Dukla – Jičín 24:23 (kon.) | Plzeň – Lovosice 20:19 (kon.) | Hranice – Frýdek-M. 23:19 (kon.)
Dukla – Jičín 34:24 (kon.) | Královo Pole – Zlín 26:19 (kon.) | Kopřivnice – Litovel 33:29 (kon.)
Zubří – Karviná 27:28 (po 2. pol.)
po 2. predl.
HC ROBE Zubří
27:28 (15:16) Stav série: 0:2
HC Baník Karviná
cz Nedeľa 17.04.2016, 18:00 • Sportovní hala Zubří • Chance Extraliga mužů (CZ) • Štvrťfinále

Jedná se sice teprve o první výhru ze tří potřebných pro postup do semifinále, ale pokud by Valaši neuspěli ani dnes, budou mít pomyslný nůž vyřazení na krku. Naopak hosté splnili svůj předsériový plán, když chtěli alepoň jednou na horké zuberské palubovce vyhrát.

Kdo se bude radovat v zápase č. 2 uvidíme v neděli večer.

Utkání začíná v 18:00.

Hodnocení 1. utkání z pohledu trenérů:
    Andrej Titkov, trenér HC Zubří: „Baník dneska předvedl solidní a standartní výkon v obranné činnosti. Z našeho útoku plynulo velké množství chyb, které Karviná trestala a zaslouženě zvítězila. Přes veškeré přípravy jsme selhali v rozhodujícím faktoru, což je obrana."

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: „My jsme dobře věděli, že dnešní zápas bude strašně těžký. Připravovali jsme se na soupeře, který v dnešním zápase podal vynikající výkon, a já musím před Zuberskými smeknout. Každopádně jsem rád za vítězství. Naši kluci praktikovali veškeré věcí, které jsme konali v době přípravy před tímto zápasem. Ještě jednou bych chtěl složit soupeři poklonu za dobrý výkon v utkání. Je to ale teprve první utkání a vše je ještě otevřené."

Vítáme vás u on-line přenosu.

Česká házenkářská extraliga vstoupila včera (v sobotu) do svého play-off. Jedním ze čtvrtfinálových soubojů je i ten mezi Zubřím a Karvinou. Jedná se vlastně o opakování loňského čtvrtfinále a po prvním duelu to vypadá jako malé "déja vu". Favorizovaní domácí totiž loni s Karvinou vypadli a včera se jim vstup do play-off také výsledkově nepodařil. Vyrovnané utkání totiž v závěru strhli na svou stranu hosté a vyhráli 29:28 (15:15).

Jetě jednou hezký den u české házené. 2. ČF utkání mezi Zubřím a Karvinou je připraveno a malou chvíli začne.

2
    Žlutá karta pro tým HCB OKD Karviná (Lubomír Veřminovký). (2:0)
    3
    Bleskový nástup Zubří a je to už 3:0! (3:0)
    4
    Parádní zákrok domácího gólmana a po rychlém útoku jdou domácí už do vedení 4:0. Střelcem je už podruhé Reček. (4:0)
    4
    A také hosté se konečně prosazují. (4:1)
    5
    Rychlý kontr hostů a opět je to Frančík kdo snižuje na 2:4. (4:2)
    6
    A už je to jen o branku. Ze 7m hodu snižuje Veřmiřovský. (4:3)
    6
    Domácí zastavují brankovou šňůru hostů a jdou do dvoubrankového vedení. (5:3)
    8
    Ale Karviná se už vrátla do hry a opět snižuje. (5:4)
    10
    Hrstka ze sedmičky zvyšuje na 6:4. (6:4)

11
    Žlutá karta pro tým HC Zubří (Jakub Šíra). (6:5)
    11
    Hosté Užkem snižují a stále se drží na dostřel jednoho gólu. (6:5)

12
    Vyloučení v týmu HCB OKD Karviná (Slavomír Mlotek). (6:5)

12
    Hrstka následnou sedmičku neproměňuje! (6:5)

12
    Hostující Frančík sražen, hra přerušena. (6:5)
    13
    Hosté jsou v plném počtu a v tu chvíli Veřmiřovský vyrovnává na 6:6. (6:6)

