Doneck – Braga 4:0 (kon.) | Sparta Praha – Villarreal 2:4 (kon.) | Sevilla – Bilbao 1:2 (5:4 po pen.)
Liverpool – Dortmund 4:3 (kon.)
Šachtar Doneck
4:0 (2:0)
Sporting Braga
Štvrtok 14.04.2016, 21:05 • Arena Lviv (Lvov) • Európska liga • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Vítam vás pri sledovaní odvety štvrťfinále Európskej ligy. Šachtar Doneck privíta na svojom trávniku Bragu.

Vzájomné zápasy:
    07.04.16 Braga – Šachtar 1 : 2
    08.12.10 Šachtar – Braga 2 : 0
    28.09.10 Braga – Šachtar 0 : 3

Ako máte možnosť vidieť, lepšie do odvety pôjdu domáci, teda Šachtar, ktorý na súperovom trávniku dokázal streliť dva góly, a tak na domácom ihrisku môže hrať kľudnejšie, nemusí sa nikam hnať. Zatiaľčo Braga musí ísť do plných, pretože v odvete nemá čo stratiť, ale na horúcej ukrajinskej pôde to nebude mať vôbec jednoduché, pretože domácich budú hnať vpred zaplnené tribúny. Šachtar sa určite bude snažiť vyhrať aspoň Európsku ligu, keď sa mu nepodarilo postúpiť do vyraďovacích bojov Ligy majstrov.

Poďme si zhrnúť posledné zápasy oboch celkov v ich ligách, ktoré hrali cez víkend.

Šachtar vycestoval na pôdu priemerného ukrajinského celku, kde nastúpil proti tímu Stal Dniprodzerzhynsk. Hostia boli jasným favoritom duelu, avšak v prvom polčase inkasovali úder, na ktorý nedokázali reagovať, a tak sa do kabín išlo za stavu 1:0 pre domácich. Hostia v druhom polčase zabrali, čoho dôsledkom bolo vyrovnanie v podaní striedajúceho Eduarda, avšak domáci dokázali misky váh obrátiť opäť na svoju stranu. Šachtar dvoma gólmi otočil zápas, ale v 94. minúte vyrovnával Ishchenko M. na konečných 3:3.

Braga hostila podpriemerný klub, Moreirense. Očakával sa jednoznačný triumf domácich, ale opak bol pravdou. Domáci šetrili hráčov na odvetný zápas v Donecku, a tak nenastúpila plná zostava. Hostia sa dostali do vedenia na začiatku druhého polčasu. Domáci mohli vyrovnať, ale Josue zahodil pokutový kop v 63. minúte. Braga sa dočkala až v nadstavenom čase, keď na konečných 1:1 vyrovnával v 94. minúte Boly.

Šachtar Doneck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Ordec, Ismaily – Marlos, Malyšjev, Stepanenko, Taison – Kovalenko – Ferreyra.
    Náhradníci: Kanibolockij – Wellington Nem, Dentinho, Bernard, Hladkij, Eduardo, Kryvcov.

Sporting Braga: Magalhães – Goiano (C), Ferreira, Boly, Djavan – Josué, Carlos, N. Vukčević, R. Silva – Ah. Hassan, W. Eduardo.
    Náhradníci: Marafona – Pinto, Stojiljković, Augusto, Joca, Mauro, Fortuna..

Stretnutie bude rozhodovať Pavel Královec.

1

2
    Hostia si nerozumeli v kombinácií na ľavej strane ihriska a loptu zadarmo odovzdali domácim, ktorí začnú útokom od vlastného brankára.

3
    Braga drží loptu na vlastnej polovici a loptu si posúva medzi svojimi obrancami. Loptu má momentálne vo svojej moci pravý bek, Ferreira.

4
    Kovalenko sa dopustil útočného faulu, čo neuniklo arbitrom a píska sa faul.

5
    Kovalenko sa snažil individuálne preniknúť do šestnástky Bragy, ale ráznu stopku mu vystavil práve Ferreira.

6
    Srna zastavil hosťujúceho hráča, ktorý si už loptu prebral do pohybu a snažil sa prejsť do samostatného úniku! Domáci kapitán situáciu však skvele vyhodnotil a loptu odvrátil do bezpečia.

7
    Šachtaru útočná akcia nevyšla a hostia už majú loptu vo svojej moci na vlastnej polovici ihriska.

