Sluková, Hermannová – Meppelinková, Van Ierselová 2:0 (kon.) | Borgerová, Bütheová (GER) – Sluková, Hermannová (C 0:2 (kon.)
koniec udalosti
Sluková, Hermannová (CZE) – Meppelinková, Van Ierselová (NED)

2:0

(21:17, 21:16)

cz Sobota 04.06.2016, 15:20 • Biel, Švýcarsko • ME v plážovom volejbale žien • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.

Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce plážového volejbalu. Český pár Sluková/Hermannová se dostal už do čtvrtfinále evropskému šampionátu. V něm změří své síly s nizozemskou dvojicí Meppelinková/van Ierselová.

Markéta Sluková & Barbora Hermannová

Markéta Sluková se po nepodařených výsledcích v minulém roce opustit dlouholetou spoluhráčku Kristýnu Kolocovou. Tu vystřídala u Slukové Barbora Hermannová. Za necelý rok se se podařilo nově vzniklé dvojici ovládnout hned tři turnaje. Hned první společný turnaj ve Wolfurtu skončil titulem. Další dva si připsaly v závěru loňského roku v Pelhřimově a také na Open turnaji v turecké Antalyi. Poslední dva podniky před Mistrovstvím Evropy se páru podařily, když v Cincinnati i na Grandslamu v Moskvě obsadily dělené deváté místo.

V prvním zápasy si Češky poradily s řeckou dvojicí Arvanitiová/Karagkouniová lehce ve dvou setech. Druhý středeční zápas byl také pro šestnáctou nasazenou dvojicí snadnou záležitostí, když Litevky Dumbauskaiteová s Povilaityteovou neuhrály ani set. Třetí, závěrečný zápas skupiny proti nasazeným jedničkám Ludwigové a Walkenhorstové už nevyšel, když v prvním setu nešel Češkám příjem. Druhý set byl vyrovnanější, ale v koncovce setu se projevila větší zkušenost a Němky znovu odskočily a podržely si zápas o první místo. V prvním kole playoff ve velmi atraktivním zápase proti druhé české dvojici na šampionátu zvítězily jasně ve dvou setech. V boji o čtvrtfinále se Češkám nepodařil vstup proti domácímu páru, který podporovalo zaplněné hlediště. Po prohraném prvním setu a velmi vyrovnané polovině sady druhé se nechala Barbora Hermannová ošetřit přímo na kurtu. Poté byla vše na Slukové, která si se situací poradila skvěle. Nejdříve dotáhla zápas do třetího setu a tam už nedala soupeřkám šanci.

Madelein Meppelinková & Marleen van Ierselová

Druhá nasazená dvojice turnaje spolu hraje třetí sezonu. Zatím však nedokázaly vyhrát ani jeden turnaj světové úrovně. Jediné vítězství si připsaly Nizozemky před dvěma lety na evropském šampionátu v Cagliari. V letošním roce, ale mají stabilní formu, když v každém ze čtyř turnajů skončily vždy v první desítce. Dokonce na turnaje kategorie Open v brazilském Maceu prohrály až v samotném finále.

Nizozemky prošly základní skupinou jen s jedním ztracením setem, když je potrápila na úvod šampionátu dvojice Norek. Po třech výhrách ve skupině byly Nizozemky nasazeny rovnou do druhého kola playoff. Tam narazily na své krajanky van Gestelovou a van der Vlistovou. Za půlhodinu hry postoupil druhý nasazený pár do čtvrtfinále po dvou setech.
    Češky po vydřeném vítězství v druhém kole playoff

Na centrálním kurtu ve švýcarském Bielu právě skončilo druhé čtvrtfinále. V prvním zápase dne se po dlouhém boji mohly radovat z postupu německé hráčky Borgerová s Bütheovou. Z druhého zápasu o semifinále postoupila dvojice z Ruska Birlovová/Ukolovová, která musela podstoupit také třísetové drama. Za malou chvíli by už na kurt měly dorazit i české reprezentantky.

Po krátkém rozehrání na centrální kurtu může třetí čtvrtfinálový duel začít.

