Slovinsko – Poľsko 1:4 (kon.) | Japonsko – Taliansko 1:3 (kon.) | Slovinsko – J. Kórea 5:1 (kon.)
Poľsko – Rakúsko 1:0 (kon.)
Slovinsko
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Južná Kórea
cz Streda 27.04.2016, 16:30 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A • 4. kolo

Krásné hokejové odpoledne z Katovic. Mistrovství světa 1. divize skupiny A pokračuje čtvrtým hracím dnem. My se společně v tomto přenosu zaměříme na veledůležitý duel mezi Slovinskem a Jižní Koreou, ve kterém půjde o hodně. Proto si tento přenos rozhodně nenechte ujít. Utkání startuje v 16:30 a u jeho sledování přeji všem příjemnou zábavu!

SLOVINSKO

Slovinci, jakožto favorité turnaje, mají za sebou tři zápasy. V úvodních dvou střetnutích si počínali výborně a připsali si dvě výhry. V prvním duelu porazili slabé Japonce vysoko 7:1 a při svém druhém vystoupení nakonec udolali reprezentaci Itálie 3:1. Včera, ve svém třetím střetnutí, narazili na domácí reprezentaci Polska a v bouřlivé atmosféře v katovické aréně Spodek podlehli domácím Polákům 1:4, čímž si trochu zkomplikovali cestu za postupem. Všechno však stále mají ve svých rukou a boj o elitní skupinu MS je tak stále otevřený.

JIŽNÍ KOREA

Obrovské překvapení jsou na tomto turnaji Jihokorejci. Poté, co v prvním zápase pořádně potrápili favorizované Rakušany a nakonec jim podlehli až na nájezdy, nastupovali do druhého utkání proti Polsku z pozice outsidera. Vše ale bylo jinak. Jižní Korea porazila Biało – czerwoné 1:4, čímž zaskočila nejen celý polský národ. Do svého třetího duelu proti Japonsku už reprezentanti Jižní Korey nastupovali v roli favorita. Jihokorejci zopakovali výkony z předchozích dvou zápasů, kdy skvěle bruslili a hráli opravdu dobrý hokej, a proto porazili svého asijského soka 3:0. Podaří se Jihokorejcům překvapit i svého slovinského soupeře nebo v tomto duelu zvítězí svěřenci trenéra Župančiče?

POSLEDNÍ DVĚ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

7.11.2015 MEZ Jižní Korea – Slovinsko 1:4
    21.4.2014 MIS Slovinsko – Jižní Korea 4:0

Slovinsko: Krošelj (Kristan) – Kovačevič (A), Kranjc, Repe, Gregorc, Pretnar, Vidmar, Milovanovič – Jeglič, Tičar (A), Sabolič – Verlič, Pance, Urbas (C) – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Pešut, Koblar, Hebar – Ropret

Jižní Korea: S. Park (Dalton) – W. Kim, Young, D. K. Lee (A), Regan, Oh, Seo, H. Kim – K. Kim, S. Kim, Radunske – H. Y. Shin, W. Park (C), Ahn – S. Shin, Cho (A), Swift – Y. J. Lee, Sin, W. J. Kim

Rozhodčí: Kulev, Šír – Leermakers, Palej.

Hráči obou celků jsou již připraveni na hrací ploše. Oproti původním předpokladům nastupuje nakonec v brance Jižní Korey Matt Dalton.

Slovinci dnes budou hrát v modrých dresech a Jihokorejci nastoupí v dresech bílých.

Duel bude jako jeden z hlavních sudích řídit český rozhodčí Robin Šír.

Zahajovací formace se již sjíždějí ke středovému kruhu, kde bude utkání za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli Jihokorejci, kteří z vlastní poloviny nahazují kotouč na Krošelje, jenž si připisuje první zákrok utkání.

00:40
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    V úvodu zápasu se Jihokorejci ujímají vedení! Po rychlém přechodu a kličce do středu hřiště vypálil Sangwook Kim, jehož ránu Krošelj vyrazil zpět na jeho hůl. Sangwook Kim následně přihrál před prázdnou bránu na KISUNG KIMA, jenž pohodlně trefuje odkrytou svatyni Slovinců. Asistence: Sangwook Kim.
    00:40 K. KIM - 0:1

01:31
    Slovinci se snažili natlačit před Daltona. Vybojovali tedy alespoň vhazování v útočném pásmu.

