Oostende – Waregem 3:3 (kon.)
KV Oostende
3:3 (2:2)
SV Zulte Waregem
cz Utorok 19.04.2016, 20:30 • Stadion Schiervelde, Roeselare • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:33:52)

Fauly: 12:14.

Zápas začal přestřelkou v úvodních deseti minutách, kdy se postupně trefil za domácí El Ghanassy a Akpala. Poté však velmi rychle srovnala krok dvojice Dalsgaard, De Ridder. Ve druhém poločase oba týmy ubraly a bylo to vidět i na gólovkách. Jednu z mála proměnil hostující kapitán Leye a otočil tak zcela vývoj skóre. V šestašedesáté minutě však srovnal z penalty Berrier a udal tím i konečný výsledek dnešního zápasu.

90+3

90+2
    Při napadání zajel do protihráče příliš agresivně El Ghanassy a vidí v úplném závěru žlutou kartu.

90+1
    V nastaveném čase mohl rozhodnout Canesin. Míč za obranu si nechal spadnout na zem a ihned vypálil na zadní tyč. Steppe však předvedl parádní reflex a drží naděje svého týmu.

90
    V poslední minutě se mohl dostat k míči Leye, který však byl u míče později než domácí brankář Ovono a tak nemohl zakončovat.

89
    Ve středovém kruhu povalil Meite Sianiho a zastavil tak rychlý útok domácího týmu.

88
    Hráči Waregemu se stáhli na svou polovinu a poctivě brání. Do další příležitosti se mohl dostal Musona, který však netrefil míč na hranici vápna a tak akce končí bez zakončení.

87
    Při napadání fauloval Leye a domácí tak budou míč ještě jednu možnost založit útok na své polovině.

86
    Domácí se ještě snaží kombinovat a nyní jim to téměř vyšlo, když ve vápně sklepl míč Pedersen na Musonu a střídající hráč z první jen těsně minul zadní tyč.

85
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Berrier, přichází Musona.

83
    Canesin se téměř dostal za posledního obránce. Při napadání si však pomohl faulem a rozhodčí zastavuje hru.

82
    Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby vstřelením branky posunuly skóre na svou stranu a připsaly si všechny tři body.

81
    Leye se dostal s míčem po individuální akci až do vápna. Tam si chtěl obhodit posledního obránce, ale poslal si míč daleko od nohy a balon mu ujel za brankovou lajnu.

80
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Akpala, přichází Pedersen.

79
    Po delším časovém úseku se dostal také Waregem na útočnou polovinu. Poletanović zavezl míč po pravém kraji a dokonce i odcentroval. Hlavička Leyeho je však nepřesná.

78
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Buyl, přichází Cordaro.

76
    Další možnost na útok domácího celku. Ani nyní však nestihl Canesin míč před vyběhnutý Steppem.

75
    Do úniku mohl jít Canesin. Přihrávkou ho chtěl najít Berrier. Ten však poslal vysoký míč, u kterého je první Steppe a ten drží míč pevně v rukou.

74
    Znovu Akpala v akci. Domácí útočník však nepřesprintoval Lepointa a tak nemůže zakončovat.

73
    Velmi nebezpečný zákrok musel předvést ve vápně Mendy, který ve skluzu uzmul míč před Berrierem a ochránil tak svého brankáře.

72
    Po pravém kraji se chtěl hrán do útoku Poletanović. Hostující záložník byl však v době přihrávky v ofsajdovém postavení a tak musí odevzdat míč.

71
    Ke střele se nakonec dostal po přiťuknutí Berriera Akpala, ale mířil jen vedle branky a tak Steppe nemusí zasahovat.

70
    Dalsgaard si výborně zpracoval míč pravou nohou, ale velmi špatně přihrál a do útoku se tak ženou domácí hráči.

69
    Hosté po vyrovnání drží míč na svých kopačkách a kombinují ve středu pole. Naopak domácí je na své polovinu a zaměřuje se na defenzivu.

67
    Poletanović ve středu pole sestřelil Akpalu a vidí žlutou kartu.
    66. BERRIER - 3:3

66
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. Míč si na penaltový puntík připravil FRANCK BERRIER a střelou k tyči srovnává.
    65. Penaltový zákrok

65
    Byla nařízena penalta. El Ghanassy byl faulován ve vápně a domácí mají penaltu.

64
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Jali, přichází Jonckheere.

