Kontaveitová – Strýcová 1:2 (kon.) | Plíšková – Dojová 0:2 (kon.)
Šátralová – Suárezová-Navarrová 1:2 (kon.) | Siniaková – Garcíaová 2:1 (kon.)
Šafářová – Crawfordová 2:0 (kon.) | Čepelová – Muguruza 2:0 (kon.)
6 6
Daria Savilleová
0
3 2
Štvrtok 30.06.2016, 17:35 • Court 18 • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 2. kolo

Toto je slovenský deň vo Wimbledone! Po Lukášovi Lackovi, ktorý senzačne zdolal Karloviča a Janke Čepelovej, ktorá sa postarala o prekvapenie vyradením svetovej dvojky Muguruzaovej postupuje celkom hladko do tretieho kola aj slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková! Tá zvíťazila nad rodáčkou z Ruska 6:3, 6:2 a jej ďalšou súperkou bude lepšia z dvojice Bouchardová- Kontaová! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok večera. (18:57:28)

Koniec zápasu

6:2
    Cibulková zvláda tento zápas a premieňa hneď prvý mečbol!

40-0
    Krásnym bekhendovým úderom k čiare sa dostáva Dominika Cibulková k trom mečbolom!

30-0
    Víťazným forhendom sa dostáva Dominika Cibulková do výraznejšieho vedenia.

15-0
    Agresívnou hrou získava Dominika Cibulková na sieti fiftín!

5:2
    Dominika Cibulková v najdlhšej výmene zápasu dominovala a svoju súperku doslova zničila svojimi forhendami! Slovenská tenisová jednotka pôjde po prestávke podávať na víťazstvo v tomto zápase!

A-40
    Darja Gavrilovová chybuje z bekhendu a tak je tu tretí brejkbol v tomto geme pre Cibulkovú!

40-40
    A ten Darja Gavrilovová odvracia forhendovým winnerom.

A-40
    Bekhendový volej od Austrálčanky zastavila páska a tak má Dominika Cibulková brejkbol!

40-40
    Dominika Cibulková posiela gem do zhody po tom čo svoju súperku zatlačila výborným returnom pod nohy.

40-A
    Opäť prichádza výhoda na stranu austrálskej tenistky, po nepresnom bekhende Cibulkovej.

40-40
    Teraz prišla od austrálskej tenistky nevynútená chyba z bekhendu.

40-A
    Víťazným forhendom k čiare sa dostáva Austrálčanka k výhode a gembolu.

40-40
    Skrátenie hry Gavrilovovej vyšlo a odvracia tak brejkbol. Zhoda.

40-30
    Víťazným krížnym bekhendom sa dostáva Dominika Cibulková k brejkbolu!

30-30
    Darja Gavrilovová robí dvojchybu! Celkovo druhú v zápase.

15-30
    Darja Gavrilovová sa v celej výmene len bránila a následne jej súperka zakončila výmenu víťazným úderom z forhendu.

0-30
    Return slovenskej tenistky letel až za základnú čiaru.

0-15
    Loptu získava Gavrilovová.

4:2
    Dominika Cibulková už tretí gembol premieňa a potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v druhom dejstve už 4:2.

40-30
    Aj druhý gembol je preč!

40-15
    O prvý gembol sa pripravila Cibulková sama svojou nepresnosťou.

40-0
    Ďalší bekhendový winner po čiare zabezpečuje Dominike Cibulkovej 3 gemboly!

30-0
    Víťazným krížnym forhendom sa dostáva slovenská tenisová jednotka do výraznejšieho vedenia na servise.

15-0
    Veľmi dobre vstupuje Dominika Cibulková do gemu na potvrdenie brejku!

3:2
    Víťazným returnom premieňa Dominika Cibulková brejkbol, berie servis svojej súperke a vedie 3:2.

40-0
    Dominika sa po dobrom výkone v tejto výmene dostáva k trom brejkbolom!

30-0
    Teraz však prišla nepresnosť z forhendu od Darje Gavrilovovej a jej súperka má šancu v tomto geme na brejk!

15-0
    Bekhend austrálskej tenistky bol pridlhý a letel až za základnú čiaru.

2:2
    Krásnym kraťasom ukončila Dominika tento gem a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

40-0
    Dominika Cibulková má šancu na čistú hru. Prvú v druhom sete!

30-0
    Return austrálskej reprezentantky končí mimo kurt.

15-0
    Dominika zahrala výborný drop-shot, ktorý síce jej súperka dobehla, no už nedokázala prehodiť cez sieť!

1:2
    Priamym bodom z druhého podania sa dostáva Darja Gavrilovová do vedenia 2:1.

15-40
    Darja Gavrilovová si teraz pomáha kvalitným servisom, na ktorý nenašla odpoveď jej súperka.

