Zlín – Partizánske 26:18 (kon.) | Olomouc – Most 24:33 (kon.) | Michalovce – Veselí n/M 29:22 (kon.)
Šaľa – DHC Plzeň 36:22 (kon.) | Bratislava – Písek 30:25 (kon.)
DHK Zora Olomouc
24:33 (12:17)
DHK Baník Most
cz Sobota 02.04.2016, 17:30 • DHK Zora Olomouc • Hádzanárska interliga ženy • 23. kolo

Baník Most ukázal, proč patří mezi špičku celé soutěže. Ve druhém poločase ještě navýšil náskok a nakonec porazil Olomouc o devět branek. Během hry Most protočil velké množství házenkářek, do branky hostů se dokonce dostaly všechny tři brankářky. Olomouc tak bude muset získat body jinde, pokusit se o to může už další kolo s Veselím.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:07:59)

Konec zápasu. (24:33)
    59
    Na konci povedené kombinace stála Gakidová, která z bezprostřední blízkosti překonala Raškovou. (24:33)
    58
    Pivotka Spíchalová efektivně prostřelila brakářku Mostu. (24:32)
    58
    Gakidová vyslala nádhernou ránu, která skončila po horní tyčkou. (23:32)
    57
    Skóre vzápětí znovu upravuje Spíchalová. (23:31)
    57
    Autorkou branky byla Gakidová. (22:31)
    56
    Žďánská využila přesilovou hru. (22:30)

55
    Baník Most protočil v dnešním utkání už všechny tři gólmanky. Momentálně zaujímá místo v bráně Smolová, která si před malou chvíli připsala úspěšný zákrok po střele Kapsové. (21:30)

54
    Gakidová si vysloužila dvě minuty za ostrý zákrok. (21:30)
    54
    Po delší době se připomněla výborně střílející Martinková. (21:30)
    53
    Rychlý útok Zory zakončila Žďánská. (21:29)
    52
    Růžičková proměnila trestný hod s velkým přehledem. (20:29)
    50
    Výstavní přihrávku přes celé hřiště obdržela Sůkenníková a v závěreční fázi si poradila se zakončením. (19:29)

48
    Oddechový čas pro hosty. (19:28)
    48
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková).
    (19:28)

47
    Schererová se za ostrý zákrok do oblasti obličeje oddechne na dvě minuty. (18:28)
    46
    Opět rychlá přihrávka do brejku na rozběhlou Súkenníkovou, která si umí poradit s takovými situacemi. (18:28)
    45
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (18:27)
    44
    Súkenníková ukazuje ve druhé půli, proč je jednou z nejlepších hráček celé soutěže. Její zrychlení a zakončení je fantastické. (18:26)
    43
    Bezpalcová si sáhla na míč při střele Růžičkové, vytlačit ho však nedokázala. (18:25)

43
    Oddechový čas pro domácí. (17:25)
    42
    Nepodařenou rozehrávku sebrala Súkenníková. (17:25)
    42
    Těžko se dá bránit vytáhla spojka Martinková. Při výskoku přestřelí i bloky. Diváci toho byli svědky před chvilkou. (17:24)
    41
    Prudce a přesně. Tak by zněla charakteristika střely vyslané Kubáčkovou. (17:23)
    40
    Pod nohou propadl míč Derzsiové po střele Růčkové. (16:23)

39
    Kubáčková orazítkovala břevno. U míče jsou házenkářky Mostu. (16:22)

39
    Na podruhé se to této subtilní hráčce nepovedlo, na její střele si smlsla Derzsiová. (16:22)
    38
    V oslabení se trefila Súkenníková. (16:22)
    38
    Kombinaci Zory zakončila Kapsová. (16:21)
    37
    Efektním stylem zpracovala v náběhu Kubáčková přihrávku od Kapsové a prudkou střelou dostala míč za záda Mullnerové. (15:21)

36
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Michaela Borovská). (14:21)

36
    Kubáčková nedokázala prostřelit Mullnerovou ani na podruhé z trestného hodu. (14:21)
    35
    Martinková dala už třetí branku během prvních pěti minut druhé půle. (14:21)
    34
    Fryčáková se nebála vzít odpovědnost na sebe a prudká střela zapadla za pravou tyčku. (14:20)
    34
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Hana Martinková). (13:20)
    34
    Kapsová našla křižnou přihrávkou Fryčákovou, která si s následnou situací poradila bez problémů. (13:19)

33
    Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Hana Martinková). (12:19)
    32
    Shererová se prosadila z levého křídla. (12:19)
    31
    V lehce obměněné sestavě nastoupil do druhé půle Most, na produktivitě to ale není vůbec znát. Zkraje se totiž trefila nejvyšší hráčky na ploše Martinková. (12:18)

31
    Začal druhý poločas. (12:17)

V první třicetiminutovce hrály oba týmy vyrovnanou partii, ovšem ke konci poločasu hráčky Zory znervózněly při rozehrávkách a vinou několika chyb inkasovaly čtyři rychlé branky, které dávají Baníku značnou výhodu do druhé půle.