14
    Domácí dostávají 2 min. a navíc je nařízena sedmička pro hosty. (6:6)
    15
    Veřmiřovský suverénně proměňuje a posílá hosty poprvé do vedení. (6:7)
    16
    Frančík v přesilovce zvyšuje na 8:6 pro Karvinou. (6:8)
    16
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Matěj Šustáček). (7:8)
    17
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Román Farář). (7:9)

17
    Hosté ubránili akci domácích rozvážně rozehrávají tu svoji. (7:9)

18
    Teď ale tvrdá obrana Zubří uspěla a hra se obrací na druhou stranu. (7:9)

18
    Oddechový čas si bere domácí lavička. Trenér Titkov evidentně není s průběhem 1. poločasu spokojen a udílí svým svěřencům důrazné pokyny. (7:9)

18
    Ale ani následný útok domácí nedotáhli a míč má Karviná. (7:9)
    19
    Až teď se domácí část publika raduje. Doričák snižuje na 8:9. (8:9)
    20
    Suverénní Veřmiřovský ze semičky opět dává hostům dvougólové vedení. (8:10)
    20
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Martin Hrstka). (9:10)
    21
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Marek Monczka). (9:11)
    21
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Tomáš Bechný). (10:11)
    22
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Jan Užek). (10:12)

23
    Hosté se sice ubránili ale pak se dopustili technického přestupku a tak mají míč opět domácí. (10:12)
    23
    Rychlý kontr a hosté vedou poprvé o 3 branky. (10:13)

24
    ŽK pro hostujícího Hanische. (10:13)
    24
    Bechný z následné sedmičky snižuje. (11:13)

25
    V hale to vře jako v kotli po výroku rozhodčích, kteří přisuzují hostům sporný míč. (11:13)

25
    Vyloučení v týmu HCB OKD Karviná (Lukáš Frančík). (11:13)
    26
    Z následné sedmičky snižuje Hrstka. (12:13)

26
    Karvinští v oslabení hledají tu správnou cestičku ke vstřelení branky. Teď byli faulováni. (12:13)

26
    Vyloučení v týmu HC Zubří (Tomáš Bechný). (12:13)
    27
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Marek Monczka). (12:14)

27
    Tvdrdý souboj před hostující brankou, následuje úprava hrací plochy. (12:14)
    27
    Řezníček ze sedmičky suverénně mezi nohy – 13:14. (13:14)

28
    Hosté v útoku neúspěšní, hra se obrací na jejich branku. (13:14)
    29
    Po dlouhé době máme vyrovnáno. (14:14)
    29
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Dominik Gelnar). (14:15)
    30
    Po rychlém kontru hosté bleskově odskakují do dvoubrankového trháku. (14:16)

30
    Karvinský Hanisch dostává 2 min. (14:16)
    30
    Domácí Martin Hrstka pár vteřin před koncem 1. poločasu snižuje na rozdíl jediné branky. (15:16)

30
    První poločas skončil. (15:16)

Máme za sebou 1. poločas, který přinesl útočnou a tvrdou házenou. Domácí do něj měli skvělý vstup a bleskově vedli 4:0, ale hosté se z toho otřepali a nejen že skóre vyrovnali, ale po většinu poločasu těsně vedli. Maximálně však o 3 branky a domácí tak byli stále na dostřel. To platí při skóre 15:16 i nadále.

Výsledek zápasu je tak naprosto otevřený, uvidíme, co přinese 2. poločas.

31
    Začal druhý poločas. (15:16)
    31
    Veřmiřovský se prosazuje po krásném uvolnění na levé spojce. (15:17)

32
    Karviná v plném počtu, ale zároveň neúspěšná v útoku. (15:17)

33
    Hostující Lefan teď vychytal Hrstku na levém křídle. (15:17)

34
    Začátek druhého poločasu přináší zatím dominanci obran nad útokem. Důkazem je jediná branka za 4 minuty hry. (15:17)

35
    A to platí stále i nadále. Teď se dvakrát blýskl domácí gólman Malina. (15:17)
    36
    Řezníček se do toho krásně pověsil z 9m. (16:17)
    36
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Lukáš Frančík). (16:18)
    37
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Tomáš Řezníček). (17:18)