8
    Úvod zápasu je sprevádzaný individuálnymi pokusmi hráčov oboch celkov, avšak zatiaľ sú obe obrany výborné.

9
    Boly sa dostal do ťažkostí na útočnej polovici, ale na poslednú chvíľu svojim dôrazom udržal loptu pre hostí, ktorí pokračujú v nátlaku.

10
    Po aktivite hráčov Bragy bude nasledovať roh.

11
    Kovalenko stál ako skala na prednej tyči a loptu odvrátil na polovicu ihriska. Braga pokračuje v útoku.

12
    Úvod zápasu je rozháraný, tímy sa striedajú v držaní lopty.

13
    Silva sa skvele vrátil a kolmú prihrávku poslal v sklze na rohový kop, ktorý zahrajú hráči domácich.

14
    Úvodnú strelu zápasu neuvidíme, center z pravej strany do šestnástky Bragy bol nepresný. Pokračujeme v medzišestnástkovej hre.

15
    Kučer išiel do veľmi riskantného sklzu vo vlastnej šestnástke, ale pre jeho šťastie zasiahol špičkou kopačky loptu. Nasledovať bude roh.
    15. Olexandr Kučer (SAC)

16
    Žltú kartu dostáva Willy Boly (Sporting Braga).

16
    Opakované zábery preukázali, že Kučer loptu netrafil, a tak mala nasledovať penalta!

17
    Kučer sa ocitol v ďalšom osobnom súboji a fauluje v blízkosti vlastnej šestnástky. Braga bude zahrávať priamy kop od autovej čiary.

18
    Kapitán domácich, Srna, stál presne v miestach, kam smeroval center a loptu jednoducho odvrátil.

19
    Tréner hostí sa veľmi čertí na českého rozhodcu, ktorý to musí riešiť dohovorom.

20
    Boly sa snažil vybojovať ďalší roh pre svoje farby, avšak bol skvele dohraný telom, čo zapríčinilo, že loptu odkopol za čiaru práve on.

21
    Ferreira tvrdo dohral súpera, avšak súboj sa odohral v rámci pravidiel. Na trávniku sa nám začína iskriť, čomu dopomáhajú aj domáce tribúny.

22
    Ani v 22. minúte sa strely na bránu nedočkáme. Lopta bola poslaná do autu a vhadzovať budú domáci. Strely na bránu sú aktuálne 0-0.

24
    Matheus Magalhães fauluje Kovalenka a nasledovať bude pokutový kop pre domácich!

24
    Žltú kartu dostáva Matheus Magalhães (Sporting Braga).
    24. Matheus Magalhães (BRG)

25
    Doneck dal gól!
    DARIJO SRNA poslal loptu z bieleho bodu presne do rohu brány a nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Šachtar tak vedie 1:0 aj napriek tomu, že to mali byť práve hostia, ktorí mali zahrávať pokutový kop. Veľká chyba na strane českého arbitra.
    25. Darijo Srna (SAC) - 1:0

27
    Šachtar v aktivite nepoľavuje! Darijo Srna si na hranici pokutového územia vypýtal faul.

28
    Center z priameho kopu hosťujúci brankár nevyrazil najlepšie, lopta sa dostala k Taisonovi, ktorý ju aj vďaka brániacemu hráčovi hostí nedokázal dopraviť do siete.

29
    Facundo Ferreyra sa dostal k lopte v šestnástke Bragy a opečiatkoval žrď!
    29. Facundo Ferreyra (SAC)

30
    Braga nevie čo má robiť, domáci prebrali kontrolu nad stretnutím a vyvíjajú jednu akciu za druhou.

31
    Šachtar drží loptu na vlastnej polovici a svoj ďalší útok bude tiahnuť po pravej strane, kde je aktívny Srna.

32
    Facundo Ferreyra si vypýtal faul na svoju osobu a upokojuje domácich.

33
    Srna rozohrával ďalší priamy kop na útočnej polovici, jeho center však nemal potrebné parametre a skončil na hlave hosťujúcích hráčov.

34
    Ismaily skúsil vypáliť z hranice šestnástky, avšak pod tlakom nemieril presne.

35
    Takto sa o postup nebojuje! Braga ešte nemá v štatistikách ani jednu strelu na bránu, a to prebieha 35. minúta.

36
    Ani z tohoto centru z rohového kopu ohrozenie nebude, ani jeden hráč v krikľavom drese nedosiahol na túto loptu. Domáci môžu prejsť do protiútoku.