Zápas právě začal.

1:0
    Jako první jde v zápase na podání Markéta Sluková. van Ierselová v útoku neuspěla a Sluková boduje smečí do odstupující hráčky.

1:1
    Nyní už Sluková kazí podání do autu.

1:2
    Hermannová kazí hned první příjem. To není dobrý vstup do zápasu.

2:2
    Sluková v útoku a bez problémů podél bloku posílá míč do písku.

3:2
    Hermannová vybojovala bodovku a Češky po smečí Markéty znovu vedou.

4:2
    van Ierselová smečuje daleko do autu. Dvoubodové vedení.

4:3
    Také Hermannová kazí své podání do autu.

4:4
    Hermannová neuspěla a v útoku, následně ani Sluková a to je bod pro souepřky.

5:4
    Znovu Hermannová v útoku a nyní už boduje po bloku v síti.

5:5
    Sluková zariskovala na podání, ale van Ierselová s přehledem pokládá míč za blok.

6:5
    Velká chyba na podání od nizozemské hráčky.

6:6
    Také Hermannová však nedává své podání do hracího pole.

6:7
    Sluková trefuje smečí jen sít a Nizozemky jdou po delší době do vedení.

7:7
    Sluková znovu v útoku a nyní už trefuje do diagonály přesně.

7:8
    van Ierselová se nejdříve neprosadila, ale na druhý pokus už vytloukla blok české hráčky.

8:8
    Také zkažení podání ze strany van Ierselové.

8:9
    van Ierselová znovu v útoku a po úderu podél sítě boduje.

9:9
    Hermannová po delší době na smečí a také volí jednoduchý dúer na písek.

10:9
    Hermannová ubránila a následuje smečuje po lajně. Češky znovu vedou!

10:10
    van Ierselová smečuje podél bloku Hermannové a vyrovnává.

11:10
    Sluková v útoku nemá problém umístit smeč do kurtu v velké výšky a dává svému týmu vedení. Následuje technický oddechový čas.

11:11
    Po oddechovém čase pokračuje na podání Hermannová. Meppelinková smečuje snad poprvé v zápase. A je úspěšná.

11:12
    Hermannová pouštěla míč do autu, ale ten končí na lajně.

12:12
    Hermannová v útoku trefuje soupeřku do hrudi.

12:13
    Mappelinková si poradila s nalepenou nahrávku a míč posílá po síti do písku.

13:13
    Následně však kazí podání a je znovu vyrovnáno.

14:13
    Hermannová přidává důležitý bod z podání! van Ierselová nezvládla příjem.

15:13
    A další eso! Páska zastavila míč a ten spadl přesně za síť!

15:14
    van Ierselová přesně zasmečovala do zadní části kurtu.

15:15
    Hermannová v útoku neuspěla a to trestá Meppelinková. Velká škoda. Náskok je pryč.

16:15
    Znovu česká blokařka v útoku. Nyní posílá smeč velmi přesně na lajnu.

16:16
    van Ierselová z levě straně neuspěla, ale to nedokázala potrestat Sluková, která trefuje jen pásku.

17:16
    Meppelinková trefuje podáním jen aut.

17:17
    Také Hermannová nyní chybuje a je znovu vyrovnáno.

18:17
    Ve velmi špatné pozici byla Hermannová s útokem, ale vytlouká soupeřkku na síti.

19:17
    Navíc přidává i obranu a Češky si jdou pro první set!

20:17
    Chyba na útoku van Ierselové a jsou tu tři setboly pro české hráčky. Až nyní přichází oddechový čas Nizozemek.

21:17
    Sluková na podání při prvním setbolu. Meppelinková neuspěla, když trefila jen Hermannovou na bloku. První set jde na českou stranu!

Konec prvního setu.

Druhý set právě začal.

0:1
    Ve druhém setu jde jako první na podání Sluková. van Ierselová trefuje smečí lajnu.

1:1
    Hermannová v útoku neuspěla a toho ale také nevyužila Meppelinková a vše zakončuje až Sluková.

