Kontaveitová – Strýcová 1:2 (kon.) | Plíšková – Dojová 0:2 (kon.)
Šátralová – Suárezová-Navarrová 1:2 (kon.) | Siniaková – Garcíaová 2:1 (kon.)
Šafářová – Crawfordová 2:0 (kon.) | Čepelová – Muguruza 2:0 (kon.)
6 6
Daria Savilleová
0
3 2
Štvrtok 30.06.2016, 17:35 • Court 18 • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Prajem pekný deň a vítam všetkých priaznivcov bieleho športu! Dnes bude v All England Clube nahustený program, kedže počasie spravilo včera organizátorom vrásky na čele. Hralo sa s malými prestávkami len na Center courte! Snáď sa dnes počasie umúdri a odohrajú sa všetky zápasy, medzi ktorými je aj zápas Dominiky Cibulkovej a Darje Gavrilovovej!

Dominika Cibulková je 27-ročná slovenská tenisová jednotka. Na tomto turnaji figuruje ako devätnásta nasadená. Pred Wimbledonom nastúpila na turnaj v Eastbourne, ktorý senzačne vyhrala a slávila tak prvý titul z trávy! V Eastbourne porazila aj svetovú trojku Agu Radwańskú. Jej najlepším výsledkom v Londýne bolo štvrťfinále z roku 2011.
    V prvom kole zdolala Chorvátku Mirjanu Lučičovú-Baroniovú 7:5, 6:3.

Darja Gavrilovová je 22-ročná reprezentantka Austrálie, no rodáčkou je z Ruska. Aktuálne sa nachádza na 56. mieste svetového rebríčka, no jej maximom je 32. pozícia. Pred Wimbledonom odohrala dva turnaje na tráve, no v Birminghame skončila v osemfinále na rakete A.Kerberovej a v Eastbourne ju vyradila v druhom kole neskoršia finalistka Karolína Plíšková.
    V Londýne zdolala v prvom kole Q. Wangovú 2:6, 6:3, 6:4.

VZÁJOMNÁ BILANCIA
    Hráčky sa na okruhu WTA ešte nestretli, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru, dúfajme, že so šťastným koncom pre slovenskú tenistku!

Hráčky sú už na kurte, kde sa aktuálne už rozcvičujú pred zápasom!

Na servise začne slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková!

0:0

15-0
    Dominika Cibulková vstupuje do zápasu po chybe súperky fiftínom.

30-0
    Aj druhý fiftín putuje na jej konto, keď Gavrilovová chybovala na sieti.

40-0
    Po veľmi dobrom servise pokazila Austrálčanka svoj return a tak je tu šanca na čistú hru pre Cibulkovú.

1:0
    Nepresnosť na returne od Austrálčanky znamená zisk gemu pre Dominiku Cibulkovú!

15-0
    Dominika začína veľmi dobre aj na príjme!

15-15
    Darja Gavrilovová získava prvý fiftín v zápase, keď po servise zatlačila svoju súperku a následne víťazným úderom ukončila výmenu.

15-30
    Gavrilovová sa dostáva v geme na servise do vedenia.

15-40
    Dominika Cibulková robí nevynútenú chybu z forhendu, ktorý skončil v tesnom aute.

1:1
    Darja Gavrilovová si drží svoj servis a vyrovnáva na 1:1.

15-0
    Dominika začala veľmi dobrým servisom, na ktorý nadviazala potom víťazný úder z forhendu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách! O správnosti výroku rozhodcu muselo rozhodnúť až jastrabie oko.

30-15
    Loptu získava Cibulková.

30-30
    Po 30 na oboch stranách! Dominika Cibulková robí prvú dvojchybu v zápase.

40-30
    Bekhend austrálskej tenistky skončil v aute a tak získava Dominika CIbulková gembol.

40-40
    Jeden z Cibulkovej bekhendov skončil v aute. Zhoda.

40-A
    Darja Gavrilovová sa teraz nečakane dostáva k výhode a brejkbolu!

1:2
    Veľmi dobrou agresívnou hrou zatlačila Gavrilovová svoju súperku a donútila ju chybovať. Dominika Cibulková stráca svoje podanie.

15-0
    Výborne! Dominika vstupuje do gemu na returne víťazným forhendom po čiare.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Dominika opäť získava fiftín po víťaznom údere z forhendu.

30-30
    Return slovenskej tenistky skončil až za základnou čiarou, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Dominika už nestihla dobehnúť víťazný forhend svojej súperky. Gavrilovová má gembol na potvrdenie brejku!

1:3
    Darja Gavrilovová potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v prvom sete už 3:1.

15-0
    Teraz na servise Dominika vstupuje veľmi dobre, fiftínom.