37
    Braga sa usadila na útočnej polovici, avšak zatiaľ ide len o posúvanie lopty na krátku vzdialenosť.

38
    Eduardo na túto dlhú kolmú prihrávku nedosiahne. Lopta skončila za bránkovou čiarou a Pjatov bude vykopávať.

39
    Na konci nepresnej kombinačnej akcie hostí je len pripravený domáci golman.

41
    Taison sa po svojej prihrávke dožadoval odpískania penalty. Královec mlčí.

42
    Ismaily posielal prudkú loptu do päťky hostí, kde si nabiehal Kovalenko, ktorému však chýbalo len zopár centimetrov na to, aby loptu usmernil do siete!

43
    RICARDO FERREIRA si strelil smoliarsky vlastný gól a Brage sa rozplývajú šance na postup.
    43. Ricardo Ferreira (SAC) - 2:0

45
    Hra Bragy je veľmi rozháraná, jej hráči si nevedia nájsť na trávniku miesto, z čoho vyplývajú aj akcie domácich. Braga ešte stále nedokázala vystreliť na, ani mimo brány.

45+1

Prvý polčas skončil presne tak, ako to vyzerá na trávniku. Do nejakej 20. minúty sa oba celky hľadali, avšak po premenenej penalte domáci začali diktovať tempo hry a hostí nepustili k žiadnemu streleckému pokusu. V druhom polčase môžme očakávať zmeny z lavičky v podaní hosťujúceho trénera, pretože jeho hráči pôsobia odovzdaným dojmom. Treba však podotknúť, že Braga bola obraná o jasnú penaltu a hra mohla mať úplne iný vývoj.

46

47
    Braga bola vytlačená s loptou až k vlastnému brankárovi. Hráči Šachtaru sú nastavaní ďaleko od vlastnej brány.

48
    Ricardo Ferreira podkopol zo zadu svojho menovca s „y“, Facunda Ferreyru, a môže byť len rád, že Královec neťahá s kapsičky kartu.

50
    Srna našiel perfektnou prihrávkou v druhej vlne voľného VIKTORA KOVALENKA, ktorý si s tým nelámal hlavu a loptu napálil do brány. Matheus Magalhães si na ňu siahol, ale v ceste do siete jej nezabránil.
    50. Viktor Kovalenko (SAC) - 3:0

52
    Vidíme prvú strelu v podaní hostí. Vukčevičova nepripravená strela mieri vysoko nad.

53
    Šachtar si robí s Bragou čo chce. Jej hráči len pobehujú ako zajace na poli.
    53. Maxim Malyšjev (SAC)

54
    Maxim Malyšjev sa dostal k spätnej prihrávke a natiahol hosťujúceho brankára, ktorý predviedol parádny zákrok.

55
    Žltú kartu dostáva Luíz Carlos (Sporting Braga).

56
    Rafa center do šestnástky len podvihol a Šachtar bude zahrávať rohový kop.

57
    Domáci si už zo zápasu spravili exhibíciu! Taison tiahol ďalší útok po ľavej strane a jeho spoluhráčovi chýbali len milimetre, aby loptu poslal do siete v sklze!

57
    Striedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Wilson Eduardo, prichádza Nikola Stojiljković.

58
    Kovalenko spadol v šestnástke, ale nasledovať bude len roh.

59
    Srnov pas na Marlosa bol príliš dlhý a Marlosovi ušla lopta za čiaru.

60
    Réžia nám ponúka opakované zábery z prvého polčasu, kedy mala Braga zahrávať jasný pokutový kop, ale nestalo sa tak.

62
    Srna sa zahnal s loptou pri vlastnú rohovú zástavku, avšak vypomohol si s Pjatovom, ktorý ju odvrátil do bezpečia.

63
    Rafa si pripravil loptu k strele spoza šestnástky, ale lopta bola zrazená na roh.

64
    Šachtar sa nastaval na útočnú polovicu a pohodlne kontroluje priebeh zápasu.

