Skalica – Jokerit Petržalka 3:2 (po pr.) | Nitra – Pruské 2:1 (2:0 po s.n.) | Kometa Vrútky – Martin 3:2 (kon.)
HBK Hokejmarket Skalica
3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
Jokerit Petržalka
Nedeľa 03.04.2016, 13:00Extraliga Play-off (SK)

Skončil sa nám druhý zápas medzi Skalicou a Petržalkou. Zápas bol plný emócií, ktoré sa odzrkadlili na počte vylúčených. Hostia mali na dosah vyrovnanie série, no vďaka bojovnému výkonu Skalica zdolala Jokerit 3:2 po predĺžení. Od nás je to pre dnešok všetko. Pekný zvyšok dňa. (15:52:38)

49:53
    Skalica dáva gól! A je rozhodnuté! Ihneď po buly poslal ČERNEK loptičku za Oborilou chrbát. Skalica získava druhý bod v sérii! Asistencie Vadík.

48:17
    Do zaujímavej pozície sa dostal domáci Salajka. Ten sa natlačil až pred bránku, ale hosťujúci obranca mu puk vypichol a zakončenie sme nevideli.

47:01
    Hostia v plnom počte. Skalica nedokázala využiť veľkú šancu na rozhodnutie dnešného stretnutia.

46:44
    Hostia sa presunuli do útočnej tretiny a okamžite sa tam pokúsili niečo vymyslieť. Z pravej strany z uhla pálil Dudík, ale trafil iba bočnú sieť.

45:13
    Skaličania neustále ostávajú v útočnej tretine. Za bránkou s loptičkou bojuje Černek, ale je dobre bránený a nemá komu prihrávať.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

Riadny hrací čas nám víťaza neurčil, a tak príde na rad 10 minútové predĺženie.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

44:59
    Korím dostáva dve minúty za seknutie. Skalica bude mať v predĺžení početnú výhodu.

44:20
    Skalica roztočila v útočnom pásme kolotoč, hostia boli pod tlakom, a tak vyhodili loptičku až za Petroviča.

43:20
    Hostia sa okamžite pokúšajú niečo vymyslieť v útoku. S loptičkou na hokejke to skúšal Kováč, no obrana domácich mu nedovolila vystreliť.

42:48
    Božík inkasuje dve minúty za napadnutie.

Miklík dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

42:38
    Obrovské šance domácich, no Oboril vyťahuje fantastické zákroky. Petržalka sa ubránila len za cenu zakázaného uvoľnenia.

41:33
    Hostia v plnom počte. Salajka rozvíja útočnú akciu domácich, ktorú sa snažil strelecky zakončiť Rampáček, no jeho snaha bola márna.

40:41
    Hostia sa bránia bez akéhokoľvek zaváhania a loptičku posielajú cez všetky čiary. Rozohrávať sa chystá Petrovič.

39:28
    Peter Dudík inkasuje dve minúty za narazenie na mantinel. Podarí sa domácim využiť aj túto početnú výhodu?

38:42
    Domáci sú pri chuti streliť vedúci gól. Od modrej to skúsil Škadra, no gól z toho nebol.

Michal Štetina

Góly a asistencie: 15. Zelenka, 37. Mikéska (Janáč, Vadík), 50. Černek (Vadík) – 21. Šurek (Varga), 22. Božík (Varga R., Varga B.)

HBK Hokejmarket Skalica: Petrovič (Komenda) – Zelenka, Sobol, Daniel, Mikéska, Janáč, Miklík, Filo, Salajka – Smetana, Patinka, Rampáček (C), Válek, Vadík, Černek, Škadra, Pollák, Kolínek, Kovalovský, Nečas, Janáč D.
    Jokerit Petržalka: Oboril (Letko) – Holossy, Dudík, Metzner, Chudý, Šurek, Korím – Kováč Róbert, Kováč Radoslav, Axamit, Božík, Varga Róbert, Romančík, Šulek, Guba, Sodoma, Varga Branislav, Kurtín Dušan, Kurtín Lukáš

Rozhodca: Pleško – Kvist