25 23 25 25
Česko
1
15 25 20 22
cz Sobota 04.06.2016, 20:10 • Hala widowiskowo-sportowa, Zielona Góra, Polsko • Svetová Grand Prix - ženy • Skupina 2

0:0
    Velká škoda pro český tým, který dokázal vyrovnat zápas na 1:1 na sety a byl dokonce blízko tiebreaku, ale v závěru čtvrté sady přišla série Polska se kterou si české hráčky neporadily. V zítřejším zápase se Češky poperou o první výhru na letošní Grand Prix s výběrem Kanady.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:26:38)

25:23
    Čtvrtý set skončil.

25:23
    Vincourová na podání. A je konec. Její servis končí daleko za kurtem a v hale exploduje nadšení a radost.

24:23
    Polky jsou v síti při bloku. První mečbol odvrácen.

24:22
    Navíc přichází blok na Nachmilnerovou na středu sítě a Polky mají dva mečboly!

23:22
    Nečistá nahrávka Pavly Vincourové v nepravý čas a Polky jsou dva body od výhry.

22:22
    Středem sítě se Češky neprosadily a chybuje také Rossi z pozice univerzálky a je vyrovnáno. Hala je na nohou.

21:22
    Mlejnková zablokovaná a polská radost je velká. Rozdíl jednoho bodu.

20:22
    Bod pro polskou stranu po nepovedeném útoku.

19:22
    Rossi vytlouká po příchodu na kurtu domácí blok.

19:21
    Mlejnková smečuje daleko do autu a je to rázem jen o dva body.

18:21
    Blok od Vincourové končí v autu a Polky ještě bodují o tento set.

17:21
    Hodanová na podání. Mlejnková vybojovala další bod pro český tým po útoku po lajně.

17:20
    Přichází však zkažené podání z domácí strany.

17:19
    Češky měly k dispozici bodovku, tu ale nevyužily a tak bodují domácí hráčky.

16:19
    Hodanová z velmi špatné pozice propaluje blok soupeřek.

16:18
    Kakolewská přišla na podání. Nyní to českému týmu nevyšlo středem s domácí znovu snižují. Poslední oddechový čas v tomto setu pro českého trenéra.

15:18
    Hodanová nepoložila míč na zem a to trestá bodem Kaliszuková.

14:18
    Nachmilnerová bez problémů smečuje středem kurtu.

14:17
    Také polský útok je o blok českého. Domácí snižují.

13:17
    Hodanová útočí přesně do bloku a vytlouká ho.

13:16
    Po další dlouhé výměně končí bod na polské straně po chybě Toufarové.

12:16
    Český tým navíc přidává bodový blok a je to už znovu o čtyři body. Následuje druhý technický oddechový čas.

12:15
    Vincourová na podání. Chyba v útoku od polské univerzálky a je to znovu o tři body.

12:14
    Toufarová měla na ruce další bod ale míč končí na polské straně a tam přichází chyba z útoku. Vedení se přelévá ze strany na stranu. Nyní zastavuje hru polský trenér.

12:13
    Polská unierzálka poslala míč jen do autu. Bez české teče. Míč pro českou stranu.

12:12
    Mlejnková znovu bez bodu, ale výměna pokračovala přestřelkou nad sítí. Boduje až Toufarová.

12:11
    Hodanová na první pokus neuspěla, ani na druhý a to už trestá univerzálka polského týmu. Hala bouří.

11:11
    Purchartová na podání. Mlejnková vyhazuje míč z lehké pozice a je znovu srovnáno.

10:11
    Úder z nouze ze zadní pozice proměňuje v bod Hodanová.

10:10
    Mlejnková netrefila míč do kurtu, hra pokračovala a Polky vyrovnávají.

9:10
    Další eso pro polský celek. Mlejnková má nyní slabší chvilku, když nedokáže přihrát.

8:10
    Dlouhá výměna jde na domácí stranu po útoku z hlavního kůlu. Sérii soupeřek zastavuje oddechovým časem Alexander Waibl.

7:10
    Nečistá nahrávka také pro Pavlu Vincourovou a Polky se dostávají zpět do hry.

6:10
    Eso pro polský tým. Mlejnková se jen ohlédla za míčem.

5:10
    Až teď si Polky připisují pátý bod když se do vzduchu dostala Kakolewská.

4:10
    Češky nnyí hrají výborně. Toufarová si počkala na blok a vytlouká ho.

4:9
    Polská nahrávačka neuspěla úderem na druhou přes, ani smečařka nedala bod a bodují české hráčky.