65
    Ismaily prebrúsil Rafu, ale loptu mu odobral čisto. Ťažisko hry sa presunulo na polovicu Bragy.
    65. Josué (BRG)

66
    Kovalenko dopravil loptu do siete, ale ešte predtým sa mával Ferreyrovi ofsajd.

68
    Marlos predvádzal parádne kľučky pri pravej postrannej čiare, následne neudržal stabilitu a fauloval.

69
    Hra sa nám po krušnom úvode ustálila. Väčšinou má loptu Šachtar, ale hrozia aj hostia po rýchlych brejkoch.

70
    Jeden z hráčov domácich bol faulovaný pri stredovej čiare a píska sa faul.

71
    Vukčevič sa dostal na hranici šestnástky k strele, ale jeho „ragby“ kop mieri vysoko nad.

72
    Kovalenko inkasoval pri osobnom súboji úder do tváre a hra je prerušená.

74
    RICARDO FERREIRA si už po druhýkrát upratal loptu za vlastného golmana! Keby to však nespravil on, tak by to spravil pripravený útočiaci hráč. Ferreira si tak pripisuje druhý vlastný gól.
    74. Ricardo Ferreira (SAC) - 4:0

76
    Stepanenko sa previnil faulom, zhruba 30 metrov od vlastnej brány a hostia majú šancu na skorigovanie výsledku.

77
    Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Marlos, prichádza Eduardo.

78
    Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Taison, prichádza Dentinho.

78
    Striedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Luíz Carlos, prichádza Mauro.

78
    Striedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Willy Boly, prichádza André Pinto.

79
    Po dvojnásobných zmenách na oboch stranách sa opäť hrá. Loptu drží na útočnej polovici Braga. Zatiaľ sa však k ničomu neprepracovala.

80
    Šachtar si záver zápasu užíva. Loptu si prihráva v pokoji pred vlastnou bránou. Hostia pôsobia odovzdaným dojmom.

81
    Srna sa dostal do obkľúčenia 3 hráčov Bragy, avšak zo súboja vyšiel ako víťaz. Frustrácia hostí narastá.

82
    Na lavičke Šachtaru vidíme pohyb. Do hry príde Bernard.

83
    Domáci zaútočili po ľavej strane, kde loptu tiahol striedajúci hráč, ktorý si zatancoval pred hráčom Bragy, následne vysunul svojho spoluhráča, ktorý vybojoval roh.

84
    Zo štandardnej situácie sa šanca nezrodila. Domáci kombinujú na vlastnej polovici ihriska a nechávajú kopnúť si do lopty aj Pjatova, ktorý si jej dnes moc neužil.

85
    Hra má posledné minúty rovnaký priebeh. Domáci kombinujú a hostia sa prizerajú.

86
    Striedanie v tíme Šachtar Doneck: z ihriska odchádza Taras Stepanenko, prichádza Bernard.

87
    Jeden z hráčov Bragy mal veľa priestoru pred sebou, ktorý nedokázal využiť. Zasekol si dvoch hráčov Šachtaru a prihral späť k vlastnej bráne.

88
    Braga si prihráva v blízkosti stredového kruhu, ale ani už na jej hráčoch nie je vidieť žiadny záujem s výsledkom niečo spraviť.

89
    Dentinho si neporadil so spracovaním lopty, ktorá mu pred nohou uskočila do autu.

90
    Šachtar necháva v závere viac priestoru hosťom, ktorí sa s Európskou ligou rozlúčia.

90+1
    Hlavný rozhodca sa rozhodol, že hostí bude trápiť ešte 3 minúty.

90+2
    Hostia mali šancu na skorigovanie stavu! Pjatov výborným skokom zachraňuje pre svoj tím čistý štít!

90+3
    Facundo Ferreyra si v poslednej minúte zápasu nepostrážil svoje postavenie a máva sa ofsajd.

90+4

Zápas jednoznačne ovládli domáci, ktorí aj v odvete víťazia. Smoliarom zápasu je Ricardo Ferreira, ktorý si strelil dva vlastné góly. Šachtar pridal ešte jeden gól z penalty a jeden si pripísal Kovalenko. Ako som už spomínal, zápas sa mohol vyvíjať inak, ak by český arbiter odpískal jasnú penaltu v prospech Bragy. S konštatovaním, že Šachtar postupuje do ďalšieho kola sa s vami lúčim, ja vám ďakujem za pozornosť a dovidenia. (22:56:48)