1
6 1 2 4
Nedeľa 05.06.2016, 15:14French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Finále

Vítáme vás pri online prenose. Stretnutie sa začína o 15:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní absolútneho vrcholu grandslamového turnaja Roland Garros. Finálový súboj pred zrakom celého sveta zohrajú od 15:00 stredoeurópskeho času Srb Novak Djokovič a Brit Andy Murray.

Už teraz je isté, že sa v Paríži bude prepisovať história. Novak Djokovič bol vo finále v rokoch 2012, 2014 a 2015, ale posledná loptička pre neho ani raz nebola víťazná a na triumf na tomto podujatí zatiaľ iba čaká. Rovnako tak prvenstvo na Roland Garros zatiaľ neokúsil ani Andy Murray, pre ktorého ide dnes o premiérovú účasť vo finále tohto turnaja. Postupom do absolútneho vrcholu French Open sa dokonca Murray stal historicky prvým Britom v Open ére tenisu, ktorý si zahrá o titul na tomto grandslamovom turnaji.
    Andy Murray a Eric Cantona - britský tenista sa včera stretol s hviezdnym bývalým futbalistom

Novak Djokovič sa v Paríži zabáva, včera si zahral populárnu "Heads Up" hru
    Finále snov v Paríži! Kto získa svoj premiérový Pohár mušketierov? Začíname už o necelú polhodinu!

Obaja finalisti sú už na kurte, po krátke rozcvičke začne na podaní Andy Murray.

0:0

15-0
    Prvú loptičku zápasu získava Novak Djokovič, ktorú dlhú výmenu ukončil úspešným skrátením hry.
    0:0; 15-0 - Novak Djokovič

30-0
    Ďalšia dlhá výmena a prvá nevynútená chyba Andyho Murrayho dostáva jeho súpera do výhody o dva fiftíny.

40-0
    Novak Djokovič je na príjme zatiaľ fantastický. Teraz si svojho súpera rozbehal po celom kurte, aby loptičku napokon poslal do jeho odkrytej časti. Srb má hneď na úvod tri brejkboly!

1:0
    Svetová jednotka využíva hneď ten prvý a berie Murraymu servis čistou hrou!

0-15
    Prvá nevynútená chyba z forhendu aj na strane Novaka Djokoviča, ktorý loptičku poslal len do siete.

0-30
    Tak toto bolo tesné! Po peknej výmene sa Djokovič pokúsil svojho súpera obhodiť, no loptička skončila len tesne v oute.
    1:0; 0-30 - Andy Murray

0-40
    Tak si to predstavte! Tri brejkboly hneď na úvod aj pre Andyho Murrayho! Vezme si stratené podanie späť?

15-40
    Djokovič prvý brejkbol odvracia.

30-40
    Murray už má len jednu šancu vziať si stratené podanie späť.

1:1
    Britovi sa to podarilo! Andy Murray si berie stratený servis späť vďaka úspešnému obhodeniu svojho súpera.
    1:1 - Andy Murray

0-15
    Loptu získava Murray.

0-30
    Djokovičov forhend zastavila páska, Murray vedie 30:0.

0-40
    Vynikajúci servis bol základom pre zisk tohto fiftínu, keď si Murray vďaka nemu odkryl časť kurtu, do ktorej napokon poslal nechytateľný forhend.

1:2
    A Murray si pripisuje na svoje konto prvú čistú hru tohto zápasu!

0-15
    Out z rakety Djokoviča potvrdil aj umpairový rozhodca tohto zápasu.

0-30
    Andy Murray získava vďaka peknému forhendovému returnu aj druhý fiftín tohto gemu.

15-30
    Tento zápas bude poriadne dlhý! Jedna maratónska výmena strieda druhú. Teraz sa to skončilo ziskom fiftínu pre Noleho.
    1:2; 15-30 - Novak Djokovič

15-40
    Následne však Murray získava ďalšie dva brejkboly!

1:3
    A Brit využíva hneď ten prvý, keď Djokovič posiela loptičku len za základnú čiaru!

0-15
    Teraz mal srbský tenista smolu, keď jeho forhend tesne zastavila len páska.

15-15
    Nevynútená chyba aj na strane Murrayho, jeho úder bol príliš dlhý a do kurtu sa nezmestil.