38
    Hostující Mlotek neúspěšný, míč mají domácí. (17:18)

39
    Hosté chtěli po zisku míče jít do rychlého kontru, ale zastavila je nepřesná rozehra. (17:18)
    39
    Domácí Šustaček vyrovnává. (18:18)

40
    Stejný hráč nyní trefuje břevno. (18:19)
    40
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Lubomír Veřminovký). (18:19)
    40
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Tomáš Řezníček). (19:19)

40
    Tvrdé souboje před domácím brankovištěm, hostující Gelnar dokonce musí být ošetřen. (19:19)

40
    Vyloučení v týmu HCB OKD Karviná (Lubomír Veřminovký). (19:19)

40
    Vyloučení v týmu HC Zubří (Jakub Šíra). (19:19)

40
    Po vzájemném vyloučení se hraje 5 na 5. (19:19)

41
    Vyloučení v týmu HC Zubří (Martin Hrstka). (19:19)

41
    Akce hostů pokračovala obléháním domácí branky až Frančíka na křídle vychytal Malina. (19:19)

41
    A domácí jdou do tří! (19:19)
    42
    Hostující Dominik Gelnar využívá přesilovku a Karviná jde do vedení. (19:20)
    43
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Dominik Gelnar). (19:21)

44
    Další bouření domácího publika. Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na plubovce u domácího brankoviště a rozhodčí následně přerušili akci domácích. (19:21)

45
    2. poločas přináší i krásné zákroky obou brankářů – Lafana a Maliny (19:21)
    46
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Martin Hrstka). (20:21)

47
    Zubří obléhají Karvinskou branku, ale nemůžou najít tu správnou cestičku k zakončení. Navíc Lefan vychytal Hrstku. (20:21)

47
    A domácí lavička na to reaguje oddechovým časem. Tak co vymyslí trenér Titkov. (20:21)
    48
    Vymyslel a hráči zrealizovali krásnou akci na jejímž konci Bechný sám na brankovišti vyrovnává. (21:21)
    48
    Gelnar ale bleskově vrací hostům vedení. (21:22)
    49
    A Veřmiřovský jej vzápětí navyšuje. Že by se zápas před poslední desetiminutovkou lámal? (21:23)

50
    Lefan je nyní v karvinské brance neprůstřelný. (21:23)

51
    Ale také Malina si připisuje důležitý zákrok. (21:23)
    51
    Až teď se domácí prosazují a snižují opět na rozdíl jediné branky. (22:23)
    52
    Gelnar mířil milimetrově přesně z křídla ke vzdálenější tyči. (22:24)
    52
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Filip Dořičák). (23:24)

53
    Pevná karvinská obrana v čele s Lefanem nedovolila domácím zakončit další dva útoky. (23:24)

54
    Hosté se nikam neženou a po pozvolném přechodu do útoku si berou oddechový čas. (23:24)

54
    Veřmiřovský zastaven obranou, Mlotka vychytal Malina. (23:24)

55
    Ale na druhé straně opět úřaduje Lefan a skóre se tak nemění. (23:24)
    55
    Teď už se S.Mlotek prosazuje a Karviná vede o dvě branky. (23:25)

56
    Červená karta pro tým HCB OKD Karviná (Libor Hanisch). (23:25)
    56
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Martin Hrstka). (24:25)

57
    Důležitý zákrok Maliny a domácí mohou jít za vyrovnáním. (24:25)

57
    Jenže miláček hostujících fanoušků Lefy opět čaruje. (24:25)

58
    Stejně tak nyní Malina. (24:25)

58
    To bude pro hosty hodně složité. Je tu další ČK A 7m hod pro domácí. (24:25)
    58
    Řezníček jej proměnuje a srovnává na 25:25. (25:25)

58
    Vyloučení v týmu HC Zubří (Filip Dořičák). (25:25)

58
    Gelnar následnou sedmičku posílá jen do břevna! (25:25)

59
    Ale ani domácí nestrhávají vedení na svou stranu, Lefan míč udržel před brankovou čárou. (25:25)

60
    Hosté v plném počtu, ale svůj útok nevyužívají. (25:25)

60
    Oddechový čas pro Zubří, hala bouří a věří, že domácí ve zbývající půlminutce strhnou vední na svou stranu. (25:25)

60
    Domácí v plném počtu, ale zatím se neprosazují. (25:25)

Čas už vypršel, ale je tu ještě volný hod pro domácí. (25:25)

60
    Druhý poločas skončil. (25:25)

Lefan míč vyráží a tak jdeme do prodloužení 2x5 minut. Dramatický zápas vrcholí.

