Kord jednotlivci (ženy) Vítěz: Emese Szászová (HUN) (kon.)
Kord, jednotlivci (ženy)

Vítěz: Emese Szászová (HUN)

cz Sobota 06.08.2016, 14:00Olympijské hry - šerm

Stříbro putuje do Itálie zásluhou Rosselly Fiamingové, bronz do Číny po výhře Sun Yiwei! Díky za pozornost a mějte se fajn. (23:05:33)

By to velmi dlouhý turnaj, který trval nějakých devět hodin. Emese Szászová k favoritkám původně nepatřila, ale odšermovala skvělý turnaj v posledním utkání neskutečně otočila téměř ztracený zápas proti mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!

Dvojitý zásah končí tento duel! Szászová poráží ve finále Fiamingovou 15:13 a stává se senzační olympijskou vítězkou!

Szászová má dva mečboly. 14:12 po dalším přesném útoku!

Snad poprvé je Szászová ve vedení. 13:12 pro Maďarku a rázem je to ona, kdo je blíž senzačnímu zlatu.

Szászová tlačí soupeřku, přežila její kontraútok a upravuje na 12:12! To bude drama.

Velmi opatrný byl závěr druhé části. Fiamingová vede 12:11. Je tady třetí část hry.

Velký souboj pokračuje Szászové je opět nalepená soupeřce. 12:11 pro Italku.

Teď si ovšem Fiamingová v obranné ulitě zkušeně na soupeřku počkala a je o další krůček blíž zlatu z olympijských her.

Velký comeback! Téměř prohraný zápas začíná Szászová zachraňovat, Maďarka už prohrává pouze rozdílem bodu.

Maďdarka nic nebalí, je aktivní a trochu pohyblivější na pistě. 9:11!

Dobrá obrana Szászové, která se raduje po každém bodu, slavila úspěch. Jenže skórre už je 8:11.

Fiamingová nyní adekvátně útočí do zadních vrátek Szászové, uniká do vedení 10:6 a kýžený 15. bod, který by o všem definitivně rozhodl se blíží.

Začala druhá část hry, Fiamingová v útočném utkání má stále lehounce navrch.

Čas na poradu na konci první části finále. Sledujeme jeden z nejhezčích zápasů dnešního programu.

Szászová však pokračuje v zodpovědném výkonu, má další bod!

6:4 pro Fiamingovou, tento zápas spěje překvapivě k rychlému konci. Stále jsme teprve v první třetině.

Vidíme hodně dynamický šerm, Szászová se ubránila po dlouhém pohybu připisuje bod.

Italka však přispěchala s rychlou odpovědí.

Szászová se prosazuje díky své aktivitě, zatlačila Fiamingovou do defenzivy a skórovala.

Další úspěšný výpad Italky!

Přesný zásah Fiamingové do ruky!

Szászová ovšem zvládla vyrovnat!

Zápas byl zahájen, první bodík je na kontě favoritky Fiamingové!

Za malý okamžik začne finále mezi Fiamingovou a Szászovou!

Zápas končí po výborném úhybném manévru Sun, která má na svém kontě bronz!

Sun však rychle odskakuje do vedení 14:13 a má bronzový mečbol!

Rembiová zareagovala na útok Sun 13:13! Rozhodne se před limitem.

To je drama. Minuta do konce třetí části a Rembiová je zpět. Vyrovnala na 12:12!

Rembiová koriguje na 10:11. Schyluje se k velké koncovce.

Úspěšný útok Asiatky – ta je stále lehce vepředu!

Totéž se opakovalo, Číňanka stále lehce vepředu.

Zásah na obou stranách a je tu vedení 9:8 pro Číňanku.

Je tu poslední třetina zápasu a Sun je bronzu blíže, vede 8:7!

Dobrá obrana Francouzky a další bodík na jejím kontě.

Rembiová brzy po startu druhé části hry vyrovnává na 4:4.

Sun ovšem úspěšným útokem získává dva body a otáčí na 4:3.

Rembiová se zdá být nahecovanější a ujímá se vedení 3:2 v první části. Její pohyb je vitálnější.

Obě šermířky začaly úspěšným útokem.

Zápas o bronz odstartoval, uvidíme, kdo bude mít větší vůli vybojovat alespoň bronz.

Souboj o bronz začne ve 22:15.