1:2
    Hermannová kazí podání do sítě.

2:2
    Sluková na druhou přes vytlouká blok soupeřek a vyrovnává.

2:3
    Také Sluková kazí své podání, nyní však do autu.

3:3
    Meppelinková poslala podání také do autu.

3:4
    van Ierselová ze špatní pozice v základnu trefuje postranní lajnu.

3:5
    Hermannová z levé strany netrefuje kurt a to znamená dvoubodové vedení pro soupeřky.

4:5
    Sluková si pomohla úderem na druhou přes za hlavu a snižuje.

4:6
    Ale následně kazí také ona své podání do sítě.

5:6
    Také van Ierselová netrefila svým servisem hrací plochu.

5:7
    Meppelinková trefila odstupující hráčku od sítě.

6:7
    Sluková v útoku vytloukla blok úderem po lajně.

6:8
    Sluková si připisuje další chyba na podání.

7:8
    Sluková v útoku dává smeč přes blok do zadní části kurtu.

7:9
    další chyba českého týmu na podání. Hermannová trefuje síť.

7:10
    Hermannová roluje míč přes blok, ale ten končí v autu. Češky reagují oddechovým časem.

8:10
    Hermannová po oddechovém čase dává přesnou smečí přes blok mimo dosah polařky.

8:11
    van Ierselová ze středu sítě posílá tvrdou smeč kolem bloku do písku.

9:11
    Nyní si česká blokařka vybrala diagonální smeč a dává bod.

10:11
    A přidává eso! Skvěle. Hermannová znovu poslala míč o pásku za síť. Následuje technický oddechový čas. Rázem to je jen o jeden bod.

11:11
    Hermannová pokračuje na podání po technickém oddechovém čase. van Ierselová v útoku trefuje jen blok Slukové a je vyrovnáno.

12:11
    van Ierselová znovu v útoku a nyní trefuje aut. Češky otáčení skóre ve druhém setu.

13:11
    Meppelinková nyní v útoku a další chyba z nizozemské strany český tým uniká! Nizozemky si berou oddechový čas.

14:11
    Meppelinvkoá je zablokovaná od Slukové a s českým týmem to vypadá skvěle.

15:11
    Sluková si poradila i nyní s útoku a zvyšuje české vedení.

16:11
    A další chyba nizozemské hráčky! Trefuje svým útokem jen pásku. Češky vedou ji o pět bodů.

16:12
    Nyní už Meppelinková trefuje přesně, ale český má velké vedení.

17:12
    Hermannová na druhou přes ukončuje výměnu a přibližuje český tým semifinále.

17:13
    van Ierselová ještě snižuje úderem kolem bloku po síti.

17:14
    Eso! van Ierselová přidává eso o pásku.

17:15
    Hermannová v útoku neuspěla a Nizozemky snižují jen na rozdíl dvou bodů.

18:15
    Nyní ale chybuje van Ierselová na podání a dává českému týmu uklidnění.

19:15
    Sluková je excelentní na bloku. Další přímý bod z bloku od české krásky.

19:16
    Hermannová kazí podání. Nyní však může přijít už prvním mečbol!

20:16
    Hermannová v útoku trefuje odstupující hráčku od sítě a od ní se míč odráží mimo hru.

21:16
    Meppelinková nezvládla znovu svůj útoku. Hermannová jí vystavila stopku nad sítí a po přesvědčivém výkonu Češky postupují do semifinále!

Konec zápas.

Češky vstoupily do utkání velmi sebevědomě a po velmi rychlém prvním setu se dostaly od vedení. Druhý set byl od začátku v režii Nizozemek. Poté však přišla série na podání Barbory Hermannové, kdy nemohla Meppelinková položit míč na zem a to bylo rozhodující. Češky si vybojovaly dostatečný náskok a ten udržely do konce zápasu.

Ve večerním semifinále se Markéta Sluková s Barborou Hermannovu utkají s německým párem Borgerová/Bütheová, které jsou třetí nasazené turnaje.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (16:00:03)