15-30
    Novakovi Djokovičovi sa vôbec nedarí, keď jeho forhend opäť zastavila len páska.

15-40
    Andy Murray má dve šance na potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry.
    1:3; 15-40 - Andy Murray

1:4
    A Škót končí tento gem najlepším možným spôsobom – esom!

15-0
    Return Murrayho končí len za základnou čiarou, Djokovič sa dostáva do vedenia v tomto geme.

30-0
    Ďalšia nevynútená chyba svetovej dvojky znamená vedenie 30:0 pre podávajúceho Srba.

30-15

30-30
    Druhá chyba v rade pre Novaka Djokoviča prináša stav po 30. Srb evidentne nie je v ideálnom rozpoložení.

40-30
    Tentoraz však vyšiel z výmeny ako víťaz, keď dokázal presne zakončiť na sieti.
    1:4; 40-30 - Novak Djokovič

40-40
    Veľké šťastie na strane Andyho Murrayho, ktorému k zisku tohto fiftínu pomohla sieť. Máme tu zhodu.

A-40
    Výhoda Djokovič. Murrayho forhend skončil v tesnom oute, ďalšia smola na strane Brita.

2:4
    Ďalšie komplikácie v tomto geme už Nole nepripúšťa a znižuje stav prvého setu.

0-15
    Vďaka kvalitnému prvému servisu získava Andy Murray úvodný fiftín siedmej hry zápasu.

0-30
    Brit je na podaní zatiaľ suverénny s výnimkou úvodnej hry zápasu.

15-30
    Loptu získava Djokovič.
    2:4; 15-30 - Novak Djokovič

15-40
    Andy Murray opäť skvelo trafil prvý servis a Djokovič naň nedokázal adekvátne zareagovať.

30-40
    Tentoraz však z výmeny vyšiel úspešnejšie srbský tenista, ktorý sa tak v tomto geme ešte drží.

40-40
    Nevynútená chyba podávajúceho Brita prináša zhodu.

40-A
    Veľmi dôležitý fiftín pre Murrayho! Djokovič nezvládol menšiu hru nervov a svoj bekhend poslal len do outu.
    2:4; 40-A - Andy Murray

40-40
    Bekhend Murrayho zastavila páska, máme tu opäť zhodu.

40-A
    Djokovič mal veľkú príležitosť zakončiť túto výmenu úspešne, no trafil len presne na raketu svojho súpera, ktorý sa už nemýlil. Výhoda Murray.

40-40
    Andy Murray opäť výhodu nevyužíva a siedma hra prvého setu pokračuje ďalej.

40-A

2:5
    Andy Murray získava dôležitú siedmu hru prvého setu, keď Novak Djokovič svoj return poslal len do siete. Srb tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto sete.

15-0
    Djokovič začína dobre, forhend Murrayho sa do kurtu nezmestil.

15-15
    Následne však Nole predvádza ďalšiu nevynútenú chybu z bekhendovej strany.

15-30
    Bekhendovú chybu strieda forhendová a Andy Murray je dve loptičky od zisku prvého setu.

30-30
    Djokovič sa dostáva na stav po 30.

40-30
    Srb túto dlhú výmenu zvládol a dostáva sa ku gembolu.
    2:5; 40-30 - Novak Djokovič

3:5
    Novak Djokovič sa zatiaľ v tomto sete zatiaľ drží, no v tomto geme bude musieť zabojovať o súperovo podanie.

0-15
    Murray však začína deviaty gem lepšie.

0-30
    Rozhodca potvrdil eso Andyho Murrayho, hoci sa to nepáči tak Novakovi Djokovičovi ani väčšina parížskeho publika.

0-40
    Djokovičov úder bol opäť príliš dlhý a Andy Murray má tri setboly!

15-40
    Škót však svoj prvý setbol ruší dvojchybou.

30-40
    V tejto výmene mal jasne navrch Novak Djokovič a Murray má tak už len jeden setbol.

3:6
    Tretí setbol už Andy Murray využíva a získava prvý set finálového duelu Roland Garros 2016! Novak Djokovič mu k tomu dopomohol ďalšou z nespočetného radu nevynútených chýb. Ak bude chcieť srbská tenisová hviezda s týmto zápasom ešte niečo spraviť, bude musieť pozdvihnúť svoj výkon na oveľa vyššiu úroveň. Zvládne to?
    3:6 - Andy Murray

15-0
    Djokovič začína druhý set víťazný úderom z forhendu.