Po výhře 10:6 je druhou finalistkou právě Szászová! O zlato si to rozdá s Fiamingovou. O bronz bude zápasit Sun proti Rembiové.

Szászová už pouze uhýbala soupeřce, vede 10:6 a je rozhodnuto! Velký úspěch, který velmi výrazně slaví.

Jenže Szászová v závěru odpovídá a rozhoduje, vede 8:6!

Sedm vteřin před koncem je vyrovnáno na 6:6! Rembiová si počkala na poslední útok a trefila se!

Další chyba Maďarky, která vede už jen o jeden bodík! Do konce stále ještě dost času.

Szászová se netrefuje. Zbývá 36 vteřin a Rembiová opět zaostává jen o dva body!

62 sekund před koncem vede Szászová 6:3 a tohle už by mělo v tomto duelu stačit! Vzpomeňme však na skvělý návrat do zápasu v podání Fiamingové!

Rembiová to však nevzdává, teď se Szászová unáhlila a pyká za to ztrátou bodu.

Szászová odolala dalšímu náporu ze strany Rembiové, vede 5:2 a má všechny trumfy ve svých rukou.

Szaszová uniká do vedení 4:2! Počkala si na chybu soupeřky a potrestala ji.

Jdeme do závěrečné třetí části.

Moc akce tento duel nenabízí, 66 vteřin před koncem druhé části stále vede Maďarka 3:2.

Rembiová se ubránila náporu Maďarky a snižuje.

Szaszová stále šermuje fantasticky, po první třetině vede 3:1 a směřuje do boje o zlato.

Druhé semifinále bylo zahájeno.

Druhé semifinále obstarají dvě překvapení turnaje. Emese Szaszová vyzve Lauren Rembiovou.

Na Sun čeká jen zápas o třetí místo.

Úspěšný výpad Fiamingové končí zápas! Italka předvedla neuvěřitelný obrat, vyhrává 12:11 a je ve finále!

Fiamingová zastavuje hru, Sun totiž vypadlo elektrické zařízení na helmě.

Je tady prodloužení, které určí první finalistku.

Nevídané! Fiamingová je velkou šampionkou. Deset vteřin před koncem zázračně srovnává na 11:11!

Fiamingová se vrátila neuvěřitelným stylem! Ztrácí už jen jeden bodík a je tu stav 10:11!

Ovšem je tu návrat Fiamingové do zápasu. Teď už budeme sledovat ofenzivní příval z její strany. Času ovšem není mnoho.

11:8 pro Sun.

Skvělá protiakce Sun Yiwei. Ta opět vycouvala téměř na konec pisty, ale zaútočila v pravý čas a 40 sekund před koncem vede 10:7!

Další snížení Italky. Pasivní soupeřka stále couvá, vede 9:7 necelou minutu před koncem třetí části zápasu.

Fiamingová to ale ještě nebalí a koriguje na 9:6. Času je však velmi málo.

Opět dobrá obrana Sun, ta vede už 9:5. Myslím si, že je hotovo.

Sun už je hodně blízko, dvě minuty před koncem vede 8:5 a klepe na finálová vrátka. Teď už Fiamingová musí hodně riskovat.

Sun začíná třetí část skvěle. Její úder nezachytila Fiamingová v obranném postoji a je to 6:4.

Začíná třetí kolo prvního semifinále.

Fiamingová to ještě stihla čtyři vteřiny před koncem druhé části a koriguje na 4:5. To bude drama.

Tentokrát se Sun netrefila a bod jde na konto Italky, jež před koncem druhé části snižuje na 3:5.

Zkušeně si Sun počkala na soupeřku a vede 5:2 po zásahu na obou stranách.

Sun se perfektně pohybovala proti Fiamingové a přešla ve správný čas do protiútoku! Číňanka vede 4:1.

Dvojitý zásah na obou stranách a je tu stav 3:1.

První třetina je za námi, Sun má zápas rozjetý slušně a vede 2:0.

Fiamingová zatím marně útočí do postavené obrany soupeřky.

Další bodík na kontě Sun Yiwen!

První se prosazuje Číňanka, jež našla skulinu v postavení Fiamingové.

Zatím se začíná velmi opatrně.

První semifinále je tady! Yun Siwen nastupuje proti úřadující mistryni světa Rosselle Fiamingové z Itálie!

Semifinálové duely začnou ve 21:00!

