Mojsejevová, Syrcevová (RUS) – Kolocová, Kvapilová 2:1 (kon.) | Meppelinková, Van Ierselová (NED) - Dubovcová, Nes 2:0 (kon.)
Ludwigová, Walkenhorstová (GER) – Sluková, Hermano 2:0 (kon.)
koniec udalosti
Ludwigová, Walkenhorstová (GER) – Sluková, Hermanová (CZE)

2:0

(21:13, 21:19)

cz Štvrtok 02.06.2016, 18:00 • Biel, Švýcarsko • ME v plážovom volejbale žien • Skupina A

Češky nezachytily první set, kdy byly horším týmem na písku. Druhý set byl dlouho vyrovnaný, až v samotném závěru německé hráčky odskočily na potřebný dvoubodový náskok a ten udržely do konce setu. Ludwigová s Walkenhorstovou tak postupují z prvního místa rovnou do druhého kola play-off. Češky budou muset bojovat hned od úvodního kola, když v základní skupině obsadí druhé místo.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (18:39:58)

21:19
    Ve velmi důležité výměně šla na podání Barbora Hermannová. Walkenhorstová si zpracovala míč a po přesné nahrávce a útoku za blok ukončuje zápas.

20:19
    Němky bojovaly o ukončení zápasu, ale po druhém útoku Hermannové se neubránily. Německý tým si bere ještě oddechový čas.

20:18
    Dva mečboly pro Německo. Walkenhorstová se vyšvihla do vzduchu a bez problém smečuje.

19:18
    Sluková po velmi rychlé akci do kůlu snižuje skóre.

19:17
    Walkenhorstová z druhé přes přelstila české hráčky.

18:17
    Zkažený servis Walkenhorstové je zachraňuje ve hře.

18:16
    Nyní je navíc zablokovaná a Češky jsou v nepříjemné pozice.

17:16
    Velká chyba Hermannové, která dostává přímý bod z podání.

16:16
    Walkenhorstová si poradila s vysokým míčem do středu kurtu a smečuje za blok.

15:16
    Sluková po přeběhu nebodovala, ale také Walkenhorstová není přesní v útoku.

15:15
    Ludwigová z těžké pozice smečuje kolem bloku Slukové.

14:15
    Němky kazí jeden servis za druhým. Nyní končí míč v síti.

14:14
    Walkenhorstová pustila znovu míč jen do autu z podání.

13:14
    Další nepovedený servis z německého týmu.

13:13
    Sluková nesložila útok a to trestá Ludwigová. Je vyrovnáno.

12:13
    Češky byly znovu blízko bodu, ale Walkenhorstová z třetího pokusu už posílá míč na zem.

11:13
    Navíc přichází přímý bod z podání po servisu Báry Hermannové.

11:12
    Zkažené podání z německé strany.

11:11
    Po oddechovém čase podává Sluková. Po nepovedené bodovce Markéty je vyrovnáno.

10:11
    Sluková dostala druhou šanci a z té už boduje. Následuje technický oddechový čas. Češky jsou ve vedení o jeden bod.

10:10
    Walkenhorstová bez problémů posílá míč na zem na bezblok.

9:10
    Češky jdou do vedení. Hermannová se štěstí poslala míč na polovinu soupeřek a ten končí na písku.

9:9
    Po útoku Slukové je vyrovnáno. Její smeč se po odrazu od bloku dostala do autu.

9:8
    Walkenhorstová nedala české dvojice šanci úderem za blok.

8:8
    Hermannová z těžké pozice poslala míč kolem bloku na zem.

8:7
    Ani Ludwigová neměla problém poslat míč prudce na zem.

7:7
    Hermannová také s přehledem ztrátuje, když její útok končí na písku.

7:6
    Walkenhorstová si příjmula a míč posunula ze smeče za blok.

6:6
    Chyba německé hráčky na podání. Míč končí v síti.

6:5
    Walkenhorstová si poradila s vysokým míčem na střed sítě a boduje.

5:5
    Sluková vyrovnává. Její smeč kolem bloku končí přesně na lajně.

5:4
    Servis Ludwigové doplachtil až do autu.

5:3
    Walkenhorstová vytloukla českou hráčku na bloku a připisuje si pátý bod.

4:3
    A Sluková přidává i eso!

4:2
    Sluková nyní pokládá míč na zem do rohu kurtu přes blok.

4:1
    Ale Walkenhorstová kontruje vytlučeným českým blokem.

3:1
    Hermannová nyní drží český tým smečí do zadní části kurtu.

3:0
    Následuje eso na stranu české krásky.

2:0
    Sluková není ve své kůži. Další nezvládný příjem podání.

1:0
    Druhý set začíná na podání Markéta Sluková. O úvodní bod druhé sady se po smeči Walkenhorstové nebojovalo dlouho.

Začal druhý set.

První set skončil.

21:13
    Na druhý už Češky neměly. Smeč Walkenhorstové se otřela o Hermannovou v poli a první set jde tak na německou stranu.

20:13
    První ještě odvrací Sluková povedenou smečí za blok.

20:12
    Setboly jsou na světě. Hermannová neprošla přes německý blok nad sítí.

