Rusko – Nórsko 3:0 (kon.) | Kanada – Francúzsko 4:0 (kon.) | Dánsko – Kazachstan 4:1 (kon.)
Nemecko – Maďarsko 4:2 (kon.)
Kanada
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Francúzsko
Pondelok 16.05.2016, 15:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Zápas sa skončil hladkým triumfom Kanady. Francúzi v závere zápasu nedokázali súperovi vzdorovať a bolo na nich badať značnú únavu.

Pomer striel: 46:13.

Najlepší hráči zápasu:

Kanada: Mark Scheifele
    Francúzsko: Ronan Quemener (17:20:32)

58:55
    Hra sa teraz dlhšie neprerušuje a Kanada má herne stále navrch. Puk sa nachádza iba v obrannej tretine Francúzska.

58:09
    Začala sa posledná dvojminútovka tohto zápasu. Francúzski hokejisti sa snažia držať puk čo najďalej od svojej bránky.

57:57
    Ďalšia dobrá šanca Kanady. Ellis strieľal od modrej čiary a jeho pokus bol ešte tečovaný, ale pred bránkoviskom sa odrazil preč.

56:53
    Ďalšia zaujímavá šanca Kanady. Marchand zakončoval od mantinelu, ale francúzsky brankár jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Stone, no opäť iba do gólmana.

55:50
    Francúzsko už iba korčuľuje a ledva sa bráni. Kanaďania majú proti unavenému súperovi veľa priestoru.

55:13
    Kanada ešte ostáva v pásme. Spoza obrany teraz strieľal Hall, ale puk mu nesadol a trafil iba obrancov.
    54:45 Corey PERRY - 4:0

54:45
    Kanada dala gól!
    Francúzsko si nepokrylo priestor pred svojou bránkou a kapitán Kanady COREY PERRY tam dostal prihrávku. Kanadský útočník nemal prečo zaváhať a puk prepálil do siete. Asistencie: Ryan O´Reilly, Brandon Gallagher.

53:55
    Kanada držala puk v útočnej tretine, ale vôbec nič tam s ním nevymyslela. Francúzsko sa pohodlne ubránilo.

52:49
    Francúzi vyhodili puk cez všetky čiary. Opäť sa bude vhadzovať pred Quemenerom.

52:39
    Nasledovať bude ďalšia komerčná prestávka. Pred nami je ešte sedem čistých minút hry.

51:52
    Mohlo byť znížené! Francúzi predviedli pekný protiútok, na konci ktorého prišla krížna prihrávka priamo pred odkrytú časť bránky, ale tú da Costa trestuhodne prepálil.

51:19
    Kanaďania museli pásmo opustiť a pri návrate ich zastavil iba ofsajd.

50:58
    Kanadský kapitán Perry dostal prihrávku na modrú čiaru a ihneď sa s ňou presunul do pásma, no tam bol zdvojený a nemohol strieľať.

50:33
    Kanaďania sa vrátili do útočnej tretiny. Scheifele pálil krížne k ľavej žrdi, ale nemiril najpresnejšie a minul ju. Ani tečovať puk sa nikomu nepodarilo.

50:01
    Francúzsky brankár Quemener prerušil hru a nasledovať bude komerčná prestávka.

48:50
    Kanaďania sa pokúšajú presadiť individuálne. McDavid s pukom kľučkoval v ľavom kruhu na vhadzovanie a snažil sa predrať až k bránke súpera, ale bol obetavo zastavený.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 9. Stone (Hall, McDavid), 36. Duchene (Perry, Ellis), 44. Scheifele (Stone, Marchand), 55. Perry (O´Reilly, Gallagher)

Kanada: Pickard (Talbot) – Tanev, Rielly, Ellis, Murray, Ceci, Dumba, Matheson – Perry, Brassard, Hall – Duchene, McDavid, Domi – Gallagher, O'Reilly, Jenner – Stone, Scheifele, Marchand – Reinhart
    Francúzsko: Quemener (Hardy) – Auvitu, Moisand, Dieude Fauvel, Beron, Janil, Claireaux – Fleury, Bellemare, S. Treille – Lamperier, Perret, Bertrand – Ritz, Raux, Desrosiers – Meunier, da Costa, Bozon – Berthon

Rozhodca: Jeřábek (CZE), Öhlund (SWE) – Kilian (NOR), Suominen (FIN)