30-0
    Aj druhý fiftín tohto gemu získava srbský tenista.

30-15
    Teraz však Nole predviedol ďalšiu chybu z forhendu a Andy Murray získava svoj prvý fiftín v druhej časti hry.

40-15
    Podávajúci Srb teraz veľmi účinne skrátil hru a Murray už na tento úder nedokázal zaregovať.

40-30

40-40
    Dvojchyba Djokoviča a máme tu zhodu!

40-A
    Tak toto bola nádhera! Andy Murray si tento brejkbol skutočne zaslúžil, keď dokázal ubrániť aj neubrániteľné.
    3:6, 0:0; 40-A - Andy Murray

40-40
    Djokovič však nechce pripustiť stratu svojho servisu hneď na úvod druhého setu a bojuje ďalej.

A-40
    Novak Djokovič sa dostáva k výhode.

1:0
    Srbský tenista v tomto geme opäť musel odvracať brejkbol, napokon to však zvládol a svoje prvé podanie v druhom sete si udržal.

15-0
    Ďalšiu dlhú výmenu ukončil nevynútenou chybou z forhendu britský tenista.

30-0
    Ďalšia nepresnosť z rakety Andyho Murrayho znamená stav 0:30 v prospech Novaka Djokoviča.

30-15

40-15
    Andymu Murraymu nevyšiel pokus o skrátenie hry a Novak Djokovič má dva brejkboly!

40-30
    Britovi teraz konečne vyšlo druhé podanie, zariskoval a prvý brejkbol je minulosťou.
    3:6, 1:0; 40-30 - Andy Murray

2:0
    Následne sa však svetová dvojka dopúšťa dvojchyby a daruje svojmu súperovi tento gem!

0-15
    Forhend Novaka Djokoviča opäť skončil len v oute, prvá loptička ide na konto jeho súpera.

15-15
    Teraz však Noe trafil presne a vyrovnáva na stav po 15.
    3:6, 2:0; 15-15 - Novak Djokovič

30-15
    Úspešný útok srbského tenistu na sieti prináša ovocie v podobe zisku fiftínu.

40-15

3:0
    Tesný out Andyho Murrayho znamená potvrdenie brejku a vedenie 3:0 v prospech dlhodobej svetovej jednotky!

15-0
    Murray v druhom sete evidentne nie je v úvode druhého setu v pohode a opäť predvádza ľahkú chybu a darovaný fiftín pre svojho súpera.

30-0
    Novak Djokovič vedie pri podaní svojho súpera opäť už 0:30.

30-15

40-15
    Ďalšia chyba podávajúceho britského tenistu a Novak Djokovič má ďalšie dva brejkboly!

40-30
    Tentoraz však Murray predviedol presný úder a tento brejkbol vymazáva.
    3:6, 3:0; 40-30 - Andy Murray

40-40
    Djokovič nevyužíva ani svoj druhý brejkbol a máme tu opäť zhodu!

40-A
    Tesný out z rakety Novaka Djokoviča a tretí fiftín v rade pre britského tenistu.

3:1
    Andy Murray to napokon zvláda, keď tento gem uzatvára esom.

15-0
    Novakovi Djokovičovi teraz trochu pomohla páska a Srb sa dostáva do vedenia.

30-0

40-0
    Forhend Andyho Murrayho skončil opäť v tesnom oute a nevynútené chyby na strane Brita začínajú pribúdať.

40-15
    Nevydarené skrátenie hry v podaní srbského tenistu znamená zisk fiftínu pre Andyho Murrayho.

4:1
    Djokovič túto hru však napokon zvláda bez komplikácií a svoje podanie si drží.
    3:6, 4:1 - Novak Djokovič

0-15
    Andy Murray bol v tejto výmene dominantnejší a zaslúžene si pripisuje zisk tohto fiftínu na svoju stranu.

15-15
    Loptu získava Djokovič. Ten poslal na druhú stranu nechytateľný bekhend po čiare.

30-15
    Srb predviedol veľmi kvalitný return, ktorý preňho znamená zisk ďalšieho fiftínu pri podaní súpera.