Sun Yiwen v prodloužení zdolala Besbesovou 14:11 a ukončuje její medailové sny, semifinalistky jsou známy.

Rembiová nakonec zápas dotáhla do vítězného konce, Moellhausenovou poráží 15:12!

Dramatická bitva se odehrává také mezi Rembiovou a Moellhausenovou. Francouzka drží těsný náskok 13:11 a chybí jí dva body!

Zápas mezi Sun a Besbesovou dospěl do prodloužení, ovšem tam Číňanka vede už 12:8. I ona tak bude šermovat o cenný kov.

Szaszovou doplňuje v semifinále turnajového pavouka Fiamingová, která si poradila s nebezpečnou Choi po výsledku 15:8.

Emese Szaszová rozdrtila Nozomi Satovou 15:4 a je první semifinalistkou! Naprosto po zásluze bude šermovat o medaile.

Yiwen Sun jde v bitvě s Tunisankou Besbesovou do trháku a vede 7:5! Je aktivnější šermířkou na pistě a to se vyplácí.

Zajímavý duel mezi Fiamingovou a Choi se začíná naklánět na stranu Italky, úřadující mistryně světa vede 9:7!

Rembiová však otáčí na 7:3 a směřuje do bojů o medaile!

V souboji dvou překvapivých čtvrtfinalistek Rembiové a Moellhausenové z Brazílie je zatím nakloněno na stranu domácí šermířky, která vede 2:1.

Szaszová pokračuje ve své spanilé jízdě olympijským turnajem a vede nad Satovou už v první třetině 6:1!

Vyrovnanou bitvu slibuje souboj mezi nebezpečnou Korejkou Choi a Fiamingovou z Itálie, zatím Asiatka vede 3:2.

Besbesová zatím se Sun z Číny hraje vyrovnaně 2:2, zápas je však teprve na svém začátku.

Čtvrtfinále budou rozehrána v 18:45!

Všechny Estonky jsou venku. Embrichová nestačila na Sun Yiwen z Číny. Známe dalí čtyři čtvrtfinalistky.

Pokračuje také úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, který vyřadila Kong v pohodě 15:11.

Spanilá jízda Candassamyové skončila v osmifinále! Nad její síly byla domácí Moellhausenová. Zápas vyhrála 15:12.

Szaszová zvládá souboj i v osmifinále a vyřazuje Kang! Je ve čtvrtfinále.

Všechny postupující dámy nyní mohou čekat na své soupeřky.

Sarra Besbesová z Tuniska je překvapivou čtvrtfinalistkou. Porazila s přehledem Kirpuovou po výsledku 15:11!

Choi poráží Popescuovou 15:8 a potvrzuje roli velké favoritky.

Rembiová udržela svůj náskok nad Kryvtskou a je rovněž ve čtvrtfinále. Zvítězila 9:7.

Satová poráží Šemajkinovou a jde dál po vítězství 11:8.

Šemajkinová prohrává 5:8, Satová má zápas pevně ve svých rukou. Chtělo by to další velký obrat.

Těsně před koncem vede Rembiová 7:4! Kryvtská je jednou nohou ze hry venku.

Korejská spolufavoritka Choi hraje s Popescuovou zatím taktéž vyrovnaný mač, vede 4:3.

Rembiová vede nad Kryvtskou 3:2, i tady to vypadá velmi zajímavě, neboť tady už máme třetí třetinu.

Na pistě je rovněž úřadující olympijská šampionka v kordu Šemajkinová, ta zatím remizuje 3:3 se Satovou.

Bylo odstartovnáno, Besbesová začala souboj s Kirpuovou dobře.

Zmýlená neplatí, na start osmifinále stále čekáme.

Na všech čtyřech pistách nyní byly odstartovány osmifinálové duely!

Osmifinálové duely by měly začít od 17:30!

Marie-Florence Candassamyová je poslední osmifinalistkou po výhře nad Xu Anqi 15:8.

V osmifinále je po hladké výhře i Číňanka Yiwen Sun.

Maďarka Szaszová dokonala překvapení a bývalou mistryni světa a jednu z favoritek turnaje Estonku Beljajevovou poráží po výhře 15:11.

Blízko je i Candadssamyová, která vede nad Číňankou Xu Anqi 10:6.

