Skalica – Jokerit Petržalka 3:2 (po pr.) | Nitra – Pruské 2:1 (2:0 po s.n.) | Kometa Vrútky – Martin 3:2 (kon.)
HBK Hokejmarket Skalica
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Jokerit Petržalka
Nedeľa 03.04.2016, 13:00Extraliga Play-off (SK)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Dobrý deň. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi Skalicou a Petržalkou. Dnes sa nám odohrá 2. play off zápas týchto dvoch mužstiev. Skalica včera dokázala zvíťaziť v pomere 4:1. Zápas ale pre domácich nebol až tak jednoduchý, ako možno vraví výsledok. Jokerit bojoval od úvodných minút, no prvý gól dostali v 11. minúte, kedy sa krásnou strelou presadil Rampáček. Hostia aj napriek veľkej snahe o vyrovnanie o pár minút opäť inkasovali. Tentoraz z hokejky Kovalovského. Do konca stretnutia sa stav menil ešte 3-krát, no Skalica si svoje spomínané víťazstvo 4:1 doma udržať dokázala. Dnes nás čaká určite vyrovnaný a dramatický duel, ktorý môžte sledovať od 13:00 spolu s nami v našom online prenose.
    Hľadáme nových redaktorov!

Portál Onlajny.eu rozširuje rady svojich komentátorov. Ak si zo Skalice, zaujíma ťa hokej, futbal alebo hokejbal a chcel by si sa stať športovým novinárom, neváhaj a pridaj sa k nám. Viac informácií TU.

HBK Hokejmarket Skalica: Petrovič (Komenda) – Zelenka, Sobol, Daniel, Mikéska, Janáč, Miklík, Filo, Salajka – Smetana, Patinka, Rampáček (C), Válek, Vadík, Černek, Škadra, Pollák, Kolínek, Kovalovský, Nečas, Janáč D.

Jokerit Petržalka: Oboril (Letko) – Holossy, Dudík, Metzner, Chudý, Šurek, Korím – Kováč Róbert, Kováč Radoslav, Axamit, Božík, Varga Róbert, Romančík, Šulek, Guba, Sodoma, Varga Branislav, Kurtín Dušan, Kurtín Lukáš

Rozhodca: Pleško – Kvist.

Čaká nás ešte hymna. Stretnutie sa o malý moment začne.

00:01

00:32
    Radoslav Kováč to skúsil od modrej delovkou, no obetavý domáci obranca sa do strely vrhol a zabránil prípadnému nebezpečiu.

01:27
    Zápas sa začal strelecky aktívne na oboch stranách, Jokerit sa určite pokúsi a vyrovnanie sérii.

02:14
    Michal Romančík poslal jemnú strely z pomerne ťažkého uhľa, no Petrovič si loptičku dokázal ustrážiť. Vhadzuje sa po jeho pravici.

03:18
    Skaličania sú stále aktívni, ale hostia sa veľmi obetavo bránia. Jeden z obrancov sa dokonca dobrovoľne hodil do prudkej strely Mikésku, ktorú zblokoval vlastným telom.

04:18
    Máme tu prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Holossy dostáva dve minúty za podrazenie. Skalica má možnosť dostať sa do vedenia.

05:39
    Skalica roztočila poriadny kolotoč, no nikto zo strielajúcich hráčov nedokázal gólovo zakončiť. Oboril chytá loptičku do náručia.

06:02
    V útoku to po dlhej dobe skúsili aj hostia. Šulek loptičku dostal za čiaru, ale vzápätí o ňu prišiel a už ju späť nevybojoval.

06:20
    Hostia v plnom počte.

07:27
    Branislav Varga dostáva dve minúty za vysokú hokejku. Domáci majú druhú početnú výhodu.

08:03
    Hostia začali vlastné oslabenie bravúrne a súpera ešte do zakončenia nepustili, no Skalica i naďalej usadená v útočnom pásme.

09:21
    Skalica síce dala gól, no ten rozhodcovia neuznávajú. Naopak, bude sa vylučovať. Denis Černek dostáva dve minúty, hrať sa bude chvíľu 4 proti 4.

10:29
    Domáci sa zatiaľ výborne bránia. Do ničoho vážnejšieho Jokerit nepúšťajú.