40-15
    Tak ako by nás Novak Djokovič pred začiatkom tohto setu počul. Jeho výkon išiel rapídne hore a má ďalšie dve šance na zisk súperovho podania!
    3:6, 4:1; 40-15 - Novak Djokovič

5:1
    Novak Djokovič premieňa hneď prvý brejkbol a v druhom sete už má dva brejky k dobru!

15-0
    V týchto chvíľach je to exhibícia v podaní Novaka Djokoviča, ktorý opäť získal fiftín nábehom na sieť.

30-0
    Srbovi chýbajú už len dva fiftíny na zisk druhého setu.

30-15

40-15
    Víťazný úder z rakety Noleho mu prináša dva setboly.
    3:6, 5:1; 40-15 - Novak Djokovič

6:1
    Hrajúca srbská legenda využíva hneď ten prvý a vyrovnáva stav finálového zápasu na 1:1 na sety!

0-15
    Tretí set otvára ziskom fiftínu Andy Murray po nevydarenom bekhende svojho súpera.

15-15
    Djokoviča táto chyba však nerozhodila a pokračuje v zlepšenom výkone v porovnaní s prvým setom.

15-30

30-30
    Nevynútená chyba Andyho Murrayho a stav po 30. Dostane sa Novak Djokovič k ďalšiemu brejkbolu?

30-40
    Murray túto možnosť zatiaľ nepripúšťa a získava túto výmenu na svojhu stranu.

0:1
    Úvodnú hru tohto setu získava napokon Andy Murray.

15-0
    Fantastická výmena z oboch strán ide na konto Novaka Djokoviča!

15-15
    Kvalitný return Andyho Murrayho mu prináša zisk fiftínu.
    6:1, 3:6, 0:1; 15-15 - Andy Murray

30-15

30-30
    Novaka Djokoviča teraz prekvapil odskok loptičky a jeho úder skončil len na sieti.

40-30
    Djokovič si pomohol servisom a má gembal.

40-40
    Andy Murray sa nevzdáva a bojuje o zisk servisu svojho súpera. Je tu ďalšia zhoda.

A-40
    Novak Djokovič teraz vyšiel víťazne z ďalšej mimoriadne dlhej výmeny a dostáva sa k výhode.

1:1
    Skvelý Nole teraz svoj forhend trafil presne a ďalšie komplikácie v tomto geme nepripúšťa.
    6:1, 3:6, 1:1 - Novak Djokovič

0-15

15-15
    Bekhend Murrayho na druhú stranu kurtu neprešiel, druhý fiftín tejto hry získava srbský tenista.

30-15
    Djokovič opäť nie je ďaleko od možnosti zobrať servis svojmu súperovi.

40-15
    A dva brejkboly sú skutočnosťou! Novak Djokovič teraz predvádza takmer bezchybný tenis a Andy Murray začína byť bezradný!

40-30
    Andy Murray teraz získava loptičku aj po druhom podaní, čo mu v doterajšom priebehu zápasu príliš nevychádzalo.

2:1
    Prichádza však obrovská chyba britského tenistu na sieti a Novak Djokovič opäť berie svojmu súperovi servis!
    6:1, 3:6, 2:1 - Novak Djokovič

15-0
    Ďalšia zbytočná chyba z bekhendu od Andyho Murrayho, ktorý posiela loptičku len do outu.

15-15
    Novak Djokovič sa teraz trochu pošmykol, a tak tento fiftín ide na konto jeho súpera.

15-30
    Veľmi pekná výmena z oboch strán! Novak Djokovič sa pokúsil zmeniť tempo hry skrátením hry, jeho úmysel mu však nevyšiel.
    6:1, 3:6, 2:1; 15-30 - Andy Murray

30-30
    Andymu Murraymu len tesne nevyšiel return na podanie Djokoviča, stav je po 30.

40-30
    Gembol pre Novaka Djokoviča opäť musel potvrdiť rozhodca.

3:1
    Srbská tenisová jednotka potvrdzuje brejk a v treťom sete vedie 3:1.

15-0
    Ďalšia zbytočná nepresnosť z rakety Andyho Murrayho. Jeho ľahký forhend skončil len v oute.

15-15
    Teraz si však Brit pomohol kvalitným prvým servisom.