4:8
    Ze zadní pozice útočila Grejmanová, ale Mlejnková výborně zvedla míč a navíc i boduje útokem. Následuje první technický oddechový čas.

4:7
    Purchartová znovu vytlouká blok úderem po lajně.

4:6
    Nyní ale už český tým chybuje na podání.

3:6
    Blok českého týmu na univerzálku soupeřek a tříbodové vedení.

3:5
    Bodovka pro český tým končí úderem Purchartové do bloku, ale míč končí mimo hru.

3:4
    Hodanová si nyní poradila s vysokou nahrávkou a vytlouká blok.

3:3
    Středem sítě ale už Polky bodují a vyrovnávají.

2:3
    Další nevynucená chyba na útoku polského týmu.

2:2
    Nyní se prosazuje polská univerzálka a míč končí na zemi.

1:2
    Nepozornost polského týmu, když padá na zem odražený míč.

1:1
    Hodanová neuspěla z hlavního kůlu, ale také Grejmanová netrefuje kurt.

1:0
    První bod jde na polskou stranu po úderu za blok.

0:0
    Začal čtvrtý set.

25:20
    Třetí set skončil.

25:20
    Útok polský univerzálky byl tečovaný na bloku a český tým si s ním v poli již neporadil. Třetí set jde na polskou stranu.

24:20
    Ze zadní řady neuspěla Hodanová, ale set ještě prodlužuje Nachmilnerová.

24:19
    Toufarová trefuje jen aut a je tu znovu řada setbolů.

23:19
    Dostálová dostává přímý bod z podání.

22:19
    Po oddechovém čase podává Kakolewská. Mlejnková je zablokovaná a s českým týmem to vypadá zle ve třetím setu.

21:19
    Grejmanová vytlouká český blok a dává důležitý bod.

20:19
    Polská nahrávačka v těžké pozici zahrála nečistý úder.

20:18
    Vincourová jde na podání. Ale zkrácená nahrávka na smečařku a jednoduché zakončení.

19:18
    Hodanová nyní poslala míč velmi rychle na palubovce a snižuje.

19:17
    Joanna Woloszová na podání. Hodanová neprošla přes blok a je to už o dva body pro domácí.

18:17
    Další nedůrazný útok a Polky rázem vedou po přesném úderu Grejmanové. Alexander Waibl bere oddechový čas.

17:17
    Češky se neprosadily středem sítě a to trestá z pozice univerzálky Kaliszuková.

16:17
    Mlejnková výborně zasáhla v poli. Do útoku se dostala Toufarová, která trefuje blok.

15:17
    Další chyba na podání na polské straně.

15:16
    Mlejnková podává po oddechovém čase. Grejmanová posílá míč od bloku do autu.

14:16
    Mlejnková vytlouká blok polské nahrávačky a český tým jde na druhý technický oddechový čas za dvoubodového vedení.

14:15
    Polky se neprosadily z pipu, ale dostaly druhou šanci a český blok je v síti.

13:15
    Toufarová musela útočit na druhý pokus, ale připisuje si nakonec bod.

13:14
    Nachmilnerová na podání. Polky boduje po vytlučeném bloku Mlejnkové.

12:14
    Další nepovedené podání nyní končí v síti.

12:13
    Češkám spadl lehký míč a střed kurtu a polský tým snižuje na rozdíl jednoho bodu.

11:13
    Následuje další chyba na podání.

11:12
    Útok polské univerzálky končí přesně na lajně a snižuje.

10:12
    Také druhá česká blokařka Nachmilnerová se prosazuje v útoku.

10:11
    Následuje však chyba české blokařky na podání.

9:11
    Purchartová si našla míč nad sítí a sklepává ho na zem.

9:10
    Nyní už se polkám povedla kombinace ze zadní pozice a bodují.

8:10
    Grejmanová neuspěla v útoku přes českou hradbu nad sítí.

8:9
    Nyní mladá smečařka na podání. A dává přímý bod z podání!

8:8
    Mlejnková si poradila s dvojblokem a vytlouká ho.

8:7
    Následuje však chyba české hráčky na podání a polský tým je ve vedení při prvním technickém oddechovém čase.

7:7
    Úder z hlavního kůlu končí daleko mimo kurt a je vyrovnáno.

7:6
    Ani Mlejnková neuspěla. Vše řeší smečí až Purchartová středem sítě.

7:5
    Toufarová je zablokovaná z handy a je to už o dva body pro soupeřky.

6:5
    Toufarová jen odevzdala míč a to trestá smečí od bloku domácí univerzálka.