15-30
    Aj druhý fiftín putuje na konto rodáčky z Ruska.

15-15
    Gavrilovová vyrovnáva stav tohto gemu po nepresnom údere od súperky.

15-0
    Loptu získava Cibulková.

1:1
    Opäť nepresný bekhend Austrálčanky a tak Cibulková vyrovnáva stav druhého dejstva na 1:1.

40-15
    Return austrálskej tenistky končí v aute a tak má Dominika Cibulková 2 gemboly.

30-15
    Gavrilovová vyhadzuje svoj bekhend len do autu.

15-15
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Domi stav tejto hry.

0-15
    Cibulková začína na servise nevynútenou chybou.

0:1
    Darja Gavrilovová odvrátila v tomto geme 2 brejkboly a nakoniec si udržala svoje podanie.

40-A
    Ziskom troch fiftínov v rade sa dostáva Austrálčanka k výhode!

40-40
    Aj druhý brejkbol je zrazu minulosťou! Darja Gavrilovová upravuje na zhodu!

40-30
    Prvý brejkbol rodáčka z Ruska odvracia.

40-15
    Dominika Cibulková si dobehla po víťazný úder na sieť a má dva brejkboly pri podaní súperky.

30-15
    Cibulková ide do vedenia po chybe súperky.

15-15
    Darja Gavrilovová posiela svoj dlhý bekhendový volej až za základnú čiaru. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Cibulková vstupuje do druhého setu nepresnosťou na returne.

6:3
    Opäť platilo do tretice všetko dobré! Dominika Cibulková prehrávala v tomto sete, no vzala si späť svoje stratené podanie a následne ešte jedno podanie súperky.

A-40
    Dominika ukázala v tejto výmene aká je bojovníčka a získava tretí setbol v zápase!

40-40
    Ani druhý setbol nedovolila mladá austrálska tenistka premeniť svojej súperke. Ďalšia zhoda.

A-40
    Dominika Cibulková si vybojovala v azda najdlhšej výmene zápasu setbol!

40-40
    Dominika Cibulková sa ubránila a brejkbol odvracia. Zhoda.

40-A
    Víťazným forhendom sa dostáva Darja Gavrilovová k výhode a brejkbolu!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo premeniť! Zhoda.

40-30
    Dominika Cibulková sa dostáva k prvému setbolu v tomto dejstve!

30-30
    Tak nádejne vyzerajúci gem je razom vyrovnaný! Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Gavrilovová získava fiftín po úspešnom obhodení svojej súperky na sieti.

30-0
    Forhendovým úderom do protipohybu si zabezpečila Dominika Cibulková výraznejšie vedenie.

15-0

5:3
    Hneď prvý brejkbol Dominika Cibulková premieňa a berie servis svojej súperky! Po krátkej prestávke ide Slovenka podávať na zisk prvého setu.

40-0
    Víťazným úderom z forhendovej strany sa dostáva Dominika Cibulková k trom brejkbolom.

30-0
    Aj druhá výmena putuje na konto slovenskej tenisovej jednotky!

15-0
    Po druhom servise vyhadzuje Darja Gavrilovová svoj bekhend len do autu.

4:3
    Kraťas Gavrilovovej nevyšiel podľa predstáv Dominika ho dobehla a následne donútila súperku chybovať. Slovenka otáča stav prvého setu a ide do vedenia 4:3.

40-30
    Priamym bodom z podania sa dostáva Dominika Cibulková ku gembolu.

30-30
    Teraz však Dominika chybovala z forhendu, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Krásnym bekhendovým kraťasom sa dostáva Dominika Cibulková do vedenia.

15-15
    Dominika Cibulková si po jednom zo slabších úderov súperky nabehla na sieť a forhendovým winnerom ukončila výmenu!

0-15
    Dminika Cibulková mala súperku ako na dlani, no v rozhodujúcom momente zaváhala a chybovala.

3:3
    Dvojchybou pomáha Darja Gavrilovová svojej súperke k zisku gemu! Dominika Cibulková si berie späť stratené podanie a vyrovnáva na 3:3.

40-15
    Bekhendový úder austrálska tenistka vyhadzuje von z kurtu, a tak má Cibulková dva brejkboly!

30-15
    Slovenská tenisová dvojka ide na príjme do vedenia.

15-15
    Dominika Cibulková si teraz pomohla servisom, po ktorom sa dostala Gavrilovová pod tlak a chybovala.

0-15
    Dominika Cibulková diktovala tempo výmeny, no následne urobila nevynútenú chybu z forhendu.

2:3
    Dominika Cibulková odvrátila v tomto ťažkom geme brejkbol a znižuje stav duelu na 3:2.

A-40
    Cibulková sa dostáva k výhode a má gembol.