15-15
    Nevynútenou chybou pomáha Dominika súperke, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Pri dlhšej výmene od základnej čiary bola trpezlivejšia Austrálčanka, ktorá si počkala na chybu súperky.

30-30
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Cibulková stav tohto gemu.

30-40
    Slovenská reprezentantka teraz uponáhľala svoj forhend a ten letel do autu. Gavrilovová má brejkbol.

40-40
    Víťazným úderom z forhendu, ktorý letel presne na čiaru posúva Cibulková gem do zhody.

A-40
    Cibulková sa dostáva k výhode a má gembol.

2:3
    Dominika Cibulková odvrátila v tomto ťažkom geme brejkbol a znižuje stav duelu na 3:2.

0-15
    Dominika Cibulková diktovala tempo výmeny, no následne urobila nevynútenú chybu z forhendu.

15-15
    Dominika Cibulková si teraz pomohla servisom, po ktorom sa dostala Gavrilovová pod tlak a chybovala.

30-15
    Slovenská tenisová dvojka ide na príjme do vedenia.

40-15
    Bekhendový úder austrálska tenistka vyhadzuje von z kurtu, a tak má Cibulková dva brejkboly!

3:3
    Dvojchybou pomáha Darja Gavrilovová svojej súperke k zisku gemu! Dominika Cibulková si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 3:3.

0-15
    Dminika Cibulková mala súperku ako na dlani, no v rozhodujúcom momente zaváhala a chybovala.

15-15
    Dominika Cibulková si po jednom zo slabších úderov súperky nabehla na sieť a forhendovým winnerom ukončila výmenu!

30-15
    Krásnym bekhendovým kraťasom sa dostáva Dominika Cibulková do vedenia.

30-30
    Teraz však Dominika chybovala z forhendu, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Priamym bodom z podania sa dostáva Dominika Cibulková ku gembolu.

4:3
    Kraťas Gavrilovovej nevyšiel podľa predstáv Dominika ho dobehla a následne donútila súperku chybovať. Slovenka otáča stav prvého setu a ide do vedenia 4:3.

15-0
    Po druhom servise vyhadzuje Darja Gavrilovová svoj bekhend len do autu.

30-0
    Aj druhá výmena putuje na konto slovenskej tenisovej jednotky!

40-0
    Víťazným úderom z forhendovej strany sa dostáva Dominika Cibulková k trom brejkbolom.

5:3
    Hneď prvý brejkbol Dominika Cibulková premieňa a berie servis svojej súperky! Po krátkej prestávke ide Slovenka podávať na zisk prvého setu.

15-0

30-0
    Forhendovým úderom do protipohybu si zabezpečila Dominika Cibulková výraznejšie vedenie.

30-15
    Gavrilovová získava fiftín po úspešnom obhodení svojej súperky na sieti.

30-30
    Tak nádejne vyzerajúci gem je razom vyrovnaný! Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Dominika Cibulková sa dostáva k prvému setbolu v tomto dejstve!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo premeniť! Zhoda.

40-A
    Víťazným forhendom sa dostáva Darja Gavrilovová k výhode a brejkbolu!

40-40
    Dominika Cibulková sa ubránila a brejkbol odvracia. Zhoda.

A-40
    Dominika Cibulková si vybojovala v azda najdlhšej výmene zápasu setbol!

40-40
    Ani druhý setbol nedovolila mladá austrálska tenistka premeniť svojej súperke. Ďalšia zhoda.

A-40
    Dominika ukázala v tejto výmene aká je bojovníčka a získava tretí setbol v zápase!

6:3
    Opäť platilo do tretice všetko dobré! Dominika Cibulková prehrávala v tomto sete, no vzala si späť svoje stratené podanie a následne ešte jedno podanie súperky.

0-15
    Cibulková vstupuje do druhého setu nepresnosťou na returne.

15-15
    Darja Gavrilovová posiela svoj dlhý bekhendový volej až za základnú čiaru. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Cibulková ide do vedenia po chybe súperky.

40-15
    Dominika Cibulková si dobehla po víťazný úder na sieť a má dva brejkboly pri podaní súperky.

40-30
    Prvý brejkbol rodáčka z Ruska odvracia.

40-40
    Aj druhý brejkbol je zrazu minulosťou! Darja Gavrilovová upravuje na zhodu!

40-A
    Ziskom troch fiftínov v rade sa dostáva Austrálčanka k výhode!

0:1
    Darja Gavrilovová odvrátila v tomto geme 2 brejkboly a nakoniec si udržala svoje podanie.

0-15
    Cibulková začína na servise nevynútenou chybou.

15-15
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Domi stav tejto hry.

30-15
    Gavrilovová vyhadzuje svoj bekhend len do autu.

