Mojsejevová, Syrcevová (RUS) – Kolocová, Kvapilová 2:1 (kon.) | Meppelinková, Van Ierselová (NED) - Dubovcová, Nes 2:0 (kon.)
Ludwigová, Walkenhorstová (GER) – Sluková, Hermano 2:0 (kon.)
koniec udalosti
Meppelinková, Van Ierselová (NED) - Dubovcová, Nestarcová (SVK)

2:0

(21:9, 28:26)

Štvrtok 02.06.2016, 17:00ME v plážovom volejbale žien • Skupina B

Slovenky vo svojom treťom skupinovom dueli na ME v plážovom volejbale nedokázali zvíťaziť a umiestnia sa na druhom mieste, čo znamená, že si zahrajú v prvom kole play-off. Holandská dvojica postupuje priamo do druhého kola vyraďovacích bojov. (17:53:19)

Zápas sa končí.

28:26
    Prudký servis chcela Nestarcová spracovať, ale lopta sa jej od rúk odrazila iba mimo kurtu. V zápase víťazí holandská dvojica.
    27:26

27:26
    Holanďanky zakončili presne na ľavú postrannú čiaru a získavajú ďalší mečbal!

26:26
    Dubovcová na pravej strane pod sieťou opäť nepochodila a stav je aj tentokrát vyrovnaný.

25:26
    Naše dievčatá napravili svoju chybu a opäť idú do vedenia.

25:25
    Dubovcová prešla na pravú stranu, ale nedokázala tam zachytiť smeč. Nekonečný set bude pokračovať-

24:25
    Slovensko zakončilo krížne k ľavej postrannej čiare, kam sa jedna z Holanďaniek hodila, ale márne.

24:24
    Holandsko vyrovnáva. Prudký smeč k čiare preletel nechytateľne okolo Dubovcovej ľavej ruky.

23:24
    Opäť sme bodovali a máme setbal!

23:23
    Holanďanky ale stredom napálili iba ruky padajúcej Slovenky a okamžite vyrovnávajú.

22:23
    Slovenské dievčatá dobre zapracovali na sieti a dokonca získali aj bod s poradovým číslom 23.

22:22
    Dubovcová prudkým zakončením z ľavej strany nedala súperkám šancu na zákrok a vyrovnáva!

22:21
    Po skvelom krížnom smeči z pravej strany sa teraz Nestarcová hodila márne. Holanďanky získavajú ďalší mečbal.

21:21
    Holanďanky zakončili k pravej postrannej čiare až do zadnej časti kurtu. Každá dvojica má po 21 bodov.

20:21
    Vynikajúca práca našich a získavame aj bod s poradovým číslom 21! Naše dievčatá bojujú a nevzdávajú sa.

20:20
    Dubovcová sa na pravej strane predviedla vynikajúcim blokom, po ktorom lopta dopadla na stranu jej súperiek. Je vyrovnané!

20:19
    Holanďanky napálili servis do siete. Stále sme v hre!

20:18
    Dubovcová svojím zakončením z ľavej strany prepálila kurt. Holanďanky majú mečbal.

19:18
    Holandské dievčatá teraz predviedli dokonca priamy bod z podania a sú vo veľkej psychockej výhode.

18:18
    Je vyrovnané! Holanďanky poslali loptu k zadnej čiare.

17:18
    Dubovcová sa teraz presunula na stred siete a jej súperky hladko zakončili k čiare, kde bol úplne prázdny priestor.
    16:18

16:18
    Pekný Dubovcovej blok stredom Holanďanky nezachytili a opäť vedieme o dva body.

16:17
    Slovenský servis skončil iba vedľa postrannej čiary. Bod pre holandskú dvojicu.

15:17
    Naše dievčatá teraz na sieti vynikajúco zabojovali a dokázali získať aj tretí bod v rade. Vypracovali sme si dvojbodový náskok.

15:16
    A Slovensko v dôležitej časti setu dokonca stav otočilo vo svoj prospech. Ideme do jednobodového vedenia.

15:15
    Rýchla hra a zakončenie po pravej čiare nám prineisli vyrovnanie!

15:14
    Slovenky nezachytili loptu smerujúcu k zadnej čiare a opäť prehrávajú.

14:14
    Opäť sme však dokázali vyrovnať. Naše duo sa rozhodne nevzdáva.

14:13
    Holandsko dokonca zakončilo stredom kurtu a nedalo našim hráčkam šancu na zákrok.

13:13
    Stav je opäť vyrovnaný. Na servis pôjdu naše súperky.

