Tottenham – Southampton 1:2 (kon.) | Manchester City – Arsenal 2:2 (kon.) | Liverpool – Watford 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:2 (1:1)
Southampton FC
Nedeľa 08.05.2016, 14:30 • White Hart Lane, London • Anglická Premier League • 37. kolo

Zápas v Londýne sa skončil. Druhý polčas priniesol jeden gól a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. Víťazstvo hostí zabezpečil v 72. minúte Davis, ktorý prekonal Llorisa strelou k ľavej žrdi. Domáci mohli vyrovnať, no zahodili obrovské príležitosti a tak môžu byť po dnešnom zápase sklamaní.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (16:28:19)

90+5

90+5
    Po priamom kope zahodil obrovskú možnosť Kane, ktorý z niekoľkých metrov nedokázal dostať loptu do brány. Nasleduje ešte rohový kop z pravej strany.

90+5
    Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Pri lopte sú hráči Tottenhamu, ktorí budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

90+4
    Wanyama skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu. Nasleduje odkop brankára Llorisa.

90+3
    Blíži sa úplný záber dnešného zápasu. Domáci sa snažia niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale žiadny zdrvujúci tlak to nie je.

90+2
    Nadstavený čas zatiaľ neprináša žiadny tlak Tottenhamu. Hostia výborne bránia, a držia hru v strede ihriska, ďaleko od svojej brány.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 5 minút.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Hostia budú zahrávať priamy kop v strede ihriska.

89
    Tottenhamu sa v závere zápasu vôbec nedarí. Hostia získavajú outové vhadzovanie na vlastnej polovici a môžu zbierať cenné sekundy.

88
    Hostia sa dostávali do veľmi sľubnej príležitosti, ale sami si to pokazili zbytočným vyčkávaním. Obrana Tottenhamu sa už stihla vrátiť a všetko vyriešiť.

87
    Domáci predviedli veľmi peknú akciu na konci ktorej bol Kane, ale ten sa hlavou nedokázal presadiť a tak nasleduje iba ďalší rohový kop Tottenhamu z pravej strany.

86
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Tadić, a nahradí ho Prowse.

85
    Dier sa dostal k zakončeniu hlavou v 16ke Southamptonu, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde. Ani tentokrát to domácim nevyšlo.

84
    Long zasiahol brankára Tottenhamu po tom ako Lloris vybehol pred svoju 16ku aby odkopol nebezpečnú loptu.

83
    Long vidí žltú kartu po faule na brankára Llorisa.

82
    N´Jie sa v útoku nedokázal presadiť, a tak nasleduje iba odkop brankára Forstera.

81
    Long sa dostával do veľkej príležitosti po chybe obrancu Tottnehamu, ale brankár Lloris stihol zasiahnuť a zachrániť tak Tottenham pred definitívnou prehrou.

80
    Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Domáci prehrávajú so Southamptonom 1-2, hoci od 16. minúty výhrávali gólom Sona 1-0.

79
    Domáci zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány Southamptonu.

78
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Mason, a nahradí ho Chadli.

76
    K lopte sa postavil sám faulovaný hráč, ale loptu poslal vysoko nad bránu Southamptonu.

75
    Po faule na Lamelu nasleduje priamy kop domáceho tímu z cca 30 metrov.

74
    Romeu vidí žltú kartu po faule na Eriksena.

73
    Domáci sa snažia okamžite odpovedať, ale zatiaľ sa ani len nedokážu dostať na útočnú polovicu.
    72. Steven Davis (SOT) - 1:2

72
    Southampton dal gól! Hostia sa dostávajú do vedenia po strele STEVENA DAVISA z hranice pokutového územia. Hráč Southamptonu loptu poslal k ľavej žrdi, a brankár Lloris nemal nárok.

