Tottenham – Southampton 1:2 (kon.) | Manchester City – Arsenal 2:2 (kon.) | Liverpool – Watford 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:2 (1:1)
Southampton FC
Nedeľa 08.05.2016, 14:30 • White Hart Lane, London • Anglická Premier League • 37. kolo

Zápas v Londýne sa skončil. Druhý polčas priniesol jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. Víťazstvo hostí zabezpečil v 72. minúte Davis, ktorý prekonal Llorisa strelou k ľavej žrdi. Domáci mohli vyrovnať, no zahodili obrovské príležitosti a tak môžu byť po dnešnom zápase sklamaní.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (16:28:19)

90+5

90+5
    Po priamom kope zahodil obrovskú možnosť Kane, ktorý z niekoľkých metrov nedokázal dostať loptu do brány. Nasleduje ešte rohový kop z pravej strany.

90+5
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Pri lopte sú hráči Tottenhamu, ktorí budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

90+4
    Wanyama skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu. Nasleduje odkop brankára Llorisa.

90+3
    Blíži sa úplný záber dnešného zápasu. Domáci sa snažia niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale žiadny zdrvujúci tlak to nie je.

90+2
    Nadstavený čas zatiaľ neprináša žiadny tlak Tottenhamu. Hostia výborne bránia, a držia hru v strede ihriska, ďaleko od svojej brány.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 5 minút.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Hostia budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

89
    Tottenhamu sa v závere zápasu vôbec nedarí. Hostia získavajú outové vhadzovanie na vlastnej polovici a môžu zbierať cenné sekundy.

88
    Hostia sa dostávali do veľmi sľubnej príležitosti, ale sami si to pokazili zbytočným vyčkávaním. Obrana Tottenhamu sa už stihla vrátiť a všetko vyriešiť.

87
    Domáci predviedli veľmi peknú akciu na konci ktorej bol Kane, ale ten sa hlavou nedokázal presadiť a tak nasleduje iba ďalší rohový kop Tottenhamu z pravej strany.

86
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Tadić, a nahradí ho Prowse.

85
    Dier sa dostal k zakončeniu hlavou v 16ke Southamptonu, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde. Ani tentokrát to domácim nevyšlo.

84
    Long zasiahol brankára Tottenhamu po tom ako Lloris vybehol pred svoju 16ku aby odkopol nebezpečnú loptu.

83
    Long vidí žltú kartu po faule na brankára Llorisa.

82
    N´Jie sa v útoku nedokázal presadiť, a tak nasleduje iba odkop brankára Forstera.