30
    První poločas skončil. (12:17)
    30
    Po závěrečném hvizdu ještě upravila poločasové skóre Růčková, když ze sedmimetrového hodu poslala míč nechytatelně k levé tyči. (12:17)

30
    Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Silvie Polášková). (12:16)
    29
    Z rychlého brejku skórovala střelou od tyče Schererová. (12:16)
    29
    A útok to byl úspěšný, na jejím konci stála Jeřábková, která po vstřelené brance zamířila na lavičku. (12:15)

28
    Do konce první půle zbývají poslední dvě minuty a hráčky Mostu útočí. (12:14)
    28
    Zbytečného útočného faulu se dopustila jedna z domácích hráček a její chybu okamžitě potrestala Chmelařová. (12:14)
    27
    Třetí branku si zapisuje do střelecké listiny Polášková. (12:13)
    26
    V posledních několika minutách úřaduje na palubovce Růčková. (11:13)
    26
    S chladnou hlavou proměnila k pravé tyči Růčková. (11:12)
    25
    K zakončení se dostala Polášková a její střela skončila za zády Bezpalcové. (11:11)
    24
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Lucie Severová). (10:11)
    23
    Jeřábková našla skulinku v bráně domácí gólmanky. (9:11)

22
    Růžičková z její typické pozice jen těsně minula bránu Bezpalcové. (9:10)

22
    Oddechový čas pro domácí. (9:10)
    22
    Zpoza hráčky skórovala Jeřábková. Po střele se marně natahovala Derzsiová. (9:10)
    21
    Polášková vyrovnává. (9:9)
    21
    Z brejku se trefila Chmelařová. (8:9)

Moře času k zakončení měla Schererová. Osamocená před Derzsivou si mohla vybrat, kam pošle míč, ale domácí brankářka její úmysl přečetla a střelu lapila. (8:8)
    19
    Hráčka Mostu se opět pověsila do vzduchu a přesně vypálila pod horní tyč. (8:8)
    19
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Kateřina Růžičková). (8:7)
    18
    Růčková nekompromisně propálila Derzsiovou. (7:7)
    17
    Gebre Sellasiová ukázala dravost, kdy se jí podařilo projít přes své strážkyně a zakončit. (7:6)
    16
    Vedení domácím příliš dlouho nevydrželo, o rychlou vyrovnávací branku se postarala zatím úspěšná střelkyně hostů Szarková. (6:6)
    15
    V polovině první půle se díky trefě Kubáčkové přiklání skóre na stranu Mory. (6:5)

14
    Kubáčková vystihla přihrávku Mostu, ale zavrávorala a o míč přišla. Následnou střelu vytěsnila Derzsiová. (5:5)

13
    Černí andělé, jak se přezdívá hráčkám Mostu, začínají s kombinaci po oddechovém čase. (5:5)

13
    Oddechový čas pro hosty. (5:5)
    13
    Vzápětí vyrovnává Růžičková dalekonosnou střelou. (5:5)
    13
    Rychlý brejk úspěšně zakončila Schenerová. (4:5)

11
    Derzsiovou odměnili fanoušci potleskem za skvělý zákrok, který vytáhla při trestném hodu proti Szarkové. (4:4)
    10
    Z její typické pozice zaskočila v bráně Bezpalcovou. (4:4)
    10
    Matoušková se v pádu podařilo vystřelit, její rána zapadla za levou tyč. Dezrsiová se marně pokoušela míč zastavit nohou. (3:4)

Gebre Sellasiová střídá, ale domácím se nedaří rozpohybovat obranu Baníku, přestože domácí mají na hřišti o hráčku více. Nedůsledností v kombinaci přišly hráčky Mory o míč. (3:3)

8
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Simona Szarková). (3:3)
    7
    Rychlý útok zužitkovala v branku Fryčáková. A zároveň na ni Szarková udělala faul. (3:3)
    6
    Se štěstím dokázala Chmelařová propašovat míč za záda Derzsové. (2:3)

5
    O první vyloučení v utkání se postrala Matošková, která zakročila proti Gebre Sellasiové nedovoleným způsobem. (2:2)
    5
    Vzápětí vyrovává prudkou ranou k pravé tyčce Matoušková. (2:2)
    5
    Skvěle sehranou kombinaci zakončila z pravého křídla Tereza Fryčáková. (2:1)
    4
    Tak vedle žluté karty si připisuje v úvodu utkání i první gól. (1:1)

4
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Valentína Kapsová). (1:0)

3
    Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Anna Gebre Sellasie). (1:0)

2
    Na druhé straně vytáhla po střele Szarkové pohotový zákrok domácí Derzsiová. (1:0)
    2
    První střelou zápasu se dokázala z levého křídla prosadit Vendula Fryčáková. (1:0)

1
    Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Simona Szarková). (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Základní část interligy žen se pomalu chýlí ke konci. Olomouc přivítá v podvečer na svém stadionu Most. Ten si už spolu se Slavií Praha, Michalovcemi a Ostravou zajistil postup do vyřazovacích bojů.
    V posledním kole Most tvrdě narazil na Michalovce, suverénnímu celku celé soutěže podlehl na domácí palubovce o pět branek.

Olomouci se vidina postupu vzdálila po posledním zápase s Pískem, kde prohrála o jeden gól. Na šesté postupové místo tak Hanačky ztrácí tři body. Pokud chce tým z Moravy pomýšlet na postup, měl by zítra zvládnout utkání s Mostem, ve kterém ale bude favoritem tým ze severu Čech. Olomouci se ale před domácími fanoušky daří, naposledy získala bod s těžkým soupeřem z Ostravy. Podaří se jí to i tentokrát?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.