01:50
    Dalton si připisuje další dva zákroky do statistik utkání. Po druhém zásahu jihokorejský brankář přerušuje hru.

02:45
    Laxní rozehrávka Gregorce vyústila v zisk puku Jižní Korey. Hráči asijského celku však tuto situaci nedokázali zužitkovat v ohrožení brány Krošelje.

03:07
    Kotouč končí až nad ochrannou sítí po teči jednoho ze Slovinců. Vhazování v útočném pásmu Jižní Korey.

03:59
    Mušič se v útočném pásmu pokusil prostrčit kotouč na své spoluhráče, ale jeho úmysl vystihla jihokorejská obrana a dostává puk do středního pásma.

04:56
    Pešut prošel po pravé straně, odkud pálil na Daltona. Ten jeho pokus vyráží pravým betonem.

05:30
    Kisung Kim to zkoušel zpoza brány, avšak Krošelj si pohlídal prostor u své pravé tyče.

06:01
    Slabé nahození z levé strany Dalton bez problémů vyráží do ochranné sítě.

06:33
    Jižní Korea kombinuje v pásmu, ale zatím se nedostává k ohrožení slovinského gólmana.

07:10
    Krošelj musel nyní přikrýt kotouč poté, co se k němu kus černé gumy nečekaně odrazil od jeho spoluhráče. Vhazování v obranné třetině Slovinců.

07:24
    Pance přihrával na Verliče, avšak ten jeho pas minul. Dalton tak mohl zůstat v relativním klidu.

07:36
    Střela z pravého kruhu od Sangwoon Shina skončila pouze u brankáře Slovinska.

08:07
    Přesilová hra pro Slovinsko. Za podražení putuje za katr Hyonho Oh.

08:28
    Jižní Korea se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

08:59
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Slovinci využívají přesilovku a srovnávají krok se svým soupeřem! Hráči v modrých dresech se usadili v útočném pásmu. Následovala střílená přihrávka od modré čáry v podání Sabahudina Kovačeviče, jenž svým pasem našel ROBERTA SABOLIČE, na kterého zívala odkrytá svatyně Jižní Korey. Asistence: Sabahudin Kovačevič.
    08:59 SABOLIČ - 1:1

09:58
    Nahození Sangwooka Kima prošlo až ke Krošeljovi, který chvíli nevěděl, kde má puk. Swift se však následně k dorážce už nedostal.

10:55
    Slovinsko pokračuje v útočení a snaží se přidat další gól. Zatím však neúspěšně.

11:37
    Kotouč mají za svou bránou Slovinci, kteří čekají na dostřídání. Následně rozjíždějí další útočnou akci.

12:08
    Postavení mimo hru v podání slovinského týmu. Vhazovat se bude ve střední třetině.

12:38
    Dobrá práce Urbase zapříčinila zisk puku pro jeho tým. Následně se kotouč dostal k Verličovi, který střílel jen těsně mimo bránu Jižní Korey.

12:47
    Žiga Pance v rohu hřiště atakoval jednoho z protihráčů a odsedí si menší trest za nedovolené bránění.

13:14
    Slovinci se nedokázali osvobodit z pásma a vzniklo z toho nebezpečí pro slovinskou bránu. Don Ku Lee však svým pokusem nedokázal Krošelje překonat.

13:37
    Slovinsko se následně osvobozuje a vyhazují kotouč až k Daltonovi.

13:56
    Tičar nyní skvěle zapracoval a vyvezl kotouč až do své útočné třetiny, kde nastřádal velmi cenné vteřiny.

14:24
    Rychlý protiútok Jihokorejců končí následným postavením útočícího hráče v brankovišti.

14:47
    Slovinsko hraje v plném počtu.

15:45
    A další trest pro Slovince. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Andrej Hebar.

16:22
    Nahození od modré zastavil svou bruslí jeden ze Slovinců, ale Jižní Korea pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

16:45
    Nyní už však Slovinci vyhazují a odcházejí střídat.

17:15
    Kuralt zblokoval střelu jihokorejského obránce a posílá puk přes všechny čáry až k Daltonovi.

17:45
    Slovinci hrají v plném počtu.

18:25
    Dobrý defenzivní zákrok Don Ku Leeho. Bek Jižní Korey poslal v pádu kotouč do rohu kluziště, čímž zamezil slibné šanci Slovinců.

19:01
    Jeden z Jihokorejců šikovně tečoval nahození od modré čáry, ale Krošelj si s sním v pohodě poradil a kotouč schoval pod svou lapačku.

