6 1 2 4
Nedeľa 05.06.2016, 15:14French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Finále
    6:2, 6:1, 3:6, 6:4 - Novak Djokovič

6:4
    Z tejto hry nervov vyšiel víťazne Novak Djokovič, keď Andy Murray ukončuje tento zápas forhendovým úderom do siete!

A-40
    Je tu však tretí mečbol pre Novaka Djokoviča. Zvládne to svetová jednotka do tretice?

40-40
    Fantastický Andy Murray! Brit si uvedomuje, že už nemá čo stratiť, a tak bojuje! Máme tu zhodu.

40-30
    O prvý mečbol sa Srb pripravuje dvojchybou!

40-15
    Dva mečboly pre Novaka Djokoviča!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:4; 30-15 - Novak Djokovič

30-15
    Fantastická výmena z oboch strán! Novak Djokovič ubránil niekoľko pokusov Murrayho o jej ukončenie a napokon sa teší zo zisku fiftínu!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:4 - Andy Murray

5:4
    Andy Murray zvláda tento gem a rozdiel v tomto sete je už len jeden gem! Novak Djokovič však teraz bude opäť podávať na víťazstvo v celom turnaji!

5:3
    Novak Djokovič tento gem nezvláda a vracia svojho súpera do boja o víťazstvo vo štvrtom sete!

15-40
    Dvojchyba Novaka Djokoviča prináša dva brejkboly pre Andyho Murrayho!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:2 - Novak Djokovič

5:2
    Srb premieňa hneď prvý brejkbol a v ďalšej hre bude podávať na zisk svojho premiérového titulu z parížskej antuky!

40-0
    Novak Djokovič mení tento zápas na skutočnú exhibíciu! Dostáva sa k trom brejkbolom a šanci na zvýšenie na 5:2!

40-40
    Murray musel opäť ísť len cez druhé podanie, no o túto loptičku príkladne zabojoval a brejkbol odvracia!

A-40
    Andy Murray kazí ľahký forhend a Novak Djokovič má veľkú šancu odskočiť na rozdiel troch gemov!
    6:2, 6:1, 3:6, 2:0; 40-40 - Novak Djokovič

40-40
    Novak Djokovič teraz fantasticky predvídal úmysel svojho súpera a napokon zaznamenal víťazný forhend, ktorý znamená zhodu.

1:0
    Novak Djokovič začína tento set najlepším možným spôsobom – ziskom servisu svojho súpera! Pohár mušketierov pre srbskú tenisovú jednotku je už na dohľad!

40-0
    Novak Djokovič má ideálnu príležitosť na zisk súperovho servisu hneď na úvod štvrtého setu! Tri brejkboly pre Srba!

30-0
    Fantastický, neuveriteľný Djokovič! Andy Murray robí, čo môže, no Novak Djokovič dobehne aj nemožné!
    6:1, 3:6, 6:2 - Novak Djokovič

6:2
    Tesný out z rakety Andyho Murrayho však ukončuje tretí set a Novakovi Djokovičovi chýba jediný set k zisku premiérového titulu na Roland Garros! Dostane sa z tohto ešte Andy Murray?

40-0
    Ďalšia zbytočná chyba z forhendu od Andyho Murrayho a tri setboly pre Novaka Djokoviča!

5:1
    Novak Djokovič v tomto geme musel odvracať štyri brejkboly svojho súpera, no napokon to zvláda a dostáva sa do nádejného vedenia 5:1 v tomto sete!

40-40
    Tak teraz mal britský tenista veľké šťastie, keď Novak Djokovič poslal loptičku z mimoriadne náročnej pozície len tesne za základnú čiaru!

40-A
    Následne je tu však tretí brejkbol v tejto hre pre Andyho Murrayho.

15-40
    Andy Murray hrá v tomto geme ako vymenený a dostáva sa k dvom brejkbolom!

