude zápasit Sun proti Rembiové.

Souboj o bronz začne ve 22:15.

Zápas o bronz odstartoval, uvidíme, kdo bude mít větší vůli vybojovat alespoň bronz.

Obě šermířky začaly úspěšným útokem.

Rembiová se zdá být nahecovanější a ujímá se vedení 3:2 v první části. Její pohyb je vitálnější.

Sun ovšem úspěšným útokem získává dva body a otáčí na 4:3.

Rembiová brzy po startu druhé části hry vyrovnává na 4:4.

Dobrá obrana Francouzky a další bodík na jejím kontě.

Je tu poslední třetina zápasu a Sun je bronzu blíže, vede 8:7!

Zásah na obou stranách a je tu vedení 9:8 pro Číňanku.

Totéž se opakovalo, Číňanka stále lehce vepředu.

Úspěšný útok Asiatky – ta je stále lehce vepředu!

Rembiová koriguje na 10:11. Schyluje se k velké koncovce.

To je drama. Minuta do konce třetí části a Rembiová je zpět. Vyrovnala na 12:12!

Rembiová zareagovala na útok Sun 13:13! Rozhodne se před limitem.

Sun však rychle odskakuje do vedení 14:13 a má bronzový mečbol!

Zápas končí po výborném úhybném manévru Sun, která má na svém kontě bronz!

Za malý okamžik začne finále mezi Fiamingovou a Szászovou!

Zápas byl zahájen, první bodík je na kontě favoritky Fiamingové!

Szászová ovšem zvládla vyrovnat!

Přesný zásah Fiamingové do ruky!

Další úspěšný výpad Italky!

Szászová se prosazuje díky své aktivitě, zatlačila Fiamingovou do defenzivy a skórovala.

Italka však přispěchala s rychlou odpovědí.

Vidíme hodně dynamický šerm, Szászová se ubránila po dlouhém pohybu připisuje bod.

6:4 pro Fiamingovou, tento zápas spěje překvapivě k rychlému konci. Stále jsme teprve v první třetině.

Szászová však pokračuje v zodpovědném výkonu, má další bod!

Čas na poradu na konci první části finále. Sledujeme jeden z nejhezčích zápasů dnešního programu.

Začala druhá část hry, Fiamingová v útočném utkání má stále lehounce navrch.

Fiamingová nyní adekvátně útočí do zadních vrátek Szászové, uniká do vedení 10:6 a kýžený 15. bod, který by o všem definitivně rozhodl se blíží.

Dobrá obrana Szászové, která se raduje po každém bodu, slavila úspěch. Jenže skórre už je 8:11.

Maďdarka nic nebalí, je aktivní a trochu pohyblivější na pistě. 9:11!

Velký comeback! Téměř prohraný zápas začíná Szászová zachraňovat, Maďarka už prohrává pouze rozdílem bodu.

Teď si ovšem Fiamingová v obranné ulitě zkušeně na soupeřku počkala a je o další krůček blíž zlatu z olympijských her.

Velký souboj pokračuje Szászové je opět nalepená soupeřce. 12:11 pro Italku.

Velmi opatrný byl závěr druhé části. Fiamingová vede 12:11. Je tady třetí část hry.

Szászová tlačí soupeřku, přežila její kontraútok a upravuje na 12:12! To bude drama.

Snad poprvé je Szászová ve vedení. 13:12 pro Maďarku a rázem je to ona, kdo je blíž senzačnímu zlatu.

Szászová má dva mečboly. 14:12 po dalším přesném útoku!

Dvojitý zásah končí tento duel! Szászová poráží ve finále Fiamingovou 15:13 a stává se senzační olympijskou vítězkou!

By to velmi dlouhý turnaj, který trval nějakých devět hodin. Emese Szászová k favoritkám původně nepatřila, ale odšermovala skvělý turnaj v posledním utkání neskutečně otočila téměř ztracený zápas proti mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!

Stříbro putuje do Itálie zásluhou Rosselly Fiamingové, bronz do Číny po výhře Sun Yiwei! Díky za pozornost a mějte se fajn. (23:05:33)