12:13
    Holanďanka išla do kolien a pokúsila sa zachytiť smeč, ale loptu odrazila iba mimo hracej plochy.

12:12
    Podarilo sa nám vyrovnať a budeme mať servis! Tento set je stále nerozhodný.

12:11
    Dubovcová nedokázala zakončenie súperiek zachytiť ani tentokrát. Lopta ponad ňu preletela pekným oblúčikom.

11:11
    Je vyrovnané. Dubovcocá si na smeč letiaci pri jej ľavej ruke ani nesiahla.

10:11
    A ideme do dôležitého vedenia! Vysoká Dubovcová nedala svojím blokom na sieti zakončujúcej hráčke žiadnu šancu.

10:10
    Po dlhšej výmene dopadla lopta do piesku na holandskej strane. Naše dievčatá vyrovnali.

10:9
    Nestarcová pri čiare nezachytila smeč a Holandsko ide do tesného vedenia.

9:9
    Ale opäť je tu pokazený servis súpera a skóre sa vyrovnáva!

9:8
    Holandské dievčatá teraz zakončili cez pravú stranu, na ktorej bola Nestarcová bez šance. Opäť tesne prehrávame.

8:8
    Holanďanky poslali svoj servis iba do siete, skóre sa vyrovnáva.

8:7
    Dubovcová sa teraz spod siete iba prizeralana loptu letiacu k zadnej čiare.

7:7
    Holanďankám sa podarilo vyrovnať a budú mať podanie.

6:7
    Opäť sme vynikajúco dostali loptu na súperovu stranu a ten zakončil iba do siete. Naše dievčatá otáčajú stav druhého setu vo svoj prospech!

6:6
    Je vyrovnané! Nestarcová výborne krížne prekvapila súperky a tie potom poslali loptu iba do siete.
    6:5

6:5
    Nestarcová po peknej prihrávke zakončila z pravej strany a Holanďanky loptu odvrátili iba mimo kurtu.

6:4
    Slovenské dievčatá si opäť nerozumeli a lopta smerujúca k základnej čiare neskončila na rukách Dubovcovej, ale iba v piesku.

5:4
    Nestarcová sa teraz podaniu súperiek dokonca uhla, lebo si myslela, že skončí v aute. Chyba.

4:4
    Prudký servis letel priamo na Nestarcovú, ale tá v páde nedokázala správne zareagovať.

3:4
    Holanďanky teraz prepálili smeč cez Nestarcovú krížne až na Dubovcovú, ale tá loptu v páde poslala iba mimo kurtu.

2:4
    Na skvelý servis si teraz Holanďanky siahli úplne márne! Lopta sa od ich rúk odrazila iba mimo hracej plochy.

2:3
    Slovenky donútili súperky blokovať iba mimo ihriska a opäť sú vo vedení.

2:2
    Po krátkej výmene je skóre znovu vyrovnané. Nasledovať bude holandský servis.

1:2
    Slovenky ale rýchlo bodujú a opäť idú do vedenia.

1:1
    Holandská dvojica zakončila loptu k základnej čiare a vyrovnáva na 1:1.

0:1
    Slovenky začali úspešne a v druhom sete sa ujímajú vedenia- Snáď sa im podarí obrat, aký predviedli v prvom včerajšom dueli!

Druhý set sa začína.

Prvý set sa skončil.
    21:9

21:9
    Nestarcová sa natiahla po peknom zakončení z pravej strany, ale neúspešne. Loptu odrazila iba mimo hracej plochy a holandská dvojica si berie celý prvý set.

20:9
    Slovenky boli pri zakončení v sieti, bodík smeruje opäť na konto Holanďaniek. Tie majú k dispozícii radu setbalov.

19:9
    Tento set je jasne v réžii holandského páru. Ten teraz poslal na zem obe Slovenky, ale ani jedna z nich loptu nezasiahla.

18:9
    Holanďanky zakončili z pravej strany cez Dubovcovú a vedú o deväť bodov.

17:9
    Aj tentokrát sa naše dievčatá hodili do piesku, ale opäť im to nepomohlo. Nepríjemné zakončenia holandských hráčok sa chytajú iba veľmi ťažko.

16:9
    Rýchla strata lopty ale znamená okamžité navýšenie vedenia pre holandskú dvojicu.

15:9
    Nestarcová na pravej strane prelobovala všetko, čo jej stálo v ceste a znižuje.

15:8
    Slovenky opäť nesprávne zachytili zakončenie súperiek. Prehrávame priepastným sedembodovým rozdielom.