19:14
    Postavení mimo hru na straně Slovinců. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

19:19
    Nyní je slovinské straně pro změnu pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Krošelje.

19:31
    V závěru třetiny strhávají Slovinci vedení na svou stranu! ANŽE KURALT v rychlém protiútoku přejel útočnou modrou čáru, udělal kličku do středu hřiště, odkud přesnou střelou překonává Daltona v bráně Jižní Korey. Asistence: Ken Ograjnešek, Klemen Pretnar.
    19:31 Anže KURALT - 2:1

20:00

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, při které se divácí v katovické aréně Spodek rozhodně nenudili. Padly v ní totiž hned tři branky. Nejprve hned po 40 sekundách otevřel skóre Kisung Kim. Následně se prosadili Slovinci, kteří zásluho Roberta Saboliče srovnali skóre utkání. V závěru periody strhl vedení na stranu slovinské reprezentace Anže Kuralt a rozhodl o tom, že si jeho tým odnese do kabin vedení 2:1.

Další třetina začne přibližně v 17:16 .

20:01

20:08
    Hned v úvodu třetiny se Jihokorejci proviňují zakázaným uvolněním. Matt Dalton v bráně Jižní Korey se musí mít na pozoru.

20:27
    Další icing asijského celku. Vhazovat se opět bude v útočném pásmu Slovinska.

21:00
    Miha Verlič si s pukem sjel od pravého mantinelu do středu hřiště, odkud vypálil na Daltona. Ten jeho střelu vyráží pravým betonem do rohu hřiště.

21:35
    Mušič nyní obkroužil branku a pokusil se Daltona překvapit u jeho levé tyčky. Ten si ale tento prostor pohlídal.

22:33
    Won Jung Kim to zkoušel střelou z mezikruží. Ta však mířila doprostřed brány a Krošelj jí v pohodě vyráží mimo tři tyče.

23:19
    Brock Radunske teď v útočném pásmu zbytečně fauloval svého soupeře a dostane dvě minuty za podražení.

24:10
    Jihokorejci nyní zavezli kotouč až do útočného pásma a poté rychle spěchají na střídačku.

24:49
    Jurij Repe vyslal nepříliš těžkou střelu na Dalton a ten si na ní smlsnul rutinním zákrokem svou rukavicí.

25:15
    Jižní Korea vyhazuje přes všechny čáry až ke Krošeljovi.

25:19
    Jihokorejci hrají v plném počtu.

26:07
    Dalekonosná rána jednoho z Jihokorejců končí v lapačce Krošelje, který svým zákrokem přerušuje hru.

26:32
    Slovinci odskakují do dvougólového vedení! Anže Kuralt přetlačil svého soupeře v rohu kluziště, odkud poté předkládal kotouč před bránu na ALEŠE MUŠIČE, který tváří v tvář Daltonovi nezaváhal a střelou do horní poloviny jihokorejské svatyně jej překonává. Asistence: Anže Kuralt, Ken Ograjenšek.
    26:32 Aleš MUŠIČ - 3:1

27:50
    Jihokorejci se však nenechávají rozhodit a snaží se okamžitě odpovědět. Zatím však neúspěšně.

28:40
    Postavení mimo hru na straně Slovinska. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:27
    Pretnar nyní naznačil střelu, poté udělal ještě pár kroků směrem do středu hřiště a poté vypálil na bránu Jižní Korey. Jeho pokus však srazil mimo tři tyč jeden z bránících hráčů.

30:27
    Vidmar se prodíral přes dva hráče ke střele, ale v rozhodujícím momentu mu kotouč sjel z čepele.

30:58
    Kotouč opustil ledovou plochu a hra je přerušena. Vhazovat se bude před Mattem Daltonem.

31:23
    Kranjc střílel v dobré pozice, Dalton jeho pokus jen vyrazil. Škoda pro Slovince, že Kovačevič už couval zpět ze třetiny, jinak by dorážel do odkryté brány.

32:10
    Verlič v ideální pozici prováhal vhodný okamžik k zakončení a následně se do přečíslení hnali Jihokorejci. Jejich vlastní nepřesnost je ale připravila o možnost nebezpečně zakončit.

33:29
    Slovinci kombinují v útočném pásmu a hráči Jižní Korey jsou již viditelně unavení. Dokáží toho hráči Slovinska využít?

