St. Louis – San Jose 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Stav série: 1:0
San Jose Sharks
cz Pondelok 16.05.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále Z. konferencie
    Rituál, který přinesl St. Louis štěstí v prvním zápase

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:39
    Roman Polák (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:23 (05:13:23)
    Brian Elliott byl k radosti fanoušků vyhlášen první hvězdou.

Tři hvězdy utkání:

1. Brian Elliott (STL) 31 zákroků, 1 gól, 96,9%
    2. David Backes (STL) 1+0
    3. Jori Lehterä (STL) 1+0
    Scottrade Center propuká po závěrečné siréně obrovská radost a St. Louis Blues se doma ujímá v sérii vedení 1:0!

Ve třetí třetině už žádný gól i přes obrovské šance na straně San Jose v závěru utkání nepadl a St. Louis Blues se ujímá ve finále západní konference vedení 1:0! Rozhodující gól vstřelil ve druhé třetině Jori Lehterä, který se stal společně s Brianem Elliottem hrdinou dnešního zápasu. Dobrý zápas odehrál také Tomáš Hertl, který v první třetině po pouhých 34 sekundách odpověděl na gól Davida Backese. Konečný výsledek. St. Louis Blues 2 San Jose Sharks 1.

59:26
    Do konce utkání zbývá něco málo přes půl minuty a Sharks se i přes velký tlak snaží marně vyrovnat.

58:24
    Joe Pavelski vypálil od modré čáry a jeho pokus mířil přesně k pravé tyči, jenže Brian Elliott vytáhl úžasný zákrok a v rozštěpu puk vyrazil lapačkou nebo levým betonem, každopádně Sharks se vzápětí snažili propasírovat puk za jeho záda marně!

57:40
    Martin Jones už je na střídačce a San Jose to zkouší v šesti hráčích s prázdnou klecí v zádech!
    57:40 Marc-Edouard Vlasic orazítkoval v rychlém sledu obě tyče! Blíže už ke vstřelení vyrovnávacího gólu být nemohl.

57:40
    Marc-Edouard Vlasic napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která se od levé tyče odrazila do pravého ramene Briana Elliotta a poté do vzdálenější pravé tyče a ven! To byla obrovská šance a San Jose byli hodně blízko vyrovnání.

57:06
    Zajímavost: 10 z 14 utkání St. Louis Blues v letošním playoff skončilo jednobrankovým rozdílem.

56:06
    Tomáš Hertl na pravém křídle v blízkosti mantinelu napřáhl ke tvrdé střele, ta ovšem byla přizvednuta a zamířila do ochranné sítě.

55:21
    David Backes vyrazil po pravém křídle do přečíslení dva na jednoho, který po zpětné přihrávce svého spoluhráče sám zakončil, z ostrého úhlu ale Martina Jonese nepřekonal!

54:38
    Dvojice hráčů San Jose číhala před bránou mezi kruhy pro vhazování, ani jeden z nich se ale do šance nedostal.
    Nádherná fotografie oplachujícího se Martina Jonese.

53:18
    Vyloučený Tomáš Hertl je zpět na ledě a přesilové hry dnes nehrají žádnou roli, žádný z týmů zatím nevyužil ani jednu.

52:21
    Kevin Shattenkirk málem přišel ve středním pásmu v roli posledního hráče o puk, nakonec ale situaci ustál a Blues zavezli kotouč do útočného pásma. V němž ovšem o puk přišli a San Jose se znovu podařilo vyhodit.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 16. Backes (Shattenkirk, Schwartz), 30. Lehterä – 16. Hertl (Pavelski, Burns)

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Statstny, Brouwer – Berglund, Steen, Backes – Ott, Brodziak, Upshall. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Polák – Hertl, Thornton (A), Pavelski (C) – Marleau, Couture (A), Donskoi – Karlsson, Tierney, Ward – Zubrus, Spaling, Wingels. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodca: Eric Furlatt, Kelly Sutherland – Derek Amell, Pierre Racicot

Diváci: 19483