71
    Hra pokračuje ďalej. Akcia Davisa nebola úspešná, a brankár Lloris loptu posiela do stredu ihriska.

69
    Hra je prerušená, a oba tímy majú k dispozícii prestávajú na občerstvenie.

68
    Walker pálil z cca 25 metrov, ale z dobrej pozície trafil iba jedného z hráčov Southamptonu.

67
    Na opačnej strane snaha hostí, ale brankár Lloris centrovanú loptu do pokutového územia dokázal zneškodniť.

66
    Lamela sa snažil dostať cez štyroch hráčov Southamptonu, ale cez posledného z nich už nedokázal prejsť. Hra sa znova presúva do stredu ihriska.

65
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Son, a nahradí ho N´Jie.

65
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Mané, a nahradí ho Pellé.

65
    Po rohovom kope zakončoval hlavou Vertonghen, ale jeho pokus bol zblokovaný na ďalší rohový kop. Ten domácim vôbec nevyšiel a hra sa presunula do stredu ihriska.

64
    Po akcii Eriksena nasleduje rohový kop domáceho tímu z pravej strany. Hráči už smerujú do pokutového územia.

62
    Kane sa dostával do dobrej príležitosti, ale v momente prihrávky bol v ofsajde, a tak si hostia môžu vydýchnuť.

61
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov a outových vhadzovaní.

60
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Pri lopte sú znova hráči Tottenhamu, ktorí dnes potrebujú získať tri body.

59
    Kane skúsil strelu z cca 25 metrov, ale lopta smerovala niekoľko metrov vedľa ľavej žrde. Nasleduje odkop brankára Forstera.

57
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Clasie, a nahradí ho Romeu.

56
    Hráči Southamptonu si nerozumeli pri rozohrávke, a lopta končí za postrannou čiarou. Domáci sa teda veľmi ľahko znova dostávajú na útočnú polovicu.

55
    Po krátkej prestávke sa domáci vrátili na útočnú polovicu, ale tam si znova nevedia poradiť. Všetko sa odohráva pri postrannej čiare, ďaleko od brány.

54
    Long sa dostal k zakončeniu hlavou niekoľko metrov pred domácou bránou, ale tiesnený mieril tesne vedľa.

53
    Tottenham sa usadil na útočnej polovici a do 16ky hostí posiela nebezpečné lopty. Tie však zatiaľ nenachádzajú svojho adresáta.

51
    Domáci zahrávali priamy kop z cca 25 metrov, ale obrana Southamptonu si so situáciou poradila a loptu rýchlo dostala do stredu ihriska.

50
    Mané vidí žltú kartu po faule na Rosa.

49
    Long si v súboji s Vertonghenom počínal nedovolene, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

48
    Domáci sa snažia dostať pred 16ku Southamptonu, ale zatiaľ sa všetko odohráva prevažne v strede ihriska.

47
    Úvodná akcia hostí nevyšla, a pri lopte sú už hráči Tottenhamu.

46
    V Londýne sa začal druhý polčas zápasu medzi Tottenhamom Hotspur a Southamptonom FC. Úvodný výkop patril hráčom Southamptonu, ktorí smerujú do prvej akcie.

46

Prvý polčas v Londýne sa skončil. Priniesol dva góly a množstvo ďalších zaujímavých momentov. O prvý gól sa v 16. minúte postaral Son, a v 31. vyrovnal Davis. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+4
    45+3.

45+3
    Neuveriteľné čo teraz zahodil Kane! Sám pred brankárom Forsterom nedokázal loptu umiestniť do siete, a ani následná strela Lamelu nemala úspech. Nasleduje rohový kop z pravej strany.

45+3
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Akcia domáceho tímu nevyšla, a nasleduje odkop brankára Forstera.

45+2
    Hostia predviedli veľmi peknú akciu, po ktorej musel Mason zachraňovať vo vlastnej 16ke odkopom za čiaru. Nasleduje rohový kop hostí z pravej strany.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Do útoku zamierili hostia, ktorí sa snažia otočiť stav zápasu.

44
    Akcia Tottnehamu nebola úspešná, a k lopte už smeruje brankár Forster. Ten bude zahrávať priamy kop po ofsajde, v ktorom sa ocitol Kane.