4:1
    Fantastický Novak Djokovič! Srbský tenista teraz dobehol aj nemožné a následne prekvapil svojho súpera nečakaným úderom za sieť!

40-15
    Andy Murray v týchto momentoch vyzerá byť úplne bezradný. Novak Djokovič má k dispozícii ďalšie dva brejkboly!
    6:1, 3:6, 2:1 - Novak Djokovič

2:1
    Prichádza však obrovská chyba britského tenistu na sieti a Novak Djokovič opäť berie svojmu súperovi servis!

40-15
    A dva brejkboly sú skutočnosťou! Novak Djokovič teraz predvádza takmer bezchybný tenis a Andy Murray začína byť bezradný!

15-0
    Fantastická výmena z oboch strán ide na konto Novaka Djokoviča!

6:1
    Hrajúca srbská legenda využíva hneď ten prvý a vyrovnáva stav finálového zápasu na 1:1 na sety!
    3:6, 5:1; 40-15 - Novak Djokovič

40-15
    Víťazný úder z rakety Noleho mu prináša dva setboly.

5:1
    Novak Djokovič premieňa hneď prvý brejkbol a v druhom sete už má dva brejky k dobru!
    3:6, 4:1; 40-15 - Novak Djokovič

40-15
    Tak ako by nás Novak Djokovič pred začiatkom tohto setu počul. Jeho výkon išiel rapídne hore a má ďalšie dve šance na zisk súperovho podania!

40-15
    Ďalšia chyba podávajúceho britského tenistu a Novak Djokovič má ďalšie dva brejkboly!

3:0
    Tesný out Andyho Murrayho znamená potvrdenie brejku a vedenie 3:0 v prospech dlhodobej svetovej jednotky!

2:0
    Následne sa však svetová dvojka dopúšťa dvojchyby a daruje svojmu súperovi tento gem!

40-15
    Andymu Murraymu nevyšiel pokus o skrátenie hry a Novak Djokovič má dva brejkboly!
    3:6, 0:0; 40-A - Andy Murray

40-A
    Tak toto bola nádhera! Andy Murray si tento brejkbol skutočne zaslúžil, keď dokázal ubrániť aj neubrániteľné.

40-40
    Dvojchyba Djokoviča a máme tu zhodu!
    3:6 - Andy Murray

3:6
    Tretí setbol už Andy Murray využíva a získava prvý set finálového duelu Roland Garros 2016! Novak Djokovič mu k tomu dopomohol ďalšou z nespočetného radu nevynútených chýb. Ak bude chcieť srbská tenisová hviezda s týmto zápasom ešte niečo spraviť, bude musieť pozdvihnúť svoj výkon na oveľa vyššiu úroveň. Zvládne to?

0-40
    Djokovičov úder bol opäť príliš dlhý a Andy Murray má tri setboly!

0-30
    Rozhodca potvrdil eso Andyho Murrayho, hoci sa to nepáči tak Novakovi Djokovičovi ani väčšina parížskeho publika.

2:5
    Andy Murray získava dôležitú siedmu hru prvého setu, keď Novak Djokovič svoj return poslal len do siete. Srb tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto sete.

1:4
    A Škót končí tento gem najlepším možným spôsobom – esom!

15-40
    Následne však Murray získava ďalšie dva brejkboly!
    1:1 - Andy Murray

1:1
    Britovi sa to podarilo! Andy Murray si berie stratený servis späť vďaka úspešnému obhodeniu svojho súpera.

1:0
    Svetová jednotka využíva hneď ten prvý a berie Murraymu servis čistou hrou!

40-0
    Novak Djokovič je na príjme zatiaľ fantastický. Teraz si svojho súpera rozbehal po celom kurte, aby loptičku napokon poslal do jeho odkrytej časti. Srb má hneď na úvod tri brejkboly!

Obaja finalisti sú už na kurte, po krátke rozcvičke začne na podaní Andy Murray.