63
    Na druhé straně jen těsně nestihl míč před Steppem Akpala. Hostující brankář ta drží míč v rukavicích.

62
    Ten nic nebezpečného nenabídl, ale stále jsou u míče hráči Waregemu. Nakonec přišla hlavička Leyeho mimo branku.

61
    Dalekonosnou střelu vyslal Meite, který protáhl Ovona. Domácí brankář s vypětím všech sil vyrazil míč na rohový kop.

60
    Akpala chtěl jít za míčem, který směřoval na branku. Mendy ho však poslal ne zem, ale ani nyní rozhodčí nepíská.

59
    Dva útočníci Waregemu se hnali za nakopnutým míčem do vápna soupeře. K míči však měl blíže Ovono a bere ho do rukavic.

57
    O další příležitost se postaral Dalsgaard, který nacentroval před Ovona. Nyní si s míčem domácí obrana poradila.
    56. LEYE - 2:3

56
    Waregem právě vstřelil branku!
    Waregem otáčí skóre! MBAYE LEYE dostal přihrávku mezi obránce. Ovono si lehce vyběhl z branky a toho hostující útočník skvěle využil, když obloučkem poslal míč do břevna od kterého se míč odrazil do sítě.

55
    Dlouhou přihrávku měl najít Leye. Míč se však dostal až k domácímu brankáři a ten ho schoval v náručí.

54
    Rozehnal faulem ukončil rychlý protiútok hostů. Míč však po špatné rozehrávce mají na kopačkách znovu domácí borci.

53
    Druhý poločas začal mnohem vlažněji než ten první. Nyní však došel s míčem až do vápna Akpala. Chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou na osu hřiště, ale střela Canesina je zblokovaná.

51
    U brankové lajny se chtěl uvolnit přes obránce Canesin. Míč mu však odjel až do zámezí a tak bude rozehrávat Steppe.

50
    I druhý rohový kop v krátkém čase není povedený. Verboom si s míčem poradil o posílá ho rychle ze svého vápna.

49
    Rohový kop Oostende končí jen u prvního bránícího hráče na přední tyči, ten však odhlavičkoval míč jen do zámezí a tak se bude roh opakovat.

48
    Také domácí hráči se poprvé ve druhém poločasu dostali na útočnou polovinu. Akpala však velmi lehce přišel i míč, ale také Meite chybuje a tak pokračuje útok domácího týmu.

47
    Hostujíc hráči Waregemu rozehráli druhou polovinu dnešního zápasu. O výkopu se dostal k míči Buyl, který však velmi špatně zpracoval a dává šanci domácím.

46
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Baudry, přichází Mendy.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:35.

Utkání odstartovalo smrští branek. V prvních deseti minutách padly hned čtyři. Nejprve poslal domácí vedení ve třetí minutě El Ghanassy. Následně zvýšil vedení domácího Oostende v šesté minutě Akpala a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. O minutu později však už snížil Dalsgaard, aby mohl v desáté minutě vyrovnat De Ridder. Poté se však utkání vůbec neuklidnilo, jen přestaly padat branky. Hned ve dvacáté první minutě mohl otočil vývoj zápasu na stranu Waregemu Leye a Meite. Před odkrytou brankou se však nedomluvili, kdo bude zakončovat a tak míč skončil mimo. Další velkou brankovou příležitost už jsme neviděli a tak je stav po prvním poločase nerozhodný.

45+1

45
    V poslední minutě prvního poločasu se dostal k míči Kaya, který odcentroval do vápna. Tam si na míč počkal Ovono, který chytá míč do rukavic.

44
    David Rozehnal s přehledem odvrátil vysoký míč směřující do vápna domácího týmu.

43
    U středové lajny poslal na zem Canesin hostujícího Verbooma, který je nyní ošetřován na hrací ploše. Domácí útočník byl za svůj faul odměněn žlutou kartou.

41
    Volný přímý kop však zastavil hned první bránící hráč a navíc se dostal do úniku Akpala, který však v klíčový moment ztratil míč.

41
    Vendendriessche zastavil nedovoleně průnik Buyla a tak mají také hosté možnost poslat míč do vápna.

40
    Na druhé straně se mohl do zakončení dostat Leye. Útočník Waregemu byl však v ofsajdovém postavení a tak je střela zbytečná.

39
    V závěru poločasu nám tempo hry opadává. O dalekonosnou střelu se tak pokusil domácí Berrier, který zaměstnal Steppeho. Hostující brankář zkrotil míč až na druhý pokus.