43
    Po faule Martinu nasleduje priamy kop domáceho tímu v strede ihriska.

41
    Blíži sa záver prvého polčasu. Domáci sa snažia dostať znova do vedenia, ale hostia predvádzajú veľmi dobrý výkon a v obrane si počínajú skvele.

40
    Domáci zahrávali dva rohové kopy za sebou, ale ani jeden z nich nebol úspešný. Všetko ukončila strela Diera z cca 25 metrov, po ktorej lopta končí v hľadisku.

39
    Rose získal rohový kop z pravej strany. Hráči už smerujú do pokutového územia Southamptonu.

38
    Lopta je stále na kopačkách hráčov domáceho tímu, ktorí sa však beznádejne snažia dostať pred 16ku Southamptonu.

36
    Mané už odišiel za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej. Domáci sa snažia niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva príliš ďaleko od brány Southamptonu.

35
    Mané dostal od Masona a Lamelu niekoľko úderov a leží otrasený na trávniku. Bude potrebovať ošetrenie a tak je hra znova prerušená.

34
    Hráči Tottenhamu sa už dostali pred 16ku Southamptonu, ale zatiaľ si nedokážu vytvoriť žiadnu príležitosť.

33
    Domáci sa snažia rýchlo odpovedať, ale zatiaľ sa nevedia dostať na útočnú polovicu.

32
    Walker ostáva ležať na hracej ploche a bude potrebovať ošetrenie.
    31. Steven Davis (SOT) - 1:1

31
    Southampton dal gól! Je vyrovnané! STEVEN DAVIS po prihrávke od Tadića so šťastím prekonáva domáceho brankára Llorisa, a hostia sa môžu radovať.

31
    Martina sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú hráči domáceho tímu.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Ani druhý rohový kop hosťom nevyšiel, ale stále ostávajú na útočnej polovici.

29
    Rose musel zasahovať pred hráčmi Southamptonu, ktorí boli pripravení zakončiť tesne pred bránou. Nasleduje druhý rohový kop hostí, tentokrát z opačnej strany.

28
    Na opačnej strane snaha hráčov Southamptonu, po ktorej prichádza rohový kop z pravej strany.

27
    Mason vypálil z cca 20 metrov, ale lopta po jeho strele minula pravú žrď brány hostí. Nasleduje odkop brankára Forstera.

26
    Eriksen sa dostal k strele z hranice 16ky, ale v dobrej pozícii namieril iba do stredu brány kde bol pripravený Forster.

24
    Southampton predviedol veľmi dobrú akciu v domácej 16ke, ale Mané sa proti domácim obrancom nedokázal presadiť, a ani jeho spoluhráči to nezvládli. Pri lopte sú už hráči Tottenhamu, ktorí smerujú do útoku.

23
    Kane dostal dobrú prihrávku do 16ky hostí, ale v ťažkej pozícii mieril vedľa brány. Veľká škoda, bola to nádejná akcia.

22
    Ďalšia akcia hostí, ale Long si neprebral prihrávku smerujúcu do domácej 16ky a lopta končí v rukaviciach brankára Llorisa.

21
    Tadić skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus bol veľmi nepresný a tak nasleduje iba odkop brankára Llorisa.

20
    Hostia sa snažia o rozohrávku na vlastnej polovici, ale tú im veľmi šikovne znepríjemňujú hráči Tottenhamu vysokým napádaním.

19
    Ďalší ofsajd Southamptonu a v ňom znova Long. Loptu získavajú hráči Tottenhamu.

18
    Hostia sa snažia okamžite odpovedať, ale zatiaľ o loptu bojujú iba pri postrannej čiare.
    16. Son Heung-min (TOT) - 1:0

16
    Tottenham dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po veľmi peknom góle, ktorý zaznamenal HEUNG-MIN SON. Ten si v 16ke prebral prihrávku od Lamleu obišiel brankára Forstera a jedeného z obrancov Southamptonu a dostal loptu do siete.

15
    Long sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú znova domáci. Ojedinelá akcia hosťom vôbec nevyšla.

14
    Posledné minúty patria jednoznačne domáceho tímu, ktorí drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa niečo vymyslieť na útočnej polovici. Hostia však skvele bránia, a domácim nedovolia takmer nič.