5:5
    Úder z hlavního kůlu trefil hráčku na zadní lajně a ta tečuje míč.

4:5
    Také Kakolewská posílá míč z podání jen do autu.

4:4
    Ale následuje chyba na podání od Hodanové.

3:4
    Útok do autu od polské univerzálky a český tým jde do vedení.

3:3
    Nyní si poradila se smečí Hodanová z hlavního kůlu a vyrovnává.

3:2
    Toufarová nebyla důrazná a pro polský tým boduje Kaliszuková.

2:2
    Ani Toufarová nyní nesložila míč na palubovku. Po dlouhé výměně boduje Mlejnková, ale je zablokovaná.

1:2
    Polky se středem neprosadily a vše trestá útokem Toufarová.

1:1
    Nyní boduje také český tým, když blokuje Vincourová.

1:0
    Polky začínají třetí set na podání. Konkrétně Joanna Woloszová. Mlejnková se neprosadila v útoku a to trestá z hlavního kůlu Grejmanová.

0:0
    Začal třetí set.

23:25
    Druhý set skončil.

23:25
    Mlejnková ale zvládla situaci velmi zkušeně a po úderu do diagonály dává českému týmu tento set.

23:24
    Toufarová smečuje do autu. Češky mají poslední setbol v řadě.

22:24
    Mlejnková neuspěla úderem do středu kurtu a následně ani tvrdým úderem. O druhý set se bude ještě bojovat.

21:24
    První ještě odvrací smečí z pozice univerzáky Kaliszuková.

20:24
    Vše zachraňuje Toufarová, která si pohlídala míč nad síti. Seboly.

20:23
    Češky se ubránily, ale Mlejnková je zablokovaná na bodovku.

19:23
    Znovu má Dostálová problémy s příjmem, Mlejnková však trefuje smečí blok z pipu a vytlouká ho.

19:22
    Grejmanová na podání. A dává eso! Je to o tři body!

18:22
    Toufarová není úspěšná v útoku a druhý set se dramatizuje. Alexander Waibl ještě zastavuje hru oddechovým časem.

17:22
    Nyní už univerzálka domácího týmu vytlouká český blok.

16:22
    Vincourová riskuje další podání. Po útoku Toufarové mohlo být téměř rozhodnuto, ale český boduje až po útoku Mlejnkové.

16:21
    Také středem sítě to domácím nevyšlo a Toufarová vytlouká blok po lajně. Češky si jdou pro druhý set.

16:20
    Vincourová pokračuje na podání. Univerzálka Polska znovu chybuje a je to rázem už o čtyři body.

16:19
    Univerzálka Polska nepoložila míč do kurtu a ten končí daleko v autu. Oddechový čas domácího trenéra při nadějném vedení českého celku.

16:18
    Blok Nachmilnerové a Češky odskakují na rozdíl dvou bodů.

16:17
    Woloszová na podání. Vincourová našla Nachmilnerovou a ta dává bod po lajně.

16:16
    Po oddechovém čase jde na podání Purchartová. Český tým se dvakrát ubránil, ale po útoku Mlejnkové končí míč v pásce.

15:16
    Purchartová zakončila velmi rychlou akci středem kuru a posílá oba týmy na druhý oddechový technický čas.

15:15
    Grejmanová přehodila blok a český tým už nezvedl míč z palubovky.

14:15
    Polský tým si neporadil s lehkým míčem na svou polovinu a chybuje.

14:14
    Toufarová na podání. A dává dlouhé podání do autu.

13:14
    Mlejnková nepoložila míč, ale znovu český tým zachraňuje blok.

13:13
    Další blok polského týmu. Nyní se nechala nachytat Toufarová. A reagovat museí také Alexander Waibl.

12:13
    Na podání pokračuje Nachmilnerová. Mlejnková mohla dát další bod z pipu, ale trefuje jen blok polské hráčky.

11:13
    Mlejnková pokládá bodovku od bloku na zem a je z toho dvoubodové vedení pro český celek. První oddechový čas v zápase také pro polský tým.

11:12
    Mlejnková měla problémy s příjmem. Polky měly možnost na bod z útoku, ale znovu český tým drží blok.

11:11
    Hodanová na podání. A dává aut.

10:11
    Středem sítě se Polky neprosadily a Češky jdou po delší době znovu do vedení.

10:10
    Znovu Hodanové bez bodu, ale polská univerzálka hraje jen do českého bloku.

10:9
    Vytlučený blok po útoku Grejmanové z hlavního kůlu.

9:9
    Další špatný příjem českého týmu zachraňuje Mlejnková smečí ze zadní pozice.

