Bayern – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Dortmund – Wolfsburg 5:1 (kon.) | Hannover – Schalke 1:3 (kon.)
Hoffenheim – Ingolstadt 2:1 (kon.) | Mainz – Hamburger 0:0 (kon.) | Darmstadt – Frankfurt 1:2 (kon.)
Leverkusen – Hertha 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
5:1 (2:0)
VfL Wolfsburg
Sobota 30.04.2016, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 32. kolo

S konštatovaním, že Borussia Dortmund deklasovala doma Wolfsburg pomerom 5:1, sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok víkendu. (17:24:04)

Borussia vyhrala prvý polčas 2:0 a v tom druhom si iba poistila svoje vedenie, keď sa najskôr presadil v 59.minúte Reus a následne v rozpätí dvoch minút dvakrát udrel striedajúci Aubameyang. V závere duelu, konkrétne v 86.minúte uzavrel skóre hosťujúci Schürrle.

90

90
    Nadstavovať sa nebude nič, zápas končí.

90
    V záverečnej minúte riadnej hracej doby sa po Kruseho pase odhodlal k strele spoza šestnástky hosťujúci Caligiuri, ktorý vyslal krásnu streu k bližšej tyčke, ale domáci gólman Bürki jeho pokus dokázal zastaviť.

88
    Mchitarjan posielal z ľavého krídla nebezpečný strieľaný center pred hosťujúcu bránu, ale Benaglio bol pozorný a vyboxoval loptu na rohový kop. Po ňom Borussia o loptu prišla.
    86. André Schürrle (WOF) - 5:1

86
    VfL Wolfsburg dal gól!
    Po pase z ľavej strany sa skúšal pomedzi troch hosťujúcich hráčov predrať k strele Kagawa, ale vo vápne prišiel o loptu. Po následnom ďalekonosnom centri sa dostali na dostrel domácej brány hostia, ktorím sa napokon podarilo vsietiť aspoň čestný gól potom, čo prihrávku z ľavého krídla spracoval ANDRÉ SCHÜRRLE a z hranice šestnástky prestrelil domáceho gólmana.

85
    Domáci sa nikam neponáhľajú a kombinujú v oblasti stredového kruhu, Wolfsburg pôsobí rezignovaným dojmom.

84
    Dnešné stretnutie, ktoré sa v posledných minútach hrá prevažne v strede pola, sleduje 81359 divákov.

82
    Necelých desať minút potreboval Aubameyang na ihrisku k tomu, aby vstietil dva góly a tentokrát si mohol pripísať asistenciu, keď pekne centroval z pravého krídla pred bránu, ale žiaľ pre domácich nikto nedokázal túto prudkú prihrávku tečovať.

81
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Bas Dost, prichádza Paul Seguin.

80
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Christian Träsch, prichádza Vieirinha.
    78. Pierre-Emerick Aubameyang (DOR) - 5:0

78
    Dortmund dal gól!
    Ako cez kopirák vsietili domáci ďalší gól, ibaže tentokrát PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG umiestnil svoju hlavičku do brány po centri z ľavej strany od Schmelzera. Pre autora gólu je to už 25. presný zásah v tejto sezóne.
    77. Pierre-Emerick Aubameyang (DOR) - 4:0

77
    Po dlhom centri zo stredu pola sa k lopte na ľavom krídle dostal Mchitarjan, ktorý následne centroval do vápna, kde presne hlavičkoval PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG.

75
    Po faule na Aubameyanga zahrávali domáci priamy kop z tesnej blízkosti pokutového územia, ale Aubameyangova strela len tesne minula ľavú tyčku hosťujúcej svätyne. Loptu späť do hry vráti odkopom od brány Benaglio, zatiaľ čo zápas vstupuje do svojej poslednej švrťhodinky.

Tomáš Pajerský

Góly: 7. Kagawa, 9. Ramos, 59. Reus, 77. Aubameyang, 78. Aubameyang – 86. Schürrle

Karty:   44. Weigl (DOR), 53. Reus (DOR)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:12.
    Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (63. Durm), S. Bender, Hummels (C), Schmelzer – G. Castro, Weigl (69. Şahin) – Mchitarjan, Kagawa, Reus – Ramos (69. Aubameyang).
    Náhradníci: Weidenfeller – Papastathopoulos, Durm, Şahin, Gündoğan, Pulisic, Aubameyang.

VfL Wolfsburg: Benaglio (C) – Träsch (80. Vieirinha), Naldo, Knoche, Schäfer – Guilavogui, Gustavo – D. Caligiuri, Arnold (71. M. Kruse), Schürrle – Dost (81. Seguin).
    Náhradníci: Casteels – Dante, Vieirinha, Seguin, Putaro, Azzaoui, M. Kruse.

Rozhodca: R. Hartmann – B. Cortus, C. Leicher