30-15
    Víťazný return na druhý servis Brita prináša zisk fiftínu Novakovi Djokovičovi.
    6:1, 3:6, 3:1; 30-15 - Novak Djokovič

40-15
    Andy Murray v týchto momentoch vyzerá byť úplne bezradný. Novak Djokovič má k dispozícii ďalšie dva brejkboly!

40-30
    Teraz však Andy Murray príkladne zabojoval a prvý brejkbol odvracia.

4:1
    Fantastický Novak Djokovič! Srbský tenista teraz dobehol aj nemožné a následne prekvapil svojho súpera nečakaným úderom za sieť!

0-15
    Pri podaní srbského tenistu však začína lepšie Andy Murray.
    6:1, 3:6, 4:1; 0-15 - Andy Murray

15-15

15-30
    Nevynútená chyba z forhendu od Novaka Djokoviča a darovaý fiftín škótskemu tenistovi.

15-40
    Andy Murray hrá v tomto geme ako vymenený a dostáva sa k dvom brejkbolom!

30-40
    Novak Djokovič ruší prvý brejkbol krásnym bekhendom po čiare.

40-40
    Srb teraz rozbehal svojho súpera a bekhendovým úderom dostáva tento gem na zhodu.
    6:1, 3:6, 4:1; 40-40 - Novak Djokovič

40-A
    Následne je tu však tretí brejkbol v tejto hre pre Andyho Murrayho.

40-40
    Novak Djokovič však túto hrozbu odvracia esom.

40-A
    Andy Murray bojuje a má štvrtú možnosť na zisk tejto hry.

40-40
    Return britského tenistu páska nasmerovala len do outu a je tu ďalšia zhoda.

A-40
    Výhoda pre Novaka Djokoviča po ďalšej zbytočnej chybe od Andyho Murrayho.

40-40
    Tak teraz mal britský tenista veľké šťastie, keď Novak Djokovič poslal loptičku z mimoriadne náročnej pozície len tesne za základnú čiaru!

A-40
    Ďalšia výhoda pre podávajúceho srbského hráča.

5:1
    Novak Djokovič v tomto geme musel odvracať štyri brejkboly svojho súpera, no napokon to zvláda a dostáva sa do nádejného vedenia 5:1 v tomto sete!

0-15

0-30
    Zbytočná chyba Novaka Djokoviča z forhendu a druhý fiftín v tomto geme pre Andyho Murrayho.

0-40
    Následne predviedol britský tenista víťazný úder a má šancu na čistú hru pri svojom podaní.

15-40
    Tá však neprichádza, Djokovič znižuje na 40:15.

30-40
    A Srb získava aj druhý fiftín v rade vďaka víťaznému forhendu po čiare.
    6:1, 3:6, 5:1; 30-40 - Novak Djokovič

5:2
    Andy Murray však napokon získava svoju druhú hru v treťom sete. Teraz však bude musieť bezpodmienečne získať podanie svojho súpera.

15-0
    Novak Djokovič hrá s veľkým prehľadom a teraz opäť prekvapil Andyho Murrayho nečakaným skrátením hry.

30-0
    Forhend britského tenistu sa do kurtu opäť nezmestil.

40-0
    Ďalšia zbytočná chyba z forhendu od Andyho Murrayho a tri setboly pre Novaka Djokoviča!

40-15
    Prvú možnosť na ukončenie tohto setu hviezdny Srb ešte nevyužíva.

40-30
    Andy Murray získava druhý fiftín v rade a Novak Djokovič má k dispozícii posledný z trojice setbolov.

6:2
    Tesný out z rakety Andyho Murrayho však ukončuje tretí set a Novakovi Djokovičovi chýba jediný set k zisku premiérového titulu na Roland Garros! Dostane sa z tohto ešte Andy Murray?
    6:1, 3:6, 6:2 - Novak Djokovič

15-0
    Novakovi Djokovičovi vychádza v posledných minútách takmer všetko. Štvrtý set začal ďalším úspešným skrátením hry.

30-0
    Fantastický, neuveriteľný Djokovič! Andy Murray robí, čo môže, no Novak Djokovič dobehne aj nemožné!

40-0
    Novak Djokovič má ideálnu príležitosť na zisk súperovho servisu hneď na úvod štvrtého setu! Tri brejkboly pre Srba!