14:8
    Holanďanky dobre smečovali od pravej čiary a naše dievčatá loptu zblokovali iba do autu.

13:8
    Naše dievčatá dokázali rýchlo reagovať a stratu znížili opäť aspoň na päť bodov.
    13:7

13:7
    Po výbornej výmene zakončovala Nestarcová, ale súperky jej loptu s problémami udržali a napokon ju aj umiestnili tesne za sieť, kam sa naša hráčka nestihla presunúť.

12:7
    Teraz ale holandské hráčky zahrali dobrú loptu a dokázali skórovať.

11:7
    Dubovcová výborne zakončila stredom ihriska a jej súperka vyrazila loptu iba do autu.

11:6
    A lopta opäť dopadla na našu polovicu. Päťbodová strata už začína byť pre slovenskú dvojicu veľmi vážna.

10:6
    Naše dievčatá si v zápale hry vymenili strany, ale prudký smeč od pravej čiary nedokázali zachytiť. Prehrávame už o štyri body.

9:6
    Holandským hráčkam teraz výborne vyšiel blok na siet. Naše dievčatá sa nevedia bodovo chytiť.

8:6
    Holanďanky teraz svoju chybu napravili prudkým zakončením cez Dubovcovú.

7:6
    Veľmi prudký smeč teraz Holanďanky nedokázali spracovať a loptu vyrazili iba ďaleko od hracej plochy.

7:5
    Dubovcová na ľavej strane siete vyskočila dostatočne vysoko, ale blok poslala iba za postrannú čiaru.

6:5
    Nestarcová na pravej strane pri sieti prelobovala súperky a prpísala na naše konto piaty bod!

6:4
    Holandská strana teraz zakončila stredom a prepálila bezmocnú Dubovcovú.

5:4
    Holanďanky pokazili svoj servis. Znižujeme na rozdiel bodu.

5:3
    Dubovcová sa na zadnej čiare snažila loptu zachrániť iba ťažko, nad zemou ju neudržala.

4:3
    Aj tentokrát lopta doletela iba do siete a Holanďanky dokonca otáčajú stav vo svoj prospech.

3:3
    Lopta skončila iba v sieti, skóre je vyrovnané!

2:3
    Naše baby ale teraz chybovali a loptu získavajú ich súperky.

1:3
    Nestarcovej teraz pri zakončení stredom pomohla aj sieť a získala tretí bod pre Slovensko.

1:2
    Holanďanky dokázali rýchlo zareagovať a znižujú.

0:2
    Slovensky vstúpili do zápasu lepšie a ujímajú sa dvojbodového vedenia.

0:1
    O prvý servis sa postarala holandská strana. Naše dievčatá to v hre skúšali smečom, ale ten ešte súperky odvrátili. Potom však narazili na skvelý blok Dubovcovej.

Zápas sa začína.
    Predzápasová rozcvička

Obe dvojice sú už na kurte a rozcvičujú sa. Zápas o líderskú priečku v tabuľke sa o malý moment začne!
    Po včerajšku mali dievčatá dôvod na úsmev

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní volejbalových majstrovstiev Európy. Skvelá slovenská dvojica Natália Dubovcová – Dominika Nestarcová včera vyhrala oba svoje zápasy a dnes zabojuje o prvenstvo v B-skupine.

V prvom zápase sa naše dievčatá predstavili proti švédskej dvojici Lundqvistová – Rininslandová. Prvý set síce prehrali, ale potom zavelili k dokonalému obratu, súperkám nedali vynikajúcou útočnou hrou žiadnu šancu a vyhrali 2:1. Všetko o včerajšom rannom zápase si môžete prečítať TU.

Druhý zápas odohrali Slovenky iba o približne desať hodín neskôr. V popoludňajších hodinách bolo ich súperom nórske duo Kjölbergová – Lundeová, ktoré v zápase nezískalo ani set. Naše dievčatá mali duel plne pod kontrolou, súperky nútili často chybovať a vyhrali pohodlne 21:17, 21:16. Všetko o včerajšom večernom zápase si môžete prečítať TU.

Pre Natáliu s Dominikou to bude priamy súboj o konečnú prvú priečku v skupine. Naše reprezentantky majú za dve výhry štvorbodový zisk, pričom ich dnešné holandské súperky sú na tom úplne rovnako. Prvú priečku budú chcieť získať všetci, pretože iba víťaz základnej skupiny postúpi priamo do druhého kola vyraďovacích bojov. Druhá a tretia dvojica si zahrá v prvom kole play-off, posledná dvojica každej skupiny na turnaji skončí.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:00.