11:29
    Domáci v plnom počte. Jokerit sa snažil o rýchlu útočnú akciu, no tá im nevyšla, a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

12:16
    Skaličania dokázali vyhrať buly a chceli sa presunúť do útoku. To im však veľmi nevyšlo a loptičku na opačnej strane v podstate iba odovzdali.

13:21
    Radovan Pollák sa ocitol v čistej gólovej šanci, no jeho strela švihom zasiahla tesne lapačku hosťujúceho gólmana Oborila.

14:08
    Domáci usadený v útočnom pásme a pokúšajú sa streliť gól do šatne. Obrana Jokeritu ale vyzerá byť na dnešný duel dobre pripravená.

14:50
    Skalica dáva gól! Domácim sa to predsa len podarilo! RADO ZELENKA vypáli takmer z polovice a loptička krásne prešla za chrbát Oborila. Bez asistencie.

15:00

Druhá tretina začne o pár minút.

15:01

15:06
    Začala sa nám druhá tretina, ktorej úvodné buly vyhrali hráči z Petržalky.

16:30
    Skalickí hokejisti sa presťahovali do útoku, no tam sa im nedarí. Hostia ich veľmi dobre zatláčajú k mantinelom a strelecký pokus neprichádza.

17:10
    Rampáček to skúsil spoza kruhov, no jeho strela švihom bola zblokovaná mimo Oborilovej brány.

18:42
    Hostia sa síce na moment dostali do útoku, ale nebolo im to nič platné. Ich pokus o zakončenie bol zblokovaný a skončil iba vyhodením domácich na stred ihriska.

19:29
    Skalica si nerozumela v rozohrávke, loptička mala nájsť Váleka, no nestalo sa tak. Píska sa zakázané uvoľnenie.

20:11
    Jokerit Petržalka dáva gól! Krásna gólová koncovka hostí. Postaral sa o to ŠUREK, ktorý ihneď po vyhratom buly vypálil na Petroviča. Asistencie Varga.

21:13
    Jokerit Petržalka dáva gól! Hostia sa dostávajú do vedenia 2:1. Skalica trocha zaspala v obrane, čo využil Robert Varga, ktorý našiel voľného BOŽÍKA, no a ten krásnou strelou švihom mení stav stretnutia. Asistencie Varga R., Varga B..

22:47
    Domáci zaskočený po dvoch inkasovaných góloch, Jokerit naopak pri veľkej chuti streliť tretí gól.

23:44
    Hostia sú opäť v útoku, ale presnú strelu nevidíme. Od modrej čiary to skúšal Dudík, no jeho pokus Petrovič s prehľadom spracoval pravým betónom.

24:42
    Michal Romančík bol vysunutý vlastným spoluhráčom, no v útočnom pásme sa ocitol skôr ako loptička, a tak sa píska ofsajd.

25:33
    Vadík to skúsil priamo z vhadzovania, no Oboril bez problémov chytá puk do svojej náruče.

26:09
    Korím inkasuje 10 minút osobný trest.

26:48
    Na ihrisku sa poriadne pritvrdilo, čaká nás ešte dramatický a emočný duel.

27:20
    Skalickí hokejisti sa opäť natlačili pred bránku súpera, no nebezpečnejšie zakončenie tam neprišlo, Domáci sú ale jednoznačne na koni.

28:35
    Martin Chudý uderil od modrej, jeho strelu ale Petrovič dokázal pokryť. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

29:50
    Skalickí hokejisti sa pokúsili rýchlo rozohrať z hĺbky vlastnej obrannej tretiny, no loptička našla len súperovej hokejky.

30:00

Hráči oboch celkov sú už na ploche. Čoskoro sa začne tretia tretina.

30:01

30:12
    Radoslav Kováč to skúsil príklepom spoza kruhov, loptička letela priamo do náruče Petroviča.

31:26
    Domáci vybojovali loptičku a presunuli sa do útoku. Mikéska ju tam nahodil pre Salajku, no ten bol zblokovaný a strieľať nemohol.

31:50
    Na ihrisku sa strhla menšia šarvátka. Za domácich dostáva dve minúty za hrubosť Mikéska. Za Jokerit si ie sadnúť Varga R.