40-15
    Andy Murray zatiaľ odoláva, po dlhej výmene skončil úder Novaka Djokoviča za základnou čiarou.

1:0
    Novak Djokovič začína tento set najlepším možným spôsobom – ziskom servisu svojho súpera! Pohár mušketierov pre srbskú tenisovú jednotku je už na dohľad!

15-0
    Frustrácia Andyho Murrayho sa stupňuje. Dokumentuje to aj ďalšia absolútne zbytočná chyba z forhendu.

15-15

30-15
    Djokovič vyzerá byť nezastaviteľný a pevným krokom kráča k víťazstvu v tomto zápase.
    6:2, 6:1, 3:6, 1:0; 30-15 - Novak Djokovič

40-15
    Po ďalšej Murrayho chybe prichádzajú dve možnosti na potvrdenie brejku pre srbského tenistu.

2:0
    Novak Djokovič potvrdzuje brejk a v druhom sete vedie 2:0.

15-0
    Novak Djokovič prekvapil svojho súpera mimoriadne kvalitným returnom a následne zaznamenal víťazný volej.

15-15
    Nevynútená chyba Djokoviča z forhendu a stav po 15.

15-30
    Kvalitné prvé podanie Andyho Murrayho mu prináša zisk fiftínu.

15-40
    Krásna výmena z oboch strán, v ktorej bol trpezlivejší a presnejší Andy Murray.

30-40
    Prichádza však ďalšia nevynútená chyba Brita a Novak Djokovič má stále šancu na zisk ďalšieho servisu svojho súpera.

40-40
    Novak Djokovič teraz fantasticky predvídal úmysel svojho súpera a napokon zaznamenal víťazný forhend, ktorý znamená zhodu.
    6:2, 6:1, 3:6, 2:0; 40-40 - Novak Djokovič

40-A
    Novak Djokovič síce teraz opäť vrátil aj nemožné, napokon však získava tento dôležitý fiftín na svoju stranu britský tenista.

40-40
    Tretia hra tohto setu však pokračuje ďalej, Murray svoju výhodu nevyužíva.

40-A
    Ďalšia výhoda pre Andyho Murrayho.

2:1
    Forhend Novaka Djokoviča do kurtu nespadol, Andy Murray ešte živí šance na víťazstvo v tomto sete. Na podanie však pôjde opäť jeho súper.

15-0
    Novak Djokovič začína kvalitný servisom a vďaka nevynútenej chybe Andyho Murrayho a získava prvý fiftín tohto gemu.

30-0
    Ďalší nevydarený return britského tenistu.

40-0
    Tretí pokazený return v rade pre Andyho Murrayho a Novak Djokovič môže poľahky získať tento gem.

3:1
    Čistá hra pre Novaka Djokoviča je realitou, Srb vedie v treťom sete už 3:1.

15-0

15-15
    Andy Murray sa teraz konečne trafil do prvého servisu a ten bol základom na kvalitný forhendový winner do odkrytej časti dvorca.
    6:2, 6:1, 3:6, 3:1; 15-15 - Andy Murray

30-15

30-30
    Murraymu sa podarilo zatlačiť svojho súpera do defenzívy, a ten poslal loptičku len za základnú čiaru.

30-40
    Zdá sa, že Britovi začína po dlhom čase opäť fungovať prvý servis.

40-40
    Tak teraz sa ukázala psychická nepohoda Andyho Murrayho v plnej paráde. Kvalitný prvý servis vystriedala dvojchyba.
    6:2, 6:1, 3:6, 3:1; 40-40 - Novak Djokovič

A-40
    Andy Murray kazí ľahký forhend a Novak Djokovič má veľkú šancu odskočiť na rozdiel troch gemov!

40-40
    Murray musel opäť ísť len cez druhé podanie, no o túto loptičku príkladne zabojoval a brejkbol odvracia!

40-A
    Takéto momenty by mohli dostať Brita späť do hry. Murray totiž trafil loptičku tesne za sieť a Djokovič na ňu už nedokázal zareagovať.

3:2
    Andy Murray si tento servis napokon udržal, no o tento set bude musieť ešte tvrdo zabojovať.

15-0
    Novak Djokovič hrá to, čo potrebuje. Teraz si pekne pripravil pozíciu na ďalší víťazný úder.