9:8
    Polská kapitánka Woloszová dává eso.

8:8
    České hráčky mohly zvýšit vedení, ale neuspěla na útoku ani Hodanová ani Toufarová a to už Polky potrestaly.

7:8
    Ale následuje plachta polské hráčky, která končí v reklamách za kurtem. První technický oddechový čas.

7:7
    Hodanové ve velmi špatné pozice pro seč posílá míč mimo kurt a je náskok je pryč.

6:7
    Polky využívají nepřesný český příjem podání a bodovou snižují.

5:7
    Grajberová si poradila s blokem a snižuje. Vincourová na bloku neuspěla.

4:7
    Polky musely útočit na třetí pokus a ani ten není přesný. Český tým odskakuje.

4:6
    Mlejnková právě na podání. Po útoku Hodanové z hlanvího kůlu české hráčky slaví.

4:5
    Také Mlejnková odpovídá vytlučeným blokem a dává českému týmu výhodu.

4:4
    Grajbergová v útoku vytlouká blok české nahrávačky.

3:4
    Češky se prosazují také středem sítě. Snad poprvé v zápase.

3:3
    Češky mohly odskočit na rozdíl dvou bodů, ale nyní je Toufarová zablokovaná.

2:3
    Toufarová smečuje přes polský blok a dává důležitý bod.

2:2
    Přichází však chyba na podání a je znovu srovnáno.

1:2
    Hodanová na podání. Útok polské smečařky končí v autu a Češky jdou ve vedení.

1:1
    Hodanová neuspěla, ale český blok boduje a je vyrovnáno.

1:0
    Ve druhém setu jde jako první na podání Pavla Vincourová. Polky se ubránily na bodovku a po velké dlouhé výměně berou bod po útoku za blok.

0:0
    Začal druhý set.

25:15
    První set skončil.

25:15
    Nyní už je konec prvního setu. Kaliszuková si počkala až spadne český blok o něco níže a smečí ukončuje úvodní dějství.

24:15
    Mlejnková se nejdříve neprosadila, ale vše zachraňuje Toufarová z univerzálu.

24:14
    Znovu byla lepší polská blokařka, která sklepla míč z pásky na českou polovinu.

23:14
    Hodanová si poradila s rychlou nahrávkou do hlavního kůlu a boduje.

23:13
    Češky nepoložily bodovku a po bloku na středu sítě od polské hráčky se radují domácí.

22:13
    Také polské podání letí mimo hrací pole.

22:12
    Následně však mladá smečařky také posílá míč z podání daleko do autu.

21:12
    Mlejnková si poradila se smečí i bez rozběhu a propaluje blok soupeřek.

21:11
    Vincourová na podání. Kazí podání do sítě a je to znovu o propastných deset bodů.

20:11
    Rossi našla volné místo v zadní části kurtu a snižuje.

20:10
    Útok středem sítě od polského týmu a Češky se jen ohlédly za míčem.

19:10
    Mlejnková pustila míč z podání do autu a udělala dobře.

19:9
    Jednoduchý útok do lajny předvedla Grajberová a Polky dál pokračuje v tlaku.

18:9
    Na kurtu je už také česká kapitánka. Polky kazí podání.

18:8
    Mlejnková zachraňovala situaci pipem, ale nepoložila míč a je to další bod pro domácí.

17:8
    Grejmanová pokračuje na podání. Češky měly problém s příjmem a to trestá polská univerzálka.

16:8
    Navíc se český tým neprosazuje ani středem sítě. Nachmilnerová narazila na blok soupeřek. Následuje druhý technický oddechový čas.

15:8
    Blok polského týmu na českou smečařku a je to už o sedm bodů.

14:8
    Navíc přichází další dlouhá výměna, kterou berou domácí hráčky po chybě na bloku českého týmu. Polky dále vládnou na palubovce.

13:8
    Lehká smeč polské smečařky do volného prostoru u lajny.

12:8
    Woloszová pokračuje na podání. Mlejnková už boduje smečí do diagonály.

12:7
    Mlejnková je na palubovce. A hned nepoložila míč z hlavního kůlu. Polky trestají každou nepřesnou českého týmu. Alexander Waibl bere oddechový čas.

11:7
    Toufarová znovu bez bodu. Česká univerzálka se dnes trápí. Polky odskakují na rozdíl čtyř bodů.

10:7
    Kapitánka Polska na podání. Toufarová nepoložila ani na tři pokusy míč na zem a vše končí po přestřeleném úderu Kossányiové.