40-15
    Return austrálskej tenistky končí v aute a tak má Dominika Cibulková 2 gemboly.

1:1
    Opäť nepresný bekhend Austrálčanky a tak Cibulková vyrovnáva stav druhého dejstva na 1:1.

15-0

15-15
    Gavrilovová vyrovnáva stav tohto gemu po nepresnom údere od súperky.

15-30
    Aj druhý fiftín putuje na konto rodáčky z Ruska.

15-40
    Darja Gavrilovová si teraz pomáha kvalitným servisom, na ktorý nenašla odpoveď jej súperka.

1:2
    Priamym bodom z druhého podania sa dostáva Darja Gavrilovová do vedenia 2:1.

15-0
    Dominika zahrala výborný drop-shot, ktorý síce jej súperka dobehla, no už nedokázala prehodiť cez sieť!

30-0
    Return austrálskej reprezentantky končí mimo kurt.

40-0
    Dominika Cibulková má šancu na čistú hru. Prvú v druhom sete!

2:2
    Krásnym kraťasom ukončila Dominika tento gem a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

15-0
    Bekhend austrálskej tenistky bol pridlhý a letel až za základnú čiaru.

30-0
    Teraz však prišla nepresnosť z forhendu od Darje Gavrilovovej a jej súperka má šancu v tomto geme na brejk!

40-0
    Dominika sa po dobrom výkone v tejto výmene dostáva k trom brejkbolom!

3:2
    Víťazným returnom premieňa Dominika Cibulková brejkbol, berie servis svojej súperke a vedie 3:2.

15-0
    Veľmi dobre vstupuje Dominika Cibulková do gemu na potvrdenie brejku!

30-0
    Víťazným krížnym forhendom sa dostáva slovenská tenisová jednotka do výraznejšieho vedenia na servise.

40-0
    Ďalší bekhendový winner po čiare zabezpečuje Dominike Cibulkovej 3 gemboly!

40-15
    O prvý gembol sa pripravila Cibulková sama svojou nepresnosťou.

40-30
    Aj druhý gembol je preč!

4:2
    Dominika Cibulková už tretí gembol premieňa a potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v druhom dejstve už 4:2.

0-15
    Loptu získava Gavrilovová.

0-30
    Return slovenskej tenistky letel až za základnú čiaru.

15-30
    Darja Gavrilovová sa v celej výmene len bránila a následne jej súperka zakončila výmenu víťazným úderom z forhendu.

30-30
    Darja Gavrilovová robí dvojchybu! Celkovo druhú v zápase.

40-30
    Víťazným krížnym bekhendom sa dostáva Dominika Cibulková k brejkbolu!

40-40
    Skrátenie hry Gavrilovovej vyšlo a odvracia tak brejkbol. Zhoda.

40-A
    Víťazným forhendom k čiare sa dostáva Austrálčanka k výhode a gembolu.

40-40
    Teraz prišla od austrálskej tenistky nevynútená chyba z bekhendu.

40-A
    Opäť prichádza výhoda na stranu austrálskej tenistky, po nepresnom bekhende Cibulkovej.

40-40
    Dominika Cibulková posiela gem do zhody po tom čo svoju súperku zatlačila výborným returnom pod nohy.

A-40
    Bekhendový volej od Austrálčanky zastavila páska a tak má Dominika Cibulková brejkbol!

40-40
    A ten Darja Gavrilovová odvracia forhendovým winnerom.

A-40
    Darja Gavrilovová chybuje z bekhendu a tak je tu tretí brejkbol v tomto geme pre Cibulkovú!

5:2
    Dominika Cibulková v najdlhšej výmene zápasu dominovala a svoju súperku doslova zničila svojimi forhendami! Slovenská tenisová jednotka pôjde po prestávke podávať na víťazstvo v tomto zápase!

15-0
    Agresívnou hrou získava Dominika Cibulková na sieti fiftín!

30-0
    Víťazným forhendom sa dostáva Dominika Cibulková do výraznejšieho vedenia.

40-0
    Krásnym bekhendovým úderom k čiare sa dostáva Dominika Cibulková k trom mečbolom!

6:2
    Cibulková zvláda tento zápas a premieňa hneď prvý mečbol!

Koniec zápasu

Toto je slovenský deň vo Wimbledone! Po Lukášovi Lackovi, ktorý senzačne zdolal Karloviča a Janke Čepelovej, ktorá sa postarala o prekvapenie vyradením svetovej dvojky Muguruzaovej postupuje celkom hladko do tretieho kola aj slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková! Tá zvíťazila nad rodáčkou z Ruska 6:3, 6:2 a jej ďalšou súperkou bude lepšia z dvojice Bouchardová- Kontaová! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok večera. (18:57:28)