Postupuje úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová, která v klidu přehrála Leonoru MacKinnonovou 15:8.

Szaszová vede ve třetí třetině nad Julii Beljajevovou 13:9 a má ji doslova na lopatě. Další favoritka je blízko vyřazení z turnaje.

Daří se i Francouzce Candassamyové z předkola, která vede nad Xu Anqi nečekaně 7:4.

Fiamingová už má luxusní náskok a vede 11:7! Tato favoritka je na tom lépe než Beljajevová, která naopak výrazně zaostává.

Problémy má i další favoritka Beljajevová z Estonska, jejíž soupeřkou je Emese Szaszová z Maďarska. Ta zatím vede 6:5.

Fiamingová vede 4:3 v těsném souboji s MacKinnonovou, která šla do prvního kola po zvládnutém předkole.

Dobře zahájila svůj zápas prvního kola Yiwen Sun, která nyní vede již 7:3 nad Sakoovou z Pobřeží Slonoviny.

V zápasech od 16:45 se představí úřadující mistryně světa Rosella Fiamingová v souboji proti Leonoře MacKinnonové.

Young Mi Kang zvládal asijský duel proti čínské Sun 15:10 a je další šermířkou v osmifinále.

Moellhausenová vyřazuje Kelley Hurleyovou po výsledku 15:12.

Ljubov Šutovová prohrává s Mai Wai Vivian Kong. Jedna z favoritek je odstavena ze hry nepříliš známou soupeřkou z Hongkongu.

Irina Embrichová předvedla skvělý zápas a podtrhuje výbornou estonskou formu. Po výhře 15:3 nad Pantěljevovou z Ukrajiny je v pohodě v osmifinále.

Šutovové čas utíká a jedna ze spolufavoritek turnaje má nečekané obtíže. Prohrává 6:8 necelé dvě minuty před koncem.

Šutovová stále ve druhé třetině prohrává 4:6, ale nic není ztraceno, vždyť Šemajkinová byla v předchozím souboji proti Courtney Hurleyové v o poznání horší pozici.

Rýsuje se další brazilský postup, Moellhausenová vede nad Kelley Hurleyovou již 7:4!

V asijském souboji zatím má navrch Young Mi Kang, která vede nad Sun z Číny již 6:3.

Ljubov Šutovová naopak od počátku ztrácí překvapivě s Kong z Hongkongu. I Šutovová se v minulosti stala mistryní světa.

Embrichová rozehrála souboj proti Pantěljevové výtečně, vede rychle už 6:1!

Od 16:15 se hrají následující duely:

Ksenija Pantělejevová (UKR) – Irina Embrichová (EST)
    Kong Man Wai (VIET) – Ljubov Šutovová (RUS)
    Yuije Sun (CHN) – Young Mi Kang (KOR)
    Kelley Hurleyová (USA) – Nathalie Moellhausenová (BRA)

Dál jde i Injeong Choi po výhře nad Ruskou Kolobovovou 15:12.

Šemajkinová zvládla náhlou smrt a vítězí 14:13. Hurleyová jí byla skvělou soupeřkou, ale sen o obhajobě zlata může trvat.

Ukrajinka Kryvtská přetlačila Shin A Lam po výsledku 15:14!

Souboj Šemajkinové s Hurleyovou je již v prodloužení.

Fantastický comeback Šemajkinové, která v souboji s Hurleyovou srovnala na 13:13!

Erika Kirpuová nakonec zvládla těsný souboj s Katherine Holmesovou a po výsledku 5:4 je v osmifinále.

Hurleyová se dalším bodíkem přibližuje k vytouženému cíli, vede nad úřadující olympijskou vítězkou 12:9!

Korpuová (EST) má na svém kontě žlutou kartu, její souboj s Katherine Holmesovou, je však stále vyrovnaný 4:4! Do konce mnoho nechybí.

Hurleyová vede již 11:9 a překvapení je na spadnutí.

Hurleyová drží po druhé třetině překvapivé vedení 8:7. Šemajkinová se lehce ocitá nad propastí.

Ve třetí třetině je opatrný souboj mezi K. Holmesovou a Kirpuovou z Estonska nerozhodný 2:2! Tady se těžko vítězka dostane na 15 bodů.

Kryvtská, další Ukrajinka v poli, zatím vede nad Shin z Koreje 6:5.