38
    Další sporné rozhodnutí rozhodčího. Canesin se pustil za míčem, ale Verboom ho srazil k zemi. Rozhodčí nepíská a tak se pokračuje ve hře.

37
    K míči se postavil Siani, který však jen rozehrál do strany. Jeho přihrávku získal El Ghanassy. Ten si však s míčem nerozuměl a ztrácí ho po špatném kontaktu.

36
    Další faul na domácí hráče. Nyní už je vzdálenost ideální k centru do vápna!

35
    Lepoint zastavil nedovoleně na polovině hřiště Jaliho a je napomínán od rozhodčího.

34
    O střelu z voleje se pokusil Berrier. Domácí záložník však střílel ze záklonu a střela tak šla vysoko nad branku.

33
    Gólové hody z prvních deseti minut se nám zastavily, ale stále můžeme sledovat výborné akce na obou stranách.

31
    Nyní však přišla střela hostujícího kapitána Leyeho, který si na zadní tyči počkal na přetažený centr a hlavou ho chtěl umístit k tyči. Je však nepřesný.

30
    Nyní musel zapracovat Ovono. Domácí brankář si vyběhl až na hranici pokutového území pro míč a zneškodnil tak potenciální zakončení Buyla.

29
    Ve vápně byl zatažen za dres domácí Berrier. Rozhodčí však penaltu nepíská a tak může pokračovat výkopem Steppe.

28
    Do úniku se dostal na pravém kraji Canesin, který je faulovaný ve velké rychlosti Baudrym a ten dostává první žlutou kartu v zápase.

27
    Dalekonosný pokus Leyeho z třiceti metrů. Střela se točila do branky, ale nakonec končí metr vedle a Ovono tak nemusí zasahovat.

26
    Na polovině hřiště zůstal ležet domácí kapitán Siani a jen těžce se zvedá z trávníku. Hra však pokračuje dál.
    24. Klička Steppeho

24
    Steppe nyní velmi zariskoval, když si dovolil kličku před dobíhajícím Akpalou. Ta mu však vyšla a nyní mu aplauduje celý stadion.

24
    Dalsgaard jen uklidil míč do zámezí před dobíhajícím Akapalou a tak budou mít míč pod kontrolou domácí.

23
    Steppe drží svůj tým. Tentokrát se dostal do zakončení Canesin, který střílel na přední tyč. Brankář Waregemu byl pozorný a míč vyráží.

22
    Za nakopnutým míčem se rozběhl Leye. Přihrávka byla však příliš rychlá a útočník hostů jí již nezachytil na hrací ploše.

21
    Skvělá šance hostů! Míč se z volného přímého kopu dostal až na hlavu Meiteho, který nechal vyniknout Ovona. Ten vyrazil míč, ale akce pokračovala. Poletanović z pravé strany chtěl najít jednoho ze dvou volných hráčů před brankou. Ti se však nedohodli a míč končí mimo branku bez zakončení.

20
    Domácí kapitán Siani sestřelil unikajícího Leyeho. I nyní se do obejde bez žlutého napomenutí.

19
    Steppe musí znovu zasahovat! Canesin obešel svého strážce a z hranice vápna zkusil štěstí. Jeho pokus však letěl jen do středu branky, kde byl připravený hostující brankář.

18
    Ve středu pole zastavil protiútok domácího týmu Buyl a je rázně napomínán rozhodčím dnešního zápasu.

17
    K míči se na hranici vápna postavil záložník hostů Kaya, který všek svou střelou našel jen tribunu za brankou.

16
    Na hranici vápna byl faulován hostující Meite, který tak vybojoval velmi dobrou pozici k ohrožení branky soupeře.

15
    Baudry musel velmi rychle odkopávat míč před dotírajícím Berrierem. Míč si nakonec vzal pro sebe Steppe.

14
    Míč se dostal z rohového kopu až k domácímu brankáři. Ten se s ničím nepáře a boxuje míč daleko od svého vápna.

13
    Leye vybojoval rohový kop, když se pokusil obhodit Lukaka. Ten však míč tečuje až za brankovou lajnu.

12
    A mohl přijít další gól. Domácí Akpala si zběhl z pravého kraje až do vápna, ale jeho přihrávka na neobsazeného Canesina neprošla přes bránícího Lepointa.
    10. De RIDDER - 2:2