33:48
    Z tlaku Slovinska však nic nebylo a Jižní Korea tak může vystřídat své unavené hráče.

34:21
    Další akce Slovinců už však znamená čtvrtý gól v síti Jižní Korey! Žiga Jeglič skvěle udržel kotouč v rohu hřiště proti dvěma soupeřům a následně poslal krásnou přihrávku do prostoru levého kruhu, kde stál připravený ROK TIČAR, který tvrdou ranou prostřeluje jihokorejského brankáře. Asistence: Žiga Jeglič.
    34:21 Rok TIČAR - 4:1

35:03
    Následuje přesilová hra pro Jižní Koreu. Miha Verlič dostává menší trest za hrubost.

35:30
    Brock Radunske zkoušel zakončovat z velkého úhlu, ale Krošelj si pohlídal prostor u své levé tyče a puk za svá záda nepustil.

35:56
    Slovinci se osvobozují a vyhazují kotouč až do obranného pásma Jihokorejců.

36:40
    Kotouč už byl ve středním pásmu. Proto je pískáno postavení mimo hru Jižní Korey.

36:58
    Jihokorejci se sice dostali do útočné třetiny, ale Slovinci vzápětí kotouč zase vyhazují k Daltonovi.

37:03

37:40
    Přihrávku svého spoluhráče nedokázal trefit Robert Sabolič. Kdyby ji trefil, Dalton by měl velké starosti s přesunutím ke své pravé tyči.

38:20
    Urbas si najel k levému kruhu. Svou střelu však nasměroval mimo tři tyče.

38:34
    Přesilovou hru si zahrají i Slovinci. Young Jun Lee dostává dvě minuty za hákování.

39:00
    Probíhá poslední minuta prostřední části.

39:23
    Slovinsko to nyní neprovedlo vůbec dobře a je pískáno zakázané uvolnění.

39:58
    V závěru ještě našel Sabolič ve skvělé pozici Jegliče, který střelou z první trefil pouze Matta Daltona v bráně jižní Korey.

40:00

I druhá dvacetiminutovka je minulostí. V ní se dokázali dvakrát prosadit slovinští hokejisté, kteří tak zatím kráčí za vítězstvím. Po brankách Aleše Mušiče a Roka Tičara svítí na ukazateli skóre stav 4:1. Jižní Korea bude mít ve třetí části velké problémy s tím, aby utkání dotáhla alespoň do prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 18:05.

40:01

40:20
    Slovincům se pokračující přesilovka nedaří a Jihokorejci se znovu osvobozují.

40:34
    Jižní Korea hraje v plném počtu.

41:59
    Mušičovu střelu z pravé strany bez problému vyráží Dalton svým betonem za svou bránu.

42:45
    Sudí upažují a zakázané uvolnění se pískat nebude. Slovinci tak musí spěchat pro puk do svého obranného pásma.

43:12
    Jižní Korea bude hrát znovu v oslabení. Hynho Cho dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

43:43
    Jihokorejci se mohli dostat do slibné šance. To by ale jeden z jejich hráčů musel přesněji přihrát. U kotouče jsou tedy opět Slovinci.

44:00
    Urbas ještě na chvíli zachránil kotouč v útočném pásmu, následně o něj však Slovinci přicházejí.

45:09
    Don Ku Lee dostává menší trest za podražení a Jihokorejci budou hrát malou chvíli ve třech.

45:12
    Jižní Korea hraje ve čtyřech.

45:46
    Tato rozehrávka se Slovincům ani trochu nepovedla a sudí pískájí zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Krošelje.

46:14
    Dvě minuty za hrubost pro Žigu Jegliče. Bude následovat asi minutová hra ve čtyřech a poté přesilovka Jižní Korey.

46:42
    Ofsajd se píská na straně asijského týmu. Vhazování nařízeno v neutrální zóně.

47:09
    Jižní Korea hraje v plném počtu a začíná její zkrácená přesilovka.

47:33
    Dvě zblokované střely znamenají přerušení hry. Druhá z ran byla totiž sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude před slovinským brankářem.

48:04
    Kotouč je ve středním pásmu a přesilovka Jižní Korey pomalu končí.

48:14
    Do úniku proti Daltonovi se hnali Jeglič s Pancem. Tito dva útočníci tuto stoprocentní příležitost překombinovali a akci vůbec nezakončili!

49:10
    Za podražení si jde na trestnou lavici odpočinout Wonjun Kim.

