25 23 25 25
Česko
1
15 25 20 22
cz Sobota 04.06.2016, 20:10 • Hala widowiskowo-sportowa, Zielona Góra, Polsko • Svetová Grand Prix - ženy • Skupina 2

25:23
    Vincourová na podání. A je konec. Její servis končí daleko za kurtem a v hale exploduje nadšení a radost.

24:22
    Navíc přichází blok na Nachmilnerovou na středu sítě a Polky mají dva mečboly!

23:22
    Nečistá nahrávka Pavly Vincourové v nepravý čas a Polky jsou dva body od výhry.

22:22
    Středem sítě se Češky neprosadily a chybuje také Rossi z pozice univerzálky a je vyrovnáno. Hala je na nohou.

16:18
    Kakolewská přišla na podání. Nyní to českému týmu nevyšlo středem s domácí znovu snižují. Poslední oddechový čas v tomto setu pro českého trenéra.

12:16
    Český tým navíc přidává bodový blok a je to už znovu o čtyři body. Následuje druhý technický oddechový čas.

12:14
    Toufarová měla na ruce další bod ale míč končí na polské straně a tam přichází chyba z útoku. Vedení se přelévá ze strany na stranu. Nyní zastavuje hru polský trenér.

8:10
    Dlouhá výměna jde na domácí stranu po útoku z hlavního kůlu. Sérii soupeřek zastavuje oddechovým časem Alexander Waibl.

4:8
    Ze zadní pozice útočila Grejmanová, ale Mlejnková výborně zvedla míč a navíc i boduje útokem. Následuje první technický oddechový čas.

25:20
    Útok polský univerzálky byl tečovaný na bloku a český tým si s ním v poli již neporadil. Třetí set jde na polskou stranu.

23:19
    Dostálová dostává přímý bod z podání.

18:17
    Další nedůrazný útok a Polky rázem vedou po přesném úderu Grejmanové. Alexander Waibl bere oddechový čas.

14:16
    Mlejnková vytlouká blok polské nahrávačky a český tým jde na druhý technický oddechový čas za dvoubodového vedení.

8:7
    Následuje však chyba české hráčky na podání a polský tým je ve vedení při prvním technickém oddechovém čase.

23:25
    Mlejnková ale zvládla situaci velmi zkušeně a po úderu do diagonály dává českému týmu tento set.

20:24
    Vše zachraňuje Toufarová, která si pohlídala míč nad síti. Seboly.

18:22
    Toufarová není úspěšná v útoku a druhý set se dramatizuje. Alexander Waibl ještě zastavuje hru oddechovým časem.

16:19
    Univerzálka Polska nepoložila míč do kurtu a ten končí daleko v autu. Oddechový čas domácího trenéra při nadějném vedení českého celku.

15:16
    Purchartová zakončila velmi rychlou akci středem kuru a posílá oba týmy na druhý oddechový technický čas.

13:13
    Další blok polského týmu. Nyní se nechala nachytat Toufarová. A reagovat museí také Alexander Waibl.

11:13
    Mlejnková pokládá bodovku od bloku na zem a je z toho dvoubodové vedení pro český celek. První oddechový čas v zápase také pro polský tým.

7:8
    Ale následuje plachta polské hráčky, která končí v reklamách za kurtem. První technický oddechový čas.

25:15
    Nyní už je konec prvního setu. Kaliszuková si počkala až spadne český blok o něco níže a smečí ukončuje úvodní dějství.

24:14
    Znovu byla lepší polská blokařka, která sklepla míč z pásky na českou polovinu.

16:8
    Navíc se český tým neprosazuje ani středem sítě. Nachmilnerová narazila na blok soupeřek. Následuje druhý technický oddechový čas.

12:7
    Mlejnková je na palubovce. A hned nepoložila míč z hlavního kůlu. Polky trestají každou nepřesnou českého týmu. Alexander Waibl bere oddechový čas.

8:6
    Také Polky však volí útok středem sítě a jsou úspěšné. Následuje první technický oddechový čas.

Vít Schück

Poľsko: Woloszová 14 (C), Pesnierowiczová 20 – Smarzeková 17, Grajberová 15, Tomsiaová 7, Grejmanová 6 – Kakolewská 1, Hawrylová 16, Efimienková 10, Ganszczyková 3 – Muchová 18, Kaliszuková 11 – Sawická 4
    Trenér: Jacek Nawrocki

Česko: Vincourová 18, Smutná 6 – Hodanová 2, P. Kojdová 19, H. Kojdová 10, Kossányiová 1, Mlejnková 12, Toufarová 20 – Nachmilnerová 7, Purchartová 8, Rutarová 9, Trnková 3 – Rossi 3 (C) – Dostálová 11
    Trenér: Alexander Waibl