10
    Gólové hody se nám nezastavují. Do vápna si naběhl za obranu STEVE DE RIDDER, který si zpracoval míč hrudí a střelou z druhého doteku srovnává skóre první desetiminutovky na 2:2.
    7. DALSGAARD - 2:1

7
    Velmi rychlé snížení z pohledu Waregemu. Z pravé strany přilétl před Ovona přízemní centr, který se dostal přes klubko hráčů až na zadní tyč, kde byl osamocený HENRIK DALSGAARD a ten už měl jednoduchou úlohu.
    6. AKPALA - 2:0

6
    Skvělý nástup domácího týmu pokračuje! Znovu po pravé straně prošla útočná akce Oostende. Míč se dostal až do vápna, kde byl JOSEPH AKPALA, který se obtočil kolem obránce a střelou na zadní tyč zvyšuje vedení domácího týmu.

5
    Hosté jsou úvodní brankou velmi zaskočeni a nejsou schopni se dostal k míči. Až nyní poslal přihrávku Jali jen na kopačku Baudryho.
    3. El GHANASSY - 1:0

3
    Tak to bylo rychlé. Na pravém kraji se uvolnil Canesin. Přes celé vápno našel úplně volného YASSINE EL GHANASSYHO, který z prvního doteku prostřeluje brankáře Waregemu.

2
    Domácí hráči v červených dresech rozehráli první polovinu dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce se dostal k míči na pravém kraji Canesin. Jeho přihrávka do středu na Akpala však není přesná.

1

-5
    Hráči obou týmů již přicházejí na trávník. Za malou chvíli může zápas začít.

KV Oostende: Ovono – Vandendriessche, Rozehnal, Godeau, Lukaku – Jali, Siani (C) – Canesin, Berrier, El Ghanassy – Akpala
    Náhradníci: Biebauw – Loemba, Saviour, Jonckheere, Musona, De Schutter, Pedersen

SV Zulte-Waregem: Steppe – Dalsgaard, Lepoint, Baudry, Verboom – Poletanović, Kaya, Meite, De Ridder, Buyl – Leye (C)
    Náhradníci: Bossut – Sami, Benteke, Mendy, Cordaro, Storm, Zaidi

Rozhodčí: Laforge – Conotte, Ponsar.

Tři poslední vzájemné zápasy

27.12. 2015 Waregem – Oostende 1:0
    29.08. 2015 Oostende – Waregem 0:2
    14.07. 2015 Oostende – Waregem 1:3 (přátelský zápas)

SV Zulte-Waregem

Waregem na tom není o moc lépe. Ten získal z úvodních třech kolech jediný bod, když remizoval na stadionu Gentu. Na svém stadionu však shodně prohrál oba své zápasy 1:2, jak s Genkem, tak i Anderlechtem a je na posledním místě v tabulce. Oostende je před Waregemem díky lepšímu bodovému zisku ze základní části soutěže.

KV Oostende

Oostende nevstoupilo vůbec dobře do závěrečné fáze sezóny. Z úvodních třech zápasů skupiny o titul si nepřipsalo ani bod! Navíc ještě nevstřelil ani branku. Na domácí půdě se Oostendu muselo sklonit před týmem Brugg. V Gentu a Gentu byl vždy lepší domácí tým a tak Oostende stále čeká na svůj první bod ve skupině o titul. Prosadí se v dnešním zápase?

Krásný úterní večer, vírám všechny příznivce fotbalu. Dnes se ve skupině o titul podíváme na souboj KV Oostende s SV Zulte-Waregem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vít Schück

Góly: 3. El Ghanassy, 6. Akpala, 66. Berrier (pen.) – 7. Dalsgaard, 10. De Ridder, 56. Leye

Karty:   43. Canesin (OOS), 90+2. El Ghanassy (OOS) – 28. Baudry (WAR), 67. Poletanović (WAR)

Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:14.
    KV Oostende: Ovono – Vandendriessche, Rozehnal, Godeau, Lukaku – Jali (64. Jonckheere), Siani (C) – Canesin, Berrier (85. Musona), El Ghanassy – Akpala (80. Pedersen)

SV Zulte Waregem: Steppe – Dalsgaard, Lepoint, Baudry (46. Mendy), Verboom – Poletanović, Kaya, Meite, De Ridder, Buyl (78. Cordaro)– Leye (C)

Rozhodca: Laforge – Conotte, Ponsar