49:25
    Kotouč se o brusli jednoho z Jihokorejců dostává do středního pásma.

50:02
    Dělovku Kovačeviče Dalton dobře viděl a pohodlně ji ukryl ve své rukavici.

50:16
    A další pumelice, kterou vyslal Jurij Repe končí na betonech Matta Daltona, který kotouč vyráží do rohu kluziště.

50:54
    Urbas prošel podél mantinelu a servíroval puk Pancemu. Ten bleskově vystřelil po ledě, ale trefil jen levý beton jihokorejského brankáře.

51:10

51:31
    A pravděpodobně je definitivně rozhodnuto! Andrej Hebar v rychlém protiútoku našel zpětnou přihrávkou KLEMENA PRETNARA, který si nabruslil do skvělé pozice mezi kruhy a svou střelou do horního rohu navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Andrej Hebar, Anže Kuralt.
    51:31 Klemen PRETNAR - 5:1

52:40
    Brock Radunske nešetrně sekl jednoho ze soupeřů a bude za to pykat dvě minuty na trestné lavici.

53:20
    Jihokorejci dostávají kotouč ze svého obranného pásma a Slovinci tak musí začít z vlastní třetiny.

54:02
    Sekání a dvě minuty pro Aleše Kranjce. Vzápětí Robert Sabolič velmi hrubě srazil před střídačkou Korejců jednoho z asijských hráčů. Tento zákrok však nelibosti hokejistů v bílých dresech zůstane nepotrestán.

54:13
    Po delší době si připisuje další zákrok Gasper Krošelj, který zasáhl proti střele z pravé strany.

54:40

55:01
    Hra se v posledních momentech přiostřuje. Sabahudin Kovačevič dostává menší trest za nedovolené bránění.

55:10
    Mušič skvěle zapracoval a donutil tak svého soupeře, aby i s pukem opustil útočnou třetinu.

55:39
    Slovinci se osvobozují vyhozením přes všechny čáry až k Mattu Daltonovi.

56:02
    Slovinsko hraje ve čtyřech.

56:22
    Střela Andreje Hebara byla sražená do rohu hřiště a jihokorejský brankář tak nemusel vůbec zasahovat.

57:01

57:30
    Jeden z Jihokorejců se z pravé strany protlačil až před Krošelje, ale nakonec mu kotouč utekl a nedokázal tak vůbec zakončit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

58:45
    Žiga Pance selhal v samostatném úniku! Střelu slovinského útočníka skvěle vyráží Matt Dalton svou vyrážečkou!

59:31
    Ještě jeden zákrok si připisuje Krošelj v bráně Slovinců a utkání pomalu končí.

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví favorizovaní Slovinci. Ti se po dvou výborných třetinách ujali vedení 4:1 a tento náskok už si s přehledem pohlídali. Ba co víc, v 52. minutě přidal pátou branku evropské země Klemen Pretnar, jenž tak stanovil finální podobu skóre. Slovinsko se tímto vítězstvím výrazně přiblížilo k postupu, avšak jistotu ještě samozřejmě nemá. Jižní Korea dnes byla hodně nedisciplinovaná a sedm dvouminutových trestů outsideru zápasu vzalo až příliš mnoho sil. Na Slovinsko Jihokorejci prostě a jednoduše neměli.

Hodnocení utkání z pohledu Roberta Saboliče

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas, že jsou největším překvapením turnaje. Včera jsme hráli hodně špatně, takže jsme si řekli, že musíme hrát tak jak umíme a myslím, že přesně to jsme dnes udělali."

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již v pátek se na Vás budu těšit u online přenosu z utkání SlovinskoRakousko., které začíná v 16:30. Do té doby se mějte hezky. Na shledanou! (18:58:21)

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 9. Sabolič (Kovačevič), 20. Kuralt (Ograjenšek, Pretnar), 27. Mušič (Kuralt, Ograjenšek), 35. Tičar (Jeglič), 52. Pretnar (Hebar, Kuralt) – 1. K. Kim (S.Kim)

Južná Kórea: Dalton (S. Park) – W. Kim, Young, D. K. Lee (A), Regan, Oh, Seo, H. Kim – K. Kim, S. Kim, Radunske – H. Y. Shin, W. Park (C), Ahn – S. Shin, Cho (A), Swift – Y. J. Lee, Sin, W. J. Kim

Rozhodca: Kulev, Šír – Leermakers, Palej