13
    Rose poslal dobrú loptu do 16ky hostí, ale obrana Southamptonu si s jeho centrom poradila a situáciu dostala pod kontrolu.

12
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde je množstvo súbojov o loptu.

11
    Po niekoľkých minútach sa do útoku dostali aj hostia, a predviedli veľmi peknú akciu! Davis dostal výbornú prihrávku do domácej 16ky a následne vystrelil na bránu, ale lopta tesne minula ľavú žrď.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu. Tie priniesli jednu veľkú príležitosť domáceho tímu, po ktorej sa však skóre nemenilo, najmä vďaka skvelému zákroku brankára Forstera.

8
    Domáci sa usadili na útočnej polovici a snažia sa niečo vymyslieť pred 16kou Southamptonu. Hostia však odolávajú veľmi dobre, a nepúšťajú domácich do žiadnej príležitosti.

7
    Lamela si v útoku pomohol nedovoleným spôsobom, a hostia získavajú priamy kop pred vlastnou 16kou.

6
    Rohový kop Tottenhamu nepriniesol úspech, ale domáci ostávajú na útočnej polovici.
    5.

5
    Obrovská príležitosť Tottenhamu! Po prihrávke do 16ky hostí zakončoval Eriksen, ale brankár Forster predviedol skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil na rohový kop.

5
    Tottenham sa snaží niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale zatiaľ si domáci prihrávajú príliš ďaleko od pokutového územia Southamptonu.

4
    Ďalšia akcia Southamptonu končí skôr ako začala, pretože prihrávka za domácu obranu bola príliš dlhá a lopta končí v rukaviciach domáceho gólmana.

3
    Hostia predviedli peknú akciu, ale lopta smerujúca do domácej 16ky končí v rukaviciach brankára Llorisa.

2
    Úvodná akcia domácim nevyšla a pri lopte sú už hráči Southamptonu. Tí sa pomaly presúvajú na útočnú polovicu.

1
    Zápas v Londýne sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných bielo-čiernych dresoch, a hostia v bielo-červených. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Dier, R. Mason – Son Heung-min, Eriksen, Lamela – Kane.

Náhradníci: Vorm – N'Jie, Chadli, Wimmer, Carroll, Winks, Davies.

Southampton FC: Forster – Martina, van Dijk, Fonte (C), Bertrand – Wanyama, Clasie – Mané, S. Davis, Tadić – Long.

Náhradníci: Stekelenburg – Soares, Jošida, Romeu, Ward-Prowse, Pellè, Austin.

Rozhodca: Jonathan Moss- A.Holmes, H.Lennard.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu anglickej Premier League medzi Tottenhamom Hotspur a Southamptonom FC.

Domácim sa v tejto sezóne darí mimoriadne dobre. Dve kolá pred koncom súťaže majú na svojom konte 70 bodov, a v tabuľke im patrí druhá priečka. Na prvý Leicester strácajú nedostihnuteľných 7 bodov, no tešiť ich môže priamy postup do Ligy majstrov. Ten si však musia ustrážiť pred tretím Arsenalom, pred ktorým majú trojbodový náskok. Z posledných štyroch zápasov si hráči Tottenhamu odniesli 8 bodov za dve výhry a dve remízy. V poslednom stretnutí remizovali s FC Chelsea 2-2.

Do Londýna pricestuje Southampton, ktorému sa v tejto sezóne darí pomerne dobre. Po 36 kolách má na svojom konte 57 bodov, a v tabuľke mu patrí siedma priečka. Na šieste miesto zabezpečujúce účasť v Európskej lige stráca iba dva body, no West Ham United má ešte zápas k dobru. Hráči Southamptonu si z posledných štyroch zápasov odniesli skvelých 10 bodov za tri výhry a jednu remízu. V poslednom stretnutí zdolali Manchester City 4-2.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne White Hart Lane v Londýne, ktorý má kapacitu 36 284 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.