32:38
    Hráčov hostí bolo šesť, a tak inkasujú dve minúty, ktoré si ide odsedieť Guba.

33:24
    Oboril zatiaľ veľa práce nemá, domáci si posielajú nepresné prihrávky, a tak Jokerit bez problémov vyhadzuje až na druhú polovicu ihriska.

34:40
    Domácim sa nedarí streliť vyrovnávací gól, Skalica síce točí kolotoč, no Oboril statočne odoláva.

35:27
    Za nedovolené bránenie dostáva dve minúty Andrej Holossy. Podarí sa domácim vyrovnať?

36:14
    Skalica dáva gól! A máme vyrovnané! RÓBERT MIKÉSKA hneď po buly tvrdo vystrelil, čo bolo príliš na takmer nič nevidiaceho Oborila. Domácim sa podarilo využiť ich početnú výhodu. Asistencie Janáč, Vadík.

37:48
    Opäť sa nám strhla bitka, no a opäť v tom bol Mikéska, ktorý svojmu súperovi naložil.

Mikéska – 2 minúty (hrubosť), 10 minút zhodenie rukavíc + do konca stretnutia

Metzner – 2 minúty (hrubosť), 10 minút zhodenie rukavíc + do konca stretnutia

38:42
    Domáci sú pri chuti streliť vedúci gól. Od modrej to skúsil Škadra, no gól z toho nebol.

39:28
    Peter Dudík inkasuje dve minúty za narazenie na mantinel. Podarí sa domácim využiť aj túto početnú výhodu?

40:41
    Hostia sa bránia bez akéhokoľvek zaváhania a loptičku posielajú cez všetky čiary. Rozohrávať sa chystá Petrovič.

41:33
    Hostia v plnom počte. Salajka rozvíja útočnú akciu domácich, ktorú sa snažil strelecky zakončiť Rampáček, no jeho snaha bola márna.

42:38
    Obrovské šance domácich, no Oboril vyťahuje fantastické zákroky. Petržalka sa ubránila len za cenu zakázaného uvoľnenia.

42:48
    Božík inkasuje dve minúty za napadnutie.

Miklík dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

43:20
    Hostia sa okamžite pokúšajú niečo vymyslieť v útoku. S loptičkou na hokejke to skúšal Kováč, no obrana domácich mu nedovolila vystreliť.

44:20
    Skalica roztočila v útočnom pásme kolotoč, hostia boli pod tlakom, a tak vyhodili loptičku až za Petroviča.

44:59
    Korím dostáva dve minúty za seknutie. Skalica bude mať v predĺžení početnú výhodu.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

Riadny hrací čas nám víťaza neurčil, a tak príde na rad 10 minútové predĺženie.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

45:13
    Skaličania neustále ostávajú v útočnej tretine. Za bránkou s loptičkou bojuje Černek, ale je dobre bránený a nemá komu prihrávať.

46:44
    Hostia sa presunuli do útočnej tretiny a okamžite sa tam pokúsili niečo vymyslieť. Z pravej strany z uhla pálil Dudík, ale trafil iba bočnú sieť.

47:01
    Hostia v plnom počte. Skalica nedokázala využiť veľkú šancu na rozhodnutie dnešného stretnutia.

48:17
    Do zaujímavej pozície sa dostal domáci Salajka. Ten sa natlačil až pred bránku, ale hosťujúci obranca mu puk vypichol a zakončenie sme nevideli.

49:53
    Skalica dáva gól! A je rozhodnuté! Ihneď po buly poslal ČERNEK loptičku za Oborilou chrbát. Skalica získava druhý bod v sérii! Asistencie Vadík.

Skončil sa nám druhý zápas medzi Skalicou a Petržalkou. Zápas bol plný emócií, ktoré sa odzrkadlili na počte vylúčených. Hostia mali na dosah vyrovnanie série, no vďaka bojovnému výkonu Skalica zdolala Jokerit 3:2 po predĺžení. Od nás je to pre dnešok všetko. Pekný zvyšok dňa. (15:52:38)

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Zelenka, 37. Mikéska (Janáč, Vadík), 50. Černek (Vadík) – 21. Šurek (Varga), 22. Božík (Varga R., Varga B.)

Rozhodca: Pleško – Kvist