40-40
    Víťazným úderom z forhendu, ktorý letel presne na čiaru posúva Cibulková gem do zhody.

30-40
    Slovenská reprezentantka teraz uponáhľala svoj forhend a ten letel do autu. Gavrilovová má brejkbol.

30-30
    Priamym bodom z podania vyrovnáva Cibulková stav tohto gemu.

15-30
    Pri dlhšej výmene od základnej čiary bola trpezlivejšia Austrálčanka, ktorá si počkala na chybu súperky.

15-15
    Nevynútenou chybou pomáha Dominika súperke, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Teraz na servise Dominika vstupuje veľmi dobre, fiftínom.

1:3
    Darja Gavrilovová potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie v prvom sete už 3:1.

30-40
    Dominika už nestihla dobehnúť víťazný forhend svojej súperky. Gavrilovová má gembol na potvrdenie brejku!

30-30
    Return slovenskej tenistky skončil až za základnou čiarou, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Dominika opäť získava fiftín po víťaznom údere z forhendu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Výborne! Dominika vstupuje do gemu na returne víťazným forhendom po čiare.

1:2
    Veľmi dobrou agresívnou hrou zatlačila Gavrilovová svoju súperku a donútila ju chybovať. Dominika Cibulková stráca svoje podanie.

40-A
    Darja Gavrilovová sa teraz nečakane dostáva k výhode a brejkbolu!

40-40
    Jeden z Cibulkovej bekhendov skončil v aute. Zhoda.

40-30
    Bekhend austrálskej tenistky skončil v aute a tak získava Dominika CIbulková gembol.

30-30
    Po 30 na oboch stranách! Dominika Cibulková robí prvú dvojchybu v zápase.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách! O správnosti výroku rozhodcu muselo rozhodnúť až jastrabie oko.

15-0
    Dominika začala veľmi dobrým servisom, na ktorý nadviazala potom víťazný úder z forhendu.

1:1
    Darja Gavrilovová si drží svoj servis a vyrovnáva na 1:1.

15-40
    Dominika Cibulková robí nevynútenú chybu z forhendu, ktorý skončil v tesnom aute.

15-30
    Gavrilovová sa dostáva v geme na servise do vedenia.

15-15
    Darja Gavrilovová získava prvý fiftín v zápase, keď po servise zatlačila svoju súperku a následne víťazným úderom ukončila výmenu.

15-0
    Dominika začína veľmi dobre aj na príjme!

1:0
    Nepresnosť na returne od Austrálčanky znamená zisk gemu pre Dominiku Cibulkovú!

40-0
    Po veľmi dobrom servise pokazila Austrálčanka svoj return a tak je tu šanca na čistú hru pre Cibulkovú.

30-0
    Aj druhý fiftín putuje na jej konto, keď Gavrilovová chybovala na sieti.

15-0
    Dominika Cibulková vstupuje do zápasu po chybe súperky fiftínom.

0:0

Na servise začne slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková!

Hráčky sú už na kurte, kde sa aktuálne už rozcvičujú pred zápasom!

Prajem pekný deň a vítam všetkých priaznivcov bieleho športu! Dnes bude v All England Clube nahustený program, kedže počasie spravilo včera organizátorom vrásky na čele. Hralo sa s malými prestávkami len na Center courte! Snáď sa dnes počasie umúdri a odohrajú sa všetky zápasy, medzi ktorými je aj zápas Dominiky Cibulkovej a Darje Gavrilovovej!

Dominika Cibulková je 27-ročná slovenská tenisová jednotka. Na tomto turnaji figuruje ako devätnásta nasadená. Pred Wimbledonom nastúpila na turnaj v Eastbourne, ktorý senzačne vyhrala a slávila tak prvý titul z trávy! V Eastbourne porazila aj svetovú trojku Agu Radwańskú. Jej najlepším výsledkom v Londýne bolo štvrťfinále z roku 2011.
    V prvom kole zdolala Chorvátku Mirjanu Lučičovú-Baroniovú 7:5, 6:3.

Darja Gavrilovová je 22-ročná reprezentantka Austrálie, no rodáčkou je z Ruska. Aktuálne sa nachádza na 56. mieste svetového rebríčka, no jej maximom je 32. pozícia. Pred Wimbledonom odohrala dva turnaje na tráve, no v Birminghame skončila v osemfinále na rakete A.Kerberovej a v Eastbourne ju vyradila v druhom kole neskoršia finalistka Karolína Plíšková.
    V Londýne zdolala v prvom kole Q. Wangovú 2:6, 6:3, 6:4.

VZÁJOMNÁ BILANCIA
    Hráčky sa na okruhu WTA ešte nestretli, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru, dúfajme, že so šťastným koncom pre slovenskú tenistku!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.