61
    Začalo prodloužení. (25:25)

61
    Pevná domácí obrana zastavila už tři náběhy karvinských, přichází úprava hrací plochy. (25:25)

61
    Vyloučení v týmu HC Zubří (Adam Reček). (25:25)

62
    Malina vychytal Gelnara z křídla a míč mají domácí. (25:25)

63
    Na druhé straně Lefan nedovolil skórovat Hrstkovi. (25:25)
    63
    Gól vstřelil tým HCB OKD Karviná (Lukáš Frančík). (25:26)

64
    Vyloučení v týmu HCB OKD Karviná (Dominik Gelnar). (25:26)

64
    Řezníček následnou sedmičku neproměňuje! (25:26)
    64
    S. Mlotek to milimetrově trefil od tyče do branky. (25:27)
    65
    Gól vstřelil tým HC Zubří (Martin Hrstka). (26:27)

65
    Vyloučení v týmu HCB OKD Karviná (Román Farář). (26:27)

65
    První prodloužení skončilo. (26:27)

Následuje krátká přestávka, výměna střídaček a půjdeme na druhou prodlouženou pětiminutovku.

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (26:27)

66
    Hosté v oslabení, Lefan je však drží dalším zákrokem ve vedení. (26:27)

67
    Ale ani hosté svůj útok nedovedli ke vstřelení branky. (26:27)

67
    Hosté v plném počtu, Lefan si připisuje další zákrok. (26:27)
    68
    Parádní Monczkova střela do horního rohu. (26:28)

69
    Domácí se opět nedokázali prosadit a to už budou mít hodně těžké dohnat. (26:28)
    70
    Tak přeci jen radost na domácí straně poté co Šlachta 30 vteřin před koncem prodloužení snižuje na 27:28. (27:28)

70
    Hosté rozvážně rozehrávali a nyní si dokonce chtěli vzít oddechový čas. To ale pravidla neumožňují. Posledních 14 vteřin prodloužení tak bude hned pokračovat. (27:28)

70
    Střela hostů do tyče, Zubří se hnalo v posledních vteřinách do útoku, ten ale Monczka zastavil faulem na polovině hřiště. (27:28)

70
    Červená karta pro tým HCB OKD Karviná (Marek Monczka). (27:28)

70
    Poslední střelu domácích z dálky krotí Lefan a hosté tak vítězí 28:27! (27:28)

Konec zápasu. (27:28)

Historie se po roce zatím opět opakuje. Domácí favorit nedokázal ani dnes porazit Slezany a prohrává ve ČF sérii 0:2.

V obou letošních zápasech to pravda bylo hodně těsné a dnes dokonce až v prodloužení, ale na to se historie ptát nebude.

Druhý poločas už nebyl zdaleka tak ofenzívní jako ten první a parádně v něm zachytali oba gólmani. Vyrovnané skóre poslalo mač do prodloužení v němž byli o ten jeden gól hosté přeci jen lepší. Ale drama to bylo až do úplného konce.

S konstatováním, že Karviná vyhrála v Zubří 28:27 po prodloužení a vede v v play-off sérii 2:0 se s vámi pro dnešek loučím a těším se u dalších onlajnů na shledanou.

Statistiky utkání:

HC Zubří – HCB OKD Karviná 27:28 (15:16)

Nejvíce branek: Hrstka 9/2, Řezníček 5/2, Bechný 4/1 – Veřminovký 7/3, Frančík 6, Gelnar 6. Rozhodčí: Martin Kosa, Pavel Švidernoch, Delegát: Jiří Horák. Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3. Vyloučení: 5:6. ČK: Veřminovký, Monczka, Hanisch (KAR). (20:27:49)