19:12
    Nyní však kazí Sluková své podání.

18:12
    Další snížení. Německý útok se otřel o anténku na síti.

18:11
    Němky nepoložily bodovku na písek a toho využila Hermannová ke smeči.

18:10
    Sluková zablokovaná a s českým týmem to vypadá zle v prvním setu.

17:10
    A další. Tentokrát eso do středu kurtu mezi obě hráčky.

16:10
    Navíc přichází přímý bod na Markétu Slukovou.

15:10
    Sluková výborně příjmula, ale se smečí si již neporadila.

14:10
    Ale její podání končí jen v pásce.

13:10
    Hermannová v útoku přesná. Její smeč končí v rohu kurtu na pravé straně.

13:9
    Sluková po přestávce na podání. Walkenhorstová pustila míč jen do autu.

12:9
    Walkenhorstová měla ideální nahrávku, ale trefuje jen pásku a následuje technický oddechový čas.

12:8
    Nyní vše česká blokařka nahrazuje smečí do diagonály.

12:7
    Hermannová velmi špatně přihrála a ještě hůře zaútočila.

11:7
    Hermannová zabojovala v poli, ale to už nestačilo na durhý útok soupeřek.

10:7
    Sluková poslala hřebík do písku z druhé přes.

10:6
    Walkenhorstová na podání po oddechovém čase. Hermannová z velmi špatné pozice napálila jen blok.

9:6
    Hermannová poslala svou smeč jen za postranní lajnu a Češky reagují oddechovým časem.

8:6
    Walkenhorstová na druhou přes a nachytala české hráčky.

7:6
    Walkenhorstová však kazí servis jen do sítě.

7:5
    Znovu Sluková v útoku a znovu jen do sítě.

6:5
    Walkenhorstová se neprosadila přes pásku, ale toho Sluková nevyužívá a trefuje jen blok.

5:5
    Hermannová útočí do zadní části hřiště přes blok.

5:4
    Sluková po servisu nedokázala vzít smeč soupeřky.

4:4
    Hermannová zapracovala v poli a po smeči Slukové je vyrovnáno.

4:3
    Nyní už boduje Hermannová smečí do protipohybu soupeřek.

4:2
    Sluková poprvé v zápase smečovala ale není upěšná.

3:2
    Hermannová však kazí podání do sítě.

2:2
    Následně Ludwigová smečovala jen do českého bloku.

2:1
    Hermannová zvládla smeč z těžké pozice a dává svému týmu první bod v zápase.

2:0
    Také Hermannová se dostala k útoku, ale zastavil jí německý blok.

1:0
    Jako první jde na podání Markéta Sluková. Po útoku Walkenhorstové končí míč v písku.

Zápas právě začal.

Na centrálním dvorci právě dobojovala slovenská dvojice Dubovcová/Nestarcová, která podlehla v souboji o první místo v tabulce skupiny B nizozemskému páru. Za několik málo minut se tak už na kurt dostane i Markéta Sluková s Barborou Hermannovou.
    Ve švýcarském Bielu nepanuje vůbec příjemné počasí pro plážový volejbal, ale program šampionátu pokračuje bez přestávky
    České reprezentantky po druhém vítězství ve skupině A

Markéta Sluková & Barbora Hermannová

Markéta Sluková se po nepodařených výsledcích v minulém roce opustit dlouholetou spoluhráčku Kristýnu Kolocovou. Tu vystřídala u Slukové Barbora Hermannová. Za necelý rok se se podařilo nově vzniklé dvojici ovládnout hned tři turnaje. Hned první společný turnaj ve Wolfurtu skončil titulem. Další dva si připsaly v závěru loňského roku v Pelhřimově a také na Open turnaji v turecké Antalyi. Poslední dva podniky před Mistrovstvím Evropy se páru podařily, když v Cincinnati i na Grandslamu v Moskvě obsadily dělené deváté místo.

Česká dvojice má již jisté play-off, když ve včerejším zápasech neprohrála ani set. Vždy byl ale hodně vyrovnaný druhý set, který skončil jednou 25:23 a ve druhém zápase 22:20.

Laura Ludwigová & Kira Walkenhorstová

Němky spolu hrají s malou přestávkou čtvrtou sezonu. Od turnaje v loňském červenci v Gstaadu se neumístily německé hráčky nejhůře na devátém místě a připsaly ji rovnou pět titulů! S poslední zkouškou před Mistrovství Evropy na Gransdlamu v Moskvě se ale musely rozloučit již v osmifinále a získaly právě dělené deváté místo.

První nasazené turnaje začaly mistrovství výhrou nad litevskou dvojicí ve dvou setech. Poté ale přišla nečekaná porážka s párem z Řecka, když po jasném prvním setu se dostaly po chybách až do rozhodující sady a v něm padly o pět bodů.

Krásné čtvrteční odpoledne, vítám všechny příznivce plážového volejbalu. České jedničky a nasazené šestnáctky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou se v posledním zápase postaví favoritkám celého turnaje Němkám Lauře Ludwigové a Kiře Walkenhorstové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:00.