Korejka Choi aktuálně má navrch nad Kolobovovou z Ruska 9:6!

Hureyová ovšem ve druhé třetině trochu překvapivě vede 7:6!

Jana Šemajkinová s Courtney Hurleyovou z USA. Tdy už nastupuje velká favoritka turnaje z Ukrajiny.

Rozehrány jsou další souboje prvního kola. Katherine Holmesová hraje s Erikou Kirpuovou.

Další zápasy 1/32 finále by měly odstartovat od 15:45 našeho času.

Satová nakonec v těsném souboji porazila v rozhodujícím bodu Logunovovou 15:14 a jde dál!

Rembiová poráží Ghermanovou po výsledku 13:10!

Remízové skóre je zatím mezi Logunovovou a Satovou, přesněji 11:11.

Dlouhý duel předvádí Rembiová s Ghermanovou, Francouzka otočila stav a vede 13:10!

Besbesová z Tuniska postupuje po výhře 15:8 nad Costaovou do osmifinále.

Satová těsně před koncem vede nad Logunovovou 9:7, tady nejspíš rozhodne časový limit.

Popescuová nakonec zvládla zápas v klidu a ukončila ho před limitem po výsledku 15:8.

Těsný souboj svádí Ghermanová s Rembiovou, Rumunka vede 6:5.

Rumunka vede ve sledovaném souboji již 10:4 a o postup dál ji už nic nepřipraví.

Popescuová kontroluje zápas, vede 8:4 a tři minuty před koncem má vše jasně ložené na postup mezi nejlepších 16 šermířek.

Rumunka Ghermanová má zatím nad Francouzkou Rembiovou navrch rovněž velmi těsné vedení 3:2. Vše přibližně v polovině zápasů.

Logunovová zatím hraje se Satovou spíše opatrnou partii, Ruska má navrch ve skóre, vede 2:1 ve druhé třetině.

Běží i další zápasy – Besbesová vede nad Costaovou již 7:5.

Zásah na obou stranách nechává body pro obě hráčky.

Na začátku druhé části zápasu převedla Popescuová skvělý výpad a vede 2:0!

Stále sledujeme spíše opatrnější bitvu, první bod má ale Popescuová.

Začal zajímavý souboj mezi Popescuovou a Mallovou. První třetina se rozehrála docela opatrně.

Chystají se první souboje prvního kola, do nějž již zasáhnou všichni favorité.

Od 15:15 budou pokračovat další zápasy 1/32 finále. V krátkosti se jim budeme věnovat.

A máme tu další výsledek na pistě. Leonora MacKinnonová porazila Simonu Popovou v předkole 15:10.

Candassamyová v pohodě zdolala Simeaovou 15:6.

Satová si poradila s Teranovou po boji 15:12! Postupuje dál.

Ryassa Costaová nakonec otočila souboj s Geroudetovou a po vítězství 15:13 postupuje dál!

Máme první postupující, dál jde Arianna Mallová! Ta porazila Nguyen 15:7.

Všechny čtyři zápasy naplánované na 14:00 jsou již v plném proudu. Jedná se ale o zápasy předkola, na vítězky budou čekat o poznání těžší soupeřky.

Candassamyová má jasně navrch v souboji s další domácí outsiderkou Simeaovou 7:1.

Teranová vede aktuálně nad Satovou 3:2.

Mallová zatím svádí vyrovnanou bitvu s Nguyen, Francouzka vede 6:5.

Geroudetová vede v souboji s Costovou zatím 3:1.

Závody šermířek byly odstartovány.

Český ženský šerm na těchto olympijských hrách zastoupení mít nebude.

První zápasy ve 14:00:

Pavouk 1/64:

Ryassa Costaová (BRA) – Tiffany Geroudetová (SUI)
    Auriane Mallová (FRA) – Thi Nu Nguyen (VIET)
    Alejandra Teranová (MEX) – Nozomi Satová (JPN)
    Marie-Florence Candassamyová (FRA) – Amanda Simeaová (BRA)

Závody šermířů a šermířek se budou odehrávat v tzv. Carioca areně.

Obhájkyní zlata z Londýna je Jana Šemajkinová z Ukrajiny, která se musí představit už v prvním kole. Její soupeřkou bude Američanka Courtney Hourleyová.

Šermíři odstartují svůj program ženským kordem. První zápasy by na pistě měly začít v 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.