30-0
    Zdá sa, že Novaka Djokoviča naozaj nič neprekvapí. Tentoraz prečítal Murrayho úmysel o skrátenie hry.

40-0
    Servis von z kurtu a tri gemboly pre Novaka Djokoviča.

4:2
    Djokovič bol v tomto geme opäť suverénny a získava ho čistou hrou.

15-0
    Andy Murray začína ďalšou z nespočetného množstva nevynútených chýb.

30-0
    Novakovi Djokovičovi tam snáď spadne naozaj všetko. Na tento return nedokázal podávajúci Brit zareagovať.

40-0
    Novak Djokovič mení tento zápas na skutočnú exhibíciu! Dostáva sa k trom brejkbolom a šanci na zvýšenie na 5:2!

5:2
    Srb premieňa hneď prvý brejkbol a v ďalšej hre bude podávať na zisk svojho premiérového titulu z parížskej antuky!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:2 - Novak Djokovič

15-0
    Servis – volej a Novaka Djokoviča delia tri fiftíny od víťazstva na tomto turnaji.

15-15
    Andymu Murraymu sa však teraz predviedol tak, ako ho poznáme. Dobehol Djokovičov pokus o skrátenie hry a napokon z toho vyťažil zisk fiftínu.
    6:2, 6:1, 3:6, 5:2; 15-15 - Andy Murray

15-30
    A dokonca otáča stav tohto gemu na svoju stranu. Žeby sme boli svedkami prebudenia britského tenistu v pravú chvíľu?

15-40
    Dvojchyba Novaka Djokoviča prináša dva brejkboly pre Andyho Murrayho!

5:3
    Novak Djokovič tento gem nezvláda a vracia svojho súpera do boja o víťazstvo vo štvrtom sete!

15-0
    Po druhom podaní Murrayho sa do ofenzívy dostal opäť srbský tenista, ktorý túto výmenu zakončil víťazným úderom z forhendu.

15-15
    Andy Murray bojuje ďalej!

15-30
    Return Novaka Djokoviča zastavila sieť, Murray vedie 30:15.

15-40
    Brit sa teraz fantasticky dostal z hlbokej defenzívy a má dva gemboly!

30-40
    Prichádza však chyba a darovaný fiftín pre Novaka Djokoviča.

5:4
    Andy Murray zvláda tento gem a rozdiel v tomto sete je už len jeden gem! Novak Djokovič však teraz bude opäť podávať na víťazstvo v celom turnaji!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:4 - Andy Murray

0-15
    Andy Murray ožíva! Teraz predviedol fantastickú dĺžku úderov a donútil Novaka Djokoviča k chybe.

15-15
    Prichádza však Britova nevynútená chyba a stav gemu je vyrovnaný.

30-15
    Fantastická výmena z oboch strán! Novak Djokovič ubránil niekoľko pokusov Murrayho o jej ukončenie a napokon sa teší zo zisku fiftínu!
    6:2, 6:1, 3:6, 5:4; 30-15 - Novak Djokovič

40-15
    Dva mečboly pre Novaka Djokoviča!

40-30
    O prvý mečbol sa Srb pripravuje dvojchybou!

40-40
    Fantastický Andy Murray! Brit si uvedomuje, že už nemá čo stratiť, a tak bojuje! Máme tu zhodu.

A-40
    Je tu však tretí mečbol pre Novaka Djokoviča. Zvládne to svetová jednotka do tretice?

6:4
    Z tejto hry nervov vyšiel víťazne Novak Djokovič, keď Andy Murray ukončuje tento zápas forhendovým úderom do siete!
    6:2, 6:1, 3:6, 6:4 - Novak Djokovič

Koniec zápasu

A je koniec! Novak Djokovič sa stáva víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros 2016. Zverenec Borisa Beckera a Mariána Vajdu tak konečne skompletizoval takzvaný kariérny grandslam, keď sa stal ešte len ôsmym tenistom histórie, ktorému sa podarilo aspoň raz triumfovať na každom z turnajov veľkej štvorky. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a zároveň Vám ďakujem za priazeň, ktorú ste nášmu portálu venovali v priebehu druhého grandslamového turnaja v tomto roku! Prajem Vám ešte pekný zvyšok víkendu! (18:23:56)