9:7
    Purchartová na podání. Do útoku se dostala Grajberová a po teči bloku bere bod pro svůj tým.

8:7
    Přešlap při podání. Velká chyba Polky na podání.

8:6
    Také Polky však volí útok středem sítě a jsou úspěšné. Následuje první technický oddechový čas.

7:6
    Kossányiová měla těžkou pozici na handě. Tu zvládla a míč končí na zemi po bloku Nachmilnerové.

7:5
    Hodanová měla nahrávku na hlavním kůlu, ale ani na druhý pokus se proti vysokému bloku neprosadila.

6:5
    Z pipu se prosazuje Grajberová a dává domácímu týmu znovu vedení.

5:5
    Kossányiová znovu v problémech. Ani Hodanová neuspěla v útoku, ale útok kazí i soupeřky.

5:4
    Polky jdou do vedení po bloku na Kossányiovou.

4:4
    Kaliszuková si poradila i s vyokovou nahrávkou do kůlu.

3:4
    Purchartová smečuje po nepovedeném příjmu podání souepřek ze středu sítě.

3:3
    Češky zachraňují situaci blokem a je znovu vyrovnáno.

3:2
    Kossányiová mohla poslat český tým do vedení, ale její nedůraz trestají soupeřky.

2:2
    Český tým boduje po souhře středem sítě.

2:1
    Češky nezaútočily a to trestá univerzálka domácího týmu Kaliszuková.

1:1
    Polky měly problémy s příjmem, ale po smeči z hlanvího kůlu vyrovnávají.

0:1
    Češky začínají po chybě na podání soupeřek bodem.

0:0

0:0
    Hráčky již dokončují rozcvičení na palubovce. Za malou chvíli může druhý zápas českého týmu v letošní Světové Grand Prix začít.

0:0

Polsko: Woloszová 14 (C), Pesnierowiczová 20 – Smarzeková 17, Grajberová 15, Tomsiaová 7, Grejmanová 6 – Kakolewská 1, Hawrylová 16, Efimienková 10, Ganszczyková 3 – Muchová 18, Kaliszuková 11 – Sawická 4
    Trenér: Jacek Nawrocki

Česko: Vincourová 18, Smutná 6 – Hodanová 2, P. Kojdová 19, H. Kojdová 10, Kossányiová 1, Mlejnková 12, Toufarová 20 – Nachmilnerová 7, Purchartová 8, Rutarová 9, Trnková 3 – Rossi 3 (C) – Dostálová 11
    Trenér: Alexander Waibl.
    0:0 Český tým čeká od 20:10 domácí Polsko

0:0
    Česko

Po příchodu nového trenéra Alexandera Waibla k národnímu týmu se tvoří úplně nové družstvo. V nominaci není dlouholetá kapitánka Helena Havelková, ani univerzálka Aneta Havlíčková. V přípravných zápasech v minulém týdnu proti polskému výběru se Češky mohly radovat jen z jednoho vyhraného setu ze dvou zápasů. V roli kapitánky vystřídala Havelkovou Tereza Rossi, která v letošním roce získala se svým týmem Pomi Casalmaggiore titul z Ligy mistryň.

V prvním zápase si Češky neporadily s účastníkem závěrečného turnaje v Riu, když podlehly Portoriku ve čtyřech setech.

Nominace na první turnaj Světové Grand Prix

Nahrávačky
    Pavla Vincourová (Budowlani Lodz)
    Lucie Smutná (Haklbank Women Sport Club)

Smečařky
    Eva Hodanová (PVK Olymp Praha)
    Petra Kojdová (TJ Ostrava)
    Helena Kojdová (TS Volley Düdingen)
    Andrea Kossányiová (Impel Wroclaw)
    Michaela Mlejnková (Allianz MTV Stuttgart)

Polsko

Tradiční volejbalová velmoc z Polska bude velkou zkouškou pro nově se skládající český tým. Polky odehrály v poslední době několik přípravných zápasů. Dva také s českým týmem. Oba vyhrála družina Jacka Nawrockiho. Tým však musí být poskládán ze širšího kádru, když polský tým hraje také Evropskou ligu.

Polky si ve včerejším utkání poradily s výběrem Kanady po čtyřech setech, když jen v koncovce druhé sady ztratily set až poměrem 28:30.

Nahrávačky
    Joanna Woloszová (Chemik)
    Marlena Pesnierowiczová (KS Palac)

Smečařky
    Malwina Smarzeková (Legionovia SA)
    Martyna Grajberová (Budowlani)
    Berenika Tomsiaová (Metalleghe Sanitars)